The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 110×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u čtyřiadvacáté epizody Rest in Peace

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u čtyřiadvacáté epizody Rest in Peace

Poslední epizoda seriálu The Walking Dead je za námi, stejně jako už několik let i komiksová předloha, která skončila v roce 2019. Čím se inspiroval finální díl ve své komiksové předloze?

12 0
26.11.2022

Název

Tato epizoda nesla název Rest in Peace. Stejný název nesl také poslední 32. svazek komiksu. Stejně tak se první epizoda seriálu Days Gone Bye jmenovala stejně jako první svazek komiksu. Zajímavostí je, že obálka posledního svazku navazuje na obálku toho prvního a zombie vpravo na obálce 32. svazku jsou Robert Kirkman a kreslíř Charlie Adlard. Také v seriálu se objevilo cameo, když Daryl odcházel na motorce, jedním z chodců byl Greg Nicotero, jeden z tvůrců seriálu a hlavní maskér, který se jako chodec objevil v seriálu již několikrát.

Další oběť

Po dlouhé nepřítomnosti se nedávno vrátil Luke, jenom aby ho tvůrci mohli zabít. Byl pokousán do nohy, a i když mu ji usekli, zemřel na ztrátu krve. Stejně v komiksu ještě ve věznici zemřel Allen.

Transfúze

Daryl v seriálu daroval Judith svojí krev, protože ji potřebovala a on měl krevní skupinu 0. Také Rick v komiksu potřeboval transfúzi, a to poté, co ho během Guvernérova útoku na věznici postřelili do břicha. Nakonec ho svou krví zachránila Patricia.

Únik z vězení

Už jsme ztráceli naději, ale nakonec jsme se této komiksové scény dočkali i v seriálu. Mercer byl vysvobozen z vězení pomocí výbušnin, zatímco v komiksu to udělala Dwightova přítelkyně Laura a Mercerův kamarád, v seriálu za tím stála Princezna a Max.

Jenom škrábnutí

Rosita unikla ze sevření chodců, později však odhalila, že je pokousaná, a to za krkem, takže neměla šanci na záchranu. Stejný osud v komiksu dostala Andrea. Když odváděli hordu Šeptačů k oceánu, zachránila Eugenea, ale když vyvázli ven, zjistila, že je pokousaná na krku. Ani jedna z nich to však nechtěla řešit, a místo toho se věnovaly jiným věcem. Rosita trávila čas se svou dcerkou, zatímco Andrea trvala na tom, že musejí pokračovat v odvádění hordy.

Loučení

Rosita to všem odhalila až druhý den po společném obědě. Uložili ji do postele, kde se s ní přišli rozloučit její nejbližší. Andrea v komiksu splnila svůj úkol, a až když byla horda odvedena z Alexandrie, vrátila se a řekla to Rickovi. Odvedli ji do postele, kde se s ní přišli všichni rozloučit, dokonce i Negan. Andrea také řekla Rickovi, že nechce vidět žádné slzy, což v seriálu Rosita řekla Eugeneovi. Zatímco smrt Rosity jsme neviděli, v komiksu byl Rick s Andreou až do její smrti. Chtěl jí pak probodnout hlavu, ale nedokázal to a počkal, až se promění. Pak s ní bojoval, upustil zbraň a chvíli se chtěl nechat pokousat, než ji konečně zabil nožem.

Na prahu krveprolití

Guvernérka Pamela Milton nechtěla pustit obyvatele Společenství ke své rezidenci, jenže pak tam naběhli naši hrdinové a schylovalo se k přestřelce. V komiksu Maggie přivedla své vojsko do Společenství, protože měla špatné tušení. Vyplatilo se to, protože tak pomohli odvést hordu z města. Právě pak se vrátila guvernérka a usmyslela si, že Rick schválně vyvolal nepokoje a pak ji poslal do bezpečí, aby si do Společenství mohl přivést vlastní armádu a převzít to tam. Proto svým vojákům nařídila útok.

Konec vlády

Rick to však zarazil a měl hezký proslov, ve kterém guvernérce řekl, co je na její vládě špatné, a jak by všechno mohlo být mnohem lepší. Guvernérka trvala na útoku, ale její vojáci ji neposlechli a složili zbraně. Když i civilisté začali volat po jejím odchodu, Mercer ji zatkl a odvedl do vězení pro její dobro, aby ji lidé nezlynčovali. Pouze Sebastian protestoval, a později kvůli tomu Ricka zabil. V seriálu řekl Daryl pár hezkých slov, než se vojáci obrátili proti Guvernérce a zatkli ji.

My už nejsme živí mrtví

Rick svůj proslov završil památnou větou: „My už nejsme živí mrtví!“ Byl to odkaz na větu: „To my jsme ti živí mrtví,“ kterou pronesl ještě ve věznici, ale po událostech ve Společenství si uvědomil, že to již neplatí. Také Daryl to řekl na konci toho, co říkal guvernérce, čímž odkazoval na to, že mají pouze jednoho nepřátele, a tím jsou živí mrtví, mezi které oni již nepatří.

Za mřížemi

Pamela nakonec skončila ve vězení. V komiksu Rick rozhodl, že ji propustí a může se vrátit domů, ale už nikdy nebude vůdkyní. Ona souhlasila a později ji šokovalo, když Sebatian zabil Ricka. Právě ten pak dostal doživotní trest za mřížemi.

Konec hordy

Seriálové postavy po odklizení guvernérky celou oblast zatopili benzínem, a pak hordu odpálili. V komiksu hordu ještě před příchodem guvernérky odvedla Maggie a její vojáci.

Neodpustitelný hřích

Negan se v epizodě omluvil Maggie za zabití Glenna, ona mu však nebyla schopna odpustit. To, co mu druhý den řekla o Glennovi, bylo přesně převzato z komiksu. Negan ji pak začal prosit, aby ho zabila, ale ona to neudělala a odešla, aby žil se svými výčitkami.

Časový skok

Po smrti Ricka byl v komiksu časový skok až dvacet let, který nám ukázal budoucnost, za kterou Rick bojoval. Společenství bylo rozšířeno do celého okolí a uvnitř bezpečné zóny nikdo neviděl chodce už celá léta, venku v divočině však pořád žijí. Prezidentkou Společenství se stala Maggie a Rick tam má velkou sochu. V seriálu byl časový skok pouze jeden rok a novým guvernérem se stal Ezekiel s Mecerem po svém boku.

Nový Hilltop

Alexandrie byla obnovena stejně jako Hilltop, na který se znovu vrátila Maggie. Hilltop byl v komiksu obnoven již po válce s Šeptači, a když tam poprvé přišla guvernérka, byl již téměř celý opravený.

Poslíček

Dospělý Carl po časovém skoku pracuje jako poslíček, obchází všechny komunity a doručuje zboží. Na jeho cestách mu s tím pomáhá Lydie, která pořád nosí klobouk, který jí kdysi dal. Už však netvoří pár, Carl má dceru se Sophií. Seriálová Lydie s Elijhem také pracují jako poslíčci.

Šťastný konec

Budoucnost nám v seriálu ukázala, že se ve Společenství žije nádherně stejně jako v Alexandrii a na Hilltopu. Všichni jsou šťastní a plní naděje. Princezna zůstala s Mercerem a Magna s Jumiko se daly znovu dohromady, oba páry jsme viděli i na konci komiksu. Aaron se nedočkal hezkého konce s Ježíšem jako v komiksu, ale vypadal spokojený. Negan po časovém skoku poslal Judith kompas, který mu kdysi dala. Nevíme, kde teď Negan je, v komiksu zůstal žít sám v domku, kde se usadil, když Maggie ušetřila jeho život. Pamelu za mřížemi jsme neviděli, v komiksu jsme však viděli Sebastiana, jak si odpykává svůj trest. Eugene má v seriálu dítě s Max, které pojmenovali Rosie, v komiksu jsme zjistili, že Stephanie zemřela během časového skoku, o dítěti nepadla zmínka. Komiksová budoucnost také ukázala hezké stránky nového světa, ale už se v něm začaly objevovat typické potíže, které sužují každou lidskou společnost. Lidé opět začínají brát věci jako samozřejmost a chovají se lehkovážně.

Foto: AMC, Image Comics

Diskuze /6

Iceman16

A co Rachel a Cyndie?

#2 ori
redaktor
26.11.2022 | 15:37:56
ori

#1 Iceman16: Nikto ich nikde nespomenul.

webmaster
26.11.2022 | 15:42:16
Iceman16

ori vím ale jestli vůbec žijou

#4 ori
redaktor
26.11.2022 | 16:13:12
ori

#3 Iceman16: Vzhľadom na to že ich nikto nikde nespomenul tak to nevieme :D

webmaster
26.11.2022 | 17:55:43
Jack1947

Hezké na to jsem se těšil, završení a kupodivu hodně i když v jiném balení tam toho zůstalo jenže narozdíl od komiksu, tady je to v podstatě jen začátek^^

27.11.2022 | 5:27:21
Felix Jaeger

ked citam to zhrnutie…v podstate je to telenovela, este tam chybali Ivo a Milagros

27.11.2022 | 12:49:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama