Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Simon Fraser

Simon Fraser

Dědic Starého Lišáka, pán z Lovatu, nadšený nacionalista a budoucí hlava klanu Fraserů.

Sezóny 1
2016 -

Mladá Liška je nejstarším legitimním synem lorda Lovata, jeho matkou byla Margaret Campbellová. Přestože je Simon Lovatovým dědicem, otec si svého syna příliš nepovažuje. Neprojevuje mu žádnou otcovskou lásku nebo alespoň náklonnost. Naopak se ho snaží zocelit tím, že mu nakládá ještě větší porci své hrubosti a bezohlednosti než zbytku svého okolí. Ponižuje ho před svými lidmi a Simon proto působí nejistě. K autoritavnímu vystupování svého otce má na hony daleko.
Přesto, anebo právě proto, je nadšený nacionalista a idealista. Touží se přidat k jakobitskému povstání. Stát princi Karlovi po boku v jeho snaze o znovuzískání britského trůnu.
V seriálu je Simon okouzlen půvaby Laoghaire MacKenziové, která přijíždí na Beaufort v doprovodné skupině svého pána, Columa MacKenzieho.

Základní informace

Celé jméno: Simon Fraser
Titul: Pán z Lovatu
Narození: 19. října 1726
Národnost: skotská
Alias: Mladá Liška

Vztahy

Rodina
- Lord Lovat (otec)
- „Černý“ Brian Fraser (nevlastní bratr)
- James Fraser (nevlastní synovec)
- Jenny Fraserová Murrayová (nevlastní neteř)

Ostatní
- Laoghaire MacKenziová (objekt Simonova milostného zájmu)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- klan Campbellů (matčina přízeň)

Herec
- James Paris

Simon Fraser v druhé řadě seriálu Outlander 

S mladým Simonem se potkáváme v epizodě The Fox's Lair. Claire a Jamie přijedou na Beaufort, sídelní hrad Fraserů, kde mají na rozkaz prince Karla přesvědčit starého lorda Lovata, aby připojil klan k jakobitskému povstání. Jednání však nejsou kvůli svérázné povaze starého lorda nijak lehká. Simon by se rád přidal se svými muži k jakobitskému boji o trůn, přesto se zpočátku zdráhá. Bojí se otevřeně přidat na stranu povstalců, protože v sobě nedokáže najít dostatek odvahy, aby se vzepřel svému nevyzpytatelnému otci. Claire proto vymyslí lest, se kterou jí překvapivě může pomoci jen Laoghaire.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama