Vikings (Vikingové)
95/100 - 934×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Ecbert

Ecbert

Rozumný král Wessexu.

Sezóny 4
2014 - 2017

Seriálový Ecbert

Král Ecbert je velmi rozumný a ambiciózní muž, který vládne území Wessexu. Jako malý vyrůstal na dvoře císaře Karla Velikého, kde se mu podařilo získat patřičné vzdělání. Zároveň získal vladařské zkušenosti k tomu, aby mohl vládnout jako král.

Narozdíl od ostatních vládců má král Ecbert pochopení k Vikingům a neodsuzuje je. Má velmi blízko k římským tradicím, které respektuje, a proto má obdiv i pro Vikingy.


Po příjezdu Ragnara Lothbroka se králi Ecbertovi podaří z Ragnarem uzavřít jakýsi kompromis soužití, který by neškodil ani jedné straně. Vikingové by tak získali půdu na území dnešní Velké Británie výměnou za to, že nebudou tropit žádné potíže.

Ecbert je…

Skutečný Ecbert

V seriálu vládne král Ecbert na území Wessexu. Jedná se o velmi ambiciózního muže, který vyrostl na dvoře císaře Karla Velikého. Má pochopení pro Vikingy a respektuje i římské tradice. Po příjezdu Ragnara s ním uzavře dohodu, díky které Vikingové získají půdu na území Velké Británie výměnou za to, že nebudou králi dělat potíže.

Skutečný Egbert byl opravdu anglosaským králem Wessexu, kde vládl zhruba v letech 802‒839. Kromě toho se ovšem stal i králem Kentu. S Egbertem také začíná pokrevní linie britských králů a královen, která se táhne až k současné Windsorské dynastii. Ačkoli se král Egbert s Vikingy skutečně potkal a úspěšně ubránil svou zemi, neexistuje žádný historický záznam, který by potvrdil jeho setkání či dokonce přátelství s Ragnarem Lothbrokem.

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Jedna z nejlepších postav. Neskutečné charisma. Chytrý a ambiciózní král.

11.4.2022 | 20:07:56
hoolio88

Spolu s Ragnarem nejchytřejší člověk v seriálu. Líbilo se mi, že narozdíl od svého syna a dalších lidí kolem sebe neměl předsudky vůči Vikingům. Zklamal mě tím podrazem, kdy nechal pozabíjet severské osadníky. Nicméně všechno, co kdy udělal, bylo součástí většího plánu. I před svou smrtí se mu povedlo Ragnarovy syny ochcat a vyšel z toho jako vítěz, protože jeho nevlastní vnuk Alfréd dokázal naplnit jeho vizi. Když umíral a promítal si svůj život, mě jsem skoro slzy na krajíčku…

16.3.2022 | 14:07:32
Daniel99j

Celý seriál jsem nevěděl co si o něm myslet.. Každopádně nakonec jsem ho měl i docela rád

5.2.2020 | 2:46:06
Milano33

King Ecbert was the worldly and ambitious King of Wessex and Mercia :D Titles: Bretwalda (Ruler of Britain), King of Kings, King of Wessex and Mercia, King of East Anglia, King of Kent and King of Cornwall. BTW najlepšia postava seriálu Vikings ;)

5.4.2019 | 21:50:06
SaladinCZ

Výborně zahraná postava…jak charakterově tak i herecky. Jediný co mi nejde na rozum je vyvraždění vikingských osadníků po několikaterých pokusech o příměří… nakonec pak stejně na to doplatí, a vede to ještě k většímu krveprolití…

26.2.2019 | 18:40:32
Skuggsjá

Dobré obsazení „prohnilého“ a inteligentního monarchy. Nakonec jsem si ho celkem oblíbil.

6.9.2017 | 5:18:35
Housovkaaa

Nejlepší postava !!!

9.2.2017 | 20:47:33
ChacharFCB

po ragnarovi nejchytřejší člověk v seriálu

7.2.2017 | 14:49:26
anushka

Ecbert byl bourák :)

webmaster
6.2.2017 | 22:51:40
Adam Frye

Za mě nejlepší postava seriálu

30.1.2017 | 0:35:40
1

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama