Disney Movies Lví král očima redaktorů Edny

Lví král očima redaktorů Edny

Lví král očima redaktorů Edny

Snímek Lví Král od Disneyho je v kinech už nějakou dobu, ale stále máte možnost na něj zajít. Jestliže se zdráháte do kina zajít, můžete si přečíst naši recenzi, kde se snažíme vyzdvihnout to nejpodstatnější o filmu, a pak se rozhodnout, zda vám to za koupi lístků stojí.

3 0
11.9.2019

@tom99

Disney již poněkolikáté hraje na nostalgii, aby přišlo co nejvíce lidí do kin a nechalo tam své peníze. A ono to opět funguje. Co si budeme povídat, podívaná je to skvělá a já se bavil náramně. Ale sám si říkám, jaký je vůbec smysl tohoto filmu a co přinesl nového? Ano, sem tam se nějakého toho remaku dočkáme, ale tak doslovný remake jsem ještě nikdy neviděl. Ten, kdo má animovanou verzi stále v paměti, tak jistě mi musí dát za pravdu, že tento remake nepřináší v podstatě nic nového. To, že je příběh stejný, je pochopitelně v pořádku, zůstaly ovšem stejné i písně a i celá řada dialogů. Někdo to může brát pozitivně a já si to vlastně užil, ale má opravdu smysl něco přetáčet s doslovně identickými scénami, písněmi a dialogy? Tady by se asi měl někdo zamyslet. Tentokrát to studiu odpouštím, příště ale už hodnocení může být zcela jiné.

Hodnocení: 75%


(Vizuálně se film velmi povedl.)

@tominotomino

Animovaného Lvího krále jsem viděl jako malý a od té doby už uběhlo spoustu let, takže si už přesně nevybavuji každou scénu a píseň, ale základní koncept ano. Možná i proto tento film hodnotím kladněji než ti, kteří mají původní film živě v paměti. Na nového Lvího krále jsem vyrazil ve 3D a rozhodně to stálo za to, neboť si pak opravdu připadáte, jako byste byli v Africe a kolem vás se proháněli lvi, hyeny, žirafy, zebry apod. Vizuální stránka filmu se zkrátka velmi povedla a dokonce ani nejde poznat, že se nejedná o živá zvířata. Tvůrčí tým si detailně pohrál například i se lví hřívou vlající ve větru a za zmínku stojí i scéna, ve které malý Simba prchá roklí před stádem buvolů.

Na škodu je to, že postavy Pumba a Timon se objeví až v druhé polovině filmu, ale zato dodají filmu novou energii a člověk se u jejich scén začne i smát. Samozřejmě se dočkáme i jejich známé písně Hakuna Matata a mnoha dalších. Jelikož jsem film viděl s dabingem, tak jsem nemohl slyšet písně v originále. V dabované verzi se některé povedly, některé naopak nic moc. Upřímně bych se bez písní v těchto filmech obešel, ale Disney je Disney a člověk s tímhle už musí předem počítat.

Co však ještě musím pochválit, tak to je smečka hyen, které opravdu dokázaly nahnat strach a společně se Scarem tvořily skvělé záporáky plné záludnosti a nevypočitatelnosti, čímž se film ihned stal trochu temnějším než jeho animovaný předchůdce. Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších disneyovek a vlastně mi ani nevadí, že je film velmi věrný animované verzi, protože proč měnit něco, co už kdysi fungovalo?

Hodnocení: 90%

(Scar a hyeny jako záporáci filmu fungovali.)

Foto: Disney

A jaký máte názor na film vy? Podělte se o něj s ostatními v komentářích.

Diskuze /1

svätý.šebastián

Ziadny. Tento pocin sa nechystam pozerat. Povodny Levi kral som videl v kine v nejakom 95/96 a tym to pre mna skoncilo..odvtedy sa natocilo mnozstvo inych animakov

11.9.2019 | 21:19:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Lví král

Premiéra: 18.7.2019
Režie: Jon Favreau
Scénář: Jeff Nathanson
Hudba: Hans Zimmer, Elton John
Hrají: Donald Glover, JD McCrary, Beyoncé Knowles-Carter, Shahadi Wright Joseph, James Earl Jones, Alfre Woodard, Chiwetel Ejiofor, Seth Rogen, Billy Eichner, John Kani, John Oliver a další

PROFIL FILMU
NAŠE RECENZE
VAŠE HODNOCENÍ
PRVNÍ OHLASY
TRAILER
PLAKÁTY

Nepřehlédněte

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Jaké hrané disneyovky nás čekají do konce roku 2020?

Studio Disney má rozplánovanou nejen sérii Avengers, ale také hrané adaptace svých klasických pohádek. Nedávno v kinech začal Lví král a během následujícího roku a půl nás čekají minimálně další čtyři filmy. Které to budou?

Reklama

Seznam filmů

Nejoblíbenější filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Sledujte nás