Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi

Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi

Ne každý stojí o propojené vesmíry a ohromné eventy všech známých postav. Přístup Alexe Kurtzmana k budoucím Star Trek seriálům je zcela odlišný. Kurtzman dává svým divákům vybrat si, jakému seriálu dají přednost, aniž by museli koukat na deset předchozích. A to je příjemná změna, nebo ne?

3 3
30.3.2024

Alex Kutzman je na palubě lodi již od první série seriálu Star Trek: Discovery. Od roku 2017 se tedy stará o chod seriálové divize stanice Paramount+. A právě nyní mu končí ona vlajková loď, se kterou začínal a která zřejmě slavila doposud největší úspěch – Discovery. Seriály ze světa Star Treku pochopitelně nekončí, diváci mají ale právo dozvědět se, na co se mohou těšit dál.

(Alex Kurtzman nabízí svůj pohled na budoucí Star Trek projekty a svou jedinečnou vizi. Foto: Paramount+)

Další kroky jsou malinko v mlze, protože Kurtzman nezastává klasický postoj hollywoodských producentů. Samozřejmě o ohlášených projektech jako Section 31, potenciálním spin-offu s Picardem a celovečerním filmu s Abramsovou partou již nějaký pátek víme. Fanoušci se ale ptají na nové seriály, jejich směr a období, do kterého Kurtzman vyrazí. Budoucnost Star Treku ale tento tvůrce vidí malinko jinak:

Navzdory tomu, co si někteří lidé myslí, tak my nechceme chrlit jeden obsah za druhým. Nejde o to točit hodně seriálů, ale naopak točit seriály, které něco znamenají. Takže pro mě je důležité, aby každá další show byla jiná než ta předchozí. To je opravdu to jediné, co hraje roli. Nedívám se na celou situaci tak, že naplánuji projekty na dalších 20 let. Spíš přemýšlím o tom, jaký příběh jsme ještě neodvyprávěli, jakou posádku ještě nepoznali a jaké dobrodružství ještě nezažili. To je důležité.

Star Trek není Marvel a to si Alex Kurtzman uvědomuje a vlastně by ani nestál jít ve stejných šlépějích. Kurtzman nechce vyprávět jeden velký příběh napříč několika filmy a seriály. Spíše se ptá sám sebe, zda daný projekt za to stojí a zda je v něčem jedinečný. Oproti klasické pásové výrobě u Marvelu to je tak příjemné zjištění a zpestření. Ten jde jen o to, aby ty dané projekty stály za to:

Nechci, aby naši diváci měli pocit, že se na tento seriál musí podívat, protože viděli ten předchozí. Chci, aby každý seriál byl jedinečný a specifický. A hodně to souvisí s důvěrou v lidi, kterými se obklopuji. Chci, aby přišli a podali svůj osobní pohled na Star Trek a vyprávěli svou verzi příběhu tak, jak je pro ně zajímavá. To je recept, jak udržet celou sérii svěží.

Líbí se vám tento přístup?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /9

klokin

Pro mne je Discovery bezkonkurenčně nejhorší Star Trek všech dob. V půlce třetí sezóny jsem to prostě utnul a snažím se na tu zhovadilost zapomenout. Alex Kurtzman se podílel na spoustě nesrovnatelně lepších projektů, tohle rozhodně není jeho největší úspěch, spíš naopak – jeho nejhorší odpad.

#3 tom99
30.3.2024 | 19:26:16
m0rdred

Takové prohlášení ve kterém jsme se nic nedozvěděli :( Discovery se moc nepovedla. Měla lepší i horší období. Mě se tam třeba líbily emoce, kterých jsme ve ST moc neviděli, ale upřímně… trochu to s nimi přehnali. Bylo jich moc. A sklouznutí k různým sexuálním úchylkám dnešní doby mě tu teda vadí…

#3 tom99
30.3.2024 | 22:13:42
tom99

#1 klokin: První řada byla kvalitní. Pak už to bylo o dost horší. Ale v Americe to má stále „velký“ úspěch. A první seriál se vždy pamatuje, protože se na to zkrátka podíval každý.
#2 m0rdred: Minimálně jsme si snad oddychli, že nebude X spin-offů s těmito nezajímavými postavami.

#9 klokin
webmaster
31.3.2024 | 7:44:23
Ramil

Mne sa Star Trek: Discovery páči aký je. Alex tomu snáď omáha.

Nemám rád napr. nokonečný Smallville.

31.3.2024 | 16:24:28
doktorlevin

Discovery je vynikajuci serial. Je mi luto ze ho tu ludia bojkotuju

31.3.2024 | 16:43:13
Kafka Tamura

Tenhle pán má na svědomí Discovery. Ten už by měl jít do duchodu a nerozumovat.

31.3.2024 | 19:29:05
Lam-T

Když do toho nebudou přes silu cpát woke, tak by to nemuselo dopadnout katastroficky…

1.4.2024 | 9:02:01
Horus8

Miluji Discovery.

1.4.2024 | 10:39:22
klokin

#3 tom99: Pravda, první řada nebyla špatná. I později se našlo pár důvodů proč se dívat. Ale je to jako s hudbou, každému sedí něco jiného. Respektuji lidi kterým se to líbí, ale pro mne se tenhle projekt stal smetím, které zaneřádilo ST univerzum.

1.4.2024 | 21:59:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama