Dragons (Jak vycvičit draky)
96/100 - 70×

Dragons(Jak vycvičit draky)

Poté, co Škyťák zjistí, že lze trénovat draky, se zdá, že je ostrov Blp v bezpečí. Vikingové však zjišťují, že existuje mnoho druhů draků, a vydávají se prozkoumat svět. Přitom všem musí však bojovat i se svými nepřáteli.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Cartoon Network, Netflix | 22 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Dobrodružný
hrají
Jay Baruchel (Škyťák), America Ferrera (Astrid), Christopher Mintz-Plasse (Rybinoha), Zack Pearlman (Snoplivec), Andree Vermeulen (Rafana), T.J. Miller (Ťafan), Nolan North (Kliďas), Chris Edgerly (Tlamoun), Mae Whitman (Heather), David Faustino (Dagur), Angela Bartys (Gothi), Alfred Molina (Viggo), J. B. Blanc (Ryker),

Alvin Zrádný

Alvin Zrádný

Náčelník Vyděděnců a bývalý nepřítel Škyťáka a jeho otce.

Sezóny 4
2012 - 2018

Alvin je obrovský svalnatý Viking, dokonce větší než Kliďas. Předtím, než byl Alvin vykázán z Blpu a než se z něj stal vyvrhel, tak býval Kliďas už od dětství jeho nejlepší přítel. Už jako mladí Vikingové byli ti dva pověřeni obranou ostrova proti útoku draků a Kliďas tomu všemu jako syn náčelníka velel.

Pak se Kliďas stal náčelníkem Blpu, a když se Alvin s Kliďasem chystali na boj s Děsovcem obludným, nemohli se dohodnout na taktice, kterou použít. Alvin dostal od Kliďase rozkazy, ale ty neuposlechnul a kvůli tomu bylo zraněno několik lidí. Dle Alvinových slov bylo jen otázkou času, kdy jej Kliďas vykáže, když se stal náčelníkem. Od doby, co se stal jeho nejlepší přítel náčelníkem, už to nikdy nebylo stejné a Alvin byl z Blpu brzy vykázán kvůli své lehkomyslnosti.

Po následujících dvacet let byl Alvin naštvaný a nenávistný vůči Blpu. Nějakou dobu chtěl také přimět Škyťáka, aby mu prozradil tajemství, jak cvičit draky, aby je mohl také sám trénovat, a tak jej unesl. S pomocí Hnívy se mu později podařilo vytrénovat Plíživou smrt, čímž se stal prvním Vyděděncem, kterému se podařilo vycvičit draka.

Spolu s Divousem, jeho pravou rukou, a Hnívou umístil pod Blp několik vajec Plíživé smrti. Alvinovi se později podařilo polapit zmrzlého Skrilla a spolupracoval spolu s Dagurem, s nímž chtěl společně napadnout Blp. Každý z náčelníků chtěl však toho druhé zradit a draka si nechat pro sebe. Alvin se pak s Dagurem pral a Dagur na něj využil sílu Skrilla, což ho přimělo skočit přes palubu.

Po mnoha měsících se Alvin vrátil na Blp s tím, že zachránil Snoplivce. Kliďas však odmítal uvěřit, že by se mohl Alvin změnit, a okamžitě ho zadržel. Alvin se snažil nabídnout Kliďasovi spojenectví, ale ten odmítl. Poté, co přežil útok Skrilla, začal Alvin přemýšlet nad tím, co v minulosti provedl a rozhodl se změnit.

Když později na Blp zaútočil Dagur, tak Snoplivec Alvina osvobodil, a ten bojoval po boku Kliďase jako za starých časů. Kliďas byl pak unesen a Škyták se jej vydal s Alvinem zachránit. Kliďas později také zachránil Alvinův život, když hrozilo, že zahyne. Nakonec se ti dva spolu usmířili, hodili za hlavu své neshody a stali se opět přáteli.

Obrovský náčelník Vyděděnců je zlomyslný a krutý, nejspíš kvůli tomu, že byl vykázán. Je též velmi inteligentní a nemilosrdný vůdce, který má rád černý humor. Alvin je na svou velikost překvapivě rychlý, je také silný, dokonce je možná silnější než Kliďas. V bitvě se spoléhá právě na svou sílu. Jak už napovídá jeho přízvisko, je proradný a vychytralý. V minulosti dokázal vymyslet takové plány, které oklamaly i Škyťáka a jeho Dračí jezdce. Na pravé tváři má jizvu.

Alvin se objevil v…

  • Dragons: Riders of Berk
  • Dragons: Defenders of Berk
  • Dragons: Race to the Edge

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama