Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Lord Lovat

Lord Lovat

Simon Fraser, 11. lord Lovat, hlava klanu Fraserů. Otec Černého Briana a Jamieho děd, ke kterému přijel Jamie na princův rozkaz žádat o muže pro jakobitské povstání.

Sezóny 1
2016 -

Lord Lovat, řečený Starý Lišák, jedná důsledně vždy jen ve svém vlastním zájmu. Je to člověk mnoha nectností, za které se navíc vůbec nestydí. Vžďyť i k manželkám si pomohl únosem nebo násilím, a to nikoli z lásky, ale především kvůli titulu a majetku.

Jeho první manželkou byla lady Amelia, vdova po 10. lordu Lovatovi, jenž byl Simonovým vzdáleným příbuzným. Lišák ji unesl uprostřed noci z její vlastní postele, aby se s ní obratem oženil, čímž uchvátil lordův titul. Fraserové byli vzteky bez sebe, Simon byl souzen a sňatek byl dodatečně anulován. Jeho druhou (a první legitimní) ženou byla Margaret Grantová. Z tohoto manželství pochází Lovatův dědic, mladý Simon. Svou poslední manželku, Primrose Campbellovou, získal Lišák lstí, když ji vylákal dopisem na místo se špatnou pověstí a jí pak nezbylo, než se za něj provdat, aby si uchránila čest. Se dvěma manželkami má Lišák šest dětí. A protože příliš nectil manželské lože, má ještě dva uznané nemanželské syny, jedním z nich je Jamieho otec.

Starý Simon je vysoký, se širokými rameny a šikmýma Fraserovskýma očima. V knižní podobě už sedmdesátiletý lord nemá zuby a nosí špatně padnoucí dřevěnou protézu. Je protivný a hrubý ke každému ve svém okolí. Avšak má jednu slabinu – je starosvětsky pověrčivý.

Základní informace

Celé jméno: Simon Fraser
Titul: 11. lord Lovat
Narození: 1667
Národnost: skotská
Alias: Starý Lišák

Vztahy

Rodina
- Simon Fraser (syn z manželství s Margaret Grantovou a Lovatův dědic)
- „Černý“ Brian Fraser (nemanželský syn s kuchtičkou Divine Porterovou, otec Jamese Frasera)
- James Fraser (vnuk)
- Jenny Fraserová Murrayová (vnučka)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- klan MacLeodů (přízeň z matčiny strany)
- klany Grantů a Campbellů (spřízněné sňatkem)

Lord Lovat v druhé řadě seriálu Outlander 

Se Starým Lišákem se potkáváme v příznačně pojmenované epizodě The Fox's Lair (Liščí doupě). Claire a Jamie jsou nuceni navštívit Lovatovo sídlo, hrad Beaufort, na rozkaz prince Karla. Mají za úkol starého Lovata přesvědčit, aby připojil klan k jakobitskému povstání. Jednání však nejsou kvůli svérázné povaze starého lorda nijak lehká. Lord Lovat hraje dvojí hru a nikdo si nemůže být jistý, na které straně číhá zrada. Brzy se ukáže, že cenou za muže pro prince Karla má být Lallybroch, přičemž se Lišák nerozpakuje vyhrožovat Jamiemu i Claire. Jenomže to ještě pověrčivý lord netuší, že je Claire Bílá dáma

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama