Outlander (Cizinka) Válečné intro

Válečné intro

Válečné intro

S návratem zpět do Skotska jsme se dočkali i změny v úvodní znělce seriálu. Připomeňte si, jak vypadá ve své bojovější verzi.

15 0
14.6.2016

Znělkou se stala původní skotská lidová skladba The Skye Boat Song a pro seriál nebyla vybrána jen tak náhodou. Vypráví o útěku Karla Eduarda Stuarta (Bonnie Prince Charlie) po prohrané bitvě u Cullodenu právě na ostrov Skye. Což je chvíle, která nás již brzy čeká. Jen se osoba změnila z jeho na ji, aby lépe zapadla do kontextu příběhu. Za skladbou a celkově veškerou hudbou v seriálu stojí věhlasný skladatel Bear McCreary.

Znělku z první série si můžete též připomenout, stejně jako francouzskou část druhé řady. A nezapomeňte i na historku o jejím vzniku aneb Nikdo nemá rád dudy.

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

Ivana123

Veľmi pekná pieseň, stále ju mám v hlave :)

15.6.2016 | 10:52:30
kelpie

Tato píseň vznikla přetextováním písně The Skye boat song. Nový text je také hezký, ale nechápu, proč v něm nechali zmínky o ostrovu Skye. S Claire nebo Jamiem nemá nic společného. – jen pro vysvětlení pro ty,co to neví, na ostrov Skye uprchl Bonnie Prince Charlie po prohrané bitvě u Cullodenu.

#3 ScaryX
15.6.2016 | 20:11:02
ScaryX

#2 kelpie: To vše je v tělu článku uvedeno… S tím ostrovem Skye asi chtěli zachovat celistvost té skladby. Jinak by to nemělo smysl a mohli si napsat vlastní píseň.

webmaster
15.6.2016 | 20:31:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: Never My Love

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @Blythe a @Miss.Fine.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás