Ms. Marvel
65/100 - 56×

Ms. Marvel

Kamala Khan je muslimská superhrdinka, která díky svým schopnostem dokáže měnit svou podobu. Není však schopná se natahovat jen do šířky a výšky, ale je zároveň schopna se razantně zmenšovat a zvětšovat.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Komiksový, Nadpřirozený
hrají
Iman Vellani (Kamala Khan), Matt Lintz (Bruno Carreli), Zenobia Shroff (Muneeba Khan), Mohan Kapur (Yusuf Khan), Rish Shah (Kamran), Saagar Shaikh (Aamir Khan), Yasmeen Fletcher (Nakia Bahadir), Laurel Marsden (Zoe Zimmer), Travina Springer (Tyesha Hillman), Alysia Reiner (Sadie Deever)

Proč je zajímavé sledovat souboj Marvels a Aquamana?

Proč je zajímavé sledovat souboj Marvels a Aquamana?

Kdyby tyto filmy byly uvedeny do kin před pěti lety, šlo by o souboj o první příčky. Teď tomu tak rozhodně není a je až k nevíře, kolik se toho změnilo v posledních pár letech. Přesto je hned z několika důvodů velice zajímavé sledovat, jak dopadne souboj mezi Marvels a Aquamanem.

5 1
27.12.2023

Film Aquaman and the Lost Kingdom vlítl do kin a oficiálně ukončil filmový vesmír DCEU. Již delší dobu se věnujeme tržbám komiksových filmů v kinech, které bohužel stále klesají a hledají nové dno. Právě jedno pomyslné dno našel film The Marvels, který k dnešnímu dni utržil pouze bídných 205 milionů dolarů, přitom rozpočet bez marketingu byl obdobný.

Více jak polovina tržeb patří ale kinům, distributorům a dalším článkům v komplikovaném řetězci, tudíž film je v obrovském průšvihu. Jenže jednička dokázala utržit přes miliardu amerických dolarů. A podobný příběh má i Aquaman. První film byl naprosto průměrnou pohádkou, která ale rozhodně neurazila. Překvapením všech bylo, že film dokázal utržit taktéž přes jednu miliardu dolarů (přesně 1 152 milionů dolarů), což se do té doby nikdy žádnému DCEU filmu nepovedlo.

(Proč je zajímavé sledovat souboj Marvels a Aquamana? Foto: Disney)

Z Aquamana, postavy, která posledních deset let byla pro smích, se najednou stal někdo, kdo dokáže vydělat slušný balík peněz. Víc než Batman a Superman v jednom filmu dohromady. Ihned tedy byla logicky posvěcena dvojka. U Captain Marvel a Aquamana tak nepanovaly žádné obavy, proč by studia neměla dát těmto projektům pokračování.

Jenže to se psal rok 2018 a 2019. Lidé měli spoustu peněz, lístek stál přijatelný peníz, v ekonomicky vyspělých státech nedrancovala žádná velká inflace, nebyla tu žádná pandemie a byli jsme na vrcholu hospodářského růstu. Nejdůležitější ovšem bylo, že většina diváků komiksové filmy hltala ve velkém. Nyní je rok 2023 a situace je diametrálně odlišná.

Zatímco Marvels v kinech končí a své fiasko už neodvrátí, Aquaman má stále šanci. Může se pochlubit lepšími recenzemi, ale ani to možná stačit nebude. Stále se jedná o velice průměrný film, který průměrný divák viděl už několikrát. Navíc DCEU je oficiálně mrtvé a proč chodit na pokračování něčeho, co stejně nikam nevede a neuzavírá kapitolu celého propojeného vesmíru ve velkém (film měl obsahovat několik důležitých cameí, které nakonec byly z nepochopitelných důvodů vystřiženy, pozn. red.). Připočítejme k tomu ještě kazu Amber Heard a minimálně v Americe máte vymalováno.

Série Aquaman a Captain Marvel byly na začátku své cesty extrémně úspěšné projekty. I Aquaman po miliardových tržbách rychle vystřízlivěl. Studio už tuší, že se nebude opakovat stejný scénář jako před pěti lety. Film vtrhl do kin ve vánočním období, kdy si celá řada lidí neudělá čas na návštěvu kina kvůli svátečním povinnostem. Zdá se ale, že tržby oslnivé vůbec nebudou a film může skončit na stejných číslech jako Marvels. Komiksové filmy potkala čirá katastrofa. O přímém souboji těchto vyhořelých velkofilmů vás budeme informovat zase příště.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /6

m0rdred

To je tak, když děláte guláš. Trochu toho, a ještě toho… a tohle taky… a ono to pak není ono :) Škoda.

27.12.2023 | 16:53:22
Carlos Matos

Za všední zábavu nevšední peníze! No nekup to!

27.12.2023 | 18:41:13
Kafka Tamura

„Kdyby tyto filmy byly uvedeny do kin před pěti lety, šlo by o souboj o první příčky“

Určitě Tome…

28.12.2023 | 1:39:22
Bob Lazar

Tyhle postavy prostě nejsou v tom komiksovým světě atraktivní, to je celý. Tady to může zachránit akorát Jason Momoa…

28.12.2023 | 9:51:53
percival2

Konečně si někdo z redaktorů všiml, že lidi prostě už nemají prachy…

28.12.2023 | 15:26:06
lego assassin

Důvod je jinde protože vznikl seriál the boys od té doby šli takový filmy do háje a navíc je to moc dětské! Marvel neví co chce. Násilí a masakr opravdu dodávají filmům a seriálům úspěch se koukněte že takový filmy a seriály v kinech nesou úspěch a trhají rekordy tyhle filmy tím chci říct, že marvel je už slabota. Navíc to ale není jenom náhoda že násilí a masakr v kině vyhrává! Dokonce i na edně vyhrávali první příčky seriálu který obsahovali násilí a masakr. Tohle lidé fakt chtějí a ne nějakou TV reginu Marvels nebo babinec!

6.2.2024 | 11:46:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Divácký nezájem o Marvels pokračuje, doma neutrží ani 100 milionů dolarů

Divácký nezájem o Marvels pokračuje, doma neutrží ani 100 milionů dolarů

Došlo ve třetím týdnu ke zázračnému spasení filmu Marvels? Bohužel ne. Kde jsou ty roje diváků, kteří hltali každou komiksovku před pandemií? Tady je krásně vidět, jak moc se svět za poslední čtyři roky změnil. Divák už nepotřebuje vidět vše a už vůbec ne špatný film.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Iman Vellani: Výsledky z kin mě nesvazují, to je problém Boba Igera

Iman Vellani: Výsledky z kin mě nesvazují, to je problém Boba Igera

Film The Marvels se v kinech utápí a utápí. Studio Disney si musí udělat interní analýzu, aby vyhodnotilo, proč je divácký zájem o film tak malý. Strachovat by se měli i herci. Iman Vellani má ale na to jiný názor, od tržeb z kin dává ruce pryč a ukazuje, za kým to jde.

Galerie postav

Galerie postav

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama