Outlander (Cizinka) Válečné intro

Válečné intro

Válečné intro

S návratem zpět do Skotska jsme se dočkali i změny v úvodní znělce seriálu. Připomeňte si, jak vypadá ve své bojovější verzi.

15 0
14.6.2016

Znělkou se stala původní skotská lidová skladba The Skye Boat Song a pro seriál nebyla vybrána jen tak náhodou. Vypráví o útěku Karla Eduarda Stuarta (Bonnie Prince Charlie) po prohrané bitvě u Cullodenu právě na ostrov Skye. Což je chvíle, která nás již brzy čeká. Jen se osoba změnila z jeho na ji, aby lépe zapadla do kontextu příběhu. Za skladbou a celkově veškerou hudbou v seriálu stojí věhlasný skladatel Bear McCreary.

Znělku z první série si můžete též připomenout, stejně jako francouzskou část druhé řady. A nezapomeňte i na historku o jejím vzniku aneb Nikdo nemá rád dudy.

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

Ivana123

Veľmi pekná pieseň, stále ju mám v hlave :)

15.6.2016 | 10:52:30
kelpie

Tato píseň vznikla přetextováním písně The Skye boat song. Nový text je také hezký, ale nechápu, proč v něm nechali zmínky o ostrovu Skye. S Claire nebo Jamiem nemá nic společného. – jen pro vysvětlení pro ty,co to neví, na ostrov Skye uprchl Bonnie Prince Charlie po prohrané bitvě u Cullodenu.

#3 ScaryX
15.6.2016 | 20:11:02
ScaryX

#2 kelpie: To vše je v tělu článku uvedeno… S tím ostrovem Skye asi chtěli zachovat celistvost té skladby. Jinak by to nemělo smysl a mohli si napsat vlastní píseň.

webmaster
15.6.2016 | 20:31:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás