Vikings (Vikingové) S05E02: The Departed, Part 2

S05E02: The Departed, Part 2

S05E02: The Departed, Part 2

Ivar vede svou armádu s cílem vybudovat pevnost v Yorku. Lagetha špatně posoudí krále Haralda, za což zaplatí vysokou cenu. Floki dopluje na neznámé území.

cz sk
29.11.2017
2 170 000
45 minut

Základní info:

Režie: David Wellington
Scénář: Michael Hirst
Hrají: Gustaf Skarsgård (Floki), Katheryn Winnick (Lagertha), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Moe Dunford (Aethelwulf), Jonathan Rhys Meyers (Heahmund), Jennie Jacques (Judith), Josefin Asplund (Astrid), Georgia Hirst (Torvi), Ferdia Walsh-Peelo (starší Alfréd), Ida Nielsen (Margrethe), … 

Trailer ke druhé epizodě:

Foto: History

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Martrix

Floki je bohužel jedna z mála postav, která má nějakou hloubku. Dává vzpomenout na Ragnara a jeho „ukecanou“ mimiku. Ivar je zahraný dobře, ale napsaný blbě…

17.12.2017 | 16:48:32
Halfdan the Black

Dokonalý Floki, jehož charakter už v poslední době začínal být celkem okoukaný, dostal díky cestě na Island úplně nový rozměr. Jeho scény jsou pecka, táhnou celou epizodu!

10.12.2017 | 17:34:07
wishmaaster

Plus za sény s Flokim a opäť skvelý Ragnarovi synovia. Naopak dianie v Kattegate a konanie Largethy, to dnes bolo na facku

4.12.2017 | 12:11:13
Kothy

Bitva se blizi.

3.12.2017 | 22:26:43
RagnarokCzD

Docela se divim, že Ivara jeho nohy unesly … když je v životě nepoužíval. O_o

Flokiho oběvení nový země bylo skutečně nádherný, jen sem zvědavej co tam bude dělat teď. :D

V tomhle díle mi dost chyběl Björn, ale věřim že tahle chybka se v následujících napraví. :3 Celkově vzato … já se bavil. :)

3.12.2017 | 16:27:28
keyzar

Po první díle byl tenhle dost slabý.. Natahované a absolutně zbytečné scény, které kdyby tam nebyly, tak by nikdo nic ani nepoznal, mě otravují.. (viz. pokec: čau, my jsme od Krále a kdo jste vy? Aha někdo od nějakého Biskupa. Super, tak jdeme kempovat spolu.).. A celkově linku královské rodiny jsem absolutně vůbec nepochopil a byla podle mě dost zcestná.

2.12.2017 | 22:20:26
nevimjmeno2

Lagerthu jsem nepochopil. Už je to nudná postava a vůbec ten její feministický chalifát je kravina. Floki docela rychle dorazil na Island. Snad se brzy dočkáme bitvy o York a Bjorna.

2.12.2017 | 17:40:54
kudry.cz

Peckoidní start sezóny, jediný seriál který nestrácí potenciál a po smrti Ragnara ukazuje, že má stále co nabídnout. Tempo prvního dvojdílu bylo sice více zběsilé, ale rozhodně mělo daleko k nudě. Lepší než se dívat na jeden den ve čtyřech epizodách :). Vikings jedou dál a doufám, že je podobným stylem doplní i Knightfall.

2.12.2017 | 15:44:16
Simonnek

Mě už to přijde, že se na to dívají jenom nadržený pubertáci. Otázky a výroky typu co bude Floki dělat na Islandu, případně líbí se mi jak týrají křestany sou fakt hodné debilů. Je to nudné a zdlouhavé. Navíc mám pocit, že se konečně snaží dělat z dánů hovada jakýma skutečně byli aby udělali hrdinu někoho z druhé strany a mohli pokračovat vesele dál, bo synové Ragnara už tolik netáhnou

2.12.2017 | 13:52:12
Remi91

Zatím se úvod páté řady snaží přesvědčit, že vikingové mají stále co řict svému divákovi. A činí tak úspěšně. Kromě Bjorna, se linky jednotlivých postav rozběhly naplno. Už jsou tam intriky, plány, připravy na velké bitvy. Neopomělo se ani na důležitý aspek seriálu, duchovno. Jedinou výtku mám pouze k nesourodému tempu a roztřištěné kontinuitě. Děj uhání překvapivě zběsilým tempem. Minulý rok se vyskytovaly místa, která už nebezpečně působila natahováním a ředěním látky. Nyní se naopak utíkalo dopředu někdy až příliš kvapně. Zejména linka Flokiho, přestože sama o sobě velice zdařila, ničila pospolitost ostatních. Chtělo to spíše udělat nějaký dvacetiminutový blok pouze jeho cestování a pak se naplno věnovat událostem v Anglii a Kattegatu. Jinak jsem ze začátku letošní řady nadmíru spokojen

webmaster
2.12.2017 | 11:51:35

Trailer k 6. řadě

Seriál Vikings se dočká šesté série, na jejíž první záběry se můžete už nyní podívat v první vydané upoutávce. Kromě toho vyšla i druhá upoutávka, která je na záběry mnohem bohatější. 

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Vikings a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Nejlepší syn

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Kterému synovi aktuálně nejvíce fandíte?

Ústředními postavami se nyní stali Ragnarovi synové. Kterému však nejvíce fandíte? Stojíte na straně Bjorna, věříte v Ubbeho a Hvitserka, nebo vaše sympatie patří Ivarovi? Podělte se o svůj názor v anketě a v následné diskuzi svou volbu obhajte.

Reklama

Nepřehlédněte

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Jak staré jsou aktuálně hlavní postavy seriálu?

Díky časovému skoku, kterého jsme se dočkali na konci první poloviny čtvrté řady, nám všechny hlavní postavy zestárly. Jaký je aktuální věk těchto Vikingů?

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás