Quantico
91/100 - 81×

Quantico

Tihle trénovaní nováčci FBI na akademii v Quanticu jsou nejlepší, nejtvrdší a nejzdatnější z celé skupiny. Proto se zdá skoro nemožné, že jeden z nich by mohl stát za největším teroristickým útokem od 11. září.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Priyanka Chopra Jonas (Alex Parrish), Jake McLaughlin (Ryan Booth), Johanna Braddy (Shelby Wyatt), Yasmine Al Massri (Nimah Amin), Yasmine Al Massri (Raina Amin), Aunjanue Ellis (Miranda Shaw), Blair Underwood (Owen Hall), Graham Rogers (Caleb Haas), Marcia Cross (Claire Haas), Josh Hopkins (Liam O'Connor), Tracy Ifeachor (Lydia Bates), Russell Tovey (Harry Doyle), Tate Ellington (Simon Asher), Henry Czerny (Matthew Keyes), Aarón Díaz (Léon Velez)

Liam O'Connor

Liam O'Connor

Školitel nováčků na akademii FBI v Quanticu.

Sezóny 1
2015 - 2016

První série

Liam O'Connor je vyhořelý agent FBI, který s nevolí přijme místo učitele na akademii FBI v Quanticu, které mu zařídila jeho bývalá milenka a současná zástupkyně ředitele této akademie Miranda. Bez vědomí své nadřízené nasadí Liam do Quantica tajného agenta jako součást své vlastní operace. Liam tedy možná nebude tak bezmocný a nevinný, jak to může vypadat. Po bombovém útoku nahrazuje Mirandu v pozici zástupce ředitele a vede tým, který má za úkol dostat za mříže teroristy, a je přesvědčený, že za útokem je právě Alex, pro kterou měl na akademii podle všeho slabost.

Na konci série je odhaleno, že Liam je oním teroristou, který umístil bomby na nádraží Grand Central, ve Velícím středisku FBI a je zodpovědný za smrt Claytona, Natalie, Drewa, Simona stovek dalších lidí. Vše si naplánoval dlouho dopředu. Nejprve usiloval o to, aby Alex vykopli z akademie. Ona by pak vypadala jako zhrzený vykopnutý nováček a měla by motiv. Ale protože Alex byla jedním z nejtalentova­nějších studentů, nikdy neodešla. Ačkoli mu to trochu narušilo plány, i tak je uskutečnil. Jeho cílem bylo narafičit to tak, aby všechny cesty vedly k Alex. Fyzicky nastražil důkazy v jejím bytě, aby to vypadalo, že bombu vyrobila ona. Její bezvládné tělo položil na místo prvního útoku. Na pomoc si vzal i některé nováčky, které donutil ke spolupráci. Všechny je špehoval, znal jejich slabiny a využíval jejich zranitelností. Ty pak použil, aby je přesvědčil, že nemají jinou možnost, než se obrátit proti své zemi. Otázkou ale zůstalo proč.

Na to Liam odpověděl v závěrečném monologu, než ho Alex s Ryanem zastřelili. Podle svých slov zabil stovky lidí, aby „zachránil miliony před rakovinou, kterou je FBI, než zamoří celou zemi.“ Vyjmenoval několik známých případů, ve kterých byla podle něj FBI zkorumpovaná nebo selhala (atentát na Martin Luther Kinga, Waco), a jeho záměrem bylo přivézt úřad do nesnází a ukázat, že si FBI vypěstovala vlastního teroristu. Ryanovi řekl, že chtěl FBI „přebudovat“ a že Michael, Alexin otec, by to takto chtěl.

Josh Hopkins jako Liam O'Connor Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Třetí série

Quantico třetí řadou končí

Quantico třetí řadou končí

Už zhruba rok se očekávalo, že zkrácená třetí série akčního Quantica bude zároveň jeho poslední. To nyní stanice ABC potvrdila. Po skončení právě běžící třetí řady se tedy s Alex a jejími kolegy definitivně rozloučíme.

Nejlepší epizody

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama