Disney Movies Lví král očima redaktorů Edny

Lví král očima redaktorů Edny

Lví král očima redaktorů Edny

Snímek Lví Král od Disneyho je v kinech už nějakou dobu, ale stále máte možnost na něj zajít. Jestliže se zdráháte do kina zajít, můžete si přečíst naši recenzi, kde se snažíme vyzdvihnout to nejpodstatnější o filmu, a pak se rozhodnout, zda vám to za koupi lístků stojí.

3 0
11.9.2019

@tom99

Disney již poněkolikáté hraje na nostalgii, aby přišlo co nejvíce lidí do kin a nechalo tam své peníze. A ono to opět funguje. Co si budeme povídat, podívaná je to skvělá a já se bavil náramně. Ale sám si říkám, jaký je vůbec smysl tohoto filmu a co přinesl nového? Ano, sem tam se nějakého toho remaku dočkáme, ale tak doslovný remake jsem ještě nikdy neviděl. Ten, kdo má animovanou verzi stále v paměti, tak jistě mi musí dát za pravdu, že tento remake nepřináší v podstatě nic nového. To, že je příběh stejný, je pochopitelně v pořádku, zůstaly ovšem stejné i písně a i celá řada dialogů. Někdo to může brát pozitivně a já si to vlastně užil, ale má opravdu smysl něco přetáčet s doslovně identickými scénami, písněmi a dialogy? Tady by se asi měl někdo zamyslet. Tentokrát to studiu odpouštím, příště ale už hodnocení může být zcela jiné.

Hodnocení: 75%


(Vizuálně se film velmi povedl.)

@tominotomino

Animovaného Lvího krále jsem viděl jako malý a od té doby už uběhlo spoustu let, takže si už přesně nevybavuji každou scénu a píseň, ale základní koncept ano. Možná i proto tento film hodnotím kladněji než ti, kteří mají původní film živě v paměti. Na nového Lvího krále jsem vyrazil ve 3D a rozhodně to stálo za to, neboť si pak opravdu připadáte, jako byste byli v Africe a kolem vás se proháněli lvi, hyeny, žirafy, zebry apod. Vizuální stránka filmu se zkrátka velmi povedla a dokonce ani nejde poznat, že se nejedná o živá zvířata. Tvůrčí tým si detailně pohrál například i se lví hřívou vlající ve větru a za zmínku stojí i scéna, ve které malý Simba prchá roklí před stádem buvolů.

Na škodu je to, že postavy Pumba a Timon se objeví až v druhé polovině filmu, ale zato dodají filmu novou energii a člověk se u jejich scén začne i smát. Samozřejmě se dočkáme i jejich známé písně Hakuna Matata a mnoha dalších. Jelikož jsem film viděl s dabingem, tak jsem nemohl slyšet písně v originále. V dabované verzi se některé povedly, některé naopak nic moc. Upřímně bych se bez písní v těchto filmech obešel, ale Disney je Disney a člověk s tímhle už musí předem počítat.

Co však ještě musím pochválit, tak to je smečka hyen, které opravdu dokázaly nahnat strach a společně se Scarem tvořily skvělé záporáky plné záludnosti a nevypočitatelnosti, čímž se film ihned stal trochu temnějším než jeho animovaný předchůdce. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších disneyovek a vlastně mi ani nevadí, že je film velmi věrný animované verzi, protože proč měnit něco, co už kdysi fungovalo?

Hodnocení: 90%

(Scar a hyeny jako záporáci filmu fungovali.)

Foto: Disney

A jaký máte názor na film vy? Podělte se o něj s ostatními v komentářích.

Diskuze /1

svätý.šebastián

Ziadny. Tento pocin sa nechystam pozerat. Povodny Levi kral som videl v kine v nejakom 95/96 a tym to pre mna skoncilo..odvtedy sa natocilo mnozstvo inych animakov

11.9.2019 | 21:19:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální TV film

Lady a Tramp

Premiéra: 12.11.2019
Režie: Charlie Bean
Scénář: Andrew Bujalski
Hudba: Geoff Zanelli
Hrají: Tessa Thompson, Justin Theroux, Kiersey Clemons, Thomas Mann, Janelle Monáe, Ashley Jensen, Yvette Nicole Brown, Sam Elliott, Benedict Wong, Arturo Castro, Adrian Martinez, Ken Jeong, F. Murray Abraham a další

PROFIL FILMU
NAŠE RECENZE
VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER
PLAKÁTY

Aktuální film v kinech

Zloba: Královna všeho zlého

Premiéra: 17.10.2019
Režie: Joachim Rønning
Scénář: L. Woolverton, M. Fitzerman-Blue, N. Harpster
Hudba: Geoff Zanelli
Hrají: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Harris Dickinson, Sam Riley, Chiwetel Ejiofor, Imelda Staunton, Juno Temple, Lesley Manville, Robert Lindsay, Ed Skrein, Jenn Murray, David Gyasi a další

PROFIL FILMU
NAŠE RECENZE
VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Studio Disney má rozplánovanou nejen sérii Avengers, ale také hrané adaptace svých klasických pohádek. Nedávno v kinech začal Lví král a během následujícího roku a půl nás čekají minimálně další čtyři filmy. Které to budou?

Seznam filmů

Reklama

Nejoblíbenější filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás