Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

Bjorna čeká jedno zklamání za druhým

Bjorna čeká jedno zklamání za druhým

Kvůli nečekanému výsledku volby krále se Bjorn ocitá ve velkém nebezpečí. Netuší však, že tohle není ta jediná překážka, které bude brzy čelit.

12 0
10.1.2020

Thumbnail Play icon

Zdroj: History, Amazon

Diskuze /9

hmyzovrah

Sory fandil jsem Kralu Haraldovi, jiz od jeho prvni epizody a nehodlam to menit. ona Ivar jsou pro mne hlavni hrdinove teto sagy a zbytek „Bjorn“ je mi zcela ukradenej a Legertha uz mela davno.. sak vy vite :-)

#4 MagikaVonCary82
11.1.2020 | 0:49:13
Arne

Bjorna mám rád, no oveľa radšej som za udalosti, ktoré sa stali v predošlej epizóde, konkrétne to, že History channel nedal svojimi Vikingami ďalšiu facku histórií. Je super, že naozaj spravili z Haralda Krásnovlasého prvého kráňa Nórska, zjednotiteľa. Na to som čakal odkedy do seriálu Harald prišiel. Tešil ma aj plán Kjetila, ktorý snáď povedie k tomu čo reálny Harald I. Krásnovlasý spravil a teda, že z Nórska vyhnal množstvo ľudí, jeho odporcov, ktorí odišli práve na Island a ďalej a začali to tam osídľovať. Potešil ma aj príchod novej postavy, Erika, ktorý podľa toho rozprávania svojho životného príbehu, ako sa kvôli rôznym mladíckym chybám dostal do vyhnanstva, bude snáď Erikom Červeným , ktorý nakoniec objavil Grónsko. Bitka v Laghertinej osade bola fajn, celkovo tento diel mal všetko to, čo mali epizódy v prvých sériách, napätie, dej aj množstvo bitiek, takže miesto na kritiku veľmi nevidím. Aj prepatého Hvitserka bolo menej a úprimne jeho stavy sú uveriteľnejšie a menej otravné ako tie Ragnarove, keď z neho spravili totálneho feťáka a zúfalca bez myšlienky. Aj Laghertina smrť tak dáva zmysel a uzatvára ďalšiu kapitolu, no a dokonca celkom pekne. Jasné, že som vnímal, že je tá postava až na pár momentov v seriáli už tak dve série zbytočná, no prevedenie konca jej dejovej linky bolo dosť dobré. Pri pohľade na doterajšie epizódy si myslím, že šiesta séria je celkovo dosť iná a hodnotím ju rozhodne pozitívnejšie ako druhú polovicu piatej série, no to možno zrovna práve preto, že je iná. Plusom je aj Kyjevská Rus, ktorá je novým nádychom pre seriál a narozdiel od premrhaného potenciálu Stredomoria, alebo úplne na nič príbehu na Islande, ktorý bol z veľkej miery podľa mňa práve tým najväčším mínusom druhej polovice piatej série, je táto dejová linka pevná a dosť zaujímavá. Teším sa čo bude ďalej.

#3 MagikaVonCary82
11.1.2020 | 17:36:33
MagikaVonCary82

#2 Arne:

  • Tvůj odhad s Erikem se zcela správný. Neboť Erikům představitel je zrzek jak poleno. Odtud přijde přízvisko Červený. ;)
11.1.2020 | 18:02:06
MagikaVonCary82

#1 hmyzovrah:
- Nemyslím to nijak útočně a ani zle. Pouze bys se měl zamyslet nad tím, že pokud opravdu vnitřně souzníš s Ivarem, chtělo by si to uvědomit základní skutečnosti: Egoista, sociomanipulativní osobnost, sociopat s projevy psychopatie. Souznit s takovou postavou mohou pouze osoby řešící své vnitřní „démony“, nebo naopak osoby s podobnými psychologickými znaky osobnosti.

  • Pokud jde o Haralda, z historického pohledu nelze dohledat skutečnosti o jeho zvolení, a dokonce ani o průběhu zvolení za prvního krále Norska. Zde měli scénáristé volnou ruku pro vypracování děje formou umělecké literatury faktu. A faktu se drželi. Tím lépe pro ně.
  • Pokud jde o Lagerthu, její postava nemohla ze scény odejít jako abdikovaná královna, „nejlepší“ ze štítonošek, manželka Ragnara a matka Bjorna na penzi a dožít život v klidu.
  • Scénáristé tak museli najít způsob pro smrt takové postavy za vhodných okolností a smrtí, jenž ji dle víry Vikingů měla přivést do Valhally mezi bohy.
  • A takové okolnosti musejí vznikat nějak dobu. Jednotlivé dějové linie se totiž musejí splétat tak dlouho, až vytvoří jediný celek vedoucí ke konkrétní zvratové události. ;)
#5 Vanity #6 Lukasson #8 ivanhoee
11.1.2020 | 18:18:24
Vanity

Myslím že Rollo Bjorna vojensky podpoří a
nakonec je to údajně jeho syn a stane se králem
#4 MagikaVonCary82:

12.1.2020 | 10:58:43
Lukasson

#4 MagikaVonCary82: a čo je na tom zle že je prenho hrdina Ivar? Veď je to super herec veľmi kvalitný, vďaka ktorému má seriál stále ako-takú šťavu, ostatní sú proti nemu druhá liga, taký je môj názor.Ragnar, Floki, Ivar, freydis sú špička.Každý má svoj štýl a tiež sú trocha psycho, tak ako aj bežná ľudia.Každý je svojím spôsobom psycho je to iba uhol pohladu ako sa pozeráš na človeka :)

13.1.2020 | 17:23:45
havefun

Praveze Ivar je problem tohoto serialu. Nasilu ho tam drzia pricom jeho posobenie bolo len par bojov v Anglicku. A tam to s nim mali ukoncit, ziadny fiktivny utok na kategat… Bjorn sa mal stat kraloom vo svedsku a harald zjednocovat norsko. Naco dali Ivarovi hrat krutovladu realneho haralda, ktory vyhnal mnozstvo obyvatelov zo svojho uzemia. Potom mohli pekne poslat kazdu hlavnu postavu svojou liniou. Nie to este dorazit tym ze Ivarovi daju liniu z Ruska, ked tm bol Hvitserk. Kludne mohli spravit ze v boji o Kategat na konci piatej serie, Ivar skonci, hvitserk zabije Lagarthu, a aby sa mu bjorn nepomstil zdrhne do Kyjeva. Hvitzerk by mohol hrat svoju Rusku linku, nie len sa tam motat do poctu. Alebo mali hvitzerka ukoncit ked to tak silno chceli dat Ivarovi

#9 ivanhoee
15.1.2020 | 1:23:10
ivanhoee

#4 MagikaVonCary82: meleš hovna, Ivar byl jediný, který chtěl pomstít smrt své matky, ostatní z jeho bratrů jí podporovali, Ivar byl jediný, který přivítal s radostí Ragnara a jediný, který s ním odešel. Plus jeho jeho cit k Flokimu a nyní k tomu malému Rusovi. Jsi psycholožka jak hovado. Příští díl upálí Hvitzerka a Ube na to bude čumět, to jako wtf? Torvi, klidně jako těhotná chtěla být obětí, nechat dceru, manžela čau, to je pro mne magor. Vyvádí víc, než když zjistila, že jí umřel syn, nakonec děcka nechala Lagertě.

16.1.2020 | 18:35:59
ivanhoee

#7 havefun: Ivar má v 6 sezoně zatím jedinou zajímavou dějovou linku.

16.1.2020 | 18:37:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama