Firefly
94/100 - 180×

Firefly

Posádka Serenity je v podstatě hromádka psanců, hledajících po prohrané občanské válce alespoň pocit svobody. A další kšeftík, který by je snad konečně vytrhl. A který možná ani není tak úplně legální a může se více než trochu zvrtnout. Ani tento styl života je však úplně nepřipravil na problémy, které nastanou po nalodění nových cestujících… Fascinující vesmírný western Josse Whedona sestává z pouhých 14 epizod (+ filmu).

USA | 2002 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Sci-fi, Western
hrají
Morena Baccarin (Inara Serra), Summer Glau (River Tam), Ron Glass (Derrial Book), Alan Tudyk (Hoban Wash Washburne), Adam Baldwin (Jayne Cobb), Jewel Staite (Kaywinnit Lee Kaylee Frye), Nathan Fillion (Malcolm Reynolds), Sean Maher (Simon Tam), Gina Torres (Zoe Washburne)

Epizody - Sezóna 1

Sezóna 1

 • S01E01: Serenity

  S01E01: Serenity

  Seržant Malcolm Raynolds spolu se Zoe bojuje v bitvě o údolí Serenity na straně Nezavyslých proti Alianci, ale ať jejich situace vypadá sebehůře a kolem umírá sebevíc vojáků, nevzdává naději v posily, které nepřicházejí, neboť se velitelství mezitím rozhodlo kapitulovat.

  20.12.2002
  1 hodina 26 minut
 • S01E02: The Train Job

  S01E02: The Train Job

  Mal, Zoe a Jayne se v hospodě dostanou do rvačky na Den Sjednocení Aliancí, ale ještě předtím se jim podaří získat další kšeft. River má noční můry ze vzpomínek na akademii a Simon se ji snaží uklidnit. Niska si je najme na vyloupení vlaku a jeho pověst rozhodně není přívětivá, vše musí jít podle plánu. Ve vlaku dojde k překvapení, když je vagón střežen Aliančními vojáky. Po loupeži zjistí, že zboží byly léky pro místní chudé obyvatele a Mal se Zoe trčí jako podezřelí ve městě. Inara je vysvobodí, ale Mal chce náklad vrátit, ale na loď přichází Niskovi muži.

  20.9.2002
  42 minut
 • S01E03: Bushwhacked

  S01E03: Bushwhacked

  Serenity doslova narazí na vrak plující vesmírem. Mal a Zoe jdou vrak prozkoumat. Když je vzduch čistý, jde i zbytek posádky ukořistit alespoň nějaké zásoby. River jde na loď až za Malem, který si uvědomí, že loď přepadli Plenitelé. Jayne objeví jediného přeživšího, kterého vezmou na loď. Další překážkou je výbušnina připevněna k průchodu mezi loděmi. Po úspěšném zneškodnění narazí na loď aliance. Simon a River se schovají ve skafandrech venku na lodi, zatímco vojáci prohledávají všechny paluby. Z jediného přeživšího se po úděsném zážitku stává jeden z Plenitelů, napadá členy Aliance a posléze se vydává zpět na Serenity na lov, kam se mezitím vrátili Simon s River.

  27.9.2002
  44 minut
 • S01E04: Shindig

  S01E04: Shindig

  Mal s Jaynem se zapletou do potyčky s otrokářem, když mu během přátelské hry ukradnou nečestně vydělané peníze. Serenity se ve spěchu vrací na Persephone, kde má Inara dalšího klienta, Athertona, se který jde na společenskou akci roku – ples. Badger nabídne Malovi práci, kterou získá teprve potom, co přemluví Warricka Harrowa, aby si vybral právě je. Jediným místem na schůzku je právě onen ples, kde Mal s Kaylee potkávají Inaru s Athertonem, který s ní zachází jako s majetkem, a tak mu Mal jednu vrazí. Na další den je tak svolán souboj v šermu, ve kterém Mal oproti Athertonovi dvakrát nevniká. Mal si tím však získal sympatie Warricka, který se rozhodl stát se jeho sekundantem a pokud přežije, využít i jeho služeb pašeráka.

  1.11.2002
  44 minut
 • S01E05: Safe

  S01E05: Safe

  Serenity vykládá náklad – stádo krav, ale během prodeje dojde k přestřelce a Book je těžce raněn. Simon s River se procházejí po městě, když jsou uneseni. Mal nemá čas na záchranu doktora, a tak opouštějí planetu. Jediné zdravotní středisko dostatečně blízko patří Alianci. Ti z počátku nejsou příliš ochotní, ale po té co jim Book ukáže své doklady, okamžitě změní své stanovisko. Simon, vřele uvítán malým společenstvím, mezitím ve vesnici pomáhá léčit nemocné a River znovu dokazuje jak je výjimečná. Vesničané ji však mají za čarodějnici, která by měla být upálena na hranici.

  8.11.2002
  44 minut
 • S01E06: Our Mrs. Reynolds

  S01E06: Our Mrs. Reynolds

  Mal a jeho tým pomůže jedné vesnici zbavit se nepříjemných banditů a na jejich počest je uspořádána oslava, při které Mal jako odměnu od vesnice dostane nevědomky i manželku. Posádka si proto nenechá ujít příležitost pobavit se na Malův účet. Mal nabídne Saffron vyložení na další planetě, ale ta se ho nehodlá jen tak vzdát. Nebojí se použít jak své kulinářské, tak i ženské zbraně. Ukazuje se, že Suffron však není tak úplně bezbranná, jak vypadá. Eliminuje posádku a nasměruje Serenity do elektrické sítě, která trhá lodě na kusy.

  4.10.2002
  44 minut
 • S01E07: Jaynestown

  S01E07: Jaynestown

  Serenity vyřizuje v Kantonu další obchod a Inara jde navštívit dalšího svého zákazníka. Simon se vydává za potencionálního kupce keramické hlíny a Book hlídá River. Když tu byl Jayne posledně, okradl místního starostu města Higginse, ale při útěku byl nucen náklad vyhodit a všechny peníze spadly přímo doprostřed města. Jayne se tak stal místním hrdinou Kantonu s vlastní sochou a písní. River mezitím opravuje Bookovu Bibli, který z toho není dvakrát nadšený. Vše se komplikuje, když se bývalý Jaynův parťák Stitch chce pomstít za to, že ho během loupeže podrazil.

  18.10.2002
  44 minut
 • S01E08: Out of Gas

  S01E08: Out of Gas

  Simon oslavuje narozeniny, když na lodi dojde k výbuchu a Zoe je v bezvědomí. Motor přestal fungovat a s ním odešla i podpora života. Náhradní součástka není na palubě a jediným východiskem je opustit Serenity. Posádka se rozděluje do dvou raketoplánů a každý se vydává opačným směrem. Mal zůstává na lodi, kde čeká na pomoc. Prolétající loď nabízí svou pomoc, ale jak se ukáže, její úmysly nejsou úplně čisté. Celým dějem prostupují flashbacky, které ukazují, jak se zformovala posádka Serenity.

  25.10.2002
  44 minut
 • S01E09: Ariel

  S01E09: Ariel

  Riveřin stav se zhoršuje, a když bezdůvodně řízne Jayna, Simon se rozhodne za pomoci zbytku posádky vyloupit místní nemocnici Aliance a díky skeneru zjistit, co vláda s River prováděla. A Simon má vymyšlen dokonalý plán. Jayne, Mal a Zoe se budou vydávat za záchranáře, zatímco Simon s River budou dočasně mrtví. Mal a Zoe se vydávají pro léky do skladu, zatímco Jayne dává pozor na Simona s River. Jayne je však podrazí a vyzradí jejich pozici Alianci, která zase na oplátku podrazí jeho. Do nemocnice přilétají muži v modrých rukavicích a uklízí za sebou stopy.

  16.11.2002
  43 minut
 • S01E10: War Stories

  S01E10: War Stories

  Radní, další Inařin zákazník přichází přímo na loď a posádka jí mírně šokovaná, když zjistí, že radní je žena. Washe začíná štvát, jak Zoe a Mal mají tolik společných historek, a tak se rozhodne vydat na další misi s Malem místo ní. Obchod se však zvrtne, a Mal a Wash jsou uneseni Niskou. Posádka dá dohromady všechny svoje úspory na vykoupení, ale získají jen Washe a Malovo ucho. Proto se rozhodnou přejít do přímého útoku. Celá posádka se účastní záchranné operace. Když se ale Kaylee dostane do úzkých, přijde River, která jen po jednou kouknutí a se zavřenýma očima vojáky, kteří je ohrožují, zastřelí.

  6.12.2002
  43 minut
 • S01E11: Trash

  S01E11: Trash

  Mal se znovu shledává se Suffron, která mu řekne o velkém kšeftu. Mal se pohádá s Inarou, která ho osočí, že se úmyslně vyhýbá takovým planetám, kdy by měla klientelu, a tak se Mal rozhodne přijmout Suffroninu nabídku – ukrást jednu z prvních laserových pistolí. River řekne Simonovi o tom, že to Jaynena je na Arielu zradil, a tak se mu Simon při první příležitosti rozhodne promluvit do duše. Mal a Suffron jdou v přestrojení do Haymerovi rezidence, ale překvapí je sám Haymer, který se znovu shledává se svou ženou Yolandou (Suffron). Loupež se nakonec vydaří, ale po útěku Suffron Mala znovu podrazí.

  21.7.2003
  44 minut
 • S01E12: The Message

  S01E12: The Message

  Malovi a Zoe přijde zvláštní zásilka. Jejich bývalý kolega ve zbrani Tracey, a to přímo v rakvi, ve které naleznou i správu, kterou jim zanechal a ve které je žádá, aby ho dostaly domů. Na Traceyho je ale vydán zatykač a důstojník Aliance ho nenechá jen tak utéct, a tak pronásleduje Serenity, která Traceyho nehodlá vydat. Simon provádí Traceyho pitvu, když vtom se „mrtví“ probere. Poví jim, že v sobě přechovává uměle vytvořené orgány, a když je chtěl prodat větší nabídce, Aliance si to nenechala líbit a kupce zabila. Teď je na útěku a jediné co chce, je dostat se domů.

  28.7.2003
  45 minut
 • S01E13: Heart of Gold

  S01E13: Heart of Gold

  Nandi, bývalá společnice, nyní na místní planetě vede nelegální „nevěstinec“ požádá Inaru, která zas požádá posádku, o pomoc. Místní pracháč Rance Burgess nemůže se svou ženou mít děti, a tak využil Petalinu, jednu z Nandiích dívek, aby potomka získal. Když se s ním Malcolm setká, doporučí všem raději utéct, ale Nandi se bez boje nechce vzdát. Posádka Serenity se připravuje na bitvu. Simon, River a Inara připravují Petalinu na porod. Nandi pozná, co Mal cítí k Inaře, ale i tak se spolu vyspí. Když to Inara zjistí, rozpláče se a Nandi si uvědomí, že jejich city jsou vzájemné. Burgess si jde pro své dítě a neostýchá se zaútočit v plné síle.

  4.8.2003
  42 minut
 • S01E14: Objects in Space

  S01E14: Objects in Space

  River má podivné halucinace, kde vidí, co si každý doopravdy myslí, a když se probere z transu, drží v ruce nabytou zbraň. Kaylee řekne posádce, co se stalo, když Niska zajal Mala a Washe a celá posádka je tím znepokojena. Mal si myslí, že je River telepatka, což je i důvod, proč by ji Aliance tolik chtěla. Serenity pronásleduje lovec lidí Early a postupně eliminuje posádku, aby získal to, pro co sem přišel. Z reproduktorů lodi se ozve River, která tvrdí, že se rozpustila a splynula se Serenity.

  13.12.2002
  44 minut

Seriál Firefly už nezavítá na televizní obrazovky


Seriálu Firefly bohužel nepřálo štěstí, a tak byl po jedné řadě stažen z vysílání a předčasně ukončen. Proto nezbývá nic jiného než hledat spásu ve filmovém a komiksovém pokračování.

Filmové pokračování

Serenity

Název snímku: Serenity
Premiéra: 30. 09. 2005
Režie: Joss Whedon
Scénář: Joss Whedon
Hudba: David Newman
Stopáž: 119 minut

Hrají: Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau, Ron Glass, Chiwetel Ejiofor, David Krumholtz, Michael Hitchcock, Sarah Paulson, Nectar Rose, Glenn Howerton, Tamara Taylor, Demetra Raven.

PROFIL FILMU | OHODNOŤTE FILM

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů








Reklama