The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Seriál The Big Bang Theory měl původně jiný pilotní díl. V čem byl odlišný?

Seriál The Big Bang Theory měl původně jiný pilotní díl. V čem byl odlišný?

Seriál The Big Bang Theory měl původně jiný pilotní díl. V čem byl odlišný?

Jak měl původně vypadat seriál The Big Bang Theory? Pojďme si spolu rozebrat nikdy neodvysílaný pilot tohoto seriálu a zjistit, co všechno mohlo být jinak.


18 0
16.9.2018

Mnozí z vás už jistě slyšeli o tom, že i Teorie velkého třesku má svůj vlastní neodvysílaný pilot, a proto jistě pro většinu z vás nebude žádnou novinkou, že tento seriál měl i jiný pilotní díl než ten, který byl v televizi odvysílán. My jsme se pro vás rozhodli v následujícím článku shrnout všechny důležité podrobnosti o zmíněné nikdy neodvysílané epizodě.

Původní verze seriálu se od toho dnešního podstatně liší a ukazuje nám naprosto jiný pohled na dvě naše oblíbené postavy. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak původní seriál vypadal, než se jej tvůrci rozhodli změnit.


Neodvysílaný pilot byl natočen pro seriálovou sezónu 2006–2007, ale neprošel výběrem, a tak nikdy nebyl ani odvysílán. Z našich oblíbených herců bychom v pilotu našli pouze Johnnyho Galeckeho a Jima Parsonse. V hlavní ženské roli se představila Katie, kterou ztvárnila herečka Amanda Walsh.

Tvůrci si představovali Katie jako „ulicí zocelenou ženu, která je na pohled drsná, ale uvnitř je zranitelná“. Kromě této ženské postavy se tu však objevila ještě jedna. Byla jí Gilda, kterou ztvárnila herečka Iris Bahr.

(V původním pilotu se postava Penny vůbec neobjeví; Foto: CBS)

Děj neodvysílané pilotní epizody:

Na začátku epizody můžeme ve spermabance pro lidi s vysokým IQ spatřit sedícího Leonarda, který čeká na Sheldona, jenž spolu s ním šel darovat svoje sémě. Tady také zjistíme, že se Sheldonovi na ženách líbí velké zadky a má s takovýmito ženami i pár časopisů. Až mají oba dva svou práci splněnou, dostanou od recepční šek a vydají se zpět do svého bytu.

Po cestě ze spermabanky narazí na chodníku na plačící ženu jménem Katie, která se rozešla se svým přítelem, a tudíž nemá kde bydlet. Leonard ji navzdory Sheldonovým námitkám pozve na jídlo a nabídne jí, aby u nich v bytě nějaký čas zůstala. Katie na ně byla zpočátku zlá, ale když zjistila, že od ní ti dva kluci nic nechtějí, tak už vůči nim nebyla tolik nepříjemná, a nakonec se rozhodla u nich nějaký čas zůstat.

Zatímco se pak u nich doma Katie sprchovala, do bytu dorazila Sheldonova a Leonardova podivínská kamarádka jménem Gilda. Té se líbí Leonard a sní o tom, že si jej vezme a bude s ním mít děti, a proto se cítí být Katiinou přítomností ohrožená. Když však zjistí, že Katie nemá o jejího vysněného prince zájem, tak se znatelně uklidní.

(Postava Katie u diváků neobstála; Foto: CBS)

Později se Katie vydává ven na skleničku, a když se pozdě večer vrátí do bytu, rozbije lampu a vzbudí tak Leonarda. Pak mu začne vykládat, jak moc stojí její život za nic, a na bílou tabuli, kde měl Leonard rozepsanou svou teorii, začne čmárat fixem diagramy, aby mu to vysvětlila.

Leonard ji upozorní na to, že za všechny ty problémy nemůže její matka, přítel nebo někdo další, ale to, že činí hloupá rozhodnutí. Z toho však Katie usoudí, že ji Leonard nazval hloupou, a tak se naštve a odstěhuje se.

Poté Leonard navštíví Katie v práci a, i když se vlastně nemá za co omlouvat, omluví se jí. Katie se nakonec vrátí k nim do bytu a na konci epizody vezme Leonarda, Sheldona a Gildu ven si zatancovat.

Základní informace:

Konečná verze: 1. 5. 2006
Režie: James Burrows
Scénář: Chuck Lorre, Bill Prady
Obsazení: Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Jim Parsons (Sheldon Cooper), Amanda Walsh (Katie), Iris Bahr (Gilda), Vernee Watson (Althea, recepční ve spermabance), Mitzi McCall (zákaznice v kosmetickém oddělení)
Stopáž: 23:08 minut

(Nynější logo seriálu; Foto: CBS)

Rozdílnost pilotního dílu:

 • Intro je o hodně kratší, sestává se jen z lišícího se loga a místo naší známé písničky bychom mohli v tomto pilotu slyšet část písně She Blinded Me with Science od Thomase Dolbyho.
 • V epizodě nebyla Penny, Howard ani Rajesh. Pennyinou předchůdkyní je tu Katie, která byla však úplně jiné povahy.
 • Epizoda začíná tím, že je Leonard se Sheldonem ve spermabance a oba darují svoje sperma, aby získali peníze na jídlo, což se pak v odvysílaném pilotu nestalo, jelikož oba spermabanku opustili.
 • Leonard se Sheldonem mají vědátorskou kamarádku jménem Gilda, která s Leonardem spolupracuje na projektu. Gilda by ráda měla jednou s Leonardem vztah a posléze děti. Svou povahou její postava připomíná pozdější postavu Leslie Winklové.
 • Kromě toho se v neodvysílaném díle Leonard a Sheldon oblékají více staromódně a Leonard nosí tmavé obleky.
 • V neodvysílaném pilotu je též odhaleno, že se Sheldon vyspal s Gildou a má slabost pro velké zadky. Mimo to také viděl sedm žen nahých a ne všechny byly jeho příbuzné.

(Gilda byla v původním pilotu místo Howarda a Rajeshe; Foto: CBS)

 • Pozdější Sheldon je na rozdíl od toho původního asexuál, a tak se v tomto ohledu původně zamýšlená postava Sheldona o dost liší. Kromě toho, že je sexuálně aktivní, též často masturbuje a má několik úchylek. Má rád tancování a je trochu společenštější než jeho pozdější verze. Nicméně na některém jeho vystupování byl založen pozdější Sheldon.
 • Sheldon také nemá doma svoje místo na gauči, ale má oblíbený stůl v indické restauraci s názvem Bombay Palace. Sheldonův oblíbený stůl v restauraci byl později transformován do jeho oblíbeného místa doma na gauči.
 • Byt je jinak uspořádán a výtah v domě buď není, anebo pořád funguje. Osvětlení v bytě je též mnohem tlumenější.
 • Penny získala některé vlastnosti Katie. Patří sem uštěpačnost a zlost, které se projevují, když je opravdu naštvaná.
 • Sheldonův hlas je v neodvysílaném díle mnohem hlubší než pak dále ve vysílaném seriálu.
 • Kromě toho Sheldonovi nevadí, když mu někdo ujídá z talíře, což je naprostý opak pozdějšího Sheldona, kterému je takové chování krajně nepříjemné.

Původní intro seriálu:

Thumbnail Play icon

Zajímavosti:

 • Katie byla ze seriálu odstraněna kvůli tomu, že se nelíbila publiku. Důvodem bylo, že je na Sheldona a Leonarda moc zlá a nechová se k nim hezky.
 • Leonard a Sheldon se naopak divákům velice líbili, a tak se Chuck Lorre rozhodl do seriálu připsat další dvě podobné mužské postavy v podobě Howarda a Rajeshe.
 • Protože neodvysílaný pilot nebyl dost dobře přijat, hrozilo, že bude celý seriál hned zrušen.
 • Katie pracuje v kosmetickém oddělení v obchodním domě. Když je však její postava transformována do postavy Penny, je z ní servírka v restauraci s názvem Cheesecake Factory.
 • Kromě Sheldona a Leonarda se v druhém už odvysílaném pilotním díle z původních postav objevila také Althea, což byla sestřička na recepci ve spermabance. Její postava se pak objevila v průběhu vysílání seriálu ještě několikrát.

(Původní parta, se kterou jsme se seznámili v odvysílané pilotní epizodě v roce 2007; Foto: CBS)

 • To, že se Leonard v noci vykradl ze svojí postele, když jej Katie svým příchodem vzbudila, se světelným mečem, a to, že Sheldon nedokáže rozpoznat sarkasmus, bylo později v seriálu použito v díle s názvem The Big Bran Hypothesis.
 • V obou dvou pilotních epizodách má Sheldon na své tabuli rozepsanou stejnou teorii.
 • Mimo to Leonard pomůže v obou pilotech vyplnit křížovku recepční ve spermabance.
 • Stejně, jako se Katie šla osprchovat v bytě Sheldona a Leonarda, se i Penny šla v druhém pilotu do jejich bytu osprchovat, jelikož jí nefungovala u ní v bytě sprcha. Místo Gildy však tentokrát přišel Howard s Rajem.
 • Mnoho dialogů z původního pilotu se objevilo v prvním a druhém díle první řady seriálu The Big Bang Theory.

Viděli jste neodvysílaný pilot? Jak se vám líbil? Chyběli vám v něm Penny, Howard nebo Raj? Dívali byste se na seriál, jak byl původně zamýšlen? Dejte nám vědět v komentářích.


Diskuze /11

MartasZLA

Nedodvisílaný pilot jsem nikdy něviděl ale chtěl bych ho vidět.

#2 moniq #5 Simir
16.9.2018 | 19:55:55
moniq

#1 MartasZLA: nájdeš ho na youtube

16.9.2018 | 20:03:35
hyena

mna tento serial velmi bavil pokial tam neprisli dalsie zenske postavy potom uz to slo pomaly dole vodou az sa z toho stal neznesitelny brak

16.9.2018 | 20:05:33
Simir

Pilot jsem viděla (i když už je to delší doba). Nebylo to vyloženě špatný, ale ten „oficiální“ (ten který byl nakonec vysílaný) se mi líbí víc.

17.9.2018 | 1:49:54
Simir

#1 MartasZLA: Jinak jsem to normálně stáhla na ulož.to snačí zadat „the big bang theory unaired pilot“

17.9.2018 | 1:53:09
Simonnek

No faktem je, že v tom oficiálním pilotu udělal Leonard z Sheldona jednou hláškou profesionálního honiče… takže tam tu asexuálnost vynechal

#11 Hzjena
17.9.2018 | 12:38:16
KaraSnowAllen

Mě se Katie líbila, ale Penny je o dost roztomilejší. Klidně bych je brala obě.

17.9.2018 | 13:07:46
SAVO

to sou mi ale novinky, po 13 letech … bravo!

#9 Xavik
19.9.2018 | 8:53:52
Xavik

#8 SAVO: To je mi ale komentář … bravo!

admin
23.9.2018 | 21:24:48
hmyzovrah

jj ten pilot jsem videl uz pred 6 lety zhruba a nebyl spatnej. mohli by do serialu pridat postavy z toho pilota, aspon by to ozivilo tu romantickou sracku, ktera se ze serialu stala cca v 7–8 serii. ted by se mel serial jmenovat 3 zadani a jeden na ocet.

24.9.2018 | 22:28:41
Hzjena

#6 Simonnek: Celkově si myslím, že tu Shledonovu asexuálnost neměli v plánu. Nejen že je tam pořád tato hláška, ale Shledon má stále dovětek o masturbaci za peníze a u ,,předváděčky,, tabulí se Sheldon snaží zaujmout dívku v obou verzích. Mám ten díl hodně let a když si je pouštím od začátku i s oficiálním pilotem tak je to celkem zřejmé. Jak ironické, že právě Sheldonova postava je duší seriálu :D

18.11.2018 | 14:37:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S12E16: The D & D Vortex

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @JudyVolf, @KlárkaP a @Sluníčko11

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nepřehlédněte

Seriál The Big Bang Theory měl původně jiný pilotní díl. V čem byl odlišný?

Seriál The Big Bang Theory měl původně jiný pilotní díl. V čem byl odlišný?

Jak měl původně vypadat seriál The Big Bang Theory? Pojďme si spolu rozebrat nikdy neodvysílaný pilot tohoto seriálu a zjistit, co všechno mohlo být jinak.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK