Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Jemma Simmons

Jemma Simmons

Geniální biochemička Jemma Simmons je spolu se svým neoddělitelným parťákem a kolegou Leem Fitzem vycházející hvězdou ve výzkumném oddělení S.H.I.E.L.D.u a klíčovou podporou Coulsonova týmu.

Sezóny 7
2013 - 2020

Základní informace

Anglická doktorka Jemma Simmons má slabost pro vědu a její entuziasmus dělá tuto práci jejím celoživotním dobrodružstvím. Agenti Fitz a Simmons mají svou historii silně spjatou – potkali se už na akademii S.H.I.E.L.D.u.

Vztah těchto dvou agentů má bratrsko-sesterský charakter, často se pouštějí do přátelských hádek, což jen potvrzuje, že spolu strávili jistý čas a jejich společná práce jako tým poskytuje podporu a pomoc jeden druhému, je-li to nezbytné. Oba jsou očividně vysoce inteligentní, Simmons je vystudovaná biochemička a Fitz technický inženýr. Společně se dokáží postavit každé výzvě.

První série

S týmem agenta Coulsona se Jemma dostává do různých nebezpečenství, kdy jí například hrozí smrt po nakažení mimozemským virem na bázi elektřiny. Po čase je navíc zjevné, že Leo Fitz v Jemmě vidí někoho víc než kamarádku, ona jeho city ale zřejmě neopětuje. S kým si naopak velmi brzy začne rozumět, je agent Antoine Triplett, který s týmem začne spolupracovat a který je s agentkou Simmons v Uzlu během jeho napadení Hydrou.

Když se agenti Fitz a Simmons záhy dozví, že pro Hydru pracuje i agent Grant Ward, jsou v bezpečnostním kontejneru vyhození z letadla až na dno oceánu. Oba ale přežijí a Fitz přijde na způsob, jak Jemmu zachránit, přestože týž plán by znamenal jeho smrt. Leo Jemmě přizná své city k ní a je připraven zemřít, Jemma ho ale zachrání a vyplave s ním na hladinu, kde jsou nabráni Nickem Furym. Oba tedy přežili, Fitz však upadl do kómatu.

Druhá série

Simmons nedokázala unést to, co Ward provedl Fitzovi, který nyní trpí mozkovou hypoxií, a tak se nakonec rozhodne odejít. Místo aby však úplně opustila S.H.I.E.L.D., stala se dvojitou agentkou zodpovídající se výhradně řediteli Coulsonovi, který ji nastrčil do jedné z laboratoří Hydry. Když bylo nedlouho poté její krytí odhaleno, zachránila Jemmu agentka Bobbi Morse a obě se vrátily na Coulsonovu základnu.

Fitz Jemmě vyčítá, že ho opustila, zatímco ona se mu snaží vysvětlit, jak bolestivé by pro ni bylo zůstat. Simmons je nyní ovládnutá nenávistí vůči Grantu Wardovi a když navíc v tunelech mimozemského města zemře agent Antoine Triplett, Jemmina nenávist se ještě znásobí a nasměruje vůči nadaným jedincům. Jakmile ale Simmons zjistí, že jedním z těchto nadaných je i Skye, její nenávist trochu poleví. Přesto však když je Coulsonův tým při jedné misi donucen spolupracovat s Wardem, Jemma se ho pokusí zabít – místo něj však zemře Sunil Bakshi, který se za Warda obětuje.

Vztah Jemmy a Lea se začíná zlepšovat a nerozlučnou dvojku z nich zase udělá útok agenta Gonzalese na jejich základnu, kvůli kterému musí držet zase při sobě. Nakonec Jemma Fitzovi prozradí, že k němu přece jen možná cítí něco víc, a on ji proto pozve na večeři. Všechno se zdá být až idylické, dokud se neotevře kontejner uchovávající záhadný mimozemský artefakt, který do sebe Jemmu znenadání vcucne.

Třetí série

Monolith přenesl Jemmu na jinou planetu, kde se na první pohled nenacházel žádný život. Jemma se zde postupem času naučila přežívat a lovila zde místní chapadlovité potvory, které následně jedla. Jednoho dne padla do pasti postavené Willem Danielsem, což byl astronaut, jehož vláda skrze Monolith dříve poslala. Jemma si s ním začala rozumět a dozvěděla se o tajemném stvoření, které znamená smrt.

Jednoho dne se S.H.I.E.L.D.u se podařilo na planetu dorazit a Jemmu zachránili. Z Willa se ale vyklubal onen tajemný tvor, který se přenesl do Warda. Zpátky na Zemi trpěla Jemma nočními můrami, ale Fitz byl ochoten jí pomáhat. Dvojice se postupně začala dávat dohromady, Jemma navíc začala podstupovat trénink, aby se byla schopná bránit. Následně se podílela na poražení Hiva, kdy naverbovali Holdena Radcliffea, jehož se i samotný Hive pokoušel mít na své straně. Po této bitvě, kdy se obětoval Lincoln, opustila Daisy S.H.I.E.L.D. a tým se tak opět na chvíli rozpadl.

Čtvrtá série

Jelikož se Coulson s Mackem vydal pátrat po Daisy, bylo třeba zajistit S.H.I.E.L.D.u no­vého ředitele, kterým se stal Jeffrey Mace. Ten udělal z Jemmy svou speciální poradkyni a ředitelkou vědy a technologie. Ve volném čase navíc pomáhala Fitzovi s jeho projektem Konstrukce, což bylo virtuální prostředí. Když se S.H.I.E.L.D. potýkal s nehmotnými duchy, bylo na Jemmě, aby tomu přišla na kloub. Vše nakonec vedlo k projektu Momentum Labs, který se zvrtl.

Zvrat nastal v momentě, kdy vyšlo najevo, že Fitz pomáhal Radcliffeovi s výrobou robotické Aidy. Tou dobou ale měla Jemma podstoupit test na detektoru lži, kdy však prošla, jelikož znala i Maceovo tajemství. Když Radcliffe zradil S.H.I.E.L.D. a spolu s Aidou vytvořil dokonalou Konstukci, kde byl tým S.H.I.E.L.D.u u­vězněn, byla Jemma jednou z těch, kdo zajetí unikl a vydal se přátele zachránit. V této realitě však byla její postava mrtvá a musela zde tak s touto rolí pracovat. Nejhorší to bylo pro Fitze, kterého si zde Aida omotala kolem prstu a vyřešení celého problému u něj vedlo k traumatu.

Pátá série

Po událostech v Konstrukci byl S.H.I.E.L.D. připraven se vzdát vládě, ale byl přenesen do roku 2091, kdy měli přijít na kloub tomu, jak byla Země zničena. Jemma zde padla do otroctví Kree, kdy ji po pomoci jednomu otrokovi nechal odvést místní vůdce Kasius. Jemma zde pomáhala s Inhumany, dokud jednoho dne nedorazil do budoucnosti i Fitz, který zde původně poslán nebyl. Společnými silami se hrdinové vrátili zpátky do svého času, kde nyní měli zabránit zničení planety.

Problémem však byla opět Hydra, která se nechtěla vzdát. Yo-Yo například přišla o ruce, které jí pak museli nahradit robotickými, a navíc týmu došlo, že Coulson umírá. Jemma si poté vzala Fitze za manžela, ale o nějaký čas později o něj přišla, jelikož při záchraně Země zemřel. Jeden Fitz byl ale na cestě do budoucnosti a Jemma se proto s dalšími přáteli rozhodla, že jej poletí vyzvednout.

Šestá série

Měsíce pátrání po Fitzovi ve vesmíru začaly přivádět tým do deprese a k větší touze po návratu domů. Jemma své pátrání ale odmítala vzdát a Fitze nakonec nalezla na Kitsonu. Jejího manžela sice odvedli Chronicomové, ale tým jej letěl zachránit. Na lodi Konfederace zjistili o co Chronicomům jde, kdy Fitze potřebovali k sestrojení stroje času. Zatímco Fitz a Simmonsová na lodi zůstali, ostatní letěli domů. V zajetí navíc dvojice konečně vyřešila své problémy a s pomocí Enocha unikli pryč.

Zpátky na Kitsonu nastoupili na loď Izel, která je měla dovézt na Zemi. Dvojici ale došlo, že Izel není tak dobrá, jak si mysleli a vlastně plánuje Zemi zničit. Když je jejich přátelé vyzvedli a loď Izel zničili, nečekali, že své vědomí přenese na jednoho z nich. Společnými silami i tento problém vyřešili, navíc když jim pomohl Deke, jejich vnuk z budoucnosti. Fitz a Simmonsová se ale brzy museli opět rozdělit, jelikož nyní chtěli Zemi získat Chronicomové a aby je mohli porazit, muselo dojít k tomuto razantnímu kroku. Jemma letěla na cestu do minulosti a Fitz zůstal neznámo kde.

Sedmá série

Aby Jemma nevěděla, kde se Fitz nachází, dostala implantát, který jí blokoval vzpomínky. Mimo jiné měla zapomenout, že si s Fitzem udělala dceru, kvůli které by se mohla chtít vrátit. Zatímco většina členů týmu chodila do terénu, pozorovala Simmonsová přístroje kvůli časovým skokům. Pro Yo-Yo třeba ale vytvořila nové ruce, které jí dávaly opět cit. Jemma se následně vydala do města, když byla postřelena žena jménem Viola a tým jí potřeboval operovat.

V roce 1955 pak zase převzala identitu Peggy Carterové, když tým musel infiltrovat Oblast 51, ale naneštěstí tam touto dobou dorazil Daniel Sousa, bývalý milenec originální Carterové. V obou obdobích byli agenti úspěšní a dokonce zachránili Sousu před jistou smrtí a vzali jej s sebou. Jemmin implantát následně začal vykazovat chyby a na moment musel být vyndán, když Zephyr uvízl v časové smyčce. Jemmu následně unesl mladý John Garrett, který dělal pro Nathaniela Malicka. Oba totiž spolupracovali s Chronicomy a chtěli vědět, zda je Fitz naživu.

Jemmu se jim ale nepodařilo vyslechnout a následně jí zachránila Daisy s dalšími členy týmu. Jemma se poté znovu shledala s Fitzem, kdy se jí i vrátily vzpomínky. Když nakonec Chronicomy porazili, odešla dvojice do důchodu a začala se starat o svou dceru. Pro Piper pak vytvořili robotického Davise, jelikož jim pohlídala dítě, když to potřebovali.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MartinP79

Velice dobře zahrané, postava prochází vývojem, není takový suchar jako Sky, ikdyž je „Britka“ stejně tam jsou vážnější linky. S agentem Fitzem se dobře doplňují. Není to ani přehnaně MacGyver , ale má nápady. Jo podle mě patří k těm lepším postavám serií.

Patří ji asi i jedna z nejvtipnějších scének v celé sérii. Kdy si střihne zombie kanibalku..

21.4.2023 | 21:29:07
sábahi

Miluju postavu Jemmy. Je skvěle zahraná :D

10.2.2021 | 16:48:28
Jiri007

Jemmu jsem měl rad hlavně kvuli jeji chytrosti a krase a že si dokazala poradit s každym problemem a s Fitzem byly perfektni par.

redaktor
2.9.2020 | 16:41:44
Milano33

Úžasná postava! Je krásna a chytrá. A patrí k Fitzovi, Fitz-Simmons proste musí byť a snáď sa dočkajú zaslúženého šťastného konca.

1.7.2020 | 23:23:56
Be_bee

FitzSimmons forever

22.7.2019 | 12:49:59
-Skinner-

Spolu s Fitzom asi najlepší románik akéhokoľvek seriálu.

2.7.2019 | 20:03:19
Rik

Hned po Coulsonovi

22.12.2017 | 0:14:57
Spiker

ze začátku jsem jí chtěl nechat umřít, ale teď jsem si jí celkem oblíbil..

22.5.2017 | 16:01:08
lokcky

Nemám ji moc ráda :/ To její chování…

13.2.2017 | 15:40:43
littlefool

Její chování vůči Fitzovi mě štve, jinak je v pohodě

19.9.2016 | 16:28:31
1

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama