Legends of Tomorrow To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Legends of Tomorrow

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Legends of Tomorrow

To nejlepší a nejhorší na druhé řadě Legends of Tomorrow

Druhá řada je za námi a než se seriál vrátí se svou třetí řadou, je potřeba zhodnotit sezónu minulou. V následujícím článku si tedy rozebereme, co podle nás bylo na seriálu nejlepší a co naopak nejhorší. V komentářích nám dejte vědět, zda s naším výčtem souhlasíte.


16 0
19.4.2017

1. Nejlepší epizoda – Doomworld

V předposlední epizodě druhé řady jsme měli možnost vidět superhrdinský svět ve zcela jiném světle, než jsme byli doposud zvyklí. Eobard Thawne pomocí Kopí osudu přepsal realitu a my jsme tak v celém díle sledovali, jak hrdinové padli a zloduchové zvítězili a ovládli svět. Epizoda byla velice originální a ne nadarmo je u nás na Edně považována za nejlepší epizodu v historii seriálu. Tento díl se opravdu povedl, škoda, že jsme v přepsané linii byli pouze na jednu epizodu.

Další kandidáti: The Legion of Doom, Land of the Lost, The Chicago Way


2. Nejhorší epizoda – Outlaw Country 

Rozdíl mezi první polovinou sezóny a tou druhou je markantní. První se soustředila na epizodní příběhy, zatímco ta druhá se intenzivně věnovala Legii zkázy a zápletky kolem ní. V první polovině řady jsme tak viděli spoustu slabých epizod. Nakonec jsme za jeden z nejslabších dílů vybrali Outlaw Country, kde se v podstatě nic nestalo. Byl to spíš díl, ve kterém se musel objevit Jonah Hex, který ale neměl na události řady žádný význam. Tato epizoda byla jedna z nejnudnějších.

Další kandidáti: Shogun, Abominations, Camelot/3000

(Zlý Rip Hunter byl zajímavější než ten hodný. Foto: CW)

3. Nejlepší vývoj postavy – Mick Rory

Mick Rory nás neomrzel ani po roce. Je to důkaz postavy, která nemusí mít žádné schopnosti, ale přesto dokáže být zábavná. Mick zkrátka táhne epizody kupředu, je s ním legrace. Jeho hlášky jsou fajn. Navíc se i ve druhé sezóně dočkal zajímavého vývoje, kdy s ním flirtovala Amaya Jiwe, následně se vyrovnával se smrtí svého parťáka Leonarda Snarta, poté přešel na stranu Legie zkázy, aby se těsně před koncem řady přidal zpět do týmu Legend.

Další kandidáti: Eobard Thawne, Nate Heywood, Sara Lance

4. Nejhorší vývoj postavy – Ray Palmer

Tak tady bylo opravdu z čeho vybírat, ale nakonec jsme zvolili Raye Palmera. Ray měl být v první sezóně jednou z nejpřednějších postav týmu, měl ho vést a podílet se na rozhodnutí. Bohužel druhá sezóna tomu příliš nenasvědčovala. Ray se stal spíše otravnou a překážející postavou, která se jen hloupě smála a měla přihlouplé vtípky. Palmer nebyl zábavný, ať už měl oblek nebo ne. Jedná se o jednu z nejhorších postav Legend vůbec.

Další kandidáti: Jefferson Jackson, Martin Stein, Malcolm Merlyn

(Sara převzala vedení lodi Waverider. Foto: CW)

5. Největší zvrat – Leonard Snart zabíjí Vixen

Upřímně jsme se moc zvratů ve druhé sezóně nedočkali, takže výběr byl opravdu těžký. V epizodě Doomworld Leonard Snart zmrazil Vixen, která se následně rozpadla a zemřela. V tu chvíli to byla velice překvapivá scéna. Tak nějak jsme tušili, že si tvůrci nedovolí Vixen zabít a najdou způsob, jak ji přivést zpět k životu. I tak považujeme její chvilkovou smrt za jeden z nejlepších zvratů ve druhé sezóně.

Další kandidáti: Eobard ničí Kopí osudu, Eobard je vymazán z existence, smrt Hourmana

6. Nejvíce promarněná příležitost – Justice Society of America 

Velké lákadlo druhé řady byl bezesporu superhrdinský tým z 2. světové války Justice Society of America. Bohužel tento tým se v seriálu moc neohřál. Pár postav sice dostalo prostor, ale jednalo se pouze o epizodní role. Navíc většina týmu zemřela. Je to veliká škoda, protože fanoušci měli od JSA obrovská očekávání. Tvůrci s týmem mohli naložit o chlup lépe. Další příležitost asi mít nebudou.

Další kandidáti: Ray Palmer bez obleku, výskyt Black Flashe, Vixen

(I ve druhé řadě jsme navštívili zajímavé události z historie lidstva. Foto: CW)

7. To nejlepší na druhé řadě – Eobard Thawne

Schválně píšeme Eobard Thawne a ne Legie zkázy. Eobard dorazil do seriálu v nejlepší formě, byl zábavný, měl zlé úmysly, nedalo se mu věřit. Nikdy jsme nevěděli, co máme od postavy čekat, zatímco zbytek Legie zkázy byl nemastný neslaný, Thawne byl skvělý. Tým padouchů bez Eobarda byl pouze cvičený komparz, který poslouchal Reverse Flashe na slovo. Eobard dodal týmu šťávu. Nesmíme také zapomínat na kvality herce Matta Letschera.

Další kandidáti: Zlý Rip Hunter, objev historických osobností, Mick a jeho vtipy

8. To nejhorší na druhé řadě – První polovina série 

Tvůrci znovu rozhodli, že seriál bude mít více epizod, než bylo původně plánovano. První a druhá polovina řady se od sebe razantně liší. Zatímco druhá se plně soustředila na Kopí osudu a Legii zkázy, první polovina se hledala a nabídla pár epizodních dílů, které nebyly moc zajímavé. Možná i to je důvod, proč seriál ztratil v průběhu druhé řady diváky. Snad se tvůrci v příští sezóně vyvarují více epizod a představí nám ucelený příběh s pár epizodami, které budou všechny stát za to.

Další kandidáti: Nesmyslné pravidla cestování časem, akční scény, Legie zkázy bez Eobarda

Diskuze /14

Lex Luthor

Souhlasím hlavně s 8 bodem i když děj v první polovině druhé série byl RF spolupracoval s Darkhem a verboval ho, jinak ucelený příběh s pár epizodami by mohli použít i u Flashe a Arrowa tam mi přijde, že to také zbytečně natahujou a vyplnují epizody morálními konflitkty a citovými výlevy. Měli by si vzít příklad z Netflixu.

19.4.2017 | 16:05:39
antty

Já osobně mám rád seriály, které mají jak epizody k hlavní lince, tak epizody nedůležité.Takže s bodem číslo 8 nesouhlasím :), nehledě na to, že tento bod by mělo rozhodně „vyhrát“ cestování časem.

19.4.2017 | 17:06:13
antty

Nemyslím si, že Vixen je promarněná příležitost, však se k ní ještě budou vracet. Já osobně bych uvítal, kdyby byl zlý Rip i do příští řady, to byla podle mě nevyužitá příležitost.

19.4.2017 | 17:07:40
Innominateus

Mick a Sara by ten seriál dokázali utáhnout snad i sami. Dovedl bych si je představit jako takovou „broforce“. Což je celkem paradox, protože ani jeden z nich nemá žádné nadpřirozené schopnosti. Pokud jde o Raye – souhlasím. Společně se Železňákem kandiduje na nejzbytečnější postavu seriálu. Ohnivé duo taky razantně ztratilo žár – ale tam je to spíš otázka ceny trikových efektů. Zlý Rip se předvedl v lepším světle. Byl by z něj perfektní záporák pro další řadu. Přijde mi, že Legendy jsou hodně o nevyužitých příležitostech. Nevím, jestli to vořou scénáristi, nebo produkce, ale někdo by tam potřeboval výpověď. Jediné, co může seriál do budoucna zachránit je výrazně zeštíhlit herecký ansámbl a zachovalé postavy detailněji propracovat. A hlavě vynechat románky uvnitř party! Sara ať zůstane lesbickou verzí námořníka s holkou v každém přístavu a Mick … já nevím. :-D Nicméně, to všechno jsou jen toužebná přání, která se nikdy nesplní. Není reálné, aby takový zásah někdo prosadil. Navíc by se taky mohl líbit jen mě, že …

#5 Lex Luthor
19.4.2017 | 18:06:59
Lex Luthor

#4 Innominateus: Jo souhlas Sara Mick tam vyčnívají nejvíce ostatní jsou jen tak do počtu.

19.4.2017 | 20:45:13
Mohy

1,2) Ano, s tím by se i dalo souhlasit

  1. Rory bavil, ale nesouhlasím s Natem, už jeho příchod do týmu se mi nelíbil, jako postava ani jako hrdina mě nenadchl, ale otravný rozhodně nebyl.
  2. Stein a Jax že byli špatní? podle mně naopak, Stein zpíval, hláškoval, prostě asi druhá nejlepší postava a Jax se konečně se Steinem přestal dohadovat, tudíž jsem ho taky měl rád.
  3. jako největší zvraty považuju asi ty z „dalších kandidátů :D “
  4. Spíš mě mrzelo že JSA neměly jednu pořádnou misi s legendama, třeba i s cestováním v čase, ale chybět mi rozhodně nebudou, ale tipuju, že se v příští sezóně opět s JSA setkáme.
  5. Postava RF byla super, ale velice mě zklamalo, že plně nevyužili její potenciál, RF byl v tomhle seriálu prostě nějak slabý a ta trapná komedie s jeho „dvojníkama“ z jiného časového období mě ve finále zklamala asi nejvíce. Každopádně chápu že je RF nemohl v prvním díle všechny pozabíjet, i když by na to schopnosti měl.
  6. Souhlasím, i přesto však byla první polovina koukatelnější , než cokoli z první série. Řešením by bylo mít buď dva padouchy, každého na jednu polovinu série, nebo zmenšit počet dílů .

Konec konců, tato série byla super a podle mě za Arrowem , druhý nejlepší komixový seriál tento rok .

19.4.2017 | 22:10:45
Lex Luthor

pro mě seriály od CW nejlepší Supergirl, pak Legendy a na posled Arrow a Flash

#8 Mohy
19.4.2017 | 22:55:22
Mohy

#7 Lex Luthor: supergirl není špatná, ale pořád je to takový ten komixák zaměřený spíše na dívčí publikum. Chybí mi tam temnější atmosféra a celkově nějaké napětí. Každopádně letos je před Flashem :D

#11 Lex Luthor
19.4.2017 | 23:16:25
p3dro

Upřímně nemůžu hodnotit, protože jsem druhou sérii neviděl celou, ale myslím si, že to taky o něčem vypovídá

20.4.2017 | 6:28:44
nimik

Nesuhlasim s Ray-om,je úžasný,nielen,že je užitočný pri akcii,ale je aj chytrý,snaží sa brať veci pozitívne. A je dobré sa na neho pozerať,je to kus chlapa. :) Čo sa týka legie skázy,tak bez Merlina a Darhka by to nebolo ono,ano,eoban bol šéf,ale oni dvaja tomu pridali trochu šťavy :D

20.4.2017 | 8:34:28
Lex Luthor

#8 Mohy: Podívej se na Netflix na projekt Defenders seriály Daredevil, Jesicca Jones, Luke Cage a Iron Fist mají temnější atmosféru a napětí.

#14 Mohy
20.4.2017 | 9:22:26
Arihant

Bod 8, presne kvoli tomu som prestal sledovat po 6–7 casti legendy v druhej serii. Ako tak citam komentare mozno im dam druhu sancu.

20.4.2017 | 14:07:32
antty

u těch nejhorších epizod je problém, když je spousta samostatných epizod hned za sebou. Když se od toho odprostím, tak paradoxně mi nejhorší přišla Aruba (= finále) – děj obsahoval spoustu nesrovnalostí a nesmyslů a navíc zlikvidovali RF. Z těch nabízených si myslím, že Abomination byla mnohem horší než ta westernová epizoda, už jen proto, že zombíci jsou ves postě dalších seriálů, takže tady to byl fatální úlet.

20.4.2017 | 15:34:14
Mohy

#11 Lex Luthor: Neboj se, viděl jsem z toho všechno, ale Netflix a DC seriály prostě nemůžeš srovnávat. Oproti Netflixu jsou DC seriály jak pro malé děti :D

20.4.2017 | 16:24:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: Helen Hunt

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravil: @Tomass2002, @VIxiene a @matrix17

Překlad sedí na verze DCs Legends of Tomorrow:

  • … HDTV.x264-KILLERS

Hledáme korektora na časování titulků

Aktuálně titulky pro seriál Legends of Tomorrow překládá @Tomass2002, ale uvítali bychom pomoc. Především hledáme korektora, který by mu pomohl s časováním titulků. Pokud máte zkušenosti a chtěli byste se na titulkách podílet, ozvěte se @Tomass2002 či @tom99 do vzkazíku.

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání třetí řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Tvůrci potvrzují, že jejich Constantine je bisexuálem

Máme pro vás nové informace ohledně Johna Constantina, který konečně letos zamíří do seriálu Legends of Tomorrow. Jeho návrat do vesmíru Arrow způsobil před pár dny pořádný rozruch, proto se není čemu divit, že fanoušci dychtí po jakékoliv informaci spojené s touto postavou.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Hlídejte si nás

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.