The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Howard Wolowitz

Howard Wolowitz

Howard Wolowitz

Kosmický inženýr a astronaut, který žil až do třicítky se svou matkou. S Rajem a Leonardem se seznámili v práci.Howard Joel Wolowitz, M.Eng. je vyznáním Žid. Jako jediný ze čtveřice kluků nemá doktorát, pročeš je častým terčem posměchu Sheldona. Získal titul „inženýr“ na MIT a plodem jeho práce je vesmírný záchod umístěný na Mezinárodní vesmírné stanici. Navrhl satelit, který obíhá kolem největšího měsíce Jupiteru.

Howard v pilotní epizodě, kdy se snažil skórovat u Penny. Foto: CBS


Howard jakožto seriálová postava ušel pořádný kus cesty. Ze slizkého, nezdvořilého geeka, který nemyslel na nic jiného, než jak sbalit veškeré sexy holky v okolí, skončil jako první z party v chomoutu. Nebál se k balení používat kouzelnických triků, hlášek v cizích jazycích, či falešného tetování. O panenství přišel se sestřenicí z druhého kolene, Jeanie. Prožil si románek také s Leslie Winklovou a Pennyinou kamarádkou Christy.

Howarda jsme poznali jako klučinu, který stále bydlí se svou tlustou židovskou matkou a nemá pro ni dobrého slova. Přese všechno ji miloval a velmi ho zasáhlo, když v roce 2014 zemřela ve spánku. Svého otce si nepamatuje, opustil rodinu, když byl Howie ještě dítě. Po letech ho vyhledal jeho nevlastní bratr, ale s otcem se zatím na obnovení kontaktu nepracuje.

Jeho nejlepším přítelem je Ind Rajesh a ani jeden zcela nežije podle náboženských zásad. Obléká se ve stylu šedesátých let a jeho poznávacím znamením jsou roláky. Vlastní kolekce figurek superhrdinů a spoustu komiksů. Leč má jen jeden pásek do kalhot, potrpí si na střídání přezek. Vlastní auto a druhou největší Vespu, jaká se v době koupě vyráběla. Mluví anglicky, francouzsky, rusky, mandarínsky, persky a pochopitelně klingonsky. Ovládá také znakový jazyk.

NASA vybrala Howarda, aby se stal součástí týmu, který bude instalovat teleskop na Mezinárodní vesmírné stanici. Přes svůj strach ze smrti ve vesmíru Howard nabídku přijal, splnil si svůj sen a stal se astronautem. Ještě před odletem se stihl oženit s mikrobioložkou Bernadette, kterou mu dohodila Penny. Bernadette je stejně drobná jako on, a když se naštve, až nezdravě připomíná Howardovu matku. Bydlí společně v domě Wolowitzových, který se s Bernie snaží rekonstruovat. V 10. sérii se manželům narodila dcerka Halley, kterou pojmenovali po kometě.

Howard s manželkou Bernadette. Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Jediný z vědců, který je použitelný i v životě. Šikovný a milý

25.10.2017 | 13:19:33
himzu7

dřív mi nevadil, poslední dobou mě spíš štve

12.5.2017 | 8:19:52
hyena

spasa serialu

7.5.2017 | 18:09:59
Jupijow

nebavi me.

16.4.2017 | 16:15:20
AurielTheAngel

Co slovo, to perla.

12.4.2017 | 16:15:31
West

Nejvtipnější postava, a hlášky mezi ním a jeho matkou jsou fakt legendární. On je hlavní důvod proč na ten serial dokážu koukat, nechápu jak může být podle lidí vtipnější Sheldon, kterého mám chut každou chvíli zabít. :D

24.3.2017 | 16:09:33
KaraSnowAllen

Jeho humor neomrzí.

8.3.2017 | 18:45:11
Mesquite

Doktor Cooper Doktor Howstadter Doktor Kootrapali Howard Wolowitz

1.3.2017 | 13:21:34
ČervZakrslík

Nejlepší postava v seriálu.

22.1.2017 | 21:49:00
Bandicoot

Já ho hrozně žeru, za ty jeho úchylný forky a celkově libově stírá ostatní. Je to nej postava pro mě

20.1.2017 | 8:54:26

Stav překladu

Epizoda S11E11: The Celebration Reverberation

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Verze: HDTV.x264-SVA
Překládají @KlárkaP, @JudyVolf a o korekci se stará @Sluníčko11.

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, děkujeme.

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás