Avengers Valkyrie

Valkyrie

Valkyrie

Asgardská válečnice, která se na Sakaaru živí jako námezdní lovkyně.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: Brunnhilde
Výška: 1,90 m
Váha: 215 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: černá (v komiksu blond)
Autoři postavy: Steve Englehart, Sal Buscema
Představitel: Tessa Thompson
Poprvé se objevil v:
Defenders #4 (únor 1973)

Filmy

O Valkýře

Brunnhilda je mocná asgardská válečnice, která byla pověřena Odinem k vedení oddílu Valkýr. V boji užívá buďto kopí nebo svého meče jménem Dragonfang. Létá na okřídleném oři jménem Aragorn, kterého dostala darem od Black Knighta. Mimo Valkýry je také členkou ženského týmu Defenders, kde spolu s Misty Knight zastává pozici vůdce.


Mezi její nepřátele patří Bi-Beast, Darkstar, Enchantress, Executioner, Korvac, Magus a Ursa Major.

Komiksy

Kdysi dávno byla zvolena Odinem, aby vedla oddíl Valkýr, které na bitevním poli vyberou ty, jež si zaslouží vstoupit do Valhally. Jednoho dne narazila na Amoru, která jí nabídla život plný dobrodružství. Po několik týdnů ji kouzelnice doprovázela a nakonec ji uzavřela do magického krystalu. Po několik století pak užívala její tělo ke svým účelům. Její vědomí se nakonec přesunulu do Barbery Norrissové, zatímco duše této ženy zůstala uvězněna v těle Brunnhildy.

Valkýra se na čas přidala k Defenders a pomohla jim v bitvách proti Attumovi, Bratrstvu mutantů i Dormammu. Až po mnoha bitvách ji byl Doctor Strange schopen pomoci se získáním jejího skutečného těla, načež se Valkýra pomstila Amoře a uvěznila ji do jejího krystalu. Když se do Asgardu vrátil Cul Borson, byla pověřena Odinem, aby vystopovala a zničila jeho kladiva, která mu dávají sílu. Kladiva se jí zničit nepodařilo, ale válku proti Culovi vyhráli jiní. Všematka poté Valkýře navrhla, aby založila nový tým složený z pozemských hrdinek.

Brunnhilda si řekla, že Země nemá tak silné ženy, takže tým nevznikl. Díky tomu se Carolině le Fay podařilo přivést k životu Doom Maidens, které začaly ohrožovat svět. Valkýra poté potkala Místy Knight, s jejíž pomocí nepřítele porazila a vybudovala s ní nový tým Defenders.

Filmy, seriály a další média

S Valkýrou jste se mohli potkat v animovaných filmech Hulk vs Thor a Thor: Tales of Asgard. Na televizních obrazovkách jste ji mohli spatřit v The Super Hero Squad Show a v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Na poli videoher se objevila v Marvel: Ultimate Alliance, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Mocná asgardská válečnice, která se po porážce Helou přesunula na Sakaar, kde se živí jako námezdní lovkyně. Její život se změní, když na planetu dorazí mladý princ jménem Thor, který chce Helu porazit a potřebuje její pomoc.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ethan

Nesadla mi :) Uvidíme ako to s ňou bude ďalej.

14.2.2018 | 17:34:34
Babylonian

Silně jsem se bál toho špatného castingu, ale nakonec se vše vysvětlilo! Tessiin výkon byl perfektní. Pokud někdo stále nechápe, proč to není blondýna a běloška, tak vám to teď velmi rád vysvětlím.

Ve filmu Thor: Ragnarok bylo při válce Valkýr s Helou vidět, jak jejich vůdkyně – Naše blonďatá Valkýra umírá a jediná přeživší je naše poločernoška Tessa. Tím pádem jsme dostali i originální Valkýru, ale ta umřela. Já jsem upřímně spokojen s tímto castingem, když jsme dostali i takové vysvětlení, proč tomu tak je.

13.12.2017 | 14:13:04
Kalam

dobrá postava

28.11.2017 | 15:47:54
CoRnDuCK

Pěkná náhrada za Jane ;)

26.11.2017 | 18:57:41
Kothy

kocka :)

29.10.2017 | 22:45:19

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie