The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 120×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

Rick Grimes

Rick Grimes

Policista z maloměsta, který v zombie apokalypse udělá cokoliv, aby ochránil svou rodinu.

Sezóny 10
2010 - 2022

Rick Grimes je zástupcem šerifa v malém městečku King County ve státě Georgia. Když je při výkonu služby postřelen, upadne do kómatu, a když se z něj probudí, svět ovládají živí mrtví. Snaží se nalézt svou ženu Lori a syna Carla, ale jejich dům je prázdný. Narazí na Morgana, který mu řekne, co se stalo, a že v Atlantě je uprchlický tábor. Rick však nalezne město plné chodců.

Narazí tam na Glenna a skupinku přeživších, kteří ho odvedou do jejich tábora dál od města. Tam se Rick znovu setká se svou rodinou a nejlepším přítelem Shanem. Rick rychle začne dělat vůdcovská rozhodnutí, kvůli čemuž se s ním dostane do sporu. Když jde zpátky do Atlanty zachránit Darylova bratra Merlea, musí řešit konflikt se skupinou, která unese Glenna. Po útoku chodců na tábor se rozhodne, že nejlepší bude vydat se do CDC a zjistit odpovědi, a skupina jeho nápad podpoří. CDC se však ukáže slepou uličkou a oni musejí zpátky do světa.

Když se jeho vinou ztratí Sophia, je odhodlaný nalézt ji, jenže Carl je při tom postřelený a Rick je ochoten udělat všechno pro to, aby přežil. Po příchodu na Hershelovu farmu je Carl zachráněn a Rick se může soustředit na hledání Sophie. Během té doby zjistí, že Lori je těhotná a že ho podvedla se Shanem, a snaží se s tím vyrovnat.

Když skupina zjistí, že Hershel drží ve stodole chodce, Rick se dostane do ostrého střetu se Shanem, protože na rozdíl od něj respektuje Hershelova pravidla. Když po incidentu se stodolou Hershel zmizí, Rick ho jde hledat a během toho je nucen poprvé někoho zabít, a to dva členy nepřátelské skupiny. Jejich zraněného člena Randalla se však rozhodne zachránit a vzít ho na farmu, aby ho vyléčili. Když ho jdou po týdnu spolu se Shanem pustit na svobodu, napětí mezi Rickem a Shanem vyvrcholí velkou rvačkou, po které mu Rick ujasní, aby se již dál nemíchal do jeho rodiny.

Rick pak bojuje s vědomím toho, že Randalla musejí popravit, ale nakonec to neudělá. Shane toho využije a odvede Ricka do lesa, kde se ho pokusí zabít. Rick však vyhraje a místo toho zabije on Shanea. Když je farma napadena, Rick s Carlem a Hershelem uniknou a setkají se s ostaními. Rick pak skupině prozradí, že jim celou dobu tajil to, že jsou všichni nakažení, a řekne, že odteď již neplatí žádná demokracie.

Když skupina o několik měsíců později nalezne věznici, Rick konečně začíná být optimistický, protože situace pro ně vůbec nebyla dobrá, a jeho vztah s Lori je na bodě mrazu. Ve věznici Rick prokáže, že měsíce venku ho zocelili, a to tím, že usekne Hershelovi pokousanou nohu, čímž mu zachrání život, a zabije vězně, který se ho pokusil zabít. U toho druhého se však neujistil, a to mělo za následek smrt Lori, která Ricka úplně zničila.

Plný vzteku zabíjel chodce a napadl Glenna, slyšel zvonit telefon a později měl i halucinace Lori. Během jednoho záchvatu z věznice vyhnal Tyreeseho skupinu. Když do věznice přišla Michonne, zdráhavě ji pustil dovnitř, ale trval na tom, že hned po svém uzdravení odejde. Rick pak zaútočil na Woodbury a zachránil Glenna s Maggie, ale odmítl přijmout, aby se s nimi vrátil Merle, kvůli čemuž Daryl odešel, později však bratři zachránili Ricka před chodci, které na věznici seslal Guvernér. Andrea jim dohodla schůzku a Guvernér mu nabídl mír, pokud mu vydá Michonne.

Rick se s ní a s Carlem vydá do King County po zbraně, kde nalezne šíleného Morgana, který Ricka bodne. Rick mu později nabídne místo ve věznici, ale Morgan se rozhodne zůstat. Rick se po návratu rozhodl, že Michonne vydá, a požádal o pomoc Merleho, ale pak toho litoval a Michonne se omluvil. Po Guvernérově útoku se vydali na Woodbury, ale když viděli, že místní nejsou hrozbou, vzali je do věznice a Rick přestal vidět Lori, takže věděl, že udělal správně.

Rick se v následujících měsících rozhodl zahodit svůj agresivní přístup a plně se věnovat farmaření, a to hlavně kvůli Carlovi, aby mu umožnil být trochu déle dítětem. I když se teď snaží pomoci každému cizinci, žena, kterou potká v lesích, mu ukáže, že pro některé jej již pozdě. Když se pak ve věznici začne šířit chřipka, musí se znovu chopit zbraně. Kromě toho musí řešit vraždu Karen, která Tyreeseho tak zasáhla, že se s Rickem popral, a Rick tak uvolnil všechen svůj potlačovaný vztek.

Když zjistí, že to udělala Carol, vyhostí ji z věznice. Po návratu chodci provalí plot a Rick musí vzít Carla, aby mu pomáhal s jejich zabíjením. Když pak druhý den Guvernér přijde před věznici, Rick se s ním chce domluvit, jenže Guvernér je zaslepen záští a začne boj, při kterém je Rick postřelen do stehna. Ukryje se a poté zaútočí na Guvernéra, ale ten je silnější, a Ricka nakonec zachrání Michonne. Domlácený Rick najde Carla, ale po Judith ani stopy, a tak musejí věznici opustit. Rickův stav je vážný a Carl je na něj naštvaný. Rick dokonce upadne do bezvědomí, ale nakonec se probere a když narazí na Michonne, začne se uzdravovat.

Zatímco jdou Michonne s Carlem hledat zásoby, Rick je v domě vyrušen cizí skupinou. Zabije jednoho jejich člena a dávájí se na útěk. Když objeví ceduli informující o útočišti jménem Terminus, vydají se tam. Cizí skupina spolu s Darylem je však dožene a napadne je. Rick jejích vůdce kousne do krku a zabije, a pak brutálně dobodá toho, který chtěl ublížit Carlovi. Druhý den pak dorazí do Terminu, ale Rick vycítí nebezpečí a chopí se akce. Gareth a jeho lidé ho však naženou do pasti a zavřou do vagónu, kde Rick narazí na zbytek skupiny. Věří, že kanibalové proti nim nemají šanci.

Rick slibuje Garethovi, že ho zabije, a s nečekanou pomocí Carol se jim podaří uprchnout z Terminu. Carol je pak odvede za Tyreesem, kde se Rick s Carlem znovu shledají s Judith, a Rick přijme Carol zpátky do skupiny. Zachrání Gabriela a usadí se v jeho kostele, kde Rick souhlasí, že se vydají do Washingtonu. Poté se však musejí znovu vypořádat s kanibaly a Rick splní svůj slib Garethovi.

Daryl a Carol se pohřešují, a Rick nechce odjet, dokud se nevrátí. Když zjistí, že musejí do Atlanty zachránit Beth, vydají se tam. Unesou tři policisty, aby je vyměnili za Carol a Beth, ale jeden z nich uteče a Rick ho srazí autem a zabije. Vyjednávání nakonec skončí fiaskem a skupina se vydá do Richmondu, aby zavedla Noaha domů. Poté se Rick na naléhání Michonne rozhodne, že se přeci jenom vydají do Washingtonu, ale cesta tam je pro ně těžká. Když narazí na Aarona, který je zve do Alexandrie, Rick mu nedůvěřuje, ale nakonec půjdou s ním, a Rick nelituje. Deanna z něj udělá jejich strážníka, Rick je však ohledně obyvatel osady velmi skeptický a raději ukradnou zbraně, a v případě potřeby je připraven Alexandrii převzít.

Rick zjistí, že Pete bije svou ženu Jessie, do které se Rick zakoukal, a chopí se akce. Poté, co Petea zmlátí, Michonne Ricka omráčí a Deanna rozhodne, že se bude konat schůze, kde rozhodnou o jeho osudu. Když jde Rick na schůzku, zjistí, že někdo nechal otevřenou bránu a dovnitř se dostali chodci, což je pro něj jasnou ukázkou toho, jak jsou místní ubozí. Když přijde Pete a zabije Rega, Deanna dá Rickovi zvolení, aby Petea zabil. Ten to obratem udělá, právě když dorazí Morgan.

Rick s Morganem jdou zanést Peteovo tělo mimo Alexandrii, když naleznou lom plný chodců, kteří se mohou kdykoliv dostat ven a zamířit přímo na osadu. Rick začne plánovat, jak by hordu odvedli pryč. I když někteří, jako Carter, s ním nesouhlasí a nechtějí ho poslouchat, Deanna Rickův plán podpoří. Vše se zvrtne, když klakson začne odvádět chodce k Alexandrii, a Rick narazí na Vlky, které postřílí.

Karavan se mu porouchá a on musí do Alexandrie utíkat. Když osadu obklíčí horda, začne vymýšlet, co s tím, a také se sbližuje s Jessie. Zeď padne a Rick se rozhodne potřít se vnitřnostmi chodců, aby se dostali ke zbrojnici. Když Jessie napadnou chodci, Rick jí musí useknout ruku, aby zachránil Carla, kvůli čemuž ho chce Ron zabít, než ho zastaví Michonne. Carl je však střelen do oka a zatímco ho Denise zachraňuje, Rick si vybíjí vztek na chodcích a společně Alexandrii vyčistí.

O měsíc později se vydává s Darylem na výpravu, během čehož narazí na Ježíše. Po návratu mezi ním a Michonne proskočí jiskra. Ježíš řekne Rickovi o Hilltopu a zavede ho tam. Rick zabije muže, který napadl Gregoryho, a když se dozví o Spasitelích, navrhne, že se o ně postarají výměnou za zásoby. Gregory souhlasí a Rick shromáždí skupinu, se kterou zaútočí na jejich základnu. Po úspěšném útoku věří, že je po všem.

Rick s Morganem se pak vydávají hledat Carol, která odešla, a cestou probírají svoje odlišné pohledy na svět. Morgan chce pokračovat sám a Rick se vrací domů. Když začne mít Maggie zdravotní potíže, Rick ji chce dostat na Hilltop, Spasitelé jsou však zpátky a blokují jim všechny cesty. Nakonec padnou do léčky, Negan si je všechny seřadí a Rick po dlouhé době pocítí strach a zoufalství.

Rick sleduje, jak Negan umlátí Abrahama a Glenna, a slibuje Neganovi, že ho za to zabije. Negan ho proto bere na projížďku, při které ho ponižuje, a když má po návratu Rick stále vzpurný pohled, přinutí ho, aby Carlovi usekl ruku. Rick propadne zoufalství, a když už je připraven to udělat, Negan ho zastaví, a Rick se mu konečně podvolí. Po návratu do Alexandrie začne osadu připravovat na jeho příchod, a když Negan dorazí, Rick mu musí držet Lucille, provést ho Alexandrií a jinak mu sloužit.

Rick musí svým lidem opakovaně připomínat, že odteď budou sloužit Neganovi a dávat mu zásoby. Proto o pár dnů později vyráží s Aaronem na výpravu, a vrátí se právě, když je Negan znovu v Alexandrii, a opět musí snášet ponižování. Uvědomuje si, že takhle to dál nejde, a vybere se na Hilltop, kde se znovu shledá s Darylem, který mu vrátí jeho zbraň. Rick se připravuje na odpor a žádá o pomoc Ezekiela, ale ten ho odmítne. Když pak narazí na Jadis, vidí v jejích lidech potenciální spojence, musí však obstát v zápase s jedním modifikovaným chodcem.

Jadis s Rickem uzavře dohodu, ale on jí nejdřív musí zajistit zbraně, proto s Michonne vyrážejí na výpravu, během které se víc zbližují. Zbraní není dost, Tara řekne Rickovi o Přímořsku, a tak se tam vypraví. Když však ženy z Přímořska odmítnou bojovat, Rick jim zbraně vezme. Po rozmluvě s Dwightem se Rick připraví na Neganův příchod, a je ochoten obětovat Eugenea. Jadis a její lidé však Ricka zradí a ona ho postřelí do nohy. Rick znovu klečí před Neganem a slibuje mu, že ho zabije. Negan je připravený zabít Carla, když se objevují lidé z Hilltopu a Království a Spasitele zaženou. Rick pak připravuje své lidi na válku.

Rick s Maggie a Ezekielem shromáždí všechny bojeschopné lidi a po velkém motivačním proslovu vyrážejí na Svatyni. Rick dá Neganovi ultimátum, ale on se mu vysměje a začne přestřelka. Rickovi lidé schválně střílejí do oken, aby přilákali chodce z celého okolí a uvěznili Spasitele ve Svatyni. Poté se vydávají vyřídit jejich základny. Rick s Darylem útočí na satelitní základnu Spasitelů, kde Rick zabije muže, v jehož pokoji objeví miminko. Poté se objevuje Morales, kterého Rick potkal v táboře u Atlanty. Nyní je členem Spasitelů a chystá se Ricka zabít, ale zastaví ho Daryl.

Když je základna vyčištěná, Rick s Darylem pronásledují zbylé Spasitele. Když je vyřídí, Daryl chce zaútočit na Svatyni, jenže Rick nechce zabíjet nevinné pracovníky. Daryl je však neústupný a s Rickem se kvůli tomu poperou. Pak se rozdělí a Rick se vydá na skládku, aby získal Jadis znovu na svou stranu, tak ho však zajme a drží v zajetí. Rick musí bojovat s dalším chodcem, ale přemůže ho a dostane se k Jadis, která pod nátlakem souhlasí, že se k němu přidají. Dojdou ke Svatyni, ta je však již po Darylově neúspěšném útoku opuštěná. Rick se vrací do Alexandrie, právě když zaútočí Negan. Poperou se spolu, ale Negan unikne. Rick pak zjistí, že Carl je pokousaný. Nad ránem se s ním rozloučí a pohřbí ho.

Carl zanechal Rickovi dopis na rozloučenou, on si ho však nechce přečíst, místo toho přečte Neganovi ten, který Carl adresoval jemu, ale odmítá se vzdát a uzavřít mír. Rick se přesune na Hilltop, kde se mu Daryl omluví. Rick na hlídce uvidí Neganův konvoj a vydá se ho pronásledovat. Po automobilové honičce se s Neganem znovu poperou a Rick mu zapálí Lucille, Negan však znovu unikne. Rick se vrací na Hilltop, na který právě útočí Spasitelé, a podaří se je zahnat. Když zajatí Spasitelé uniknou, Rick s Morganem se je vydají přivést zpátky. Rick se s nimi dohodne, že když se vrátí, ušetří je, pak ale dohodu poruší a všechny nechá zemřít.

Po návratu na Hilltop si konečně přečte Carlův dopis a začne plánovat poslední tažení. Vběhne však do Neganovy pasti, ale díky Eugeneově chybné munici jsou Spasitelé brzy poražení a Rick s Neganem znovu bojují. Rickovi se nakonec podaří podříznout Neganovi hrdlo, ale odmítne ho zabít, když si vzpomene na Carlovo přání. Místo toho nařídí, aby Negana ošetřili a vsadili do cely. Rick mu slibuje, že už se z ní nedostane.

O rok a půl později si Rick užívá šťastného života s Michonne a Judith v bezpečném světě, který vybudovali, jenže nic není úplně dokonalé. Spasitelé dělají potíže a Rick musí řešit, kdo je má vést, když to Daryl odmítá, a proto to navrhne Carol. Rick se snaží rozběhnout opravu mostu, na kterém by spolupracovali všechny komunity a byli by tak provázanější, jenže Maggie odmítá spolupracovat se Spasiteli.

Maggie s Darylem se rozhodnou, že zabijí Negana, a Daryl tak odláká Rickovu pozornost. Když to Rick zjistí, poperou se a spadnou do jámy s chodci. Když se jim podaří dostat ven, zjistí, že k mostu se blíží horda chodců. Rick vysedne na koně a snaží se chodce odvést, jenže spadne a napíchne se na železný hrot. Když se probere, pokračuje dál, ale začíná mít halucinace ze ztráty krve.

Vidí Shanea, Hershela a Sashu, kteří ho pohánějí dál. Když se dostane k mostu, zjistí, že hordu se nepodaří odklonit, a jediným způsobem, jak zachránit ostatní, je obětovat se a zničit most. Vystřelí proto na výbušniny a celý most odpálí. Výbuch Ricka smete do řeky a voda ho odplaví. Všichni ho mají za mrtvého, jenže Ricka zachrání Anne, která zavolá helikoptéru a nahlásí, že má Áčko. Helikoptéra následně Ricka odveze a Anne mu slíbí, že bude v pořádku. Rick se pak stane zajatcem Občanské republiky, odkud se neúspěšně celá léta snaží utéct. Jeho příběh pokračuje v seriálu The Walking Dead: The Ones Who Live.

Rick Grimes v komiksu

Komiksový Rick pochází z města Cynthiana ve státě Kentucky. Kromě manželky Lori a syna Carla má i mladšího bratra Jeffreyho, který se toulá po Evropě. Když je Rick při výkonu služby postřelen, upadne do kómatu. Po probuzení zjistí, že svět, který znal, ovládají živí mrtví. Vydá se domů, ale jeho žena i syn jsou pryč. Narazí na Morgana Jonese, který mu řekne, co se stalo, a že v Atlantě vzniklo uprchlické centrum. Rick se tam vydává, ale město je plné mrtvých. Střetne Glenna, který ho zavede do tábora na kraji města, kde se Rick znovu shledá se svou rodinou a nejlepším přítelem Shanem.

Rick se seznámí s obyvateli tábora, a Dale ho varuje, že Shane má až příliš osobní vztah s Lori, ale Rick ho ignoruje. Uvědomuje si, že k obraně potřebují zbraně, a tak se s Glennem vydávají do města. Aby je zombie ignorovali, potřou se jejich vnitřnostmi a zbraně získají. Rick pak organizuje střelecký výcvik, a učí i Carla, vůči čemu Lori protestuje. Rick se dohaduje se Shanem o přesunutí tábora na bezpečnější místo, ale Shane věří, že když je přijdou zachránit, u města to bude dříve než na venkově, a tak zůstávají. Po útoku na tábor a smrti Amy a Jima však mezi nimi vypukne konflikt, který skončí rvačkou. Shane odběhne do lesa a Rick ho následuje, Shane však začne na Ricka křičet a začne na něj mířit brokovnicí. Chce Ricka zabít, než ho zastaví Carl a zabije Shanea.

Poté skupina opouští tábor a míří na venkov. Střetnou Tyreeseho, který se brzy stane Rickovým parťákem. Rick také zjištuje, že Lori je těhotná, a obává se, že dítě je Shaneovo. Po fiasku na sídlišti Wiltshire je Carl postřelen a skupina dorazí na Hershelovu farmu. Carl je vyléčen, ale Hershel nechce, aby Rickova skupina zůstala, a po incidentu se stodolou je vyhodí. Jsou opět na cestách, než objeví věznici, která Rickovi přijde jako dokonalé útočiště.

Po vyčištění věznice se tam skupina zabydlí, a Rick se vrátí na farmu a pozve Hershela, aby tam s nimi bydleli. Hershel se mu pak omluví za své dřívější chování. Když kvůli pokusu o sebevraždu Julie a Chrise zjistí, že se na zombie promění i bez kousnutí, Rick se vrátí do tábora u Atlanty a vykope Shaneovu mrtvolu, aby ho znovu zabil. Po návratu zjištuje, že Tyreese je zřejmě mrtvý a někdo zavraždil Hershelovy dcery Rachel a Susie. Poté, co se zjistí, že Tyreese je naživu, Rick řeší vraždu, a zavře do cely Dextera, který ve věznici za vraždu seděl.

Skutečným vrahem však byl Thomas, a když to Rick zjistí, brutálně ho zmlátí, přičemž si vážně poraní pravou ruku. Rick rozhodne, že si musejí stanovit jasná pravidla, a že nikdy nebudou nikoho zabíjet, proto se rozhodne Thomase exemplárně oběsit. Dexter se však rozhodne pomstít a s Andrewem se vlámou do zbrojnice. Vyhrožují Rickovi a jeho lidem vyhazovu z věznice, ale pak musejí spolupracovat při střílení zombií. Rick využije příležitosti, a když se nikdo nekouká, střelí Dextera do hlavy.

Rick tehdy do věznice také vpustí Michonne. Poté se vše vrátí k normálu, než do doby, kdy je Allen pokousaný, a Rick mu chce useknout nohu, vůči čemuž Tyreese hlasitě protestuje, a myslí si, že Rick zešílel. Když se pak Carol pokusí o sebevraždu poté, co se s ní Tyreese rozešel, Rick si s ním jde promluvit, a přichytí ho s Michonne. Začne ho obviňovat a skončí to velkou rvačkou, při které Rick spadne z balkónu, ale ani po dopadu se nehodlá vzdát a dál se s Tyreesem hádá. Nakonec omdlí, a když se probudí, Dale mu sdělí, že se všichni shodli na tom, že Rick již nebude jejich vůdcem, protože toho na něj bylo moc, a místo toho ustanovili výbor. Rick souhlasí, ale nejdřív ke všem pronese velký proslov, ve kterém jim ujasní, že žádná záchrana již nikdy nepřijde, a oni si musejí zvyknout na tento způsob života.

O pár týdnů Rick kontroluje poslední část věznice. Mezi Rickem a Tyreesem je napětí, ale oba se tváří, že se nic nestalo. Glenn objeví brnění na potlačení vzpoury, a chce ho vyzkoušet. S Rickem si ho oblečou a vydají se na parkoviště získat z aut benzín. Spozorují havárii helikoptéry a vydávají se tam, Michonne se k nim přidává. Zjistí, že lidi z helikoptéry někdo odnesl, a Rick se rozhodne pokračovat v cestě. Dostanou se do městečka Woodbury, kde je uvítá přátelský Guvernér. Rick mu zatajuje informace, a on to rychle prokoukne. Chce od Ricka, aby mu vše řekl a oni si tak mohli všechno vzít, a aby mu ukázal, že se s ním nemá párat, usekne Rickovi pravou ruku. Rick je odveden na ošetřovnu, kde se ho ujme doktor Stevens.

Doktor mu řekne pravdu o Guvernérovi a s Rickem se spřátelí. Guvernér ví, že z Ricka nic nevymáčkne, a když ani Michonne a Glenn nejsou sdílní, rozhodne se blafovat a řekne Rickovi, že o věznici již všechno ví. Jeho výraz Guvernérovi řekne, že měl pravdu, ale aby zjistil, kde se věznice nachází, navede Martineze na lest. Martinez dorazí na ošetřovnu a tvrdí Rickovi, že mu chce pomoct utéct, což se jim nakonec podaří. Když se vrátí do věznice, je plná chodců, ale rychle se o vše postarají a Rick se znovu střetne s rodinou a usmíří se s Tyreesem. Poté však zjistí, že Martinez uprchl a míří zpátky do Woodbury. Rick ho dožene a zabije ho. Po návratu do věznice řekne, že se musejí připravit na útok.

Rick se cítí neužitečný, protože se nemůže přidat k výpravě za zbraněmi. Když Lori úspěšně porodí, Rick je při tom, o chvíli později musí Daleovi amputovat nohu, když je pokousaný. Rick tráví další týdny uzdravovaním a přípravou na útok, který ale nepřichází, a tak poleví v pozornosti. Navzdory protestům Ricka přivede Alice do věznice jednu zombii, aby ji zkoumala, čehož využije Carol k sebevraždě. Poté zaútočí Guvernér, ale podaří se ho odrazit. Rick je však postřelený do břicha a jeho stav je vážný. Nakonec se probere z bezvědomí, jen aby zjistil, že někteří z věznice odešli. Když se Guvernér vrátí se zajatým Tyreesem, Rick se může pouze dívat, a při dalším útoku ví, že musejí věznici opustit. S Carlem a Lori, která nese Judith, se prodírají střelbou a vběhnou rovnou mezi chodce, aby utekli, když je Lori zasažena a spolu s Judith zabita. Rick s Carlem utíkají z věznice a neohlížejí se.

Rick s Carlem hledají nějaké útočiště, ale Rick se pořád nezotavil z postřelení a jeho stav je vážný, nakonec upadne do bezvědomí a Carl se o něj stará. O pár dnů je mu lépe a učí Carla řídit, pak však začne slyšet zvonit telefon a mluví s Lori, s jejíž smrti se obviňuje. Uvědomuje si, že si pouze představuje, co by mu říkala, ale stejně si telefon přibalí do batohu a z času na čas si s ní povídá, když je sám. Narazí na Michonne a pak se dostanou na Hershelovu farmu, kde žije zbytek skupiny. Dale se ptá Ricka, zda zůstanou na farmě, ale on už nechce dělat rozhodnutí.

Když se objeví Abrahamova parta a řekne jim o Washingtonu, připojí se k nim, mezi Rickem a Abrahamem to však dost skřípe. Rick chce zajet do svého domovského města pro zbraně z policejní stanice, a Abraham s Carlem ho doprovázejí. Jsou přepadeni skupinkou násilníků, Rick však jednoho kousne do krku a druhého brutálně ubodá nožem. Ráno mu Abraham povypráví svůj příběh a začnou se vzájemně respektovat. V Cynthianě narazí na Morgana a ten se k nim připojí. Cestou zpátky ke skupině jim cestu skříží horda a oni jí musejí unikout. Po návratu se na něj Dale naštve, protože Rickův výlet je připravil o hezké místo, kde se chtěl Dale usadit.

Pak střetnou Gabriela a usadí se v jeho kostele, dokud nenaleznou pohřešovaného Dalea. Zjistí, že se potýkají s kanibaly, ale Rick je přechytračí a všechny zmasakruje. Dale se mu před smrtí omluví, a Carl se mu pak přizná, že to on zabil Bena. O pár týdnů jsou na dohled Washingtonu, když zjistí, že jim Eugene lhal. Nemají však jiný cíl, a tak pokračují. Střetnou Aarona, který je pozve do Alexandrie. Rick je skeptický a nevěří mu, zbytek skupiny se však nechá přesvědčit. Rick si po pohovoru s Douglasem vyslouží místo místního strážníka. Pořád je ve střehu, a protože vidí, jak jsou místní lidé naivní, je připraven osadu převzít, kdyby bylo třeba.

Rick s Glennem pro jistotu ukradnou ze zbrojnice pár pistolí, a pak se snaží zapadnout. Rick začne mít podezření, že Pete bije svou ženu Jessie, a když se mu to potvrdí, napadne ho a poperou se. Když chce Douglas Ricka zarazit, ten na něj vytáhne pistoli a tvrdí, že musejí kontrolovat, kdo bude žít v osadě, než ho Michonne praští kamenem a Rick se konečne spamatuje. Douglas si s ním později promluví a dohodnou se. Když se Rick vrátí domů, Carl ho přichytí, jak telefonuje s Lori.

Během pohřbu Scotta se objevuje Pete a chce Ricka zabít, nechtěně však zabije Douglasovu ženu. S jeho svolením Rick Petea zastřelí. Druhý den je Alexandrie napadena skupinou útočníků, ale díky Rickovi a jeho opatřením se o ně rychle postarají. Zdrcený Douglas předává vedení nad Alexandrií Rickovi. Když Alexandrii obklopí horda přilákaná střelbou, Rick se pustí do rozdávání úkolů. Jessie je mu vděčná za to, že ji zachránil před manželem, a vyzná mu lásku, čemuž se Rick nebrání.

Když se zombie dostanou dovnitř, Rick nařídí evakuaci do domovů. Má v plánu potřít se vnitřnostmi mrtvol a proklouznout ven. Ron je však sežrán a Jessie nechce pustit Carla, tak jí Rick musí useknout ruku. Carla zasáhne zbloudilá kulka a Rick ho nese na ošetřovnu. Pak jde ven, aby si vybil zlost na chodcích, a podaří se jim vyčistit celou Alexandrii. Carl je v bezvědomí a Rick propadá zoufalství, na druhou stranu je teď plný optimizmu ohledem budoucnosti osady.

Carl se konečně probudí, ale na některé věci si nevzpomíná, a to je pro Ricka další rána. Pak ještě zarazí Nicholasovu vzpouru a políbí se s Andreou. Nejdřív se vztahu bojí, aby o ni nepřišel, ale nakonec podlehne. Když do Alexandrie přijde Ježíš, Rick je velmi skeptický a podezřívavý, jelikož však nenajde žádné stopy po blížícím se útoku, rozhodne se s ním vyrazit na Hilltop, a i Rick musí uznat, že se mýlil. Chvíli poté zabije muže, který se pokusil zabít Gregoryho. Skupina se dozví, že Hilltop má problémy se skupinou Spasitelů a jejich vůdcem Neganem. Rick navrhne, že když jim Hilltop poskytne zásoby, oni se o Spasitele postarají. Uzavře s Gregorym dohodu a je plný optimizmu.

Cestou zpátky do Alexandrie jsou přepadeni Spasiteli, ale Rick je pobije a pošle Neganovi vzkaz, že odteď se o Hilltop starají oni. Když Dwight zabije Abrahama, Rick se vydává na Hilltop pro pomoc, jenže cestou je dolapí Spasitelé a převedou je před samotného Negana. Ten zabije Glenna a přinutí Ricka, aby se mu podvolil. Rick hrá jeho hru a když se vrátí do Alexandrie, kde se Andree podařilo zajat Dwighta, nechá ho jít.

Negan o pár dnů přijde do Alexandrie. Rick se chová poslušně, ve skutečnosti však pouze vyčkává na příležitost. Nikomu o tom nechce říct, protože Negan v nich nesmí vidět žádný odpor, a Andrea se s ním kvůli tomu chce rozejít, tak jí musí říct pravdu. Když Rick zjistí, že Carl zmizel, vydává se do Svatyně, odkud se ho Negan právě vrací dovézt zpátky, a Rick mu musí děkovat. Ježíš pak zavede Ricka do Království, kde se setká s Ezekielem. Společně plánují povstání.

Když Negan znovu přijde do Alexandrie a zabije Spencera, Rick na něj vyjede, a Negan se mu musí omluvit. Protože má u sebe pouze pár chlapů, využije Rick tuto chvíli a zaútočí, avšak šeredně se přepočítal, a když se z okolí vynoří Neganův záložní tým, znovu před ním musí pokleknout. Negan je na poslední chvíli zahnán a Ježíš sděluje Rickovi, aby byl opatrnější, protože bez něj by se všechen odpor rozpadl. Když si vše naplánují, spojené síly Alexandrie, Hilltopu a Království zaútočí na Svatyni.

Rick se chce obětovat a prorazit autem plot, aby se zombie dostali dovnitř, ale Holly se to rozhodne udělat sama. Poté Rick a jeho lidé pokračují v ničení základen Spasitelů. Neganovi se podaří dostat se ze Svatyně a dorazí k Alexandrii. Chce si s Rickem promluvit a jako dárek mu nese Holly s pytlem na hlavě. Rick ju vpustí dovnitř, jenže Holly je zombie a Negan zahájí útok. Při jednom výbuchu granátu je Rick odhozen a na chvíli omdlí. Když se probere, Spasitelé jsou pryč a Alexandrie v troskách. Stěhují se na Hilltop, kde se připravují na další útok. Ten dorazí v noci, kdy Ricka zasáhne Dwight svým šípem do boku. Na druhý den všichni onemocní na infekci, pouze Rick je zdravý, což ho utvrdí v tom, že je Dwight skutečně na jejich straně. Rickovi to dává výhodu, protože Negan věří, že je mrtvý.

Když si druhý den přijde pro kapitulaci, k Neganovu šoku si s ním Rick jde promluvit. Snaží se ho přesvědčit, že kdyby nebyl takový pitomec a spolupracovali by spolu, mohli by dosáhnout mnohého. Negan si to uvědomuje a souhlasí, když mu najednou Rick podřízne krk. Negan se nevzdává a bojují spolu, nakonec se mu podaří vykloubit Rickovi koleno. Pak Negan omdlí, a navzdory protestům ostatních Rick trvá na záchraně jeho života. Poté před všemi přednese velký proslov o budoucnosti. Když se Negan probere, Rick mu slibuje, že zbytek života stráví za mřížemi.

Dva roky po válce se Spasiteli Alexandrie vzkvétá a z Ricka je hrdina, kterého mají ostatní ve velké úctě, Rick se však této pozornosti brání. Pravidelně kontroluje Negana a ujišťuje se o tom, že udělal správně. Má obavy, protože Carl se chce přestěhovat na Hilltop, a Rick není připravený být bez něj, navíc má plnou hlavu starostí s blížícími se slavnostmi v Alexandrii. Vřele přijme Magnu a její skupinu a pak se vydává doprovodit Carla na Hilltop.

Po návratu zajde do Přímořska, kde s Ezekielem čekají na připlutí Michonne. Rick doufá, že se jeho nejlepší kamarádka dostaví na slavnosti, a ona souhlasí. Po návratu domů Ricka čeká Dwight, který již nechce být vůdcem Spasitelů a chce, aby Rick vybral někoho jiného. On Dwightovi řekne, aby uspořádal volby. Pak se dozví, že Negan měl odemčenou celu, ale neutekl, a on se Ricka snaží přesvědčit, že se změnil. Andrea znovu navrhne, aby ho zabili, ale Rick to zarputile odmítá, protože už nezabíjejí.

Na slavnosti dorazila Maggie a lidé z Hilltopu, a když Rickovi řekne, že Carl odešel za Lydií, vydávají se ho hledat. Zastaví je Šeptači a odvedou Ricka k Alfě. Ta mu ukáže obří hordu zombií, kterou proti nim použije, pokud ještě jednou vstoupí na jejich území. Dovolí jim odejít, ale Carl nechce jít bez Lydie. Nakonec ji Alfa přede všemi zavrhne a pošeptá Rickovi, aby ji udržel v bezpečí. Cestou zpátky narazí na hranici s kůly s lidskými hlavami. Když se Rick vrátí do Alexandrie a utne slavnosti tímto oznámením, všichni na něj naléhají, aby na Šeptače zaútočili. Rick se však obává, že horda by zničila vše, co vybudovali, a zdráhá se konat.

Když se navíc dozví, že Maggie nechala popravit Gregoryho, bouchne to v něm a popere se s ní. Když se uklidní, jde domů, kde ho čeká Eugene a chce Lydii využít jako páku proti její matce. Rick ho odmítá a pošle Lydii s Carlem a Andreou na Hilltop, kde by měli být ve větším bezpečí. Na schůzi propukne hromadná rvačka, kterou musí Rick zarazit výstřelem do vzduchu.

V zoufalství se vydává za Neganem, aby ho požádal o pomoc. Ten mu řekne, aby lidmi trochu manipuloval a nasměroval jejich vztek na Šeptače a ne na sebe. Cestou domů Ricka napadne Morton a zmlátí ho, Rick ho v sebeobraně kousne do krku a zabije ho. Když se probere, svolá další schůzi, na které celý krvavý lidem řekne, že založí armádu, která začne trénovat na boj proti Šeptačům. Když Negan uteče, Rick věří, že míří za Šeptači, aby jim řekl o přípravě k boji a s jejich pomocí vše zničil. Vyšle za ním Michonne s Aaronem, ale Negan se o pár dnů vrátí sám s hlavou Alfy. Rick uzná jeho přínos a rozhodne se, že už ho nezavře do cely, ale přidělí ho Dwightovi jako pomocníka, a až bude po válce, získá svobodu.

Poté se začnou připravovat na konflikt, jelikož Beta určite smrt Alfy pomstí. Když se Dwight vrátí a řekne Rickovi, že všechny zombie zabili, Rick má problém tomu uvěřit, protože Alfa jich měla příliš mnoho. Ukáže se, že měl pravdu, protože zbytek hordy se objeví na dohled Alexandrie. Horda provalí hlavní bránu a Ricka málem sežerou, než ho zachrání Negan a ukryjí se v jednom domě. Aby si ukrátili čas, mluví spolu o tom nejhorším, co provedli, pro Ricka je to vina z toho, že přežil, i když tolik jiných ne. Poté se Negan vydává ke dveřím a zabíjí zombie, zatímco mu Rick kryje záda.

Andrea a ostatní odvedou většinu hordy pryč, v Alexandrii zbytek zlikvidují s pomocí Spasitelů, kteří však najednou obrátí zbraň proti nim. Sherry má plné zuby Rickova komandování a na Ricka zaútočí, on ji v sebeobraně zabije, z čehož ho Dwight bude dlouho vinit. Vtom se vrací pokousaná Andrea, a Rick s ní trávi poslední hodiny. Když Andrea zemře a promění se, téměř se nechá pokousat, než ji zabije. Rána z její smrti ho bude trápit ještě dlouho.

Rick se dozvídá o tom, že Eugene navázal kontakt se skupinou v Ohiu, a žádá Dwighta, aby ho tam doprovodil, on je však na něj naštvaný kvůli smrti Sherry a vyhrožuje mu, zda by nebyl lepším vůdcem Alexandrie než on. Rick se ho rozhodne mít na očích a pošle raději Michonne. Carl znovu odchází na Hilltop a Rick se sbližuje s Mikeym, kterého učí zahradničit. O pár týdnů se vrací Eugene i s guvernérkou Společenství, a Rick jí udělá prohlídku Alexandrie. Pamela nechápe, proč má Rick stejný dům a obyčejnou práci jako ostatní, ale jinak si rozumějí.

Poté ji zavede do Přímořska, Království, Svatyně a nakonec na Hilltop. Pak přijme její pozvání a vydá se s ní do Společenství, které se mu moc líbí. Vidí však společenské napětí a nelíbí se mu, jak elita zneužívá nižší vrstvy. Dwight navrhuje uskutečnit převrat a sesadit guvernérku. Rick o tom však nechce ani slyšet, protože nechce vyvolat krveprolití. Michonne se také bojí a pozve Ricka s Dwightem na setkání s Pamelou. Dwight se ji pokusí zabít a tak ho Rick musí zastřelit, což dává za vinu Michonne a je na ni naštvaný.

Napětí ve Společenství však nadále stoupá a když začnou nepokoje, snaží se guvernérku ochránit a pak situaci uklidnit. Mercer na něj naléhá, aby Rick využil příležitosti a stal se novým vůdcem Společenství, on však nic takového nechce. Vrací se guvernérka a myslí si, že Rick všechno zinscenoval, aby ji zbavil moci. Je připravena bojovat, ale Rick ke všem pronese velký proslov, a ukáže se, že ani vojáci nechtějí bojovat. Guvernérka je sesazena a jde do vězení, Rick ji však později propustí do domácího vězení.

Rick je ve volbách na nového guvernéra jasným favoritem, ale on se touží vrátit do Alexandrie. Guvernérčin syn Sebastian má však jiné plány a v noci Ricka zastřelí. Carl ho pak ráno najde jako nemrtvého a zabije ho. Rickovu rakev do Alexandrie doprovází obří průvod. Je pohřben vedle Andrey, a ve Společenství je mu vztyčena velká socha. Z Ricka Grimese je národní hrdina, o kterém se píšou knížky a pro mnohé je velkým vzorem.

Foto: AMC, Image Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Po konci seriálu musím říct, že mi tam opravdu chyběl celou dobu o zmizel. Jsem hodně zvědavý na jeho spin-off. I když bych radši viděl další sezonu TWD se zaměřením na Občanskou republiku. Každopádně jedna z nej postav v seriálu.

5.2.2023 | 19:04:13
Wolf007

Hrozně mi vadil od začátku, když zmizel, bylo to fajn. Když se s prsknul s Michon, vyprskla jsem smíchy.

31.1.2023 | 15:16:55
sa_rinka

Když se teď znova vracím k dílům s ním, teprve mi dochází, jak v seriálu chybí. Přišlo mi, že s ním to bylo organizovanější. I když mu fakt vyhrávalo, jako vůdce byl fakt dobrý.

7.11.2022 | 19:12:41
Whitewolf114

Moje největší láska ve světě TWD a jedna z nejúžasnějších postav celkově. Rick je neskonale fascinující. To jakým způsobem bojuje se svou dobrou i temnou stránkou, jak po celý seriál ochraňuje svou skupinu a dělá pro ni vše, napříč tomu, že cizí osoba musí být obezřetná, protože Rick má nedůvěřivá období, kdy dokáže zajít hodně hluboko, čímž se odkrývá jeho opatrnost, upřímnost, až někdy radikálnost, kdy ho už musí někdy někdo zabrzdit…FASCI­NUJÍCÍ. Dělá ho to tím nejlepším vůdcem a to, že chybuje, jen dokazuje, že je člověk, co prostě upřednostňuje vlastní. Po Carol s nejlepším vývojem a já ho obdivuju a můžu za to vděčit pouze úžasnému herci Andymu Lincolnovi, který vložil do Ricka srdce i duši. Bez něj není seriál tím, čím byl a bez něj nemůže být finále úplný!

27.10.2022 | 21:38:52
TeriTerinelerinel

Není to můj oblíbenec, ale chybí mi jeho přítomnost v 11.sérii. Nikdy nebudu brát Ricka jako kladnou postavu, ať si Rickovci tvrdí co chtějí. On je neutrální, stejně jako Negan. Mnohdy se zachoval sobecky a za mě je jeho komiksová verze mnohem lepší.

10.10.2022 | 23:25:52
queen momma

Moje oblíbená postava, ale postupem času sledování seriálu se Rick zklamal, jelikož odešel ze seriálu

22.9.2022 | 19:21:28
Skullks

Ricka nemuže snad hrat lepší herec Andrew Lincoln je pro tuto postavu naprosto skvělej. Po jeho odchodu jsem si říkal že to nemuže fungovat tak dobře jak bylo dřív ale funguje to naprosto skvěle.

2.9.2022 | 23:41:53
akashko12

Pre mňa druhá najlepšia postava hneď po Darylovi. Jeho odchod bol veľmi veľká chyba (aspoň pre mňa). Síce po Carlovej smrti sa trochu zmenil ale mne to nevadilo, pretože som ho úplne chápal. Lepšieho herca fakt nemohli vybrať. Síce niekedy urobil zlé rozhodnutia ale vždy ich potom napravil. Proste mal skvelú mušku a skvelo rozhodoval. Veľmi mi bude chýbať! Proste navždy v srdci! Straaašne veľmi sa teším na filmy. Určite 100 % :D.

redaktor
1.12.2021 | 9:00:21
.

Hrozne mi vadil vadilo mi jak mu furt hrabalo atd., ale stejne byl vudce, ale prece jenom serialu chybi

20.10.2020 | 16:06:54
BlackSquirrel

Je mi líto, že Rick tam není, ale věřím, že se do seriálu vrátí. Někdy mě štval ale vždycky to napravil. Do tohoto seriálu patří. On je srdcem seriálu. Seriál díky jeho odchodu chřadne a pomalu umírá.

19.8.2020 | 0:21:29

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Další seriály

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City, The Walking Dead: Daryl Dixon a The Walking Dead: The Ones Who Live. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama