The Walking Dead (Živí mrtví) Komiksová předloha a seriál: Porovnání u deváté epizody Adaptation

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u deváté epizody Adaptation

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u deváté epizody Adaptation

Po přestávce je zpátky i porovnání nových dílů seriálu s komiksem. I když smrt Ježíše je velkým odklonem, pořád najdeme spoustu podobností.

18 0
11.2.2019

Zajetí

V komiksu jsou během hlídky Ježíš s jeho lidmi napadeni Šeptači. Po tuhém boji ale nakonec Ježíš všechny Šeptače pobije, tedy až na jednu raněnou dívku, kterou vezme na Hilltop. V seriálu je Ježíš mrtvý a dívku zajmou ostatní při cestě na Hilltop.

Výslech

V komiksu dívku vyslýchá Ježíš. Ona je klidná a spolupracuje, představí se jako Lydia a řekne Ježíšovi všechno, co chce vědět. V seriálu je naopak hysterická, lže a pořád pláče.


Přátelství

V komiksu je ve vedlejší cele Carl, protože brutálně zmlátil dva kluky, kteří napadli jeho a Sophii. Poté se seznámí s Lydií a spřátelí se. V seriálu je v cele Henry kvůli tomu, že se opil, a jako prvnímu se mu podaří získat si Lydiinu důvěru.

Těhotenství

V komiksu tvoří Rosita pár s Eugenem. I když on ji hluboce miluje, ona v jejich vztahu není až tak šťastná. Později mu oznámí, že je těhotná a že on není otcem. Eugene to však překousne a rozhodne se dělat, jako by se nic nestalo. Až mnohem později mu Siddiq poví, že to on je otcem dítěte. V seriálu Rosita nepodvedla Gabriela, otěhotněla se Siddiqem ještě předtím, než se dali dohromady. A ke všemu tu máme Eugenea, který lituje, že jí nevyjádřil své city dřív.

Neganův útěk

V komiksu měl Negan možnost utéci, když mu nezamkli celu, jenže on toho nevyužil. Místo toho zůstal hezky za mřížemi, aby si u Ricka vybudoval důvěru. Až později utekl, když mu pomohl Brandon, který chtěl vyvolat konflikt mezi Alexandrií a Šeptači.

Nová bunda

V komiksu Brandon někde našel Neganovu bundu, která mu velice chyběla. V seriálu si naopak musel najít novou.

Osamělá svoboda

V komiksu dostal Negan po válce se Šeptači podle dohody s Rickem svobodu a byl vyhoštěn do divočiny. Byl ale velice osamělý, nudil se a často promlouval k hrobu, kam pohřbil zničenou Lucille, aby vyjádřil úctu své ženě, ne pálce. V seriálu ho samota dovedla až k tomu, že se nakonec rozhodl vrátit do Alexandrie.

Alfa

Na konci epizody nám byla představena matka Lydie a vůdkyně Šeptačů – Alfa, se svou ikonickou brokovnicí. V komiksu zajala Danteho, v seriálu naopak LukeaAldenem.

Za zpracování tohoto porovnání děkujeme našemu odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: AMC, Image Comics

Diskuze /5

Mikey177

Neříkám že to tak je, ale nečeká Rosita dítě spíš s Eugenem? Myslím si že by Siddig neodpověděl Oukej kdyby věděl že je otcem, možná jen tvůrci chtějí aby si mysleli ostatní. Mě říct ženská čekám dítě a vědět že je moje neodpovím OK :D třeba se pletu kdo vi

#2 Xavik
12.2.2019 | 5:54:08
Xavik

#1 Mikey177: Jak by mohlo být Eugenea, když až teprve teď jí chtěl říct, že ji miluje? Blbost.

admin
12.2.2019 | 7:50:54
dahakere

Herečka co hraje Lýdii je dobrá. Ustrašenou malou holku zahrála fakt výborně, snad od dalšího dílu začne hrát i Lýdii…prvně jsem si myslel že to na ně hraje ale po posledním „děkuji bla bla“ docela pochybuju. Jinak na dítě přece lásku nepotřebuješ ale jo blbost to je. xD Hlavně když seriálovej Eugene je tak bravurně zahranej id*ot, že mu do scenáře zapomněli napsat aby s tím už přestal. :D

#5 sonulle
12.2.2019 | 17:03:01
Mikey177

Nemusí být Eugenea to je fakt, ale nejde mi do hlavy ta laksni odpoved oukej, však nevíme co se stalo za těch 6 let, třeba ji někdo osvitil :D uvidíme, jestli je to opravdu Siddiqa jak to pro všechny vypadá tak mu je asi jedno jestli bude otcem..

12.2.2019 | 17:50:24
sonulle

#3 dahakere: Tak, co vím tak je vystřižená scéna, kdy Rosita spí po tom, co ji naháněli šeptači a navštíví ji Siddiq a hladí ji po vlasech, tváři se ustaraně. Asi to dali pryč, aby to bylo překvápko, že je těhotná se Siddiqem. Rozhodně ta scéna je trochu divná s tím jak to Siddiq vzal, ale v té vystřižené scéně je ukázané, že se o ní bojí. Ovšem nějak nechápu proč potom přesedlala na Gabriela? Muselo se to stát v rámci 2–3 měsíců, takže s Gabrielem bude velmi krátce.

Lydie je dobrá lhářka, snaží se manipulovat všemi, tím že si hraje na chudinku – ve skutečnosti je možná vystrašená, ale myslím že snaží mapovat a zjišťuje informace. Snaží se získat Henryho důvěru a mezitím toho Daryl využívá, aby zjistil více informací o ní-je to hezky rozehrané a musím vyseknout poklonu scénáristům jak pomalu odkrývají obraz šeptačů. Jinak herečka, co hraje Lydii je opravdu skvěla a musím přiznat, že se těším na Alphu a Betu víc a víc.

13.2.2019 | 10:20:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E03: Ghosts

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v našem článku. Nebo se rovnou podívejte na trailer

Reklama

Nejlepší epizody desáté série

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás