The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Sheldon Cooper

Sheldon Cooper

Sheldon Cooper

Teoretický fyzik a génius původem z východního Texasu, který bydlí společně s Leonardem.

Sezóny 12
2007 - 2019

Sheldon Lee Cooper je teoretický fyzik zaměstnaný v institutu Caltech v Pasadeně. Jeho spolubydlícím je i jeho kolega Leonard Hofstadter. Tento geniální rodák z východního Texasu nastoupil na vysokou školu již v jedenácti letech a svůj doktorát získal v šestnácti letech. Má staršího bratra George a sestru Missy, která je zároveň jeho dvojčetem. Nejraději vzpomíná na svou babičku.

Tento génius je věrným fanouškem Star Treku, hlavně Spocka, a jako pravý geek se nestydí citovat v klingonštině, nosit trika s logy superhrdinů, anebo trávit volný čas v obchodě s komiksy. Zároveň je perfekcionista zaměřený na rutinní řád a čistotu. Kromě toho má výbornou fotografickou paměť a umí hrát na klavír. Pokud Sheldon vtipkuje, začne říkat slovo „Bazinga“.


Jednou ze zajímavostí je, že je zatížený na konkrétní místo v místnosti, na kterém může sedět. V obývacím pokoji má na pohovce vyhraněno vlastní místo. Má problémy se sarkasmem, ironií a humorem, trpí nedostatkem empatie a skromnosti. Postupně se však díky svým přátelům stává více lidštější.

Sheldon se jako teoretický fyzik léta věnoval teorii strun a M-teorii. Když byl v této oblasti povýšen na universitního profesora, rozhodl se změnit pole svého působení na temnou hmotu. Za svou práci byl oceněn i samotným Stephenem Hawkingem. Nicméně má velmi dobrý přehled i v jiných oblastech i vědách. Nesnáší sociální vědy a geologii.

Jeho velkým vzorem z dětství byl televizní vědec z dětského pořadu, Profesor Proton, který se mu někdy zjevuje ve snech, aby dával Sheldonovi rady. Mimo komiksy a seriály má Sheldon rád i vlajky a vymyslel si vlastní internetový pořad s názvem Zábavné vlajky. Bojí se ptáků a ovcí, alkohol pije jen výjimečně a když je nemocný, potřebuje vývar, namazat hruď léčivou mastí a zazpívat písničku Hebké kotě.

Howard a Rajesh Sheldona na internetovou seznamku a našli mu tak Amy Farrah Fowlerovou, jeho nynější manželku, se kterou neobvykle dlouho budoval přátelství a romantický vztah. Amy je intelektuálně Sheldonovi podobná a má na něj dobrý vliv. Ti dva bydlí společně v Pennyině bývalém bytě.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Apurimac

Skvělá postava a vlastně důvod, proč na Teorii koukat, než si divák vytvoří sympatie k ostatním

15.2.2019 | 17:32:21
Petronella

Myslím, že díl od dílu je „normálnější“, ztrácí tak své kouzlo, které měl na začátku. To mě dost mrzí!

30.1.2019 | 12:54:23
jelda007

I když k němu mám občas výhrady a doplácí na scénáristu, který si oproti prvotním epizodám a následným vývoji často rozporuje (na což Sheldon doplácí), tak je to ON kdo dělá tenhle seriál geniální a taky úspěšný.

21.1.2019 | 2:25:46
azazel

neni spatny. obcas je mi velice protivny a rikam si proc ho neshodi z tech schodu..

5.1.2019 | 15:00:19
hmyzovrah

super postava, on dela tenhle serial, ostatni postavy jsou jen komparz kolem nej.

19.8.2018 | 17:58:53
Fosator

I když se jeho postava časem značně vyvinula, takže se z geniálního sociopata stal sociálně neohrabaný génius, je to pořád moje srdcovka.

12.7.2018 | 2:44:11
BottleOfWater

Bez Sheldona by to prostě nebylo ono.

redaktor
27.5.2018 | 17:46:24
Venda5N

Díky němu a náhodnému shlédnutí jedné scény s ním, jsem se začala na TBBT dívat. je nejlepší a nenahraditelný! Miluju ho :-D

21.4.2018 | 0:10:40
zjarda

Není to moje nejoblíbenější postava (raději mám třeba Leonarda, Penny, Leslie Winkle) a někdy udělá chyby i v matematice, například při popisu pizzy si plete trojúhelník a kruhovou výseč, ale na jeho genialitě i blbosti je postaven celý seriál. Kdokoliv jiný by ze seriálu mohl odejít, chyběl by, ale seriál by pokračoval. Kdyby odešel Sheldon, seriál skončí. Dobrý je i seriál Mladý Sheldon, který je vlastně postaven na stejných základech, jako TBBT.

14.3.2018 | 20:38:43
Parzival

Občas pobaví, ale většinou je otravný. :)

redaktor
1.2.2018 | 21:58:20

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás