Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizod Window of Opportunity a Fear and Loathing on the Planet of Kitson

Postřehy z epizod Window of Opportunity a Fear and Loathing on the Planet of Kitson

Postřehy z epizod Window of Opportunity a Fear and Loathing on the Planet of Kitson

Zatímco se druhý díl zaměřoval především na děj na Zemi, ve třetí epizodě jsme si užili pořádnou vesmírnou jízdu. Tvůrci se při tvorbě této epizody ve velkém inspirovali jedním slavným dílem, přičemž jsme se dočkali jedné zajímavé postavy.

17 0
30.5.2019

Sarge=Coulson?

Druhá epizoda zkrácené šesté série nám přinesla jeden detail k postavě Coulsona, který víceméně podporuje nejednu teorii. Marcus Benson přišel s faktem, že Coulson i Sarge mají zcela identickou DNA, což může znamenat vymazané vzpomínky, alternativní realitu i klona. May sice tvrdí, že svého šéfa a nejlepšího přítele viděla umírat, ale kdo ví, co se s tělem stalo potom. Uvidíme, třeba nám tvůrci naservírují mnohem složitější vysvětlení než některé z těch, které jsme si jmenovali.

Co Sarge pojí s pozemským hrdinou?


Malachi

Po Enochovi a Noahovi se na scéně objevil další z Chronicomů, tentokrát však zaměřený na lov. Malachiho jméno opět vychází ze Starého zákona, přičemž je možné, že se tvůrci inspirovali i jedním z jeho komiksových jmenovců. Čarodějku a anděla tedy přeskočíme a podíváme se rovnou na vesmírného fantoma. Tato rasa sloužila budoucímu já Kanga, který si říkal Immortus a byl pánem času.

To samozřejmě k postavám Chronicomů i trochu sedí, jelikož jde především o pozorovatele méně vyvinutých ras. Tento komiksový Malachi měl za úkol dostatečně zaměstnat Avengers předtím, než se na scéně objeví Onslaught, hybrid Profesora X a Magneta. Později se Malachi stal členem Anachronautů, což bylo jakési zvláštní komando. Snad se o jeho postavě dozvíme v budoucnu více a nepůjde jen o bezduchého poskoka nějakého většího záporáka.

Vychází Malachi z komiksů nebo ne?

Planeta Kitson

O této planetě jsme slyšeli již v minulé sérii, kdy šlo pouze o odkaz na jednoho z tvůrců seriálu. Už tehdy nám bylo řečeno, že jde o svět s vyhlášenými bordely, ale nikdo asi nečekal, že se na planetu doopravdy vydáme. Na Kitsonu jsme mohli mimo jiné spatřit vesmírné varianty několika našich hazardních her, jako byl například Blackjack, u něhož je i v reálu zakázáno počítat si karty. V následujících dílech bychom pak měli potkat i majitele této planety, pana Kitsona, kterého si zahraje Anthony Michael Hall.

Planeta Kitson začala jako nevinný odkaz v páté sérii.

Popkulturní odkazy

Už samotný název třetí epizody vám mohl evokovat film a knihu Strach a hnus v Las Vegas, přičemž i několik pasáží v epizodě parodovalo samotný film. Zmínit můžeme například scénu, kdy se Daisy zhulila, šla kasinem a my slyšeli její myšlenky. Kromě tohoto díla pak došlo také na rozřazování do Bradavických kolejí ze slavného Harryho Pottera.

Strach a hnus v Las Vegas ve velkém inspiroval tuto epizodu.

Kdo je podle vás Sarge? Jak na vás působí postava Malachiho?

Foto: Marvel, ABC, Universal Studios

Diskuze /9

antty

Jemma je celkem podobná Hermioně, tak asi proto ten vtípek s kolejema.

webmaster
30.5.2019 | 23:36:26
choudys

Hrál Mack toho zelenýho rozdávače?

#3 Blackhand47XD
31.5.2019 | 8:17:05
Blackhand47XD

#2 choudys: Nehrál, ale je mu hodně podobný.

webmaster
31.5.2019 | 9:14:04
Ann Taylor

Nejlepší byl stejně ten vyhazovač na Kitsonu. Takovej prostě… automaticky to hned nebyl „zlej mimozemšťan, co všechny hned mlátí“, což je velice častý. Prostě obyčejnej vyhazovač :D

redaktor
31.5.2019 | 9:23:54
Ann Taylor

Jo a mimochodem k tomu Coulsonovi, vždyť ta Snowflake furt mele o reinkarnaci, není prostě reinkarnovanej? :D

#6 antty
redaktor
31.5.2019 | 9:25:09
antty

#5 Ann Taylor: no ale i ostatní v týmu se na ni koukaj, jako že jí hrabe (alespoň mi to tak přijde). ale nebýt toho divnýho příchodu, tak bych řekl, že jde prostě o rasu, co obsadí mrtvá těla, čili osobnost je někoho jiného, ale tělo patří skutečně Coulsonovi.

#7 Blackhand47XD #8 Ann Taylor
webmaster
31.5.2019 | 12:47:44
Blackhand47XD

#6 antty: A víš, že tomu nahrává i nová synopse? „Parazitičtí mimozemšťané vyhrožují lidské rase.“ Ale samozřejmě to může souviset i s příběhem v kosmu.

webmaster
31.5.2019 | 19:26:48
Ann Taylor

#6 antty: Jo, koukaj, ale taky jí říkal něco jako ať dá pokoj, že ne všichni se stanou motýly, takže něco takovýho se tam asi děje – i když to třeba nesouvisí s Coulsonem.

redaktor
31.5.2019 | 22:02:22
Godrick

Všichni víme jak je to s Coulsonem, je z jiné alternativní reality a Tvůrci se budou snažit nastínit, že se reality opravdu prolnuly jak neměly.Nezachrání ho do této reality, jen ho pošlou zpět tam od odkud byl.

9.6.2019 | 10:48:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Adapt or Die

cz60%

Překlad: @Zira, @annePel, @laisobel
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Tvůrci dali do poslední série Agentů S.H.I.E.L.D.u maximum

Agenti S.H.I.E.L.D.u jsou jediným Marvel seriálem, který to i přes nemalé šance na zrušení dotáhl až do konce. Poslední řady se tak dočkáme již příští rok a tvůrci ji samozřejmě nezapomněli patřičně vynachválit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás