Quantico
91/100 - 81×

Quantico

Tihle trénovaní nováčci FBI na akademii v Quanticu jsou nejlepší, nejtvrdší a nejzdatnější z celé skupiny. Proto se zdá skoro nemožné, že jeden z nich by mohl stát za největším teroristickým útokem od 11. září.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Priyanka Chopra Jonas (Alex Parrish), Jake McLaughlin (Ryan Booth), Johanna Braddy (Shelby Wyatt), Yasmine Al Massri (Nimah Amin), Yasmine Al Massri (Raina Amin), Aunjanue Ellis (Miranda Shaw), Blair Underwood (Owen Hall), Graham Rogers (Caleb Haas), Marcia Cross (Claire Haas), Josh Hopkins (Liam O'Connor), Tracy Ifeachor (Lydia Bates), Russell Tovey (Harry Doyle), Tate Ellington (Simon Asher), Henry Czerny (Matthew Keyes), Aarón Díaz (Léon Velez)

Alex Parrish

Alex Parrish

Poté, co je Alex propuštěna z FBI, přijímá nabídku ředitele CIA pracovat pro jeho organizaci. Spolu s Ryanem se ocitají na Farmě, tajném výcvikovém středisku CIA. V současnosti Alex v New Yorku zachraňuje rukojmí, kteří byli zajati teroristy z organizace říkající si Občanská osvobozenecká fronta.

Sezóny 2
2015 -

První série

Alex vyrůstala v kalifornském Oaklandu. Po otci Michaelovi je Američanka a po matce Sitě Indka. Michael byl alkoholik a k matce i Alex byl násilnický. Zašlo to tak daleko, že když pak chtěl zase jednou její matce ublížit, Alex ho zastřelila, což se policie nikdy nedozvěděla. Po tomto incidentu žila Alex u matčiny rodiny v Bombaji. Po návratu do USA se přihlásila bez matčina vědomí do výcvikového centra FBI, aby se dozvěděla víc o minulosti svého otce. Zjistila totiž, že byl agentem FBI.

V Quanticu se Alex rychle skamarádila s dalšími nováčky, především se spolubydlící Shelby Wyattovou, Nímou a Rainou Aminovými, Simonem Asherem, Brandonem Fletcherem, Eliasem Harperem a Calebem Haasem. Získala rivalku v podobě Natalie Vazquezové a zjistila, že Ryan Booth, s nímž se hned po návratu do Spojených států vyspala, je také dalším nováčkem v Quanticu. Začali spolu chodit a střídavě se pak zase rozcházeli. Alex se zklamáním zjistila, že Ryan je tajným agentem, kterého jejich školitel Liam O'Connor pověřil, aby o ní zjišťoval určité informace.

Poté, co v Quanticu došlo ke spojení dvou tříd, získala Alex nové spolužáky Willa Olsena, Iris Changovou a tvořila dvojici především s Drewem Peralesem, do něhož se později zakoukala. Ke konci dějové linky odehrávající se v Quanticu se ukázalo, že Alex spolu se Shelby, Rainou, Nímou, Calebem, Brandonem a Iris absolvovali Quantico a byly jim nabídnuty pracovní pozice v pobočkách po celé zemi.

Asi rok po nástupu do Quantica a několik měsíců po úspěšném dokončení výcviku žije Alex v New Yorku. Zrovna se schyluje k Národnímu shromáždění demokratů, kde má Alex na starosti ochranku. Ráno v den, kdy se má shromáždění konat, se Alex probudí v troskách nádraží Grand Central a zjišťuje, že bylo před několika hodinami zničeno prvotřídními výbušninami. Alex je vzata do vazby a dozvídá se, že ji obvinili z teroristického útoku na Grand Central. Díky Mirandě Shawové, zástupkyni ředitele a její vrchní instruktorce na akademii v Quanticu, se Alex podaří utéct; Miranda totiž jako jedna z mála věří, že je Alex nevinná.

Alex se podaří prokázat svou nevinu díky spolužákům z Quantica a odhalí, že podezřelým bombovým atentátníkem byl jeden ze spolužáků, který bombu umístil podle instrukcí teroristy, jenž byl mozkem celého útoku. Poté, co při kongresovém projednání očistí své jméno, je Alex znovu dosazena do funkce agentky FBI, konkrétně do operační divize, a je odhodlána zjistit, kdo za bombovými útoky stojí. Na konci první řady je identita teroristy odhalena a Alex ho spolu s Ryanem zabije. Alex je z FBI propuštěna, ale obrátí se na ni ředitel CIA Matthew Keyes a nabídne jí, aby pracovala pro jeho organizaci.

Druhá série

Půl roku po událostech, které se odehrály v závěru první řady, pracuje Alex pro CIA jako analytik, bydlí se Shelby a chodí s Ryanem, který ji, jak se ukáže v první epizodě, plánuje požádat o ruku. Při společné večeři ji vyruší telefonát a Alex se spolu s Ryanem (což je překvapení pro ni) ocitají na Farmě, tajném výcvikovém středisku CIA. V současnosti Alex zachraňuje rukojmí, mezi nimiž je prezident Spojených států a několik dalších světových vůdců, kteří byli zajati teroristy z organizace říkající si Občanská osvobozenecká fronta.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Postava, která slouží jenom k tomu, aby z ní byla skoro každá mužská postava paf… (1. série 40%)

Začala mě bavit až ve druhé sérii :) 80%

2.11.2017 | 22:05:51

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Třetí série

Quantico třetí řadou končí

Quantico třetí řadou končí

Už zhruba rok se očekávalo, že zkrácená třetí série akčního Quantica bude zároveň jeho poslední. To nyní stanice ABC potvrdila. Po skončení právě běžící třetí řady se tedy s Alex a jejími kolegy definitivně rozloučíme.

Nejlepší epizody

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama