Outlander (Cizinka) Jared Fraser

Jared Fraser

Jared Fraser

Bratranec Jamieho Frasera, oddaný jakobita s patřičnými kontakty. Žije v Paříži, kde se po svém odchodu ze Skotska úspěšně etabloval v obchodu s vínem.

Sezóny 1
2016 -

Po svém útěku z Anglie se Jamie a Claire ve Francii obrátí na bratrance Jareda s žádostí o pomoc, má je seznámit s exilovými představiteli jakobitů v Paříži. Zprvu neochotný Jared se záhy nechá přesvědčit výmluvnou ukázkou anglické krutosti, již nesou Jamieho záda. Svým příbuzným nabídne azyl ve vlastním domě výměnou za Jamieho dočasnou pomoc v Jaredově podnikání s vínem, zatímco on bude na cestách za novými obchodními kontakty po Západní Indii. Claire a Jamie tak díky Jaredovi získají v Paříži potřebné zázemí pro realizaci svého plánu.

Jared je starý mládenec středního věku, zajímá se o ženy, ale tento zájem dosud není trvalého charakteru. Jeho láska k ženám se odráží ve volbě jmen pro jeho obchodní lodě. Ty se jmenují Arianna, Portia a Wilhelmina, přičemž příďová figura každé z lodí nese podobu té Jaredovy milenky, po které je loď pojmenovaná.


Základní informace

Celé jméno: Jared Munro Fraser
Narození: 1690
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- James Fraser (bratranec)
- Jenny Fraserová Murrayová (sestřenice)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu

Jared v druhé řadě seriálu Outlander 

Bratrance Jareda máme možnost vidět v první epizodě druhé série v přístavu Le Havre, kde se Fraserovi vylodili po své cestě z opatství. Jared je exilový jakobita, který má Jamiemu zajistit kontakty s vůdci rebelantů v Paříži. K Jaredovu přesvědčení o čistotě Jamieho úmyslů je třeba ukázat záda.

Poté jsme svědky incidentu v přístavních docích, kde Claire stanoví nemocnému námořníkovi z čerstvě zakotvené lodi diagnózu pravých neštovic. K velké smůle majitele nákladu a Jaredova obchodního rivala, Hraběte St. Germaina, ji vysloví dostatečně nahlas, aby loď i s celým nákladem musela být spálena.
V dalších epizodách se přesouváme do Jaredova domu v Paříži a s Jaredem, který je na cestách, se setkáváme už jen zprostředkovaně, ve zmínkách o jeho dopisech a aktivitách v obchodu s vínem.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás