Outlander (Cizinka) Jared Fraser

Jared Fraser

Jared Fraser

Bratranec Jamieho Frasera, oddaný jakobita s patřičnými kontakty. Žije v Paříži, kde se po svém odchodu ze Skotska úspěšně etabloval v obchodu s vínem.

Sezóny 1
2016 -


Po svém útěku z Anglie se Jamie a Claire ve Francii obrátí na bratrance Jareda s žádostí o pomoc, má je seznámit s exilovými představiteli jakobitů v Paříži. Zprvu neochotný Jared se záhy nechá přesvědčit výmluvnou ukázkou anglické krutosti, již nesou Jamieho záda. Svým příbuzným nabídne azyl ve vlastním domě výměnou za Jamieho dočasnou pomoc v Jaredově podnikání s vínem, zatímco on bude na cestách za novými obchodními kontakty po Západní Indii. Claire a Jamie tak díky Jaredovi získají v Paříži potřebné zázemí pro realizaci svého plánu.

Jared je starý mládenec středního věku, zajímá se o ženy, ale tento zájem dosud není trvalého charakteru. Jeho láska k ženám se odráží ve volbě jmen pro jeho obchodní lodě. Ty se jmenují Arianna, Portia a Wilhelmina, přičemž příďová figura každé z lodí nese podobu té Jaredovy milenky, po které je loď pojmenovaná.


Základní informace

Celé jméno: Jared Munro Fraser
Narození: 1690
Národnost: skotská

Vztahy

Rodina
- James Fraser (bratranec)
- Jenny Fraserová Murrayová (sestřenice)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu

Jared v druhé řadě seriálu Outlander 

Bratrance Jareda máme možnost vidět v první epizodě druhé série v přístavu Le Havre, kde se Fraserovi vylodili po své cestě z opatství. Jared je exilový jakobita, který má Jamiemu zajistit kontakty s vůdci rebelantů v Paříži. K Jaredovu přesvědčení o čistotě Jamieho úmyslů je třeba ukázat záda.

Poté jsme svědky incidentu v přístavních docích, kde Claire stanoví nemocnému námořníkovi z čerstvě zakotvené lodi diagnózu pravých neštovic. K velké smůle majitele nákladu a Jaredova obchodního rivala, Hraběte St. Germaina, ji vysloví dostatečně nahlas, aby loď i s celým nákladem musela být spálena.
V dalších epizodách se přesouváme do Jaredova domu v Paříži a s Jaredem, který je na cestách, se setkáváme už jen zprostředkovaně, ve zmínkách o jeho dopisech a aktivitách v obchodu s vínem.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás