Outlander (Cizinka) Lord Lovat

Lord Lovat

Lord Lovat

Simon Fraser, 11. lord Lovat, hlava klanu Fraserů. Otec Černého Briana a Jamieho děd, ke kterému přijel Jamie na princův rozkaz žádat o muže pro jakobitské povstání.

Sezóny 1
2016 -

Lord Lovat, řečený Starý Lišák, jedná důsledně vždy jen ve svém vlastním zájmu. Je to člověk mnoha nectností, za které se navíc vůbec nestydí. Vžďyť i k manželkám si pomohl únosem nebo násilím, a to nikoli z lásky, ale především kvůli titulu a majetku.

Jeho první manželkou byla lady Amelia, vdova po 10. lordu Lovatovi, jenž byl Simonovým vzdáleným příbuzným. Lišák ji unesl uprostřed noci z její vlastní postele, aby se s ní obratem oženil, čímž uchvátil lordův titul. Fraserové byli vzteky bez sebe, Simon byl souzen a sňatek byl dodatečně anulován. Jeho druhou (a první legitimní) ženou byla Margaret Grantová. Z tohoto manželství pochází Lovatův dědic, mladý Simon. Svou poslední manželku, Primrose Campbellovou, získal Lišák lstí, když ji vylákal dopisem na místo se špatnou pověstí a jí pak nezbylo, než se za něj provdat, aby si uchránila čest. Se dvěma manželkami má Lišák šest dětí. A protože příliš nectil manželské lože, má ještě dva uznané nemanželské syny, jedním z nich je Jamieho otec.


Starý Simon je vysoký, se širokými rameny a šikmýma Fraserovskýma očima. V knižní podobě už sedmdesátiletý lord nemá zuby a nosí špatně padnoucí dřevěnou protézu. Je protivný a hrubý ke každému ve svém okolí. Avšak má jednu slabinu – je starosvětsky pověrčivý.

Základní informace

Celé jméno: Simon Fraser
Titul: 11. lord Lovat
Narození: 1667
Národnost: skotská
Alias: Starý Lišák

Vztahy

Rodina
- Simon Fraser (syn z manželství s Margaret Grantovou a Lovatův dědic)
- „Černý“ Brian Fraser (nemanželský syn s kuchtičkou Divine Porterovou, otec Jamese Frasera)
- James Fraser (vnuk)
- Jenny Fraserová Murrayová (vnučka)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- klan MacLeodů (přízeň z matčiny strany)
- klany Grantů a Campbellů (spřízněné sňatkem)

Lord Lovat v druhé řadě seriálu Outlander 

Se Starým Lišákem se potkáváme v příznačně pojmenované epizodě The Fox's Lair (Liščí doupě). Claire a Jamie jsou nuceni navštívit Lovatovo sídlo, hrad Beaufort, na rozkaz prince Karla. Mají za úkol starého Lovata přesvědčit, aby připojil klan k jakobitskému povstání. Jednání však nejsou kvůli svérázné povaze starého lorda nijak lehká. Lord Lovat hraje dvojí hru a nikdo si nemůže být jistý, na které straně číhá zrada. Brzy se ukáže, že cenou za muže pro prince Karla má být Lallybroch, přičemž se Lišák nerozpakuje vyhrožovat Jamiemu i Claire. Jenomže to ještě pověrčivý lord netuší, že je Claire Bílá dáma

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás