Quantico Liam O'Connor

Liam O'Connor

Liam O'Connor

Školitel nováčků na akademii FBI v Quanticu.

Sezóny 1
2015 - 2016


První série

Liam O'Connor je vyhořelý agent FBI, který s nevolí přijme místo učitele na akademii FBI v Quanticu, které mu zařídila jeho bývalá milenka a současná zástupkyně ředitele této akademie Miranda. Bez vědomí své nadřízené nasadí Liam do Quantica tajného agenta jako součást své vlastní operace. Liam tedy možná nebude tak bezmocný a nevinný, jak to může vypadat. Po bombovém útoku nahrazuje Mirandu v pozici zástupce ředitele a vede tým, který má za úkol dostat za mříže teroristy, a je přesvědčený, že za útokem je právě Alex, pro kterou měl na akademii podle všeho slabost.

Na konci série je odhaleno, že Liam je oním teroristou, který umístil bomby na nádraží Grand Central, ve Velícím středisku FBI a je zodpovědný za smrt Claytona, Natalie, Drewa, Simona stovek dalších lidí. Vše si naplánoval dlouho dopředu. Nejprve usiloval o to, aby Alex vykopli z akademie. Ona by pak vypadala jako zhrzený vykopnutý nováček a měla by motiv. Ale protože Alex byla jedním z nejtalentova­nějších studentů, nikdy neodešla. Ačkoli mu to trochu narušilo plány, i tak je uskutečnil. Jeho cílem bylo narafičit to tak, aby všechny cesty vedly k Alex. Fyzicky nastražil důkazy v jejím bytě, aby to vypadalo, že bombu vyrobila ona. Její bezvládné tělo položil na místo prvního útoku. Na pomoc si vzal i některé nováčky, které donutil ke spolupráci. Všechny je špehoval, znal jejich slabiny a využíval jejich zranitelností. Ty pak použil, aby je přesvědčil, že nemají jinou možnost, než se obrátit proti své zemi. Otázkou ale zůstalo proč.


Na to Liam odpověděl v závěrečném monologu, než ho Alex s Ryanem zastřelili. Podle svých slov zabil stovky lidí, aby „zachránil miliony před rakovinou, kterou je FBI, než zamoří celou zemi.“ Vyjmenoval několik známých případů, ve kterých byla podle něj FBI zkorumpovaná nebo selhala (atentát na Martin Luther Kinga, Waco), a jeho záměrem bylo přivézt úřad do nesnází a ukázat, že si FBI vypěstovala vlastního teroristu. Ryanovi řekl, že chtěl FBI „přebudovat“ a že Michael, Alexin otec, by to takto chtěl.

Josh Hopkins jako Liam O'Connor Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás