Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.)
91/100 - 655×

Agents of S.H.I.E.L.D.(Agenti S.H.I.E.L.D.)

V seriálu z produkce Josse Whedona navazujícího na film Avengers z roku 2012 dává zmrtvýchvstalý agent Phil Coulson dohromady tým agentů S.H.I.E.L.D.u, kteří budou řešit a zkoumat nové neobvyklé případy po celém světě a chránit obyčejné před vším neobyčejným, záhadným a nebezpečným.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 43 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Brian Patrick Wade (Absorbing Man), Maya Stojan (Agentka 33), Mallory Jansen (Aida), Alicia Vela-Bailey (Alisha Whitley), Harlow Happy Hexum (Alya Fitz), Blair Underwood (Andrew Garner), Christine Adams (Anne Weaver), B. J. Britt (Antoine Triplett), Adrianne Palicki (Bobbi Morse), Patrick Cavanaugh (Burrows), Kyle MacLachlan (Calvin Zabo), Chloe Bennet (Daisy Johnson), Lucas Bryant (Damon Keller), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Reed Diamond (Daniel Whitehall)

Leo Fitz

Leo Fitz

Jak vynikající je inženýr, tak neschopný je, co se týče sociálního života. Ne vždy je také na stejné vlnové délce se svou výzkumnou partnerkou Jemmou Simmons, se kterou ale jinak tvoří samotný mozek Coulsonova týmu.

Sezóny 7
2013 - 2020

Základní informace

  • Celým jménem: Leopold James Fitz
  • Příslušnost: S.H.I.E.L.D.
  • Poprvé se objevil v: Pilot
  • Hraje: Iain De Caestecker

Skotský rodák Leopold Fitz a Angličanka Jemma Simmons jsou nerozdělitelná dvojka, přestože jsou to v podstatě ještě zelenáči. Ani jeden z nich totiž zatím nebyl v terénu. Oba mají svou historii vzájemně silně spjatou – potkali se už na akademii S.H.I.E.L.D.u.

Vztah těchto dvou agentů má bratrsko-sesterský charakter. Často se pouštějí do přátelských hádek, což jen potvrzuje, že spolu strávili jistý čas a jejich společná práce jako týmu poskytuje podporu a pomoc jeden druhému, je-li to nezbytné. Oba jsou očividně vysoce inteligentní, Simmons je vystudovaná biochemička a Fitz technický inženýr. Společně se dokáží postavit každé výzvě.

První série

Fitz a Simmons stojí za řadou vynálezů, které se pro jejich tým stanou nezbytnými. Mezi ty nejdůležitější patří například speciální omračovací zbraň „oblbovák“ nebo „myší díra“, malé zařízení schopné prořezat se téměř každým kovem, které využívají jen ti nejvýše postavení agenti S.H.I.E.L.D.u včet­ně Nicka Furyho.

Leo je tajně zamilovaný do své kolegyně Jemmy a během svého působení v týmu agenta Coulsona se v sobě snaží najít skrytou odvahu pravého agenta S.H.I.E.L.D.u, když se například vydává na nebezpečnou operaci v terénu s agentem Wardem.

Svou statečnost ale skutečně nachází až ve chvíli, kdy zjistí, že agenti Ward a Garrett pracují pro Hydru, a postaví se jim. Za to je však s Jemmou svržen v nouzové kapsli na dno oceánu, kde Fitz odhalí své city k Jemmě a je odhodlán obětovat život za to, aby mohla přežít. Simmons ale Fitze zachrání a po vynoření na hladinu je objeví Nick Fury. Přestože tak oba agenti přežili, Fitz zůstává v kómatu a není jisté, zda-li se ještě někdy probere.

Druhá série

Poté, co Fitz málem utonul, nyní trpí mozkovou hypoxií. Nedokáže se soustředit, vypadávají mu slova a občas nezvládá ani některé základní motorické úkony. Navíc si povídá sám pro sebe, což jeho mozek občas manifestuje jako rozhovor s Jemmou Simmons. Ta od S.H.I.E.L.D.u ale ve skutečnosti odešla a o Fitze se teď snaží starat nový člen Coulsonova týmu, agent Alphonso Mackenzie, se kterým se Fitz brzy spřátelí.

Fitzův stav se postupem času velmi pomalu zlepšuje, má však své překážky, jako například když se znovu setká s Grantem Wardem, který byl držen v cele S.H.I.E.L.D.u, nebo když se k týmu vrátí Jemma, jež byla do té doby nastrčená v Hydře jako dvojitá agentka.

Když Fitz odhalí nové zvláštní schopnosti Skye, snaží se to před Simmons i ostatními ututlat, protože se bojí jejich možné reakce vycházející z nenávisti vůči nadaným lidem. Propast mezi Fitzem a Simmons se však brzy začne zužovat a útok týmu agenta Gonzalese na jejich základnu je opět sjednotí v nerozlučnou dvojici. Postupem času si Jemma navíc uvědomí, že k Leovi přece jen možná cítí i něco víc…

Třetí série

Když Jemma zmizela v tajemném Monolithu, rozhodl se Fitz udělat cokoliv, aby zjistil, jak ji přivést zpátky. Jeho přátelé už pomalu ztráceli naději, ale Fitz stále bojoval. Fitz nakonec přišel s novou teorií o tom, co se mohlo stát a rozhodl se jí ověřit. Na pomoc si zavolali také Elliota Randolpha, což byl Asgarďan, kterého v minulosti konfrontovali. S pomocí Daisy nakonec otevřeli portál a Fitz Simmonsovou zachránil a přivedl zpátky na Zem.

Fitz se postupně začal s Jemmou dávat zase dohromady a jednoho dne mu řekla i o Willovi, jehož na druhé straně potkala. Fitz proto plánoval i jeho záchranu, ale nakonec se z něj vyklubal Hive, který se přenesl na Warda. Než se tým dozvěděl o „Wardově“ návratu, museli čelit Watchdogs, kteří chtěli zlikvidovat Inhumany. Fitz následně oslovil Holdena Radcliffea, kterého chtěl i Hive, ale díky spolupráci jej porazili a mezi Fitzem a Holdenem vzniklo nové přátelství.

Čtvrtá série

Po poražení Hiva začal Fitz pracovat na Konstrukci, se kterou mu Jemma pomáhala. Od Holdena se Fitz navíc dozvěděl o Aidě, kterou sestrojil, aby mohla pomáhat S.H.I.E.L.D.u. Fitz nakonec souhlasil s tím, že Holdenovi s Aidou vypomůže a tak ji začali spolu zdokonalovat. Aidu ale museli zničit, což vedlo k Holdenově zradě, jelikož chtěl navíc získat knihu Darkhold.

Stejně jako ostatní agenti ze S.H.I.E.L.D.u byl Fitz uzavřen do Konstrukce ovládané Aidou, kde si z něj udělala svého milence a Doktora ve vedení Hydry. V této realitě měl Fitz dobrý vztah se svým otcem a místo toho, aby šlo o dobrého člověka, z něj měli všichni strach. Když se vrátil do reality, litoval toho, čím se v Konstrukci stal. Aida jej navíc stále milovala, a jelikož byl kvůli ní Fitz zlomen, musel to ukončit a po jejím zničení jej musela Jemma utěšovat.

Pátá série

Problémy s LMD měly vést k zatčení S.H.I.E.L.D.u, na což byli připravení a měli v plánu se vzdát. Tým byl ale přenesen do budoucnosti, tedy s výjimkou Fitze, kterého zajala americká armáda s Haleovou ve vedení. S pomocí Lance Huntera ale Fitz unikl a konfrontoval Enocha, který jeho přátele poslal do budoucnosti. Když Enoch zjistil, jakou roli Fitz sehraje, vydal se spolu i s ním do budoucnosti jeho přátele zachránit, což se jim také podařilo.

Když se vrátili zpět do přítomnosti, musel tým zastavit zničení Země i čelit Haleové, která ve skutečnosti vedla další z větví Hydry. Fitz a Simmonsová se navíc konečně vzali a dozvěděli se také, že je Deke jejich vnuk z budoucnosti. Fitz se pak při záchraně Země obětoval, což vedlo k jeho smrti, ale jelikož byl ještě jeden Fitz v kryospánku a na cestě do budoucnosti, vydali se jej jeho přátelé najít a přivézt zpět domů.

Šestá série

Jelikož byla časová linie změněna, narušil Fitzovu cestu do budoucnosti útok. Spolu s Enochem byli proto nuceni pracovat jako inženýři na vesmírném plavidle, dokud nevystoupili na Kitsonu, kde se pokusili vydělat si na cestu domů. Fitze ale unesli Chronicomové, načež jej jeho přátelé letěli zachránit. Simmonsová zde ale s Fitzem zůstala, jelikož Chronicomové potřebovali jejich pomoc. Enoch ale dvojici osvobodil a vyrazili opět na Kitson.

Na Kitsonu se potkali s Izel, která jim slíbila odvoz domů, ale brzy vyšlo najevo, že není tak dobrá, jak si mysleli. Izel šlo totiž o ovládnutí Země s pomocí svých Shrikeů, čemuž tým ale zabránil. Chronicomové se následně rozhodli, že Zemi ovládnout a S.H.I.E.L.D. proto musel jednat. Jemma s Fitzem proto sestrojili stroj času a tým vyslali do minulosti, aby Chronicomům ve vítězství zabránili. Fitze ale s sebou nevzali, ten musel zůstat mimo, aby udrželi všechny v bezpečí.

Sedmá série

Fitz tedy zůstal v originální časové lince, zatímco ostatní museli projít jednotlivými obdobími v jiné realitě, aby měli šanci Chronicomy porazit. Skrze říši kvant se s týmem následně spojil a vyšlo najevo, že si Fitz s Simmonsová udělali v době, kdy dělali na stroji času, dceru jménem Alya Fitz. Fitz následně vyslal Jemmu spolu s ostatními a hlídal spojení s původní linkou. Když se střetl s ostatními, pomohl Jemmě získat zpátky vzpomínky a následně vzali Chronicomy s sebou do svojí časové linky.

Fitz a Jemma poté vyrazili do Majáku, aby odlákali Chronicomy a tým mohl infiltrovat jejich mateřskou loď a porazit je. Po poražení robotických nepřátel šli Fitz se Simmonsovou do důchodu, kdy se začali věnovat svojí dceři. Za odměnu, že jim ji Piper pohlídala, pro ní vytvořili robotického Davise, s kterým byli dlouhou dobu parťáci.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Nejlepší postava celého seriálu. V první sérii jsem si ho skoro nevšímala, ale postupně jsem si ho zamilovala. S Jemmou se k sobě hrozně hodí. :) :D

10.2.2021 | 16:59:10
Billy the Kid

v páté serii mě neskutečně bavil :)

11.8.2020 | 20:51:40
BLHikachu

Nemôžem uveriť že som na začiatku hodnotila postavu 60%… teraz je to moja najobľúbenejšia postava nielen z tohto seriálu, ale snáď úplne zo všetkých seriálov/filmov… presne ako bolo písané, neskutočne komplexný, po štvrtej sérii nie je o čom ♥ a Iain je proste borec, herec najvyššej kvality.

5.8.2020 | 22:46:51
Milano33

Bezpochyby najlepšia postava seriálu, neuveriteľne komplexná, ktorá má svoje svetlé aj temné stránky. Síce je génius, ale tak či onak je stále iba človekom, ktorý sa nebojí prejaviť svoje emócie a ani vyjadriť svoj názor. A preto ide o moju vôbec najobľúbenejšiu postavu. A snáď mu to s Jemmou všetko krásne vyjde, lebo tým, čím si už tí dvaja už spoločne prešli, zaslúžia si šťastný koniec. A aj Leopold s Frameworku bol úžasný.

1.7.2020 | 23:23:45
Be_bee

Nejvíc obdivuji jak Iain De Caestecker dokáže zahrát naprosto jakoukoliv osobnost – od stydlivého Fitze po bezcitného doktora

22.7.2019 | 12:52:44
-Skinner-

Iain De Caestecker je najlepší herec v seriály. Niektoré jeho scény obsahujú herecké výkony najvyššej kvality.

2.7.2019 | 20:02:26
jkuča

snad se ještě vrátíme k evil verzi

29.1.2018 | 19:19:03
Ironic

Nejlepší postava seriálu (ý)

8.1.2018 | 12:42:46
Spiker

Vždycky mě spíš otravoval..jeho evil verze ale stála za to a poprvý mě bavil alespoň trošku..i když bylo vidět, že se hodně snaží překonávat svou přirozenost.

22.5.2017 | 16:02:24
Valada06

Výborná postava!

čestný člen redakce
11.5.2017 | 0:12:31
1

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama