The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Sheldon Cooper

Sheldon Cooper

Teoretický fyzik a génius původem z východního Texasu, který bydlí společně s Leonardem.

Sezóny 12
2007 - 2019

Sheldon Lee Cooper je teoretický fyzik zaměstnaný v institutu Caltech v Pasadeně. Jeho spolubydlícím je i jeho kolega Leonard Hofstadter. Tento geniální rodák z východního Texasu nastoupil na vysokou školu již v jedenácti letech a svůj doktorát získal v šestnácti letech. Má staršího bratra George a sestru Missy, která je zároveň jeho dvojčetem. Nejraději vzpomíná na svou babičku.

Tento génius je věrným fanouškem Star Treku, hlavně Spocka, a jako pravý geek se nestydí citovat v klingonštině, nosit trika s logy superhrdinů, anebo trávit volný čas v obchodě s komiksy. Zároveň je perfekcionista zaměřený na rutinní řád a čistotu. Kromě toho má výbornou fotografickou paměť a umí hrát na klavír. Pokud Sheldon vtipkuje, začne říkat slovo „Bazinga“.

Jednou ze zajímavostí je, že je zatížený na konkrétní místo v místnosti, na kterém může sedět. V obývacím pokoji má na pohovce vyhraněno vlastní místo. Má problémy se sarkasmem, ironií a humorem, trpí nedostatkem empatie a skromnosti. Postupně se však díky svým přátelům stává více lidštější.

Sheldon se jako teoretický fyzik léta věnoval teorii strun a M-teorii. Když byl v této oblasti povýšen na universitního profesora, rozhodl se změnit pole svého působení na temnou hmotu. Za svou práci byl oceněn i samotným Stephenem Hawkingem. Nicméně má velmi dobrý přehled i v jiných oblastech i vědách. Nesnáší sociální vědy a geologii.

Jeho velkým vzorem z dětství byl televizní vědec z dětského pořadu, Profesor Proton, který se mu někdy zjevuje ve snech, aby dával Sheldonovi rady. Mimo komiksy a seriály má Sheldon rád i vlajky a vymyslel si vlastní internetový pořad s názvem Zábavné vlajky. Bojí se ptáků a ovcí, alkohol pije jen výjimečně a když je nemocný, potřebuje vývar, namazat hruď léčivou mastí a zazpívat písničku Hebké kotě.

Howard a Rajesh Sheldona na internetovou seznamku a našli mu tak Amy Farrah Fowlerovou, jeho nynější manželku, se kterou neobvykle dlouho budoval přátelství a romantický vztah. Amy je intelektuálně Sheldonovi podobná a má na něj dobrý vliv. Ti dva bydlí společně v Pennyině bývalém bytě.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
THE DALEK

Výborně zahraná postava

23.9.2022 | 13:58:12
RedRose

Sheldon je skvělá postava a je naprosto skvěle zahraná, ale nejlepší postava seriálu to fakt není! I přesto, že se kolem něj všechno točí a na všechno dění má (často negativní) vliv, funguje tady právě jako ten narušitel všeho. (myšleno pozitivně)

22.7.2022 | 13:19:56
Aurora_7

Jim Parsons ztvárnil postavu Sheldona Coopera opravdu skvěle. I proto se mi podařilo Sheldona vyloženě nesnášet. Většinu času se choval nesnesitelně a ty malé záblesky srdečného chování mě opravdu nedojali.

28.1.2022 | 21:45:45
CaptainDeadpool

Miluju scény kde Sheldon a Penny… Jinak on sám se hrozně dobře vymyšlená a zahraná postava.

14.2.2021 | 15:50:22
Jiri007

Sheldon patřil k mojím oblibencum hlavně proto jak si ze všeho utahoval a dobiral si ostatní a snažil jsem jim vnutit jeho pravdu a svoje předsvěčení.

redaktor
28.12.2019 | 18:12:48
Spiders 01

Ze všech nejlepší

13.12.2019 | 10:15:57
S.T.A.L.K.E.R.

Občas byl dost otravný a protivný, ale je to Sheldon. V posledním díle mě opravdu dostal.

23.11.2019 | 16:46:31
Apurimac

Skvělá postava a vlastně důvod, proč na Teorii koukat, než si divák vytvoří sympatie k ostatním

15.2.2019 | 17:32:21
Petronella

Myslím, že díl od dílu je „normálnější“, ztrácí tak své kouzlo, které měl na začátku. To mě dost mrzí!

30.1.2019 | 12:54:23
jelda007

I když k němu mám občas výhrady a doplácí na scénáristu, který si oproti prvotním epizodám a následným vývoji často rozporuje (na což Sheldon doplácí), tak je to ON kdo dělá tenhle seriál geniální a taky úspěšný.

21.1.2019 | 2:25:46

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama