Quantico Alex Parrish

Alex Parrish

Alex Parrish

Poté, co je Alex propuštěna z FBI, přijímá nabídku ředitele CIA pracovat pro jeho organizaci. Spolu s Ryanem se ocitají na Farmě, tajném výcvikovém středisku CIA. V současnosti Alex v New Yorku zachraňuje rukojmí, kteří byli zajati teroristy z organizace říkající si Občanská osvobozenecká fronta.

Sezóny 2
2015 -


První série

Alex vyrůstala v kalifornském Oaklandu. Po otci Michaelovi je Američanka a po matce Sitě Indka. Michael byl alkoholik a k matce i Alex byl násilnický. Zašlo to tak daleko, že když pak chtěl zase jednou její matce ublížit, Alex ho zastřelila, což se policie nikdy nedozvěděla. Po tomto incidentu žila Alex u matčiny rodiny v Bombaji. Po návratu do USA se přihlásila bez matčina vědomí do výcvikového centra FBI, aby se dozvěděla víc o minulosti svého otce. Zjistila totiž, že byl agentem FBI.

V Quanticu se Alex rychle skamarádila s dalšími nováčky, především se spolubydlící Shelby Wyattovou, Nímou a Rainou Aminovými, Simonem Asherem, Brandonem Fletcherem, Eliasem Harperem a Calebem Haasem. Získala rivalku v podobě Natalie Vazquezové a zjistila, že Ryan Booth, s nímž se hned po návratu do Spojených států vyspala, je také dalším nováčkem v Quanticu. Začali spolu chodit a střídavě se pak zase rozcházeli. Alex se zklamáním zjistila, že Ryan je tajným agentem, kterého jejich školitel Liam O'Connor pověřil, aby o ní zjišťoval určité informace.


Poté, co v Quanticu došlo ke spojení dvou tříd, získala Alex nové spolužáky Willa Olsena, Iris Changovou a tvořila dvojici především s Drewem Peralesem, do něhož se později zakoukala. Ke konci dějové linky odehrávající se v Quanticu se ukázalo, že Alex spolu se Shelby, Rainou, Nímou, Calebem, Brandonem a Iris absolvovali Quantico a byly jim nabídnuty pracovní pozice v pobočkách po celé zemi.

Asi rok po nástupu do Quantica a několik měsíců po úspěšném dokončení výcviku žije Alex v New Yorku. Zrovna se schyluje k Národnímu shromáždění demokratů, kde má Alex na starosti ochranku. Ráno v den, kdy se má shromáždění konat, se Alex probudí v troskách nádraží Grand Central a zjišťuje, že bylo před několika hodinami zničeno prvotřídními výbušninami. Alex je vzata do vazby a dozvídá se, že ji obvinili z teroristického útoku na Grand Central. Díky Mirandě Shawové, zástupkyni ředitele a její vrchní instruktorce na akademii v Quanticu, se Alex podaří utéct; Miranda totiž jako jedna z mála věří, že je Alex nevinná.

Alex se podaří prokázat svou nevinu díky spolužákům z Quantica a odhalí, že podezřelým bombovým atentátníkem byl jeden ze spolužáků, který bombu umístil podle instrukcí teroristy, jenž byl mozkem celého útoku. Poté, co při kongresovém projednání očistí své jméno, je Alex znovu dosazena do funkce agentky FBI, konkrétně do operační divize, a je odhodlána zjistit, kdo za bombovými útoky stojí. Na konci první řady je identita teroristy odhalena a Alex ho spolu s Ryanem zabije. Alex je z FBI propuštěna, ale obrátí se na ni ředitel CIA Matthew Keyes a nabídne jí, aby pracovala pro jeho organizaci.

Druhá série

Půl roku po událostech, které se odehrály v závěru první řady, pracuje Alex pro CIA jako analytik, bydlí se Shelby a chodí s Ryanem, který ji, jak se ukáže v první epizodě, plánuje požádat o ruku. Při společné večeři ji vyruší telefonát a Alex se spolu s Ryanem (což je překvapení pro ni) ocitají na Farmě, tajném výcvikovém středisku CIA. V současnosti Alex zachraňuje rukojmí, mezi nimiž je prezident Spojených států a několik dalších světových vůdců, kteří byli zajati teroristy z organizace říkající si Občanská osvobozenecká fronta.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Postava, která slouží jenom k tomu, aby z ní byla skoro každá mužská postava paf… (1. série)

3.11.2016 | 18:57:17

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás