Star Wars (Hvězdné války) Bude odhalena minulost Lukea po Epizodě VI a Snokea v The Last Jedi? Kdepak.

Bude odhalena minulost Lukea po Epizodě VI a Snokea v The Last Jedi? Kdepak.

Bude odhalena minulost Lukea po Epizodě VI a Snokea v The Last Jedi? Kdepak.

S dalším filmem ze světa Star Wars dychtí fanoušci po více informacích o svých postavách. Zajímají je především odhalení a původ Rey a Snokea, dále jsou velice zvědaví, co se stalo Lukeovi po Epizodě VI. Bohužel ne na všechno zbude ve filmu místo. Tak co v něm uvidíme?


5 16
15.8.2017

Setkání Rey a Lukea Skywalkera údajně nedopadne vůbec dobře. Zatímco Rey v něm vidí legendu, jíž vrací meč, Luke bude na začátku filmu úplně jinou osobou, než za jakou ho doposud měla. Starý Skywalker bude zatrpklý a bude v podstatě na Rey, aby ho postavila zpět na nohy. Jedijský výcvik tedy bude o to zajímavější, že Rey se bude učit od Lukea, ale zároveň i on od ní. Samota mu na planetě Ahch-To neprospívala.

Samotná Lukeova minulost bude stále zahalena tajemstvím. Údajně je ve filmu tolik děje, že zkrátka nezbylo místo, abychom se dočkali nějaké delší rozpravy o tom, co Luke celá léta dělal. Zde nastupuje představivost diváků, kteří dostanou určité náznaky a příběh, co Skywalker prožil, ale finální kostru si budou muset domyslet sami. Také je možné, že se v budoucnu dočkáme nějaké knihy či komiksů, které nám pomůžou odhalit Lukeovu cestu po Epizodě VI.


Mark Hamill se rozpovídal pro Entertainment Weekly a řekl, že jeho samotného zajímá, co celá léta Luke dělal a co se mu honilo v hlavě. Ale pro film The Last Jedi to prakticky není důležité. Luke bude opravdu jinou postavou, než jak jsme jej viděli naposledy. Bude nejistý, vnitřně bude svádět hned několik konfliktů najednou. Údajně má mít pocit, že zklamal Obi-Wana Kenobiho, když věřil ve svého žáka Kylo Rena tak moc, že si myslel, že je Vyvolený, který nastolí rovnováhu Síly.

(I od Rey se má Luke co učit. Foto: Disney)

Otázka Vyvoleného se tedy tak trochu nuceně opět otevře, i když bylo několikrát samotným Georgem Lucasem potvrzeno, že Vyvoleným byl Anakin Skywalker, který v Epizodě VI zničil Imperátora a sám přešel zpět na světlou stranu Síly. Tím pádem zničil Sithy. Uvidíme, zda si Disney s touto tématikou bude dál pohrávat a dá nám nějaké jasnější obrysy k předpovědi pravého Vyvoleného.

Tím pádem se dostáváme k otázce, kdo je tedy tím posledním jediem? Může to být právě Luke Skywalker, který jako poslední vzešel z tohoto řádu. Může se také jednat o Rey, kterou Luke bude cvičit, a která by mohla být tou poslední rytířkou starobylého řádu. Je v podstatě na divácích, aby si domysleli, kdo tím posledním jediem bude. Ve filmu zřejmě nebude použito slovo grey jedi, ale určitou Lukeovu neutrálnost ve filmu poznáme.

Bohužel když nezbude místo pro odhalení Lukeovy minulosti, možnou naději jsme měli v dokreslení příběhu Rey a Snokea. I tady se toho ale moc nového nedozvíme. Původ Rey byl doposud zahalen stínem, o jejich rodičích zatím nic nevíme. Stejně tak ani to, proč byla zanechána na planetě Jakku s Unkarem Pluttem. Původně jsme ve filmu The Last Jedi neměli na tyto otázky dostat odpovědi, nakonec ale bylo režisérem Rianem Johnsonem potvrzeno, že původ Rey bude konečně odhalen. Zdá se, že záhadou nové trilogie bude především Snoke, který sice v The Last Jedi dostane víc prostoru, ale o jeho minulosti se mluvit nebude.

(Na Finna čeká zcela nové dobrodružství. Foto: Disney)

Dostat by se tak mohlo například na Finna, o kterém toho také zatím moc nevíme. Ten by měl být novým hrdinou Odboje a dočká se náležitého obdivu. Výrazně pomohl zničit základnu Hvězdovrah, díky čemuž získá náklonnost okolí, i když o ni nestojí. A možná ani o další boj. Bohužel osud mu připraví nové problémy a čeká nás pekelná bitva na styl filmu Impérium vrací úder, a to mezi Odbojem a Prvním řádem, kdy Snokeovi vojáci půjdou po krku hlavním hrdinům.

Finn se tak neochotně dostane do nových problémů s mechaničkou Rose. Společně se vydají na planetu Cantonia, konkrétně do města Canto Bight. Původně jsme si o Canto Bight mysleli, že se bude jednat o název planety, nakonec tomu je přesně naopak. V tomto velkém casino městě se potkají s DJem a následně by se měli vydat na další misi Odboje na zcela jinou planetu, kde se Finn s Rose budou vydávat za důstojníky Prvního řádu.

Finn se má setkat se starými známými ze své minulosti, konkrétně s Phasmou, která s ním má nevyřízené účty. Ta by se měla ve filmu dočkat mnohem více prostoru, a to především kvůli naléháním fanoušků, kteří byli nespokojeni s jejím krátkým výstupem v předešlém snímku Síla se probouzí. V Epizodě VII strávila Phasma na plátně něco málo kolem dvou minut, nyní by to mělo být rozhodně o něco víc. A na rozdíl od Rey či Snokea bychom se měli dozvědět víc o jejím původu a motivech.

John Boyega se nedávno svěřil, že je spokojený, jak tvůrci naložili s odchodem Carrie Fisher. Generálka Leia Organa odejde ze ságy ve velkém stylu, její poslední scéna má být opravdu silná. Boyega trochu naznačil to, co už nějakou dobu tušíme – Leia se opět shledá se svým bratrem Lukem a možná by se mohlo jednat o právě její poslední scénu z The Last Jedi.

Když si to tak všechno sečteme, o novém filmu toho víme poměrně dost. Nových informací bude pochopitelně přibývat, proto nezapomínejte pravidelně navštěvovat náš web.

Diskuze /12

Tomi Lee Morpheus

nieje to (článok) cele big spojler, ktorý nás okradne o prekvapenia v kine?

15.8.2017 | 21:44:44
vivatis

Phasma bude mít kopí a Finn je v Black Series v uniformě První řádu s tou zbraní co měl TR-8R. Takže se asi máme opravdu na co těšit. Mně ale stále zajímá jestli Luke použije světelný meč? Je mi jasné, že nám to naschvál neukáží a budu si muset počkat do kina, ale radši bych to věděl, abych pak nešel zklamanej domu, že Luke nevytáhl svůj světelný meč.

15.8.2017 | 21:52:31
Levascue

„Disney s touto tématikou bude dál pohrávat a dá nám nějaké jasnější obrysy k předpovědi pravého Vyvoleného“

Jediný pravý vyvolený byl Anakin, ale ne, Disney z toho začne dělat matrix a budeme tady mít několik reinkarnací vyvoleného…proč? Navíc už jen podstata toho že vyvolený měl nastolit rovnováhu síly – císař a vader x obi-wan a yoda, mě to jako rovnováha příjde, rozhodně síla není v rovnováze když se vám po galaxii potulují stovky jediů a jen jeden sith.

16.8.2017 | 0:20:11
Levascue

Samozřejmě pokud se bere nastolení rovnováhy v dobráckém smyslu, tak Anakin znovu boduje zabitím císaře a tím pádem zničením sithů.

#5 HellTsuku
16.8.2017 | 0:23:13
HellTsuku

#4 Levascue: Myslím, že v Legends byl Luke vyvolený.

#6 Levascue
16.8.2017 | 8:33:34
Levascue

#5 HellTsuku: Doufám že se nepletu, ale s tímhle přišli až v Rebels, do tý doby nikdo o Lukovi neřekl že je vyvolený, jen že je to naděje na zničení sithů(což taky nedokázal) a sám Lucas říká že Anakin byl jediný vyvolený…tohle mi příjde jako když Disney plive na jeho dílo a ničí pointu o čem byla vlastně Star Wars sága.

16.8.2017 | 10:04:14
Golradir

Vyvolený má nastolit rovnováhu sil. Pokud správně chápu slovo rovnováha, tak by to mělo znamenat buď stejný počet Jedi a Sith nebo žádný Jedi a Sith anebo něco jako Grey Jedi. Tudíž Anakin, když zabil Palpatina a následně zemřel, proroctví nenaplnil, protože zůstal naživu Luke (a Leia, pokud ji lze počítat). Tím pádem byla síla v nerovnováze a převažovala na světlou stranu.

#8 Levascue #10 Blackhand47XD
16.8.2017 | 11:22:04
Levascue

#7 Golradir: Tak sem to pochopil taky – rovnováhu ale nastolil, když pomohl zničit jedie a zůstal tak on a palpatine na straně sithů proti obiwanovi a yodovi na druhé straně. Později ji zase zničil, ale na dlouhá léta rovnováhu obnovil :)

#11 Golradir
16.8.2017 | 12:02:36
A_V

Rovnováha podle mě nemá nic společného s počtem( císař, vader X obi-wan, yoda) v galaxii se mohlo skrývat hodně Jediu stejné jako Kanan. V galaxii je navíc víc skupin co „koketuje“ se silou jako Rytíři z Renu nebo ty čarodějnice z SW:CW. Rovnováha může znamenat, že zástupci světlé ani temné strany nezískají příliš velkou moc v galaxii. Podobně jako měli Sithové v ep.4–6.

16.8.2017 | 14:46:07
Blackhand47XD

#7 Golradir: Rovnováha Síly by podle mě měla znamenat mír nebo klid v Síle, nikoliv stejný počet dobrých a zlých jedinců. Ti by se stejně časem zase začali spolu bít, takže by tahle rovnováha do roku nebo dvou zmizela. Vyvolený by měl vyhladit temnou stranu Síly, aby mohla energie bez narušování plout dál. Člověk se na to musí prostě dívat z pohledu východních učení, podle kterých to Lucas stvořil.

webmaster
16.8.2017 | 15:28:47
Golradir

#8 Levascue: To jsem si neuvědomil :)

16.8.2017 | 15:29:18
Wolfinator1

Tak přesně nějaká Phasma mě nezajímá ani trochu , radši maj říct něco o Lukovi a Snokovi

16.8.2017 | 16:45:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Rogue One: Star Wars Story

Režie: Gareth Edwards
Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker a další.

OHODNOŤTE FILM ROGUE ONE OHODNOŤTE NOVÉ POSTAVY RECENZE FILMU
PROFIL FILMU ROGUE ONE

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakát

Plakát

Narozeniny herců