Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Jared Fraser

Jared Fraser

Bratranec Jamieho Frasera, oddaný jakobita s patřičnými kontakty. Žije v Paříži, kde se po svém odchodu ze Skotska úspěšně etabloval v obchodu s vínem.

Sezóny 1
2016 -

Po svém útěku z Anglie se Jamie a Claire ve Francii obrátí na bratrance Jareda s žádostí o pomoc, má je seznámit s exilovými představiteli jakobitů v Paříži. Zprvu neochotný Jared se záhy nechá přesvědčit výmluvnou ukázkou anglické krutosti, již nesou Jamieho záda. Svým příbuzným nabídne azyl ve vlastním domě výměnou za Jamieho dočasnou pomoc v Jaredově podnikání s vínem, zatímco on bude na cestách za novými obchodními kontakty po Západní Indii. Claire a Jamie tak díky Jaredovi získají v Paříži potřebné zázemí pro realizaci svého plánu.

Jared je starý mládenec středního věku, zajímá se o ženy, ale tento zájem dosud není trvalého charakteru. Jeho láska k ženám se odráží ve volbě jmen pro jeho obchodní lodě. Ty se jmenují Arianna, Portia a Wilhelmina, přičemž příďová figura každé z lodí nese podobu té Jaredovy milenky, po které je loď pojmenovaná.

Základní informace

Celé jméno: Jared Munro Fraser
Narození: 1690
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- James Fraser (bratranec)
- Jenny Fraserová Murrayová (sestřenice)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu

Jared v druhé řadě seriálu Outlander 

Bratrance Jareda máme možnost vidět v první epizodě druhé série v přístavu Le Havre, kde se Fraserovi vylodili po své cestě z opatství. Jared je exilový jakobita, který má Jamiemu zajistit kontakty s vůdci rebelantů v Paříži. K Jaredovu přesvědčení o čistotě Jamieho úmyslů je třeba ukázat záda.

Poté jsme svědky incidentu v přístavních docích, kde Claire stanoví nemocnému námořníkovi z čerstvě zakotvené lodi diagnózu pravých neštovic. K velké smůle majitele nákladu a Jaredova obchodního rivala, Hraběte St. Germaina, ji vysloví dostatečně nahlas, aby loď i s celým nákladem musela být spálena.
V dalších epizodách se přesouváme do Jaredova domu v Paříži a s Jaredem, který je na cestách, se setkáváme už jen zprostředkovaně, ve zmínkách o jeho dopisech a aktivitách v obchodu s vínem.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama