Doctor Who (Pán času)
94/100 - 458×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Doctor Who (1996)

Doctor Who (1996)

Sedm let po ukončení původního seriálu se fenomén Doctora Who vrátil prostřednictvím stejnojmenného britsko-amerického filmu, který měl být předzvěstí nových televizních sérií. Na ty sice nakonec nedošlo, filmový Doctor Who představující osmého Doktora je tu však s námi dodnes.

0 0
15.11.2013

Info

Premiéra: 12. 5. 1996 (Kanada)
Režie: Geoffrey Sax
Scénář: Matthew Jacobs
Hudba: John Debney
Hrají: Paul McGann, Sylvester McCoy, Daphne Ashbrook, Yee Jee Tso, Eric Roberts, John Novak, …
Stopáž: 89 minut
Naše hodnocení: 60 %

O filmu

Filmový Doctor Who vznikl v koprodukci americké 20th Century Fox s britskou BBC, pročež je malý zázrak (či snad houževnatost BBC), že se Američani nerozhodli téma Doctora Who restartovat, ale naopak pokračovat tam, kde skončil původní seriál.

Na začátku filmu se setkáváme ještě s Doktorem sedmým, který ve své TARDIS přepravuje na Gallifrey ostatky Daleky popraveného Vládce. TARDIS však nouzově přistane na Zemi 30. prosince 1999, duch Vládce unikne a ovládne lidského hostitele, zatímco sedmý Doktor je postřelen v pouliční přestřelce a následně, byť jen o fous, zregeneruje do své již osmé podoby.

Tato regenerace se však málem nepovedla a její výsledky jsou proto téměř fatální. Osmý Doktor je totiž napůl člověk a navíc zpočátku trpí ztrátou paměti. Jakmile se však na svůj život rozvzpomene, musí se spojit s americkou doktorkou Grace Holloway, aby společně zastavili Vládce, který se pomocí Oka harmonie uvnitř TARDIS snaží získat všechny Doktorovy budoucí životy, přičemž hrozí zánik celé Země.

Filmový Doctor Who, který byl sice filmem televizním, v omezeném množství se však v některých zemích dostal i do kin, byl zaměřen primárně na americké publikum, u kterého se však moc velkého ohlasu nedočkal. Paradoxně byl však tento film poměrně populární v samotné Británii, a to i přes jeho některá diskutabilní a fanoušky mnohdy rezolutně odmítaná témata (jako fakt, že osmý Doktor je napůl člověk, což ani v samotné zápletce nedává moc smysl).

Plánovaný seriál z americké produkce, který měl na film navázat, se tak nakonec neuskutečnil a do světa televizního Doctora Who jsme se tak mohli vrátit až v roce 2005 s obnovenými řadami Russella T Daviese. A přestože film samotný těch chyb málo skutečně nemá, určitě stojí za to na něj pamatovat už jen díky skvělému výkonu Paula McGanna, který osmého Doktora na televizních obrazovkách ztvárnil pouze dvakrát (vedle tohoto filmu ještě i ve speciální miniepizodě The Night of the Doctor z roku 2013).

Thumbnail Play icon

Zdroj: AXN Sci-fi, BBC One

Diskuze /5

hanis93

Dneska jsem se na něj díval a co si zarazilo. Doktor říká že Páni Času mají 13 regenerací a Master je všechny vypiplal.Teď mě ovšem zarazilo to číslo 13., protože jak jsem počítal tak doktor taky vypiplal 13.. Protože s Hurtem je to dvanáct + Tennantova na zahojení v dílu The Stolen Earth. Takže jak se to má? Když 8. vypil ten drink tak se to nepočítá nebo River Jedenáctce resetla počítadlo regenerací, popřípadě mu vyléčením poskytla bonusové regenerace. Protože do Capaldiho to bude 14. regenerace. Já to tak všechno alespoň pochopil. Chtěl bych vědět i názor jiných fanoušků.

15.11.2013 | 20:31:15
Hurley

S regeneracema je to poměrně složitý. Resp. regenerace do Desítkovy náhradní ruky se sice určitě nepočítá, jak je to ale s Hurtem, to nevím. Každopádně třeba v The Sarah Jane Adventures padlo, že Doktor může regenerovat víc než pětsetkrát, takže se začala šířit teorie, že těch třináct životů není daných přirozeně, ale zákony Pánů času. Tzn. vyčerpáš si 13 životů a letíš. V takovým případě, pokud Páni času vymřeli a jejich zákony neplatí, Doktor si může regenerovat do aleluja.

Na tomhle ale každopádně nic nemění fakt, že třináctá inkarnace Doktora by měl být Valeyard, tzn. zlej Doktor. A na to sem upřímně zvědavej. :)

čestný člen redakce
15.11.2013 | 20:55:52
hanis93

Tak to jo já se ještě zapomněl podívat na TSJA(viděl jsem jenom pár dílů). Jinak dík za objasnění :). No to jsem taky zvědavej. Třeba bude mít Capaldi (pokud se bude počítat jako 13.) v hlavě dvě části ( tak jako 11.(resp. 12.) doktor, když měl v hlavě plánovače). Nebo se bude počítat jako 12. a až za pár let bude Valeyard

#5 Hurley
15.11.2013 | 21:04:02
barahir

Capaldi by mi zrovna na Valeyarda seděl, navíc by tím Moffat výborně zakončil svojí éru. Do karet mu hraje i to, že má teď kupu času na vymýšlení zápletky. Ale asi to neklapne, když máme už jednoho bad Doctora ve výročí.

čestný člen redakce
15.11.2013 | 21:23:15
Hurley

#3 hanis93: Moffat říkal něco o tom, že válečnej Doktor se fakt nepočítá a číslování zůstává. Někde o tom něco psal. Podívám se na to.

čestný člen redakce
16.11.2013 | 8:47:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama