Outlander (Cizinka) Válečné intro

Válečné intro

Válečné intro

S návratem zpět do Skotska jsme se dočkali i změny v úvodní znělce seriálu. Připomeňte si, jak vypadá ve své bojovější verzi.


14 0
14.6.2016

Znělkou se stala původní skotská lidová skladba The Skye Boat Song a pro seriál nebyla vybrána jen tak náhodou. Vypráví o útěku Karla Eduarda Stuarta (Bonnie Prince Charlie) po prohrané bitvě u Cullodenu právě na ostrov Skye. Což je chvíle, která nás již brzy čeká. Jen se osoba změnila z jeho na ji, aby lépe zapadla do kontextu příběhu. Za skladbou a celkově veškerou hudbou v seriálu stojí věhlasný skladatel Bear McCreary.

Znělku z první série si můžete též připomenout, stejně jako francouzskou část druhé řady. A nezapomeňte i na historku o jejím vzniku aneb Nikdo nemá rád dudy.

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

Ivana123

Veľmi pekná pieseň, stále ju mám v hlave :)

15.6.2016 | 10:52:30
kelpie

Tato píseň vznikla přetextováním písně The Skye boat song. Nový text je také hezký, ale nechápu, proč v něm nechali zmínky o ostrovu Skye. S Claire nebo Jamiem nemá nic společného. – jen pro vysvětlení pro ty,co to neví, na ostrov Skye uprchl Bonnie Prince Charlie po prohrané bitvě u Cullodenu.

#3 ScaryX
15.6.2016 | 20:11:02
ScaryX

#2 kelpie: To vše je v tělu článku uvedeno… S tím ostrovem Skye asi chtěli zachovat celistvost té skladby. Jinak by to nemělo smysl a mohli si napsat vlastní píseň.

webmaster
15.6.2016 | 20:31:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás