SpongeBob SquarePants (Spongebob v kalhotách)
95/100 - 17×

SpongeBob SquarePants(Spongebob v kalhotách)

V podvodním městě Zátiší Bikin žije žlutá a pórovitá mořská houba SpongeBob, která nosí kalhoty a jejím nejlepším přítelem je mořská hvězdice Patrick. SpongeBob pracuje v restauraci u pana Krabse společně se svým sousedem Sépiákem, který ho zrovna nemá příliš v lásce. Všechny tyto postavy společně s dalšími obyvateli podmořského světa zažívají vtipná a přinejmenším absurdní dobrodružství.

USA | 1999 | Vysílá se
vysílání
15 sezón | Nickelodeon | 12 minut
žánr
Animovaný, Dětský, Komedie
hrají
Tom Kenny (SpongeBob v kalhotách), Bill Fagerbakke (Patrick Hvězdice), Rodger Bumpass (Sépiák Chobotnice), Carolyn Lawrence (Sandy Veverka), Clancy Brown (Pan Evžen Krabs), Mr. Lawrence (Sheldon Plankton), Tom Kenny (Gary), Mary Jo Catlett (Paní Rybová), Lori Alan (Perla), Jill Talley (Karen), Mr. Lawrence (Larry Langusta), Ernest Borgnine (Supermořec), Tim Conway (Ploutvokluk), Brian Doyle-Murray (Létající Holanďan), Dee Bradley Baker (Chobokuba)

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

Druhý film z roku 2015 sleduje příběh SpongeBoba, který musí spolu se svými přáteli najít ztracený tajný recept na Krabí hambáče, který ukradl pirát Hambivous.

2015

Základní informace

Originální název: The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
Premiéra: 6. 2. 2015
Režie: Paul Tibbitt
Scénář: Jonathan Aibel, Glenn Berger, Stephen Hillenburg, Paul Tibbitt
Předloha: SpongeBob SquarePants
Hudba: John Debney
Producenti: Paul Tibbitt, Mary Parent
Střih: David Ian Salter
Hrají: Antonio Banderas, Paul Tibbitt, Tom Kenny, Bill Fagerbakke, Clancy Brown, Rodger Bumpass, Mr. Lawrence, Jill Talley, Carolyn Lawrence, Mary Jo Catlett, Dee Bradley Baker, Sirena Irwin
Stopáž: 92 minut

Synopse

Pirát jménem Hambivous získal magickou knihu, která převádí psaný text do reálného světa. Kniha vypráví příběh o SpongeBobovi a jeho dobrodružstvích v Zátiší Bikin. Žlutá houba střeží tajemství Krabího hambáče a jednoho dnes se Plankton pokusí ukrást tajný recept na tuto pochutinu. A také se mu to povede, ale než si jej může přečíst, tak recept záhadně zmizí.

Bez tajného receptu nemohou být připraveny nové Krabí hambáče a zákazníci se stávají nevrlí a Zátiší Bikin zachvátí chaos. SpongeBob je jediný, kdo věří v Plaktonovu nevinu a rozhodne se s ním cestovat časem, aby odhalil pravdu.

Mezitím se Hambivous rozhodne prodávat Krabí hambáče, jelikož si kouzlem přivolal tajný recept, na pláži, což způsobí, že jeho vůni ucítí i obyvatelé moře. Proto se poté SpongeBob se svými přáteli vydává na souš, aby tajný recept získal zpět.

Foto: Nickelodeon

Trailer

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

SpongeBob na českém Nickelodeonu

Pokud neumíte moc dobře anglicky a nebo pokud vám více vyhovuje český dabing, tak nezapomeňte sledovat seriál SpongeBob SquarePants na českém Nickelodeonu, na němž se vysílají nové díly SpongeBoba dříve než na jiných českých stanicích.

Nepřehlédněte

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

10 faktů, které jste o SpongeBobovi zaručeně nevěděli

Které slavné osobnosti se v oblíbeném animáku objevily, kolik je panu Krabsovi let a z čeho se vlastně skládá všemi milovaný krabí hambáč? Přečtěte si 10 faktů o pátém nejdéle běžícím animovaném seriálu v USA, který letos slaví již 20. narozeniny.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama