Batwoman Bruce Wayne (Země-99)

Bruce Wayne (Země-99)

Bruce Wayne (Země-99)

Bývalý Batman, jenž po utrpěných zraněních potřebuje k pohybu exoskelet.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Bruce Wayne
Alias:: Batman
Výška: 1,88 m
Váha: 94 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond s šedinami
Autoři postavy: Mark Waid a Alex Ross
Představitel: Kevin Conroy
Poprvé se objevil: Kingdom Come #1 (květen 1996)

O Brucovi

Po letech obrany Gothamu před nejrůznějšími zločinci se Batman uchýlil do bezpečí své jeskyně a odmítl se zúčastnit dalších akcí. Batman ze série Kingdom Come sice nebojuje, stále má však na srdci blaho Gothamu, proto vytvořil legii svých robotů.


Komiksy

Po smrti rodičů se Bruce Wayne vypravil do světa do Gothamu se vrátil jako Batman, proslulý maskovaný ochránce. Brzy se dal dohromady i s Clarkem Kentem nebo-li Supermanem a Dianou Prince alias Wonder Woman a sestavil s nimi Justice League. Po letech obrany Gothamu však Bruce přišel k několika šrámům, kvůli kterým si nechal na míru vyrobit exoskelet, aby se mohl pohybovat. Následně se v Gothamu provalilo, kdo to vlastně je Batman a Bruceovo sídlo zničili Bane a Two-Face. Po těchto událostech si Bruce uzpůsobil Batcave jako domov a stáhl se z veřejného života, podobně jako Superman.

Bruce na Gotham nezanevřel a sestavil jednotky Bat robotů zvané Bat-Knights, kteří plnili podobnou funkci, jako kdysi Batman sám. Gotham se brzy stal bezpečnějším místem, nejen díky Bruceovi a jeho robotům, případně týmu metalidí, ale také díky novým superhrdinům, jejichž přítomnost se Wayneovi ani jeho metropoliskému kamarádovi příliš nezamlouvala.

Bruce v rozhovoru s Clarkem. Foto: DC Comics

Oba dva se však neshodli a zatímco Superman znovu zformoval Justice League, aby stál coby opozice novému hrdinovi Gogovi, Bruce se chopil vedení nového týmu hrdinů, kteří se stali agenty jak v Supesově okolí, tak v nitru Luthorova týmu Mankind Liberation. Když OSN napadla hrdiny, stal se z Bruce hlavní zachránce životů maskovaných mstitelů a ve své jeskyni jim poskytl prvotřídní lékařské ošetření. Bruce Wayne zemřel stářím v závěrečné kapitole ságy Kingdom Come v sešitě Justice Society of America Vol 3 22 z roku 2009.

Bruceův pohřeb navštívili všichni významní hrdinové. Foto: DC Comics

Crossover

Crossoverový Bruce vychází z Kingdom Come a v podání Kevina Conroye se mu i nápadně podobá. Tím však veškeré společné rysy končí. Bruce Wayne ze Země-99 je šílený maniak, který zabil několik významných gothamských zločinců jako jsou Joker, Mr. Freeze a Riddler. Na jeho stole jsou rovněž vystaveny brýle Clarka Kenta, jehož usmrtil proto, aby získal materiál na výstavbu exoskeletu, jenž mu pomáhá s pohybem. Svou sestřenici nejprve považuje za nějakého padoucha, rychle se ale zmíní o tom, že Jane Doe dřepí v Arkhamu a Clayface se stal jenom řídkým blátem. Když však tento Bruce napadne Supergirl, je Kate Kane nucena jej zabít. Těsně před skonem pak Bruce sdělí Kate, že pro tento svět již není naděje. Bruce ve své realitě podobně jako Kate zaměstnává Luka Foxe.

Kevin Conroy konečně jako Bruce Wayne. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

České titulky

Epizoda S01E10: How Queer Everything Is Today!

cz100%
DOKONČENO

Seriál Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO.

ohodnoťte seriál

Novinky z Gothamu

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

Reklama

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Narozeniny