Outlander (Cizinka) Simon Fraser

Simon Fraser

Simon Fraser

Dědic Starého Lišáka, pán z Lovatu, nadšený nacionalista a budoucí hlava klanu Fraserů.

Sezóny 1
2016 -

Mladá Liška je nejstarším legitimním synem lorda Lovata, jeho matkou byla Margaret Campbellová. Přestože je Simon Lovatovým dědicem, otec si svého syna příliš nepovažuje. Neprojevuje mu žádnou otcovskou lásku nebo alespoň náklonnost. Naopak se ho snaží zocelit tím, že mu nakládá ještě větší porci své hrubosti a bezohlednosti než zbytku svého okolí. Ponižuje ho před svými lidmi a Simon proto působí nejistě. K autoritavnímu vystupování svého otce má na hony daleko.
Přesto, anebo právě proto, je nadšený nacionalista a idealista. Touží se přidat k jakobitskému povstání. Stát princi Karlovi po boku v jeho snaze o znovuzískání britského trůnu.
V seriálu je Simon okouzlen půvaby Laoghaire MacKenziové, která přijíždí na Beaufort v doprovodné skupině svého pána, Columa MacKenzieho.

Základní informace

Celé jméno: Simon Fraser
Titul: Pán z Lovatu
Narození: 19. října 1726
Národnost: skotská
Alias: Mladá Liška


Vztahy

Rodina
- Lord Lovat (otec)
- „Černý“ Brian Fraser (nevlastní bratr)
- James Fraser (nevlastní synovec)
- Jenny Fraserová Murrayová (nevlastní neteř)

Ostatní
- Laoghaire MacKenziová (objekt Simonova milostného zájmu)

Širší rodina
- Fraserové z Lovatu
- klan Campbellů (matčina přízeň)

Herec
- James Paris

Simon Fraser v druhé řadě seriálu Outlander 

S mladým Simonem se potkáváme v epizodě The Fox's Lair. Claire a Jamie přijedou na Beaufort, sídelní hrad Fraserů, kde mají na rozkaz prince Karla přesvědčit starého lorda Lovata, aby připojil klan k jakobitskému povstání. Jednání však nejsou kvůli svérázné povaze starého lorda nijak lehká. Simon by se rád přidal se svými muži k jakobitskému boji o trůn, přesto se zpočátku zdráhá. Bojí se otevřeně přidat na stranu povstalců, protože v sobě nedokáže najít dostatek odvahy, aby se vzepřel svému nevyzpytatelnému otci. Claire proto vymyslí lest, se kterou jí překvapivě může pomoci jen Laoghaire.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás