Star Wars (Hvězdné války) Návrat Binkse se zatím nekoná, první nebinární postavy ve Star Wars a jak to bude se Sebastianem Stanem jako Lukem Skywalkerem?

Návrat Binkse se zatím nekoná, první nebinární postavy ve Star Wars a jak to bude se Sebastianem Stanem jako Lukem Skywalkerem?

Návrat Binkse se zatím nekoná, první nebinární postavy ve Star Wars a jak to bude se Sebastianem Stanem jako Lukem Skywalkerem?

Disney se aktuálně soustředí na seriály a filmy jsou tak trochu na druhé koleji. Od prosincového ohlášení několika Star Wars seriálů uběhla už nějaká doba, ale i tak mají projekty k realizaci ještě hodně daleko. Pojďme si shrnout, co se dělo v předaleké galaxii v posledních dnech.

15 3
5.4.2021

Jar Jar Binks se zatím nevrátí

Ahmed Best na svých sociálních sítích potvrdil, že se neobjeví v připravovaném seriálu o Obi-Wanovi. I když by si to přál a chtěl by, aby postava Jar Jara Binkse stoupla v očích diváků, musíme si na to počkat. Ty nejšílenější zvěsti totiž hlásily, že se na Binkse můžeme těšit v jedné z flashbackových scén z Klonových válek. Následně se ale ukázalo, že jde pouze o nepotvrzené zprávy.

Známé postavy v seriálu The Bad Batch

V uplynulých dnech studio Disney představilo již svou druhou upoutávku na seriál Star Wars: The Bad Batch. Tvůrci odhalili, že první epizoda (či snad dvě epizody) budou mít rovnou 70 minut, aby se diváci s postavami řádně sžili. V ukázce jsme mimo jiné také mohli vidět Fennec Shand známou ze seriálu The Mandalorian, Sawa Gerreru a také Rexe. S postupem času bychom ale měli vídat i jiné známé. Premiéra je stanovena na 4. května 2021.


Star Wars představuje své první nebinární postavy

Jelikož má studio společenskou odpovědnost vůči svým fanouškům a společnosti obecně, rozhodlo se podpořit komunitu LGBTQ+. Na poli knih a komiksů nyní řádí několik sérií z multimediálního projektu The High Republic. A právě tam se setkáme i s Terecem a Ceretem, nebinárními dvojčaty bez pohlaví, která spolu mají unikátní spojení v Síle. Dokážou spolu komunikovat i na velkou vzdálenost. Uvidíme, zda budou mít jejich schopnosti něco společného s dyádou Rey a Bena Sola. Recenzi první knihy s názvem Light of the Jedi vám přineseme v dalších týdnech.

(Seznamte se s Terecem a Ceretem. Foto: Disney)

Enfys Nest vrací úder

Herečka Erin Kellyman aktuálně propaguje seriál The Falcon and The Winter Soldier. Jelikož se ale po delší době jedná o její velký projekt, dostává se teď blíže k novinářům. Ti se samozřejmě museli zeptat i na roli Enfys NestSolovi. Erin prozradila, že kdyby jí studio Disney dalo možnost se do role vrátit, herečka by ani chvilku neváhala. Tak doufejme, že to klapne třeba v seriálu o Solovi, o kterém se pouze spekuluje. Příběh mladého Hana Sola, Qi'ry a Maula by ale měl být nějak uzavřen.

Bude Sebastian Stan novým Lukem Skywalkerem? 

O podobě Sebastiana Stana a Marka Hamilla ví už dnes kdekdo. Stana se novináři neustále ptají, zda bude novým Lukem Skywalkerem. Fanoušci po tom již dlouhé měsíce volají. Stan v nedávném rozhovoru prohlásil, že toto rozhodnutí není na něm. Je rád, že má takovou podporu fanoušků. Sám by rád věděl, co Skywalker vyváděl po Epizodě VI. Pokud k tomuto obsazení někdy dojde, Sebastian půjde požádat o svolení přímo Hamilla. Ten mu požehnání mezitím již několikrát na svých sociálních sítích dal a také vtipně dodal, že on nikdy o žádných castingových obsazeních u studia Disney nerozhodoval.

(Kdy studio využije této podoby? Foto: Disney)

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3, článek 4, článek 5)

Diskuze /15

zabijakptak

Pozor u těch nebinárních postav ještě chybí detail, že jsou trans.. Ano Jediové, kteří potlačovali emoce, které by mohli zastínit jejich úsudek, se starají o své pohlaví…

#3 tom99
5.4.2021 | 19:12:38
Zilwicky

The High Republic je z dielne Kennedyovej a jej úžasnej skupinky „Story Group“ takze tam ma taketo šialenosti fakt neprekvapujú. Ano, presne toto je to co SW najviac potrebuje teraz, nebinárne postavy.
Jar Jar – chvalabohu :D
Enfys Nest – na tu postavu si vobec nepamatam, to bola tá tá leaderka tej divnej child skupiny?
Sebastian Stan – kiež by, mozno sa raz dočkáme :)

5.4.2021 | 19:12:42
tom99

#1 zabijakptak: Když je člověk nebinární, jak ještě může být trans? Taky jsem to četl, ale upřímně nechápu tu souvislost. Je pravda, že v tom, co je dnes všechno možné a nemožné, tak se v tom malinko ztrácím…

#6 Simir
webmaster
5.4.2021 | 19:29:41
raptor272001

lol, prý ,,společenská odpovědnost''…

5.4.2021 | 21:10:39
percival2

Jako člověk nezasažený vašimi neomarxistickými výstřelky, věřící ve dvě pohlaví a podobně … nebinární = debil? Ono mi to tak z charakteru postavy vychází.

6.4.2021 | 0:30:00
Simir

#3 tom99: Jednoduše. Cisgender = člověk který se stotožňuje s pohlavím které mu bylo přiděleno při narození. Transgender = člověk který se nestotožňuje s pohlavím které mu bylo přiděleno při narození.

Takže nebinární identita oficiálně patří pod trans což je zašticující název pro agender, genderfluid, demiboy, demigirl, non-binary, intersex, atd, atd, atd,…

#7 tom99 #10 zabijakptak
6.4.2021 | 2:13:14
tom99

#6 Simir: Takže nebinární je jen druh trans, to znamená, že je asi v pořádku úplně říkat, že se jedná jen o nebinární postavu, protože každý pochopí, o koho asi jde. Úplně nechápu to celé označení trans nebinární – to je jako říkat, že je někdo člověk muž nebo člověk žena…

#9 zabijakptak #11 Simir
webmaster
6.4.2021 | 8:00:59
Lucka29

Doufám, že Sebastiana nakonec obsadí, to by byla pecka! Nejen, že se mu podobá, ale je i skvělej herec

6.4.2021 | 11:03:44
zabijakptak

#7 tom99: Já se na tohle ptal taky a odpověď mě zarazila :D Zkrátka.. Nebinární člověk se neztotožňuje ani s jedním pohlavím, ale jelikož se (například muž) cítí lépe jako žena, tak se přeoperuje na to pohlaví, ve kterém se cítí lépe, ale stále není ani mužem ani ženou… Ale prý je stále velmi nevhodné nazývat to duševní chorobou.

6.4.2021 | 18:04:25
zabijakptak

#6 Simir: Neexistují na to nějaké tabulky? Jestli to po nás za pár let někdo bude chtít, tak zapamatovávat si to nehodlám.

#11 Simir
6.4.2021 | 18:07:18
Simir

#7 tom99: Přesně tak. Dá se buď říct že je trans nebo se to specifikovat a říct že konkrétně je nebinární. Nebo někde se narodí v mužském těle ale cítí se více jako žena než muž, tak se nechá přeoperovat a může o sobě říkat že je nebinární transgender (protože trans žena by znamenalo, že se cítí 100% jako žena což v tomhle případě není pravda).

#10 zabijakptak: Existuje internet, ale bohužel vzhledem k tomu že naše zákony tyto identity neuznávají (až na klasický transgender/tran­sexuál), tak doporučuji články v angličtině, případně si najít weby samotných trans* osob.

#12 raptor272001
7.4.2021 | 0:38:29
raptor272001

#11 Simir: Shrnuto jedním slovem: degenerace

7.4.2021 | 16:33:14
Darnwell

Vždyť je to celé totální hovězina. Koho to ku_va zajímá? Mě u SW zajímá příběh. Ne, kdo se cítí jakým pohlavím a s kým/čím to dělá v posteli. Kromě toho je tam tolik cizích druhů, že vztahovat na to lidské koncepty sexuality je odporný druhyzmus.

#14 zabijakptak
7.4.2021 | 18:53:42
zabijakptak

#13 Darnwell: Hele ono to možná v konceptu Star Wars dává smysl.. já tu knihu nečetl a High Republic mě vůbec nezajímá, ale pokud by přišli s nějakou novou rasou, která dokáže měnit pohlaví, či se nějak jinak takto adaptovat, tak proč ne.. Třeba taková postava, která se mění z muže na ženu jak se mu to hodí mi zní zajímavě, ale prezentovat to tímto způsobem s těmito označeními z našeho světa je prostě nezbytně rušivé a postrádá to logiku.

#15 Darnwell
8.4.2021 | 19:10:39
Darnwell

#14 zabijakptak: No však. Vždyť se shodneme. Základ je, aby to zapadalo do příběhu. Jinak z High Republic jsem zkoušel nějaké komiksy. Byly to sra…

8.4.2021 | 23:02:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams se zpětně vyjadřuje, jak moc je důležité mít na začátku plán a co dělat, když ho nemáte

J. J. Abrams nám připravil první a poslední díl nové trilogie. Nemá smysl dlouho chodit kolem horké kaše. Zřejmě se vše nepovedlo tak, jak původně mělo. Chyběla tomu vize a nápady, které Abrams měl, se svým způsobem shodily ze stolu. Abrams nyní o tom otevřeně promluvil.

Reklama

Zajímavosti

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Výroba seriálu Rangers of the New Republic byla údajně pozastavena, co za to může?

Na dni investorů Lucasfilm představil několik nových filmů a seriálů. A ejhle, u jednoho již údajně byla pozastavena výroba a přednost dostanou jiné projekty. Kromě této zprávy vám také přinášíme čerstvou novinku, že Dave Filoni zesílil svou pozici u Lucasfilmu a vyšplhal zase o kousek výš.

Plakát

Plakát

Narozeniny herců