Doctor Who (Pán času) S05E02: The Beast Below

S05E02: The Beast Below

S05E02: The Beast Below

Na své první dobrodružství bere Doktor, jako již tradičně, novou společnici do vzdálené budoucnosti. TARDIS se tentokrát ocitne ve 33. století na Vesmírné lodi Velká Británie, ve které Britové a Irové opustili skomírající Zemi a v hlubinách nekonečného vesmíru hledají nový domov. Jak už to ale s Doktorem bývá, něco tu není tak úplně v pořádku…

10.4.2010
6 360 000
45 minut

„Mobilní“ Velká Británie totiž zmutovala v policejní stát, jehož obyvatelé žijí v neustálém strachu a pořádek v něm udržují bizarní figury pouťových Smíšků. Doktor zjišťuje, že přestože se Británie zjevně pohybuje, nemá žádné motory. Setkává se s tajemnou ženou jménem Běta 10, která ho varuje před nevyslovitelnou pravdou lodi. Amy se mezi tím vydává na vlastní průzkum a dostává se do místnosti určené každému obyvateli Velké Británie nad věk 16 let, kde se dozvídá právě onu neskutečnou pravdu. Všichni občané poté mohou zvolit buď protest nebo zapomenutí, přičemž všichni, včetně Amy, volí možnost druhou.

Doktor a Amy zjišťují, že uvnitř lodi žije obrovský tvor, na jehož stopě byla i „Běta 10“ – ve skutečnosti britská královna Alžběta X. Ukazuje se, že Alžbětini poddaní na její příkaz (což ale ona neví, protože pokaždé, když tuto skutečnost zjistí, sama dobrovolně rozhodne zapomenout) v útrobách lodi přechovávají Hvězdnou velrybu, kterou soustavným mučením nutí k pohybu lodi.

Když už se Doktor proti veškerému svému přesvědčení rozhodne velrybu klinicky zabít, aby necítila bolest ale stále se hýbala (a my jsme tak poprvé svědky toho, co v podání jedenáctého Doktora znamená skutečný hněv), Amy se rozhodne velrybu osvobodit. Velryba však, přesně jak Amy předpokládala, zůstává v lodi a pohání ji ještě rychleji než kdy předtím. Velryba totiž nemusela být odchycena; sama se naopak rozhodla, že Vesmírnou loď Velká Británie povede k novému domovu.

Doktor s Amy se vrací do TARDIS, kde najednou zazvoní telefon. Na druhé straně linky je Winston Churchil, který žádá Doktora o pomoc.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
alexis

Připadalo mi, že tohle Moffat psal ve spěchu a ještě v době, kdy měl běhavku a musel od psaní odbíhat na toaletu:-)

7.9.2013 | 14:32:09

Aktuální epizoda

Epizoda S00E15: Resolution

cz100%
DOKONČENO

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Doktor kdo?

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny