Doctor Who (Pán času) S01E13: The Parting of the Ways

S01E13: The Parting of the Ways

S01E13: The Parting of the Ways

Než se jejich cesty nadobro rozejdou, musí devátý Doktor zachránit Rose a postavit se zcela nové armádě Daleků.

18.6.2005
6 900 000
45 minut

Obsah

Doktor a Jack se v TARDIS vydávají na mateřskou loď Daleků, kde je držena Rose. Tam také zjistí, že za vším stojí samotný Císař Daleků, který měl zemřít během poslední Velké časové války.

Ve skutečnosti však unikl a díky nouzovému časovému posunu se ocitl v daleké budoucnosti. Tam vyčkával a potají formoval planetu Zemi (pravděpodobně i ovládal bytost Jagrafesse, se kterým se Doktor střetl v epizodě The Long Game a skrze mlýnek na maso překroucené televizní zábavy sklízel lidi a z jejich genetického kódu klonoval novou rasu Daleků.

Tito Dalekové však byli během staletí života v temnotě dohnáni k šílenství a svého Císaře uctívají jako boha – což je také dělá nebezpečnějšími, než kdy dřív. Doktor se tak ocitne v pasti. Zjistí, že jedinou možností na zničení Daleků je použít zbraň hromadného ničení, která by zahubila i všechen život na Zemi. Lstí pošle Rose v TARDIS domů a společně s Jackem čelí vlastní záhubě.

Při obraně Satelitu 5 jsou povraždění všichni na něm se nacházející lidé – a to včetně Jacka. Doktor je obklíčen Daleky a má poslední možnost dokončit svůj plán. Nakonec však není schopen kvůli vyhubení Daleků obětovat (další) civilizaci.

Rose se však nevzdává. Zpátky v Londýně 21. století se jí podaří otevřít srdce TARDIS a navázat s lodí kontakt. Přitom absorbuje samotný časový vortex; vrátí se zpět k Doktorovi, zničí všechny Daleky, vrátí život Jacku Harknessovi a nakonec rozšíří výraz „Bad Wolf“ časem a prostorem, aby dokončila časovou smyčku a sama sebe dovedla k této události.. Síla časového víru je však tak mocná, že Rose pomalu spaluje, a proto jí Doktor tuto schopnost odebírá – což je však smrtelné i pro něj.

Zatímco Jack zůstává na Satelitu 5, oba původní společníci se vrací do TARDIS a Doktor Rose seznámí s „fíglem“ Pánů času, jak obelstít smrt – a sice opravit každou buňku svého těla tím, že ji od základu změní. Doktor se tak s Rose loučí a regeneruje. A to do své již desáté podoby.

Info

Český název: Každý svou cestou
Režie: Joe Ahearne
Scénář: Russell T Davies
Hrají: Christopher Eccleston (devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness), Noel Clarke (Mickey Smith), Camille Coduri (Jackie Tyler), Jo Joyner (Lynda Moss), Nicholas Briggs (hlas Daleků), David Tennant (desátý Doktor), …
Naše hodnocení: 90 %

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rebeka89

Omg! To byl díl!

3.5.2016 | 16:36:00
yesbook

Ačkoliv v ní odchází můj oblíbený doktor, je to jedna z mých nejoblíbenějších epizod, resp. celý dvojdíl

20.10.2015 | 16:26:18
Mary Jane Song

„Rose… Before I go, I just want to tell you, you were fantastic. Absolutely fantastic. And do you know what? So was I!“

15.2.2015 | 11:46:48
alexis

Esenciální Davies.

7.9.2013 | 14:01:52

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

Doktor kdo?

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny