The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Seriál The Vampire Diaries slaví desáté výročí

Seriál The Vampire Diaries slaví desáté výročí

Už je tomu přes deset let, co se začala vysílat první série populárního upírského seriálu s názvem The Vampire Diaries. Podívejte se na video, ve kterém herci vzpomínají na první řadu a na začátky úspěšného seriálu, který si získal miliony fanoušků po celém světě.

16 2
20.10.2019

Ještě předtím, než tady byli superhrdinové a zombie, tak letěli upíři. Objevil se seriál True Blood a také filmová série Twilight. Na upírské šílenství proto navázala 10. září roku 2009 i stanice CW se svým seriálem The Vampire Diaries, ze kterého se stal obrovský hit.

Stejně jako mnoho upírských filmů a seriálu jsou i Upíří deníky zpracovány podle stejnojmenné knihy spisovatelky L. J. Smithové. Z jejího románu se tak na televizní obrazovky dostala mladičká Elena Gilbertová, která se zamilovala do upírských bratrů, Damona a Stefana Salvatorových.

Seriál se námětem hodně podobá filmu Twilight, a tak si museli dát tvůrci záležet na tom, aby vytvořili něco nového, co by diváky bavilo. Nakonec se jim povedlo vytvořit úžasný vesmír plný nadpřirozena, který si po celém světe získal miliony fanoušků. Díky tomu také vznikly spin-offy The Originals a seriál Legacies, který tento svět stále udržuje naživu.

V níže přiloženém videu se můžete podívat na to, jak herci Paul Wesley, Candice King, Kayla Ewell a Arielle Kebbel spolu s tvůrkyní Julií Plec vzpomínají na úplně začátky natáčení a na to, jak vnímali úspěch tohoto seriálu.

Thumbnail Play icon

Zdroj: CW

Diskuze /10

zorgSVk

Skvelé to obdobie, raz si tento seriál budem musieť zopakovať, len keby bolo času :)

20.10.2019 | 19:09:08
UniQue

Rád spomínam na časy keď som pozeral tento úžasný seriál :)

20.10.2019 | 19:44:21
hyena

mna to tiez bavilo prvve serie ale potom to uz bola neskutocna chujovina ani som to nikdy nedokukal prestalo ma to bavit

21.10.2019 | 14:06:05
Curlyen

Skvělý seriál, který jsem si zamiloval a viděl jsem jej 2× :D Také rád vzpomínám na časy, kdy jsem tento seriál sledoval.

21.10.2019 | 19:45:38
OriginalTallie

Na tenhle seriál se koukám od 12 let, teď je mi 20, tak mi to chybí, kéž by to ještě točili, vždycky se Alespoň minimálně jednou ročně kouknu na všech 8 sérií od začátku, tenhle seriál mě doprovodil celou pubertou, navždycky ho budu mít v srdíčku

10.11.2019 | 14:45:58
Sheeku

miluju tento seriál, dělam právě opáčko:)

#7 Car
29.12.2019 | 12:23:41
Car

#6 Sheeku: me chybi ty diskuse zde sveho casu :-)

19.1.2020 | 22:42:42
vaclafil

Strašně mi tento seriál chybí. Úplně si pamatuji, jak to začali v roce 2011 dávat na Nově a já hltal každý díl. Nikdy mě tento seriál neomrzí, je to moje srdcovka. Každý rok se na něj koukám minimálně jednou, už se z toho stal takový rituál, a určitě v tom budu pokračovat. TVD forever!

#9 Car
8.2.2020 | 21:45:53
Car

#8 vaclafil: je hezky, jak sem jednou za cas nekdo zavita a zavzpomina :-)

21.2.2020 | 22:18:23
Sigmoel

To je tak dlouho? Si vzpomínám jak jsem dodíval 4, sérii a hned byla 5. :D v mezičase TO a chytl jsem to od 3

5.4.2020 | 1:40:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama