The Falcon and The Winter Soldier (Falcon a Winter Soldier)
75/100 - 99×

The Falcon and The Winter Soldier(Falcon a Winter Soldier)

Po odchodu Stevea Rogerse do superhrdinského důchodu je svět bez svého ochránce. Štít Captaina Americy je aktuálně bez svého majitele. Jenže to nyní není na pořadu dne. Je tu nová hrozba, která musí být zažehnána. Do nebezpečného politického boje s časem se pouští Falcon a Winter Soldier.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Akční, Komiksový, Špionážní
hrají
Anthony Mackie (Sam Wilson), Sebastian Stan (Bucky Barnes), Emily VanCamp (Sharon Carter), Daniel Brühl (Helmut Zemo), Wyatt Russell (John Walker), Erin Kellyman (Karli Morgenthau), Florence Kasumba (Ayo), Carl Lumbly (Isaiah Bradley), Georges St-Pierre (Georges Batroc), Adepero Oduye (Sarah Wilson), Julia Louis-Dreyfus (Valentina Allegra de Fontaine)

The Falcon and The Winter Soldier

Po třetí filmové fázi MCU bylo rozhodnuto, že na nové streamovací stanici Disney+ budou vznikat seriály, které budou úzce propojené se světem Marvelu. Sice jsme se v minulosti již něčeho podobného dočkali například v podobě Agents of S.H.I.E.L.D. a třeba Agent Carter, nikdy se ale téměř žádné hlavní postavy z filmů neobjevily v seriálu.

To Kevin Feige chtěl změnit. Chtěl, aby jeho nové seriály měly velký vliv a dopad na celé dění v MCU. Stejně tak chtěl, aby seriály byly vysokorozpočtové, a aby se filmové hvězdy ve velkém objevovaly i v seriálu. A tak byl odsouhlasen projekt The Falcon and The Winter Soldier, který, jak už název ostatně napovídá, se bude především točit okolo Falcona a Winter Soldiera.


(Hlavní hrdinové seriálu. Foto: Disney)

Oba pánové ovšem nebyli jediní, kteří dostali svůj vlastní seriál. Následně bylo rozhodnuto, že tomu jinak nebude ani u Visiona a Wandy Maximoff, kteří dostali svou show pojmenovanou jednoduše WandaVision. O své slovo se také přihlásí v minisérii Hawkeye, Loki a další. Nicméně Falcon s Winter Soldierem mají být první, kteří prorazí tuto bránu.

Seriál se natáčel v roce 2020, ale bohužel ho potkalo spoustu problémů. V Portoriku, kde se na začátku roku 2020 natáčelo, se štáb musel potýkat se zemětřesením. Následně po přesunu do Prahy začal ve světě řádit koronavir, takže se celá produkce musela zastavit. Naštěstí se vše podařilo vyřešit a seriál se tak mohl dotočit. Má se jednat o mini-sérii, nicméně se nevylučuje druhá řada pod zcela novým názvem.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Rider S.R.Q

Nejlepší konec a konečný vývoj postavy

13.6.2022 | 12:18:01
M4JKY

Za mňa super seriál len škoda že mal len jednu sériu mohlo by ich byť aj viacej

24.9.2021 | 22:53:23
Brett

Mně se to celkově líbilo. :-)

29.7.2021 | 11:46:10
tynka.jouklova

Hrozně (ne)využitej potenciál. Má to svoje momenty. Rozhodně to táhne Bucky a Sharon. Mrzí mě, že se to celé soustředilo spíše na Sama. Záporák nic moc. Zemo byl taky dost rychle uklizenej. Do budoucna spousta otevřených dveří.

redaktor
21.7.2021 | 10:15:37
split

Příběh celkem pod-průměrný, to by ale nevadilo když se jedná o doprovodný obsah k filmům. Zakomponování umělého rasismu a kultu oběti celý seriál shodilo.

11.5.2021 | 9:57:21
PStark

Naprosté zklamání až na pár světlých chvilek. Udělat nového Captaina Americu, poté změnit Falcona na Captaina Americu hrůza. Nejvíce mě ale zklamalo když John Walker v díle 1×5, když se pral s Falconem řekl I am Captain America!. Nechápu jak toto mohli natočit!!

6.5.2021 | 15:41:25
choudys

Po druhém shlédnutí celé série mi to už tak špatné nepřipadlo, lépe se mi to dávalo dohromady. Ale, víc než 70% dát nemůžu. Celej ten příběh byl jaksi odfláknutej, akční i kecací pasáže byli fajn, jen mi v tom pár věcí nesedlo.
Téma BLM nebylo tak rušivý, jak někteří píšou. Scény s Isajahem byly zatraceně silné, Falconovo rozhodnutí stálo vyloženě na těchto základech.
Nejlepší postavy – samozřejmě Bucky, pak Walker, Zemo. Perfektní je pozorovat linku napříč sérií s Sharon Carter, celou dobu vše parádně promyšleno, a ano není to ona, je to Sk…, v potitulkové scéně (ep6) to musí dojít každýmu.
Schválně po shlédnutí jsem si pustil kousek z Agents of Shield S3, je to líbivější než tohle, a to je co říct.

2.5.2021 | 12:19:01
S.T.A.L.K.E.R.

Seriál byl skvělým náhledem na život po probliknutí. Nebylo to všechno totiž jen o té epické bitvě s Thanosem a stmelení Avengers. Probliknutí zasáhlo i normální lidi, a zde to bylo nádherně zohledněno. Podle mě měl být novým kapitánem rozhodně Bucky, jako další supervoják s „dobrým srdcem“.

Jediné, co mě zde mrzí, je zase ten podtón rasové politiky, díky které se řítí současný svět do p*dele. Každopádně se ale těším a doufám, že tyhle dva a vedlejší postavy ještě uvidíme častěji a více.

1.5.2021 | 12:36:23
ori

Aj keď som jednotlivým epizódam dával 4 až 5 hviezdičiek, seriál ako celok dostane len 3. Bol to naprostý priemer, nebolo to hrozné ale ani to ničím nevynikalo. Najlepšie postavy boli Zemo a vďaka posledným dielom aj Walker, Bucky bol hrozne upozadený a Sam bol nezaujímavý. Záporáci boli nudní. Upozorňovanie na problémy černochov mi v tomto prípade ani nevadilo, dejovo sa to tam hodilo. Znovu to však určite pozerať nebudem, nemám prečo.

webmaster
30.4.2021 | 23:44:42
Kerneas

Celkem to šlo. Příběh nebyl špatnej, za mě je to takovej krátkej přechod mezi filmy (počítám, že ohlášený KA4 naváže tam, kde FaWS skončil. Děj dokázal upoutat pozornost a postavy byly taky celkem dobrý (za mě je US Soldier nejvíc relatable postava v MCU). Ty rasový kecy jsou pekelný, ale asi by bylo divný, kdyby to vůbec nezmínili. Sice tohle není top notch seriál, ale po totální sr*čce WandaVision je tohle příjemné pokoukání

26.4.2021 | 10:48:27
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

České titulky

Epizoda S01E06: One World, One People

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Reklama

Novinky

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Zpráva dne: Ve výrobě je film Kapitán Amerika 4, co zatím o projektu víme?

Není ani čtyřiadvacet hodin po premiéře a už tady máme novinku, kterou asi nikdo nečekal. Kromě již ohlášených filmů se můžete pomalu začít těšit na další dobrodružství s Kapitánem Amerikou, který tedy po vzoru Thora taktéž dostal svůj čtvrtý film. Kdo se postará o příběh?

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Wyatt Russell vysvětluje frustraci Johna Walkera a původní plány tvůrců s postavou

Pokud máme zvolit nějakou postavu, která prošla největším vývojem od začátku do konce seriálu, je to rozhodně John Walker. Tvůrci si pro něj připravili zajímavý příběh, který zvedal nejednoho diváka ze židle. Wyatt Russell se nyní krátce rozpovídal o motivech tvůrců a vlastním vnitřním nastavení.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama