Outlander (Cizinka) Lord Lovat

Lord Lovat

Lord Lovat

Simon Fraser, 11. lord Lovat, hlava klanu Fraserů. Otec Černého Briana a Jamieho děd, ke kterému přijel Jamie na princův rozkaz žádat o muže pro jakobitské povstání.

Sezóny 1
2016 -

Lord Lovat, řečený Starý Lišák, jedná důsledně vždy jen ve svém vlastním zájmu. Je to člověk mnoha nectností, za které se navíc vůbec nestydí. Vžďyť i k manželkám si pomohl únosem nebo násilím, a to nikoli z lásky, ale především kvůli titulu a majetku.

Jeho první manželkou byla lady Amelia, vdova po 10. lordu Lovatovi, jenž byl Simonovým vzdáleným příbuzným. Lišák ji unesl uprostřed noci z její vlastní postele, aby se s ní obratem oženil, čímž uchvátil lordův titul. Fraserové byli vzteky bez sebe, Simon byl souzen a sňatek byl dodatečně anulován. Jeho druhou (a první legitimní) ženou byla Margaret Grantová. Z tohoto manželství pochází Lovatův dědic, mladý Simon. Svou poslední manželku, Primrose Campbellovou, získal Lišák lstí, když ji vylákal dopisem na místo se špatnou pověstí a jí pak nezbylo, než se za něj provdat, aby si uchránila čest. Se dvěma manželkami má Lišák šest dětí. A protože příliš nectil manželské lože, má ještě dva uznané nemanželské syny, jedním z nich je Jamieho otec.


Starý Simon je vysoký, se širokými rameny a šikmýma Fraserovskýma očima. V knižní podobě už sedmdesátiletý lord nemá zuby a nosí špatně padnoucí dřevěnou protézu. Je protivný a hrubý ke každému ve svém okolí. Avšak má jednu slabinu – je starosvětsky pověrčivý.

Základní informace

Celé jméno: Simon Fraser
Titul: 11. lord Lovat
Narození: 1667
Národnost: skotská
Alias: Starý Lišák

Vztahy

Rodina
- Simon Fraser (syn z manželství s Margaret Grantovou a Lovatův dědic)
- „Černý“ Brian Fraser (nemanželský syn s kuchtičkou Divine Porterovou, otec Jamese Frasera)
- James Fraser (vnuk)
- Jenny Fraserová Murrayová (vnučka)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- klan MacLeodů (přízeň z matčiny strany)
- klany Grantů a Campbellů (spřízněné sňatkem)

Lord Lovat v druhé řadě seriálu Outlander 

Se Starým Lišákem se potkáváme v příznačně pojmenované epizodě The Fox's Lair (Liščí doupě). Claire a Jamie jsou nuceni navštívit Lovatovo sídlo, hrad Beaufort, na rozkaz prince Karla. Mají za úkol starého Lovata přesvědčit, aby připojil klan k jakobitskému povstání. Jednání však nejsou kvůli svérázné povaze starého lorda nijak lehká. Lord Lovat hraje dvojí hru a nikdo si nemůže být jistý, na které straně číhá zrada. Brzy se ukáže, že cenou za muže pro prince Karla má být Lallybroch, přičemž se Lišák nerozpakuje vyhrožovat Jamiemu i Claire. Jenomže to ještě pověrčivý lord netuší, že je Claire Bílá dáma

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás