The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Daryl Dixon

Daryl Dixon

Mladší bratr Merlea, má často výbušnou povahu, chová sympatie ke Carol a chodce zabíjí pomocí své kuše.

Sezóny 11
2010 - 2022

Daryl je mladším bratrem Merlea Dixona. Před apokalypsou spolu žili v severní Georgii se svými rodiči. Matka jim zemřela, když byl Daryl ještě malý kluk a otec byl na ně vždy hrubý, protože to byl starý alkoholik.

Když vypukla apokalypsa, tak Merle vzal Daryla s sebou do Atlanty, kde měl být tábor přeživších. Spolu se nakonec usadili u jedné skupiny přeživších kousek od Atlanty.

Daryl je znám tím, že je často náladový, většinou bývá protivný a zlý na ostatní jako jeho bratr Merle. Svého bratra nemá příliš v lásce, ale když jde do tuhého, tak je bratrská láska na prvním místě. Vždy byl také svým starším bratrem zesměšňován, ale nikdy by mu Merle neudělal nic špatného.

Po zjištění, že Rick nechal jeho bratra Merlea na jedné ze střech domů Atlanty, se vypraví s ostatními členy jej opět vysvobodit. Merlea nenajdou, a tak se Daryl přidává ke skupině a cestuje s nimi mimo Atlantu.

Když narazí na Hershelovu farmu, tak se Daryl začne čím dám více sbližovat s Carol, která ztratila svou dceru. Z Daryla se postupem času stává druhý vůdce po Rickovi a Rick na jeho rady často dává.

Daryl k zabíjení chodců používá svou kuš a vlastní vyrobené šipky. Když skupina cestuje, tak se přepravuje na své motorce. Svým chováním je nepředvídatelný, ale určitě má srdce na správném místě. Zřejmě kvůli všem těchto faktům si jej fanoušci seriálu The Walking Dead nejvíce oblíbili.

Daryl Dixon je…

Foto: AMC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Skullks

Na začátku jsem ho moc nemusel moc nemluvil ale po tom co Andrew Lincoln odešel, tak konečně začal mluvit a stal se tím nejhlavnějším. Je škoda že v komiksech není, ale Dwight což je v podstatě Daryl ze seriálu.

16.5.2023 | 17:00:51
S.T.A.L.K.E.R.

Snad nejlepší postava. Jsem rád, že ho tam tvůrci přidali oproti komiksu. Hlavně aby nenechali zemřít i Daryla. Nedokážu si představit, kdo by tento seriál táhnul po něm. Možná jen Negan. :D

Po konci seriálu jsem spokojen. Jeho konec je dobrý a jsem vážně zvědavý na jeho spin-off.

5.2.2023 | 19:00:16
sa_rinka

Mám ráda jeho vývoj od začátku TWD. Na začátku debil a průserář, co akorát dělal bordel s bratrem. A to, kam postupně došel, z něj dělá nejlepší postavu seriálu. Vůbec mi ta jeho nesmrtelnost nevadí. :D

7.11.2022 | 19:10:36
James_-

Už mě ta jeho nesmrtelnost těžce sere. Ten by sejmul i Semira Gerkhana a i Supermana.

24.10.2022 | 11:29:09
TeriTerinelerinel

Až se přestane hádat s Carol, tak mu to hodnocení zase zvýším :D… Buran

10.10.2022 | 23:18:22
kutas

měl by se už ostříhat

26.8.2022 | 18:53:23
BlackSquirrel

Daryl je podle mě jeden z nejlepších v seriálu. Daryl je pohledný, drsný už od začátku seriálu a jeho první setkání s Rickem je nezapomenutelný :D Když se usměje, což vidíme málo kdy, tak je roztomilý :)

11.2.2022 | 12:52:21
Whitewolf114

Naprosto skvělý chlap. Moje jedna z nej. postav. Je silný, statečný, dokáže se vcítit do druhých. Strašně se mi na něm líbí jeho tichá a samotářská povaha. Moc toho nenamluví, nikomu nevnucuje své názory ale když se naštve, tak to stojí za to… Věří v rodinu a bojuje za ni. Je obětavý a přitom drsný, někdy výbušný (zejména na začátku seriálu), upřímný. Je dost odtažitý a jen tak někoho si nenechá pustit k tělu. Strašně bych ho chtěla vidět s Carol! Nejdřív jsem fanoušky Caryl nechápala, ale poslední dobou mi to přijde hodně logický a je to skvělý. I když asi nechce, má kolikrát skvělé hlášky :). Moc se mi líbí, že když udělá nějakou chybu, tak si ji potom uvědomí a strašně si ji vyčítá a pokud to jde, snaží se ji napravit. Dokonalý s tou kuší a motorkou! Co dodat…pravý chlap s duší.

11.2.2022 | 11:57:26
Steve23x

Holčička.

30.3.2021 | 19:34:50
sonulle

A já Daryla snesu, není to můj favorit a nikdy nebyl, ale změnil se ve správňáka, který dostane svou motorku a kuši zpět…měním z 80% na 100%poslední dvě série nebo tři mě nebavil, ale v devítce je perfektní, komplot s Maggie a asociál v lese, ke všemu Norman, když dostane prostor umí i zahrát.....po desáté sérii musím říct, že Norman měl konečně, co hrát a Daryl je zpět! Ve čtvrté sérii začala jeho postava degradovat, ale v deváté a desáté sérii je opět top. Daryl a Carol jsou jasní, spřízněné duše. Ti budou mít i společný konec ( taková Thelma a Luisa s romantickým podtextem) :D

31.10.2020 | 22:50:11

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama