Star Wars (Hvězdné války) Epizoda IX: Rey a Finn budou mít opět společné scény. A dá se nahradit Carrie Fisher?

Epizoda IX: Rey a Finn budou mít opět společné scény. A dá se nahradit Carrie Fisher?

Epizoda IX: Rey a Finn budou mít opět společné scény. A dá se nahradit Carrie Fisher?

Star Wars: Epizoda IX se začne natáčet již za pár měsíců a nyní bylo odhaleno, že Rey na svých poutích v novém příběhu nebude osamocena. Společnost jí bude dělat Finn, tak jako tomu bylo v Abramsově předchozím filmu. Mark Hamill se také vyjádřil o tom, zda Carrie Fisher může někdy někdo nahradit.

7 0
10.5.2018

Rey a Finn byli nerozlučnou dvojkou v Epizodě VII. Mnozí fanoušci se na jejich další počiny těšili v Epizodě VIII, ale tam měla každá z postav svůj vlastní příběh a k společnému setkání došlo až v samotném závěru filmu. Podobnou situaci si můžeme pamatovat například z Epizody V, kde se Luke Skywalker setkal se svými přáteli až na úplném konci.

John Boyega doposud nečetl scénář k Epizodě IX, ale Daisy Ridley z J. J. Abramse vymámila, že se může těšit na společné scény s Finnem. Příběh těchto dvou postav bude tedy pokračovat. Fanoušci tak opět mohou dávat dohromady oblíbené předpoklady, zda Finn a Rey zůstanou pouze přáteli, nebo se z toho vyklube něco víc. Navíc by teď byl ve hře zajímavý milostný trojúhelník (nebo čtyřúhelník?) s Rose Tico (a Poem Dameronem?). Ostatně potenciální láska ve vzduchu je pro fanoušky vždy horkým tématem.


(Daisy Ridley a John Boyega si natáčení vždy užívají. Foto: Disney)

Mark Hamill byl dotázán na Carrie Fisher, která zemřela v prosinci 2016 v šedesáti letech. Prozradil, že Carrie je nenahraditelná a přeobsadit ji by bylo prakticky nemožné. Na druhou stranu chápe, že když celá Epizoda VII byla z velké části o Hanu Solovi a Luke dostal více prostoru v Epizodě VIII, Leia Organa měla mít důležitou roli v posledním díle.

Když Carrie Fisher zemřela o předloňských vánočních svátcích, Rian Johnson se po Novém roce se svým týmem a Kathleen Kennedy vrátil do studia, pečlivě se podívali na všechny scény s Carrie a nakonec rozhodli, že se jim líbí natolik, že nebudou nic měnit. Její odchod do ústraní snad Abrams nějak vysvětlí, ostatně Leia v Epizodě VIII nepřímo předala otěže vedení Odboje svému oblíbenému pilotovi Poe Dameronovi.

Na závěr odbočíme ke snímku Rogue One: A Star Wars Story. Tony Gilroy, který byl z velké části zodpovědný za rozsáhlé přetáčky, se vyjádřil, že nikdy neměl v úmyslu točit Star Wars film. A je vlastně poněkud překvapující, že ho (zatím) neoslovilo studio, aby pro ně něco natočil v budoucnu, když je vytáhl z obrovské bryndy. Gilroy byl pouze zodpovědný za přetáčky a zdá se, že tato úloha mu bohatě stačila. Tony se vyjádřil, že když se ke snímku dostal, bylo studio a hlavně celý film v obrovské kaši, kterou on mohl jen a jen vylepšit.

Jak se stavíte k filmu Rogue One nyní? Těšíte se na společné scény Rey a Finna? A dá se nějak nahradit Carrie Fisher?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3, článek 4)

Diskuze /8

Lex Luthor

Já bych ji nechal obětovat se za odboj místo víceadmírálky Hol­do.

#2 Taran
10.5.2018 | 18:21:35
Taran

#1 Lex Luthor: To ani nemusela…mohla v klidu zustat ve volném prostoru Holdo se obětovat a Poe by převzal velení tak nějak vyplynutím ze situace

10.5.2018 | 18:53:11
Pavel 1963

Rogue One je zdaleka nejlepší z " nových" Hvězdných válek, daleko lepší než VII, a VIII.

#4 Cermb0
10.5.2018 | 19:03:47
Cermb0

#3 Pavel 1963: Rozhodně souhlas, nicméně ta náročnost nebo tlak musel být tak neuvěřitelný, že se týpkovi nedivim že s tím už nic nechce mít.

10.5.2018 | 19:30:57
ReveN

by me zajimalo kterymi fanousky sou oblibene predpoklady jestli rey bude sukat s tim nebo s tim a nejaky milostny uhelniky. to je dpc to posledni co ve star wars fanousek chce, staci jak tyhle chujoviny posraly ep2.

11.5.2018 | 11:53:24
Golradir

„Rian Johnson se … vrátil do studia, pečlivě se podívali na všechny scény s Carrie a nakonec rozhodli, že se jim líbí natolik, že nebudou nic měnit.“

Dokážu si to živě představit: „Aaah, takhle je to dobrý, sice bych to mohl Abramsovi trochu ulehčit, tím, že vyškrtnu scénu se SuperLeiou a nechám ji zemřít, ale jsem tak línej a je mi úplně jedno, co se dělo v e7 a bude dít v e9. Zbavím se všeho dobrého, co měli fanoušci rádi a co je zajímá (Luke, Snoke, Kdo jsou rodiče, nějaký Skywalker příjde o ruku, admirál Ackbar, meč Skywalkerů, vývoj postavy Finna a jeho následné obětování, …), protože mě nebaví vymýšlet odpovědi na tajemné otázky. Nasr tam něco otřesného (ROSE; záchrana zvířátek; zbytečná linka s casinem; trapná oběť Holdo; Bathos inspirovaný Marvelem; Luke zahodí svůj meč a chová se tak hrozně, že i Hamill z toho byl na dně; sílu teď používá kdejaké noname dítě; SuperLeia; Yoda vyčaruje blesk a zapálí staré svitky, z Huxe, který v minulé epizodě naháněl husí kůži při skoro Hitlerovském proslovu, uděláme komickou postavu, Holdo před všemi tají záchranný plán…) ať se z toho Abrams psre a jeho plány pro celou trilogii jdou k čertu. Z něho bude prvotřídní břídil a já budu rejžovat na nové trilogii, která bude inspirována marvelem, fantastickýma zvířatama a hlavní hrdinkou bude Mulan, která bude krvt celou trilogii, takže budou všichni logicky fandit tajemnému záporákovi. Počkat má trilgoie vlastně nepotřebuje, žádného super záporáka, když bude moje Mulan zároveň hrdinkou a záporačkou, ou jééé.“

11.5.2018 | 12:49:43
Railbot

Holdo je feministickej omyl. A navíc další nelogičnost. Víceadmirál dává rozkazy, tají plán a nechává všechny utápět v myšlenkách na brzkou smrt, zatímco admirál Ackbar sedí a čeká až vyletí do luftu. Holdo je zbytečná a maximálně blbá postava. Heroicky se měl obětovat právě Ackbar, to by k němu sedělo. Ruin Johnson posral co mohl.

11.5.2018 | 14:08:56
GrindyCZ25

Když se tak často dívám na recenze,tak lidi hodnotí filmy v poslední době jen podle humoru…To jsem četl nedávno recenzi na Avengers a týpek dál –20% jen za to že Iron Man,Capitan a Panter nejsou humorní,tak jako WTF… přece nechodíme na komedii,ale na kvalitní akci vyplněnou pestrým příběhem a logikou,která se jen tak nemění 4Fun od dílu k dílu…Což Rian ukázal v tom to filmu…

12.5.2018 | 22:14:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců