The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)
92/100 - 1 138×

The Big Bang Theory(Teorie velkého třesku)

Spolubydlící Sheldon a Leonard a jejich kolegové a dobří přátelé Raj a Howard jsou geeci – někdo by řekl až nerdi. Všichni jsou inteligentní věděčtí pracovníci a milovníci (převážně sci-fi) filmů, her a komiksů a jejich pokusy o sblížení se nebo alespoň o komunikaci se ženami bývají žalostně neúspěšné… a vtipné. Jaká bude reakce, když se přimíchá nová krásná sousedka, herečka/servír­ka Penny?

USA | 2007 | Ukončeno
vysílání
12 sezón | CBS | 22 minut
žánr
Komedie
hrají
Jim Parsons (Sheldon Cooper), Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali), Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowska), Mayim Bialik (Amy Farrah Fowlerová), Kevin Sussman (Stuart Bloom), Carol Ann Susi (Paní Wolowitzová), John Ross Bowie (Barry Kripke), Laura Spencer (Emily Sweeneyová), Sara Gilbert (Leslie Winkleová), Wil Wheaton (Wil Wheaton), Brian George (V. M. Koothrappali), Laurie Metcalf (Mary Cooperová)

Rajesh Koothrappali

Rajesh Koothrappali

Astrofyzik s vrozenou sociální úzkostí z ženského pohlaví.

Sezóny 12
2007 - 2019

Rajesh Ramajan Koothrappali je zaměstnancem univerzity Caltech v oboru astrofyzika, který se narodil v indickém Novém Dillí a který pochází z bohaté rodiny, a to především díky práci jeho otce, který je gynekologem. Raj se přestěhoval z Indie do Kalifornie po vystudování univerzity v Cambridge.

Ve své kariéře astrofyzika získal Raj mnoho úspěchů a uvádí také přednášky v planetáriu. Co se týká osobního života, tak je to u něj trochu složitější, jelikož dlouho nedokázal mluvit se ženami, pokud nepožil nějaký alkohol. Raj randil s různými ženami, ale nepodařilo se mu pořád najít tu pravou, za to se však naučil díky zkušenostem s nimi bez problému komunikovat s opačným pohlavím. Nejnadějněji se jevil jeho vztah s Emily, ale ten taktéž nevydržel.

Žije sám a společnost mu dělá jeho fenka jorkšírského teriéra jménem Skořička. Je nejlepším kamarádem Howarda Wolowitze, s nímž se seznámil v Caltechu, a spolu s ním často navštěvuje byt 4A, kde bydlí Sheldon a Leonard. Raj paradoxně nemá v oblibě indické jídlo, hudbu ani kulturu, o které ho Sheldon často poučuje. I přes jeho víru, která považuje krávy za posvátná zvířata, rád konzumuje hamburgery.

Stejně jako jeho kamarádi je i on milovníkem nejrůznějších komiksů a kultovních filmů. Raj se přehnaně stará o svou postavu a pleť, je tedy metrosexuál. Dlouho byl také závislý na penězích svých rodičů, se kterými udržuje styky pomocí videohovorů.

Je hodný, empatický, nápomocný a pečlivý. Častokrát nerozumí americkým slangovým výrazům a jeho výslovnost vypovídá o tom, že se skutečně v USA nenarodil. Jedním z jeho sourozenců je i jeho sestra, Priya, kterou chrání za každé situace.

Raj se jednoho dne rozhodl osamostatnit, odstěhovat se ze svého apartmánu a nebýt už závislý na penězích svých rodičů. Navíc si uvědomil, že by se chtěl už oženit, a tak požádal svého otce, aby mu dojednal sňatek. Takto se seznámil s Anu, která už se také chtěla vdát, ale kvůli kariéře neměla pořádně na randění čas.

Foto: CBS

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
THE DALEK

Rajesh Koothrappali je prostě nejlepší :):)

23.9.2022 | 13:57:21
KarlCZ

Super postava :)

11.7.2021 | 17:42:55
Sheeku

ke konci je stejně otravný jako Stuart..

4.11.2020 | 12:11:31
S.T.A.L.K.E.R.

Ze začátku mi ho bylo vážně líto. Hlavně díky jeho interakci s ženami. Když jsem ale viděl, jaký to je ve skutečnosti namyšlený omezenec, tak jsem ho opravdu přestal litovat. Nikdo nedokáže sabotovat každý vztah, jako to dokázal on.

23.11.2019 | 16:54:47
jelda007

Mrzí mě, že spoustu lidí nechápe charakter postavy, který takový má být a doplácí na to. Jedna z nejoblíbenějších postav!

21.1.2019 | 2:40:20
azazel

Neni spatny,doufam ze najde stesti s Anu. Emily se k nemu hodila asi nejvic..

5.1.2019 | 15:22:37
jiriptak

Mně teď Rajesh docela baví narozdíl od Howarda. S tím jak v 11s změnil svou image a dělá sebevědomého, tak mi přijde velmi vtipný.

20.1.2018 | 1:07:44
KaraOnogoro

je opravdu vtipný, narozdíl třeba od Leonarda

19.9.2017 | 12:22:09
hyena

jeho skryty gay charakter ma vzdy vedel neskutocne rozosmiat ked som to pozeraval......

7.5.2017 | 18:11:05
Mesquite

Nechal bych ho s Emily

1.3.2017 | 13:22:21
1

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama