Star Wars (Hvězdné války) J. J. Abrams chce v Epizodě IX sjednotit všechny trilogie a vydat se tam, kde ještě nikdo nebyl

J. J. Abrams chce v Epizodě IX sjednotit všechny trilogie a vydat se tam, kde ještě nikdo nebyl

J. J. Abrams chce v Epizodě IX sjednotit všechny trilogie a vydat se tam, kde ještě nikdo nebyl

J. J. Abrams aktuálně přepisuje scénář k Epizodě IX a chce přijít opravdu s něčím mimořádným. Byl by rád, kdyby jeho film nějakým způsobem uzavřel všechny ostatní Star Wars filmy. J. J. chce být odvážný. Co přesně tím myslí? Bude poslední díl opravdu stát za to?

19 0
25.10.2017

J. J. Abrams je už nějaký čas oficiálním režisérem Epizody IX. Fanoušci jsou rozděleni na dva tábory. Ten první Abramse moc nemusí, kritizuje ho za kopírování Epizody IV a vlastně i proto, že nepřinesl do ságy s Epizodou VII nic nového. Druzí ho obhajují, chválí si nové postavy, které představil, a váží si jeho režisérského talentu.

Abrams si uvědomuje, že nyní je opravdu pod velkým tlakem a jeho další Star Wars film potvrdí, jak na tom jeho kvality skutečně jsou. Proto se také už trochu rozpovídal se svými plány s Epizodou IX. Je jasné, že tento díl uzavře (aspoň na nějaký čas) příběh Rey, Finna a Kyla Rena. J. J. Abrams by ovšem chtěl od svého filmu ještě trochu víc.


(J. J. Abrams předčítá svůj scénář R2-D2. Foto: Disney)

Uvědomuje si, že nová trilogie vychází i z předchozích dílů, především ze staré trilogie. Sám Abrams má ale pocit, že všichni neustále odkazují a vše přirovnávají ke staré trilogii, ale neuvědomují si, že tu stále máme Epizody I, které patří do Star Wars světa taktéž. A i těmto filmům by se měl vzdát určitý hold. Abrams sice neví, jaké plány má studio po Epizodě IX s hlavní dějovou linií, sám by ale chtěl, aby jeho film byl jakýmsi ukončením všech ostatních filmů.

Co si pod tím představit? Odkazů na starou trilogii je v nových filmech hned několik. Ale na tu prequelovou se nikdo moc neohlíží a je často naschvál opomíjena. A to chce Abrams změnit. Nikdo neříká, že se v posledním díle vrátí Jar Jar Binks, ale určitý náznak na děj v prequelové trilogii by měl nový díl obsahovat. Abrams vždy patřil společně s Markem Hamillem k zastáncům Epizod I-III.

Je tedy jasné, že by Epizoda IX měla být ve spoustě směrů jiná. Sám Abrams by se chtěl vydat tam, kde ještě nikdo se Star Wars nebyl. To je poměrně odvážné tvrzení, ale na jednu stranu to dává smysl. Epizoda IX opravdu na nějaký čas uzavře hlavní dějovou linii a nějaké vyvrcholení, které by propojilo všechny ostatní filmy a zároveň by dávalo smysl, by bylo příjemné. Navíc Abrams si opravdu uvědomuje tu tíhu. Pokud dá divákům kopírku předchozího dílu, fanoušci nebudou podruhé tak shovívaví.

Co si myslíte o plánech J. J. Abramse?

Diskuze /15

Railbot

Tak on se ten ochotnický herec Christensen přeci jen návratu svojí postavy ještě dočká. To bude radosti.

#9 redwing19
25.10.2017 | 17:42:16
Michargo

nemělo by ta být: fanoušci nebudou, místo nebude? :) Jinak, jsem zvědaví, jak to bude, jak to ukončí. Doufám, že to bude epické a emociální, něco, co mne dostane, přímo zasáhne. Taky by se mělo myslet na knihy. Pokud to na dvacet let uzavřou, hlavní linii myslím – tak, když budou vznikat knihy, co budou vyprávět příběhy dál do budoucnosti, jak vyřeší to, když vznikne nová trilogie a nebude korespondovat s knihami – tak jí znova zruší? A místo kanonu vzniknou další Legends? Vážně, stojí to za myšlenku. :)

25.10.2017 | 18:40:24
Sindar

„VYDAT SE TAM, KDE JEŠTĚ NIKDO NEBYL“

plete si serie :(

25.10.2017 | 18:42:53
Whatever

Ano tam kam se ještě nikdo nevydal. Popravdě nevím o nikom kdo by zkopíroval tři filmy které potěší jen příznivce pohádek od Disneyho a milovníky laciných efektů. To je ubohost na entou, stejně jako celý Disney a jouda abrams.

#5 Kafka Tamura
25.10.2017 | 19:44:51
Kafka Tamura

#4 Whatever: Kde se můžu podívat na ty zbývající dva zkopírované filmy? Díky.

25.10.2017 | 20:09:38
Lex Luthor

Uvidíme jak to uzavře uvítal bych vznik nové republiky a Yuzhan Vongy mohli by mít určitou podobnost s Wraithy ze Stargate Atlantis

#7 Railbot
25.10.2017 | 20:58:58
Railbot

#6 Lex Luthor: to by byl konec SW, udělat takový omyl kánonem.

26.10.2017 | 0:09:03
Wolfinator1

Paráda mám rád všechny filmy třeba Ep. 3 je moje nejoblíbenější asi. Hele stejně to nebude nic velkého jen nějaké vzpomenutí na klonovou válku či by mohli být na nějakých místech z prequílů ( Kashíík, Naboo… ) a nebo hrdinové budou utíkat přes hřbitov a na náhrobku bude nápis Jar Jar Binks ničitel republiky :D

26.10.2017 | 6:40:20
redwing19

#1 Railbot: Me se Christensen naopak jako Anakin/Darth velmi libil ten jeho vnitrni boj Jestli Obivan nebo Palpatin Padme/Jedi… To si myslim ze takovi Adam Driver je o dost horsi a jeste nesympaticky a tu scenu s Hanem jsem mu vubec neveril…

26.10.2017 | 8:43:53
redwing19

Tak hlavne prvnich 6 epizod je o anakinovi tim ze je vyvoleny a znici temnou stranu. O cem je zatim nova trilogie netusi snad nikdo… a to je ten problem, proto to nikdy nebude mit takovou kvalitu, uz at si v Holywoodu uvedomi ze rozhoduje pribeh ne kupa efektu…

#11 ReveN #13 Tomi Lee Morpheus
26.10.2017 | 8:46:27
ReveN

#10 redwing19: vsichni to vi…o souboji light a dark side :D

26.10.2017 | 14:05:36
Spoock

Nevím, být JJem, asi bych se zeptal nenápadně Lucase, o čem vlastně jsou Star Wars =_=

26.10.2017 | 14:44:36
Tomi Lee Morpheus

#10 redwing19: tak je
1 až 6 je o anakinovy,
4 až 9 bude o jeho synovy Luk Skywallkerovi,
1 až 9 bude o nezmyselnej dogme čiernobieleho videnia sili,
ktorá vytvára segregáciu a konflikt v galaxii!
7 až 12 bude o Rey a jej dvojčatách s Kylo Renom;)

#14 Wolfinator1 #15 vivatis
26.10.2017 | 20:47:37
Wolfinator1

#13 Tomi Lee Morpheus: Tak na ty dvojčata se těším :D

26.10.2017 | 21:01:09
vivatis

#13 Tomi Lee Morpheus: Luke je 3–9 né 4–9

27.10.2017 | 14:17:27
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Abrams těsně před premiérou Vzestupu Skywalkera přiznává, že neumí psát konce

Devátá epizoda Star Wars je již za rohem a kromě masivní propagace se na internetu objevují i znepokojivé zprávy, které pochází i od samotných tvůrců. J. J. Abrams ve dvou nedávných rozhovorech promluvil o tom, jak mu to jde s konci i jak se mu daří pracovat na ostatních částech příběhu.

Reklama

Zajímavosti

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Studio Disney přiznává, že na chvilku ztratilo scénář k Epizodě IX a ten se málem celý objevil na internetu

Kolem Star Wars panují jedna z nejpřísnějších bezpečnostních opatření, aby se děj nevyzradil zvídavým novinářům a fanouškům. Občas ale někdo udělá chybu a právě taková nastala během natáčení Epizody IX. Celý scénář se málem dostal na internet, naštěstí byla hrozba včas zažehnána.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců