Outlander (Cizinka) Joe Abernathy

Joe Abernathy

Joe Abernathy

Joe Abernathy je lékařem v bostonské nemocnici a nejlepším přítelem Claire Randallové.


Claire se spřátelili během svých studií na lékařské fakultě. Joe byl jediný černoch a Claire jediná žena v ročníku. To z nich udělalo dva spojence. Později se stali kolegy v nemocnici v Bostonu. A je to právě Joe, kdo Claire oznámí, že její manžel Frank měl nehodu.
Joe je ženatý, manželka se jmenuje Gail a mají syna Lennyho.

Základní informace

Celé jméno: Joseph Abernathy
Stav: ženatý
Národnost: americká


Vztahy

Gail Abernathy (manželka)
Leonard „Muhammad Ishmael Shabazz III“ Abernathy (syn)

V roce 1968 obdržel Joe balík s kosterními ostatky. Požádá Claire, aby mu pomohla kosti prohlédnout. Chce zjistit, zda je schopna určit diagnozu pomocí empatie i u mrtvého člověka, tak jako to dělá u svých pacientů. Claire vezme do rukou lebku a prohlásí, že jde o ženu, kterou zabili, protože nechtěla zemřít. Joe jí prozradí, že kosti jsou staré 150–200 let a byly nalezeny v jeskyni v Karibiku. Joe je pro Claire tak blízkým přítelem, že právě za ním jde ve chvíli, kdy přemýšlí o odchodu zpět do minulosti. Chce od něj jako od mužského znát názor, zda je stále ještě atraktivní. Od Joea se jí dostane velmi upřímné odpovědi. Jemu poté nechává u Brianny dopis s výpovědí, kterou má předat vedení nemocnice.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás