Star Trek: Discovery
70/100 - 143×

Sledovat

Star Trek: Discovery

Nová loď, nová mise. Příběh první důstojnice Michael Burnhamové, sloužící na hvězdné lodi U.S.S. Discovery, odehrávající se deset let před érou slavného kapitána Kirka a jeho pětileté mise.

USA | 2017 | Pauza
vysílání
3 sezóny | CBS All Access | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Sonequa Martin-Green (Michael Burnham), James Frain (Sarek), Michelle Yeoh (Philippa Georgiou), Doug Jones (Saru), Jason Isaacs (Gabriel Lorca), Anthony Rapp (Paul Stamets), Shazad Latif (Ash Tyler), Wilson Cruz (Hugh Culber), Mary Wiseman (Sylvia Tilly), Jayne Brook (Katrina Cornwell), Mary Chieffo (L'Rell), Shazad Latif (Voq), Mia Kirshner (Amanda Grayson), Emily Coutts (Keyla Detmer), Anson Mount (Christopher Pike)

Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem

Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem

Rozlučkový film nedostane jen Patrick Stewart, ale i celá parta od J. J. Abramse. Čtvrtý film Star Treku je sice již delší dobu ohlášen, ale před pár lety se uvažovalo dokonce i o pětce. Teď už ví, že čtvrtý díl bude definitivně poslední a uzavře příběh kolem Kirkovy party.

7 1
13.1.2024

Zatímco se studio Paramount plně soustředí na nový Star Trek film, který nás vezme dekády před snímek J. J. Abramse z roku 2009, máme tady alespoň krátký up-date ohledně čtvrtého dílu. Ten se, dámy a pánové, stále chystá. Studio se snímkem stále počítá, taktéž počítá i se starou partou v čele s Chrisem Pinem.

(Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem. Foto: Paramount)

Teď už se ale ví, že půjde o poslední film ze série. Oficiální prohlášení není nikdy na škodu, nicméně vzhledem k průměrným kasovním výsledkům předchozích tří filmů a tvůrčí (ne)schopnosti dostat čtvrtý film do nějakého stáda produkce, to bylo víceméně jasné. Je to ale dobrá zpráva. Vše klidně mohlo skončit, že se čtvrtý film po tak dlouhých tahanicích škrtne a nic nedostaneme.

Žádné další podrobnosti k čtvrtému dílu aktuálně nejsou. Na tomto projektu se vystřídala celá řada tvůrců. Projekt měla zaštítit talentovaná SJ Clarkson, ale kvůli nedostatečnému honoráři hlavních hvězd (Chris Pine a Chris Hemsworth) se celý scénář hodil do koše a tvůrkyně z projektu odešla. Následně dostala příležitost scenáristka Discovery Kalinda Vasquez, ale ani ta neuspěla. Sérii měl zachránit režisér WandaVision Matt Shakman, ale nakonec dal přednost Marvelu. Není se čemu divit, že studio je nyní velice opatrné a tvůrčí nechce jen tak pro nic za nic odhalit.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Tarzan_

Na tohle můžu koukat furt!

13.1.2024 | 18:00:24
m0rdred

Takže tam bude cestování v čase? Jak jinak spojit časově všechny linky končící tou Stewartovou? Hemswortha si vůbec nevybavuji. Každopádně se těším. Možná i díky předčasné smrti Chekova čtyřka prostě nevznikla a vše se posunulo na neurčito… Z Chrise Pine se mezitím stal A+++ herec, ale mohl pro fanoušky oželet nižší honorář, protože i ty filmy mu pomohly k popularitě…

#3 The_Last_Targaryen #4 tom99
14.1.2024 | 13:54:30
The_Last_Targaryen

#2 m0rdred: Setkání Pinea a Hemswortha (viz cesty v čase) jako otce a syna bude asi epic. Jinak taky nevím, proč by o Hemsworthovi mluvili.

#4 tom99
14.1.2024 | 23:36:30
tom99

#2 m0rdred: #3 The_Last_Targaryen:

Ono to je malinko jinak. Režisérka SJ Clarkson vyvíjela Star Trek 4 s Pinem a Hemsworthem, kde se mělo cestovat v čase a táta se synem se opět setkali. Kvůli tomu, že ale oběma hercům se nezdála výška honoráře, tak se od tohoto projektu ustoupilo a čtyřka se dostala na slepé místo.

Začal se tak psát zcela nový scénář ke Star Treku 4 (zřejmě bez Hemswortha), na kterém se protočilo celá řada tvůrců (viz výše Kalinda Vasquez), kteří začali úplně od nuly. Nyní se počítá pouze s Pinem a starou partou. O Hemsworthovi a cestování v čase již nikdo nemluví.

Smrt Chekova nemá se vznikem čtvrtého dílu prakticky nic společného. Tržby měly sestupnou tendenci a studio přemýšlelo, zda se jim výroba dalšího filmu vyplatí. Navíc honoráře hlavních hvězd nabobtnaly a musely (musí) s nimi podepsat nové smlouvy.

webmaster
15.1.2024 | 18:12:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Zajímavosti

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Star Trek 4 má nového scenáristu, jaké problémy ale řeší studio se základnou fanoušků?

Studio učinilo další kroky, aby se nekonečný příběh v podobě Star Treku 4 pohnul z místa. Na palubě lodi Enterprise je tak nový (a snad už poslední) člověk, který má připravit finální podobu scénáře. V čem ale tkví problém fanouškovské základny a čeho si je studio vědomo?

Nejlepší postavy

Novinky

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

William Shatner nemá problém s de-ageingem či návratem pomocí umělé inteligence

Když už Patrick Stewart dostal svůj rozlučkový seriál a možná se chystá film, proč by studio nemohlo věnovat alespoň malou roli Williamu Shatnerovi? Ten by o návrat rozhodně stál a klidně by se nechal omladit. Shatner má postavu Kirka opravdu rád, tudíž by se nebál zajít ještě dál.

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama