The Walking Dead (Živí mrtví) Postřehy z šestnáctého dílu aneb co bylo vyřešeno a co opět naznačeno?

Postřehy z šestnáctého dílu aneb co bylo vyřešeno a co opět naznačeno?

Postřehy z šestnáctého dílu aneb co bylo vyřešeno a co opět naznačeno?

Na letošní šestnáctou epizodu jsme si museli počkat pěkně dlouhou dobu, nicméně čekání se nakonec vyplatilo. V následujícím článku si díl rozebereme trochu dopodrobna a zaměříme se na hlavní věci, které tu byly vyřešeny i nově naznačeny.

23 0
9.10.2020

Další válka je u konce

Ve chvíli, kdy Daryl probodl Betovy oči, bylo jasné, že touto událostí skončí celá válka s Šeptači. Ta prakticky začala smrtí Ježíše, který byl usmrcen jedním z Šeptačů už v epizodě Evolution. Seriál nám tedy nabídl další zajímavý konflikt, který se však netáhl tak dlouho jako střet se Spasiteli.

Jeskyně nakonec byla mírumilovná

V jedné z posledních scén se objevila Connie, díky čemuž konečně víme, jak všechny postavy dopadly v nebezpečné jeskyni. Z té se původně dostali všichni kromě Magny a již zmíněné Connie, ale nakonec ji přežily i tyto dvě ženy. Connie byla z druhé poloviny desáté série vyškrtnuta z toho důvodu, že se její představitelka Lauren Ridloff věnovala natáčení komiksového filmu The Eternals. Tvůrci proto její absenci vyřešili takto, přičemž si přáli, aby v seriálu vystupovala i nadále, a proto ji neusmrtili.


Virgil stále na vedlejší koleji

Nakonec jsme se ještě jednou dočkali Virgila, díky kterému se Michonne vydala na svou novou výpravu. Virgil se vrátil do Přímořska, ve kterém zrovna nikdo nebyl, protože všichni byli v nemocnici a čelili Šeptačům. Virgil odsud nakonec odjel, ale cestou narazil na Connie, o kterou se nyní bude starat. Dle tvůrkyně Virgil nebude patřit mezi hlavní postavy, ale vídat bychom ho měli i nadále.

Stormtroopeři zasahují

Na konci dílu byla skupina vedená Eugenem přepadena vojáky, kteří na první pohled mohou připomínat stormtroopery ze Star Wars. Vězte, že tito vojáci spadají do komunity, která nám v seriálu ještě nebyla představena. Tvůrkyně k tomuto tématu nechtěla nic prozradit, a proto jen řekla, že komiksoví znalci ví, o co jde. Do této skupiny naštěstí patří Stephanie, se kterou Eugene komunikoval, a tak jsou všichni v bezpečí. Tvůrkyně zároveň dodala, že právě se štábem pracují na epizodě, která se bude odehrávat hned po tomto setkání, takže se dle jejích slov máme na co těšit.

Gabriel žije i nadále

V komiksech zemřel otec Gabriel během války s Šeptači, kdy spadl z věže a uvízl v žebříku. V seriálu Gabriel i nadále žije, přičemž v nejnovějším díle čelil jistojisté smrti. Naštěstí ho však zachránili Maggie a její záhadný společník. Na Gabrielovu smrt navíc odkazoval fakt, že skupina z nějakého neznámého důvodu označovala nemocnici za Věž. Gabriel se však ani tentokrát nedočkal své smrti, a proto je otázkou, zda ho tvůrci vůbec plánují někdy usmrtit. Jeho představitel Seth Gilliam je znám tím, že svou roli zbožňuje, a tak je po každé sérii rád, že ji přežil. Jásat může prozatím i tentokrát.

Tajemný bojovník stále neodhalen

Mezi patnáctým a šestnáctým dílem se poměrně horlivě diskutovalo nad identitou maskovaného bojovníka, který se představil v jedné z ukázek k šestnáctému dílu. Identita tohoto člověka nám bohužel nebyla odhalena, nicméně víme, že jde o společníka Maggie. Zároveň nám Maggie prozradila, že se pod maskou ukrývá muž. Dle tvůrkyně se tato věc bude řešit v dalších dílech, přičemž my ani pořádně netušíme, kde Maggie byla v posledních letech. Ano, byla u Georgie, ale ta je součástí pro nás neznámé skupiny. S Maggie by tudíž měly konečně přijít odpovědi.

Starý dobrý trik

V šestnácté epizodě jsme mohli vidět metodu, která nám byla představena už v první řadě. I tentokrát se hrdinové potřeli vnitřnostmi chodců, díky čemuž se dostali skrz stádo. Tato metoda byla de facto vymyšlena Rickem a Glennem, přičemž v průběhu seriálu byla využita již několikrát.

Mluvící hlavy

Pokud vás zajímavou, kterou písničku využili hrdinové k odlákání chodců, tak vězte, že jde o song Burning Down The House od skupiny Talking Heads. O výběru této písničky se rozhodlo až ve střižně, kde se vytvořila finální verze epizody. Dle tvůrkyně lze některé písničky zvolit předem, nicméně v tomto případě to prý nešlo jinak.

Thumbnail Play icon

Zdroj článku: EW; Foto: AMC

Diskuze /9

Patrik_38

Neboli náhodou v komikse tí stormtrooperi nebezpečný ? Komiks som nečítal tak neviem

#2 ori
9.10.2020 | 14:58:53
ori

#1 Patrik_38: Nie, sú to priatelia.

#3 Patrik_38
redaktor
9.10.2020 | 15:43:22
Patrik_38

#2 ori: Takže ak bude seriál pokračovať po stopách komiksu, tak nás už nečaká ďalšia vojna, už iba malé konflikty ?

#4 ori
9.10.2020 | 16:17:23
ori

#3 Patrik_38: V tej ich komunite budú občianske nepokoje, nespokojnosť s vládou a podobne, bude to vyzerať na občiansku vojnu ale nakoniec sa to vyrieši v mieri.

redaktor
9.10.2020 | 17:27:04
heminstein

Jsem jen lehce políbený komiksem (zatím přečteny 2 díly) a jsem opravdu hodně zvědavý, co nás v poslední sérii seriálu čeká.

9.10.2020 | 19:28:34
ori

Ten maskovaný týpek ma inak nasral že nevieme kto to je. Inak Angela Kang potvrdila že to určite nie je Mercer.

redaktor
9.10.2020 | 21:31:43
Patrik_38

Tak podľa mňa je jasné že to bude niekto z fearu alebo world beyond, keby to bola nová postava neviem prečo by ho nechceli odhaliť

10.10.2020 | 9:07:10
Haras

Taky si to myslím

10.10.2020 | 9:45:44
shootx

Zombici u kanonu pripominaly Homery za koblihou, navrat Maggie vyvolava otazky typu – uz je tu zase? chybela nam ? atd… Maskovany clovek bude vedet o

nove komunite Guvernera jenom nevi ze tyhle komunity maji neco spolecneho

10.10.2020 | 11:24:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E22: Here's Negan

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.
_____________­________________________

Podpora překladu

Pokud se vám líbí mé titulky nebo má práce na webu, tak mě můžete níže podpořit. Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek.

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead a World Beyond. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto dva další samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Filmy The Walking Dead

Svět The Walking Dead již není tvořen pouze seriály, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás