Outlander (Cizinka) Joe Abernathy

Joe Abernathy

Joe Abernathy

Joe Abernathy je lékařem v bostonské nemocnici a nejlepším přítelem Claire Randallové.


Claire se spřátelili během svých studií na lékařské fakultě. Joe byl jediný černoch a Claire jediná žena v ročníku. To z nich udělalo dva spojence. Později se stali kolegy v nemocnici v Bostonu. A je to právě Joe, kdo Claire oznámí, že její manžel Frank měl nehodu.
Joe je ženatý, manželka se jmenuje Gail a mají syna Lennyho.

Základní informace

Celé jméno: Joseph Abernathy
Stav: ženatý
Národnost: americká


Vztahy

Gail Abernathy (manželka)
Leonard „Muhammad Ishmael Shabazz III“ Abernathy (syn)

V roce 1968 obdržel Joe balík s kosterními ostatky. Požádá Claire, aby mu pomohla kosti prohlédnout. Chce zjistit, zda je schopna určit diagnozu pomocí empatie i u mrtvého člověka, tak jako to dělá u svých pacientů. Claire vezme do rukou lebku a prohlásí, že jde o ženu, kterou zabili, protože nechtěla zemřít. Joe jí prozradí, že kosti jsou staré 150–200 let a byly nalezeny v jeskyni v Karibiku. Joe je pro Claire tak blízkým přítelem, že právě za ním jde ve chvíli, kdy přemýšlí o odchodu zpět do minulosti. Chce od něj jako od mužského znát názor, zda je stále ještě atraktivní. Od Joea se jí dostane velmi upřímné odpovědi. Jemu poté nechává u Brianny dopis s výpovědí, kterou má předat vedení nemocnice.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

sympos

30.6.2020 | 14:12:14

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás