Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) 6 teorií o znovuzrození Coulsona

6 teorií o znovuzrození Coulsona

6 teorií o znovuzrození Coulsona

Komiksoví fanoušci byli nadšeni, když Marvel oznámil, že Coulson žije a dostane svůj vlastní seriál. Naskytla se však důležitá otázka – jak Phil přežil události filmu Avengers? Jelikož jsme se to v dosavadních dílech ještě nedozvěděli a brzy asi ani nedozvíme, rozebereme si 6 reálných teorií toho, co se agentu Philu Coulsonovi mohlo přihodit.

8 0
16.10.2013

Ve zkratce si zopakujme, co se s Coulsonem ve filmu Avengers stalo. Při snaze zachránit Helitransportér před vpádem „asgardského parchanta“ Lokiho ho právě Loki před zraky uvězněného Thora zezadu probodl svým Teseraktem poháněným žezlem. Phil okamžitě padl na zem, stihl však ještě Lokiho trefit speciální zbraní, která má vlastnosti Destroyera, a naposled ho vidíme, jak se z posledních sil snaží něco říct svému šéfovi Nicku Furymu.

Helitransportér je zachráněn, ale za cenu jednoho velmi vzácného života. „Agent Coulson je mrtvý,“ smutně pronese ředitel Fury. Co se dělo dál, to všichni víme. Co se ale stalo s Coulsonem, to je pro nás stále záhadou. Zde je pár teorií, které by nám mohly dát odpověď:


Phil jednoduše nezemřel

To je první teorie, která by vysvětlovala přežití agenta Coulsona po událostech bitvy o New York. Nahrává jí jedna věc: Nick Fury ukázal Starkovi a Rogersovi Coulsonovy „zakrvácené“ kartičky s motivem Captaina Americy místo toho, aby by jim ukázal jeho mrtvé tělo. Záchranáři byli na místě činu navíc dostatečně rychle, aby mohli agenta ještě zachránit:

„Agent Coulson je mrtvý,“ řekl Fury. „Zdravotnický tým je už na cestě,“ odvětil jeden z agentů. A na to ředitel Fury hned odpověděl: „Už jsou tady.“

Fury spolu s vybranou skupinkou agentů S.H.I.­E.L.D.u tak mohli poslat Coulsona na bezpečné místo (pravděpodobně na Tahiti) a odtud, už vyléčen, by byl pak Phil vyslán řešit situace, které nyní řeší se svým novým týmem agentů.

Proč však byla agentka Maria Hill tak tajemná a v pilotní epizodě nového seriálu řekla doktoru Streitenovi, že se Coulson nikdy nesmí dozvědět, co se mu doopravdy stalo? Něco před ním určitě tají a musí to být něco opravdu vážného, když ani takový superagent, jakým je Coulson, na to sám nedokáže přijít.

Verdikt:

Ne. Nemůže to být tak jednoduché.

Life Model Decoy

Co když agent Phil Coulson opravdu zemřel a je nyní robot? Life Model Decoy (dále jen LMD) je android vyroben organizací S.H.I.E.L.D., který má úplnou podobu člověka. Je to velmi oblíbená tématika Marvelu, která byla použita v souvislosti hlavně s Nickem Furym, ale také s Tonym Starkem.

Do karet této teorii nahrává například i scéna z filmu Avengers, kdy se agent Coulson snaží dostat do Stark Tower a při telefonátu Tony vtipkuje, že mluví s jeho LMD. Zde alespoň máme jasný důkaz, že LMD byl zmíněn ve světě Marvel Cinematic Universe a že Coulson o této možnosti ví.

S určitostí ale nemůžeme říct, že to byl LMD, koho Loki zabil, protože jsme na jeho košili viděli po probodnutí krev a taktéž i příchozí mediky.

Verdikt:

I když je tato varianta dost pravděpodobná, bylo by to až moc očividné. A kromě toho jsme již v seriálu viděli, že Coulson je zranitelný.

Scarlet Witch

Jednou z možností, jak zviditelnit jednu z hlavních postav v následujících druhých Avengers, je dosadit ji do seriálu. To může platit i v případě Scarlet Witch. Shodou náhod je Wanda Maximoff čelistka a pokud si vzpomenete, tak ve filmu Avengers se agent Coulson zmínil, že s jednou takovou randil. Také to vytáhl i Tony Stark, když mluvil se Stevem Rogersem po Coulsonově smrti. Je tedy dost možné, že je to právě ona.

Všichni dobře známe Whedona a jeho skryté významy a tohle prostě nějaký význam mít musí. Scarlet Witch má kouzelné schopnosti a tak, jako i se slovíčkem čelistka, si Coulson pohrál se slovem „kouzelné“, které použil v pilotním dílu nového seriálu v souvislosti s pobytem na Tahiti.

Co když byl agent Phil Coulson tedy vzkříšen magií Scarlet Witch? Už se jí to jednou v komiksech podařilo…

Verdikt:

Velmi zajímavá a super teorie. Háček je však v tom, že Marvel spolu s Whedonem plánují do role Scarlet Witch obsadit mladou herečku Elizabeth Olsen, jejíž vztah s Coulsonem by nebyl možná úplně pravděpodobný.

Vision

Fanoušci začali šířit hashtag #CoulsonLives ještě dříve, než Marvel zveřejnil zprávu o natáčení nového seriálu s hlavní postavou znovuzrodeného Coulsona. Phila si fandové velmi oblíbili, proto ho chtěli v projektu Marvel Cinematic Universe zpět.

Jednou z jejich tužeb bylo, že by se Coulson mohl vrátit jako Vision. Vision, jak někteří jistě víte, je android vytvořený Ultronem, který se nakonec proti němu obrátí a stane se Avengerem, kterým by Coulson určitě chtěl být (hlavně po boku Captaina Americy).

Teorii také nahrává i blížící se film Avengers: Age of Ultron a všichni fanoušci s nadšením očekávají, kdo bude nakonec Visiona hrát, protože tato postava prostě v blížícím se filmu nesmí chybět. A ještě jedna zajímavost. Vision měl v komiksech romantický vztah s jednou ze známých superhrdiniek. S kterou? No přece se Scarlet Witch! Takže pokud jste dobře četli předcházející teorii, pochopíte.

Skupina Avengers se tak či onak musí v budoucnu smířit s tím, že Coulson je stále naživu. Tak proč by to nemohlo být v podobě Visiona? I samotný Clark Gregg se pro portál E! vyjádřil takto: „Byl jsem velkým fanouškem teorie s Visionem, ale nebyl jsem si moc jistý, zda chci být umělá inteligence.“

Verdikt:

Další zajímavá a strhující teorie, ale mnoho fanoušků si přeje originální verzi Visiona a také je tu dost velká šance, že ho bude hrát Vin Diesel. Opět mohu použít argument z teorie o LMD, že Coulson je zranitelný, kdežto Vision dost těžko. Kdyby však tato teorie byla pravdivá, musí být nejprve představeni jak Scarlet Witch, tak i Ultron.

Sérum supervojáka

Je tu jeden důvod, proč je Coulson největším Capitainovým fanouškem – protože vždy chtěl být jako on. A jeho sbírka karet s motivy supervojáka Stevea Rogerse? Co když ji Coulson má z dob druhé světové války, ještě když byl malý kluk?

Když si vzpomenete na rozhovor mezi doktorem Abrahamem Erskinem a Stevem Rogersem, doktor mu tehdy řekl: „Sérum všechny vlastnosti člověka zesílí. Z dobrého člověka se stane skvělý. Ale špatný člověk se stane ještě horším. To proto jsme vybrali vás.

Phil Coulson tak perfektně zapadá do všech požadavků doktora Erskina. Co když Coulsonovi podali super­sérum, aby vytvořili dalšího supervojáka? Koneckonců všichni víme, že potom, co Captain zmizel, se vláda snažila obnovit program supervojáků a zkoušela to například i na Hulkovi.

Zajímavost: v jedné scéně z filmu Captain America: První Avenger se objevil jeden malý chlapec, který se jmenoval Phil. Je možné, že by to byl právě on? Supersérum přece zpomaluje stárnutí!

Verdikt:

Super teorie, která by ke Coulsonovi perfektně seděla. Jediný problém je, jak by to všechno S.H.I.E.L.D. vysvětlil?

Coulson mal svůj klon

Nápad klonovat hrdiny není v Marvelu žádnou neznámou.

V komiksech se objevila spoustu klonů, například ve vydáních Spider-Mana s názvem Clone Saga, nebo například v X-Menech, kde mutant Cable, který je cestovatel v čase, měl svého klona.

Proto by nebylo vůbec žádným překvapením, kdyby s něčím takovým přišla i supertajná organizace S.H.I.E.L.D., pro kterou samozřejmě Coulson pracuje. Bylo by to ale pro záhadu agenta Coulsona opravdu plnohodnotné vysvětlení?Verdikt:

Protože tu máme Life Model Decoys, klon by byl oproti tomu asi dost slabá náhrada.

Máte ještě i vy nějakou vlastní teorii, o kterou byste se s námi chtěli podělit? Pokud ano, napište nám ji do komentářů pod článkem nebo do našeho speciálního fóra.

Diskuze /31

Hurley

Super článek. Osobně jsem pro teorii se supersérem.

#30 ebegras
webmaster
16.10.2013 | 15:01:12
Marketka

Mně dává supersérum nejmenší smysl, protože v jednom díle (tuším dvojce), kde na to přijde řada, se ta jeho spolupracovnice zcela jasně vyjádří, že Coulson sám neví, co se stalo. On sám věří tomu, že nezemřel a byl jenom v jakémsi komatu, ze kterého se probral.

Já hlasuju pro robota nebo klona.

#3 Hurley
webmaster
16.10.2013 | 15:05:04
Hurley

#2 Marketka: Pokud Nick Fury dělá něco ještě radši, než že si vyrábí vlastní klony, tak že jiným lidem vymývá mozky. :)

webmaster
16.10.2013 | 15:32:30
Hurley

lightbrand2: Dokud nebudou titulky, prosím žádný spoilery z novýho dílu.

webmaster
16.10.2013 | 15:36:39
hajek.lukas

Podle mě ho naklonovali.

16.10.2013 | 15:42:28
Retyus

Já si myslím že ani jedno. Představuju si to tak že i možná umřel, ale zachránila ho technologie Stark(obloukový reaktor) nebo nějaké zařízení které využívá energii teseractu. A s tím kouzlením nezapomeňtě že bude film o Dr. Strangeovi který je aktuálně nejmocnější mág na zemi.

16.10.2013 | 15:53:22
Chester46CZ

No tak o tom, že Coulson žije, věděl samotnej Stark už v Avengers, když ho Loki prohodí oknem a pro Tonyho si přiletí oblek (Mark VII) tak přece vylítne nazpátek za Lokim a řekne to nějak takhle: And there is a one more person you pissed off…His name is Phil / jeho jméno je Phil, říká JE ne BYL, možná to nic neznamená, ale tohle mě prostě hned praštilo a od tý doby jsem nad tím dumal, proč řek JE a ne BYL a pak když bylo oznámeno, že se Coulson vrátí v SHIELD tak jsem nebyl ani moc překvapen

#8 Hurley #9 Sasanka
16.10.2013 | 16:59:23
Hurley

#7 Chester46CZ: Tohle bych za tím nehledal. Už jen proto, že především pro Starka byla Coulsonova smrt impulsem k esemblování.

webmaster
16.10.2013 | 17:31:50
Sasanka

#7 Chester46CZ: to je v anglictine docela bezna praxe. V pulce detektivek, kdyz oznamuji pribuznemu umrti pribuzni narikaji, but he IS such a good guy. He LOVES football… Vzdycky me to taha za usi :D

16.10.2013 | 18:05:44
Oveckoun

Přiznám se že Marvel universe vůbec neznám. Před (uf) pěknou řádkou let jsem koukal na toho animovaného Spidermana na Supermaxu a to je tak vše. Od začátku jsem myslel že je to prostě jen klon. Takové množství teorií jsem ale vážně nečekal a začínám se do toho zažrávat víc a víc :)

#11 KevSpa
16.10.2013 | 18:35:39
KevSpa

#10 Oveckoun: Tak teď běž nakoukat všechny filmy, ať jsi v obraze. :D

#17 Oveckoun
webmaster
16.10.2013 | 18:50:35
awacs

Já si hlavně myslím, že Tahiti nebude Tahiti jako takové :-D

Ale to s tím sérem je dobrý :-)

16.10.2013 | 19:03:10
akuhtr

Proti visionovy a LMD mluví to že by si asi všiml že nemusí jíst, používat toaletu,… na druhou stranu by mohly udělat obě varianty ve stylu terminátora, tedy robot potažený lidskou kůží, ale to by bylo příliš překombinované… Spíš bych ale uvažoval ve směru že se nesmí dozvědětne ne proto že by to nemusel unýst, ale proto že on není on, ale dejme tomu Skrull s vymytým moskem a nahranou osobností Coulsona. Skrullové umí měnit podobu, takže tím by se to vyřešilo.

16.10.2013 | 19:23:45
iNstinkt-

Tak za 1. Coulson umřel to tam bylo řečeno. Někdo ho buďto přivedl z5 (MAGIE). Nebo je to clon, robot. Nic jinýho to bejt nemůže.

16.10.2013 | 19:29:40
Blackhand47XD

Co když má Coulson dvojče a tomu vymazali pameť a nahráli Philovy vzpomínky. Taky by to sedělo ne ?

webmaster
17.10.2013 | 6:45:58
Sykysan

Je důležité se nejen dívat na historii podobných událostí v marvelu, ale historii podobných událostí v dílech whedon family. V takovém světle pak moc nezáleží na tom co, ale jak. Takže slabší teorie ala klon nebo robot/android bych nevylučoval, protože na nich by mohlo být zajímavé právě to, jakým způsoben se toho docílilo nebo jaké to má háčky. Každopádně mlží tvůrci bravurně (aneb poznámka na konci čtvrtého dílu). Osobně se mi nejvíc líbí varianta se Scarlet Witch i když si uvědomuju, že je nereálná.

17.10.2013 | 9:02:54
Oveckoun

#11 KevSpa: Tak nejsem přece barbar- Avengers, nějakého Spidermana a Ameriku jsem viděl. Spíš jsem narážel na to prostředí komixů. Tam jsem mimo :)

17.10.2013 | 19:33:40
jedy357

Jsem zastánce LMD či její cinematic verze, důvod píšu v teoriích a spoilerech v diskuzi ;) Zvlášt po posledním dílu jsem si tím dost jistý.

17.10.2013 | 21:00:12
dswp

myslim si,ze jak byl Coulson na Tahiti,tak tam ve skutecnosti nikdy nebyl.to byla prave doba,kdy s nim shield neco delal a pak az mu „skoncila“ dovolena na Tahiti tak byl v provozu.robot to asi nebude,protoze citi bolest a pumpuje mu krev.a asi by si vsiml,kdyby byl nejak mechanicky.podle me je to nejaky prototyp shieldu klonu/dvojcete se starymi vzpominkami viz E02.Pro Furyho byl Coulson tak moc dobrej,ze si nemohl dovolit ho ztratit.Na druhou stranu verze se superserem taky neni spatna,proste po zasazeni kopim spadl do bezvedomi,Fury rekl ze je mrtvej a lekari ho s pomoci supersera dali do kupy. ps. nevim jestli je to pravda,ale tak nejak mi vyznelo,ze M.May ve skutecnosti nevi,co se s Coulsonem stalo

18.10.2013 | 13:16:36
Xegiie

byl něčím nebo někým oživen, přežít to nemohl jak je tu zmíněno a nějaký klon nebo robot mi tam nesedí

19.10.2013 | 17:31:15
Rodny

Já si myslím, že ještě než dostal doktor žezlo ke zkoumání, S.H.I.E.L.D. ho nějak upravil nebo na něj něco dal, nějaký regeneračníten­tononc. A nebo mu je to samé, co Té agentce, která má to oko… Ale nvm…

21.10.2013 | 12:54:10
Tygy

Osobně to vidím, že z něj udělali robota. Ve 4 díle !!!Spoiler!!! ke konci ta ženská přeci řekla něco ve smyslu „co jste mu provedli?“ . Podle mě si ho sjela rentgenem a viděla v něm hadičky namísto žil :-)

2.11.2013 | 20:26:29
Menelvagor

zastávám teorii LMD s souvislosti se Scarlet Witch, což bude ta čelistka bych řekl, i když bude oproti němu dost mladá,ale i takový páry jsou,nicméně abych tu teorii vysvětlil: po smrti Coulsona na hellicarieru zavolali Scarlet Witch, ta nedokázala oživit Coulsona a jeho tělo, nicméně přenesla jeho mysl do jeho vlastního LMD, tim pádem jeho duše(mysl, nazývejte to jak chcete) stále žije nicméně v těle robotického dvojníka

3.11.2013 | 18:00:47
Sputnik

Podla mna nie je ani robot ani klon) Ak by bol robot nezda sa mi zeby dostal tak vela pravomoci a dokonca svoj vlastny tym co dostava tak exkluzivne pripady a varianta klona mi pride prilis obycajna…skor tipujem ze na zachranu jeho zivota pouzili neoverenu mimozemsku technologiu.

4.11.2013 | 17:14:33
Menelvagor

řekl bych že po díle FZZT padá teorie o LMD, sice říká že má trochu víc železa v krvi a má takový narážky jako že se blýská a nepotí,ale přeci jen je z masa a krve ostatně i samotná přítomnost krve to dokazuje,nicméně ta zvášená hladina železa může znamenat že má celkem velkou část těla,obzvlášť v okolí srdce ze železa. Přesto stále chybí vysvětlení jak ho přivedli zpět k životu, stále sázím na Scarlet Witch

6.11.2013 | 21:19:35
Wiffy

Mám takový pocit, že v tomto případě to může být cokoliv nebo kombinace více věcí, ale podle všeho se mu něco stalo až po jeho smrti. Do té doby se zdál naprosto normální, ve společnosti, kterou se pohyboval (všichni ti superchytří a superrychlosilní jedinci) byl dokonce až svou normálností divný. A ohledně té čelistky nikde není dané, že se spolu šmajchovali v jeho červeném bouráku. Jestli je to Scarlet Witch, klidně se ji mohl pokoušet rekrutovat, Pepper si to vyložila po svém a on jí to nevyvracel.

#31 SwitchCZ
7.11.2013 | 16:38:38
Itsfullofnames

Zda se nejpravděpodobnější verze s klonem, kdyby byl LMD stačilo by přehrát jeho mysl do LMD a nemuseli by si vymejšlet historku o třech měsících na Tahiti. Po dílu The Well na konci se mi to jen potvrzuje. Tahiti byla jen virtualní realita nebo nahraná umělá vzpomínka a on mezitím dorůstal v nějaké nádrži do svého původního věku.

21.11.2013 | 21:17:58
Abs

Tak jsme hodila svou teorii do Diskuze do Spoilerů, protože k tomu mám ještě něco dalšího, ale jak jsem psala tam, nejpravděpodobnější mi přijde robotická část, nebo klon.

26.11.2013 | 14:57:26
Mesiah

100% jde o LMD. Pokud si vzpomenete na díl, kde byla afroameričanky, která měla místo oka kameru, tak na konci se ptala: „Co jste to s Coulsonem udělali?!“ – jednoznačně musela vidět, že je něco jinak… Klon by byl pouze zase a opět stejná tkáň a na tom není nic neobvyklého a co se týká Tahiti – lidská mysl se musí nějak naučit komunikovat s „umělým tělem“ – ať už to bylo virtuální tahiti, nebo reálné, šlo o regenerační pobyt, kde se „rozhýbávál“. :)

30.11.2013 | 10:21:30
ebegras

#1 Hurley: ja si osobne myslim ze jedina rozumna teoria je ze ozivili bud nejakou latkou,predmetom alebo nejaka osoba so schopnostami ho ozivila,pretoze keby bol robot alebo naklonovany tak by to asi simonsova a fitz zistili ked daval robit vysetrenia u nich,,

2.1.2014 | 15:46:06
SwitchCZ

#26 Wiffy: To je pěkná teorie… Já bych jenom podotkl, že v Avengers je ještě jedna scéna o které se dosud nikdo nezmínil a to ta, kde Maruš Hill, říká, že ty karty neměl u sebe, ale ve skřínce, což znamená, že Fury lhal a navíc si dal práci s krví. (Čímž mimochodem zničil Philovu kolekci :( …) Já bych řekl, že to bude také hrát nějakou roli… A motivace Avangers je příliš prvoplánové na to, aby to bylo pouze tak. A ještě mě napadá, všichni ti neustále vytahujete tu jednookou černošku, ale to, že poznala, že je jiný, nemusí nutně znamenat, že ho okukovala rentgenem. Může to znamenat prostě to, že poznala, že se radikálně změnil, což posloucháme od samého začátku seriálu… Osobně se mi nejvíc líbí teorie se Scarlet Witch. A ještě je možné, že se tam objevila magická postava Stana Leeho a jakožto superotec superlidí (a všech členu Avengers a např. třeba Dr. Strange) vdechla Coulsonovi nový život :D (ne vážně, SL byl doposud úplně všude, ale zde jsem ho ještě neviděl…)

24.1.2014 | 7:28:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Ukázka k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

10 věcí, které by se měly stát před koncem seriálu

S napětím očekáváme sedmou řadu seriálu, který původně vznikl, aby mohl Phila Coulsona, miláčka fanoušků, vrátit zpátky. Během následujících let se svým týmem objevil Inhumans, bojoval s Kree, cestoval časem, přežil v budoucnosti i cestoval do vesmíru vlastní lodí. Co nás ale ještě čeká?

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás