Doctor Who (Pán času)
94/100 - 457×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

50. výročí Doctora Who bude ve 3D

50. výročí Doctora Who bude ve 3D

Ben Stephenson, ředitel dramaturgie v BBC, potvrdil, že šedesátiminutová speciální epizoda v rámci 50. výročí existence seriálu Doctor Who (více zde) bude na BBC One odvysílána ve 3D.

0 1
12.2.2013

Ať už jste nebo nejste fanoušci filmového 3D, tahle zpráva tak jako tak pravděpodobně není úplně dobrá. Aby totiž 3D vypadalo skutečně kvalitně, vyžaduje poměrně náročnou a především drahou kinema­tografickou techniku. I u spousty hollywoodských filmů se ale 3D zároveň dodělávalo například pouze postprodukčně, tzv. „leporelo efektem“, což by byl pro Doctora Who asi nejhorší scénář.

Na druhou stranu ale bylo ohlášen i to (sic zatím bez větších podrobností), že tento hodinový speciál by ve Velké Británii mohl jít i do kin. Buďto se tedy BBC právě kvůli tomu rozhodne trochu plácnout přes kapsu a celé to tak nakonec nebude muset být tak zlé, a nebo to bude zlé pořád, ještě k tomu ale na velkém filmovém plátně.

Inu, uvidíme.

Zdroj: AXN Sci-fi, BBC One

Diskuze /5

alexis

Tak tohle je přësně cesta, jak ten seirál zabít – utrati všechny peníze na drahé efekty namísta za dobré scénáristy.

#2 ElektronickyOtisk
13.2.2013 | 22:00:49
ElektronickyOtisk

#1 alexis: Doctor má špatný scénáristy jo? Vím, že někdo Moffata nemusí, ale všeobecně se nejedná o průměrného nebo špatného scénáristu, má i spoustu příznivců (mě třeba). Nikomu Moffata nenutím, ale i ostatní scénáristé, kteří pracují na Doctorovi, jsou dost kvalitní. Chimdale, Gattis, Gaiman…

#3 alexis
15.2.2013 | 0:28:32
alexis

#2 ElektronickyOtisk: No jména to jsou slavná, to jo, ale mě celkově díly šestý a sedmý série tak nějak dost zklamali. U vánočního speciálu jsem měla pocit, že se dívám na úplně jiný seriál než na ten z dob 1. až 5. série. Občas jsem z toho byla pěkně znechucená. Přitom Moffat je dobrý scénárista, Sherlock je úžasný a jeho starší díly Doctora Who jsou skvělé. Ale v poslední době se mi zdá, že kvalita dílů Dr. Who silně poklesla, pro mě už na hranici koukatelnosti. Nevzdávám se naděje, sedmá série nesla náznaky zlepšení, ale pak přišel ten díl s Anděli (socha Svobody pochodující městem, co nikdy nespí) a vánoční speciál (dvakrát umírající dívka, která ve viktoriánském (!) Londýně vášnivě líbá úplně cizího chlapa), které mě zase zchladily. Samozřejmě, to co mi vadí není jenom tohle, to byly jen takové křiklavé příklady.

16.2.2013 | 0:10:27
ElektronickyOtisk

To je škoda no. Mě přijde na druhou stranu, že kvalita Doctora se každým rokem zvedá. Socha svobody byla opravdu přestřelená, to neříkám, ale všechny předchozí části sedmé serie dosud vynikající. Vánoční díl byl pro mě vyvrcholením. Matt Smitch se v roli Doktora pořád zlepšuje a v nové serii konečně ukázal i další emoce, kromě optimistického veselí i zlost a zatrpklost. Já mu prostě věřím, že přes 1000 let starý. Sleduju i klasické díly, a prostě obličej Doktora v úvodní sekvenci, Tardis, která konečně zase vypadá jako stroj a přivedení zpět nepřítele (GI), se kterým se Doctor naposledy utkal ve své druhé inkarnaci. Zatrpklý Doktor žije na mraku, celé to na mě působilo prostě kouzelně. Tu líbačku bych zase tolik nehrotil, i ve victoriánském Londýně měli prostitutky, čímž nechci srovnávat Claru s prostitutkou, jenom vypíchnout to, že obecné představy o morálce nemusí být nutně stejné jako představy individuální. Navíc v tu chvíli jí Doktor prakticky dvakrát zachránil život a nebyl to zase tak úplně cizí chlap. Moffat dostane občas záchvat megalomanie a pak napíše neskutečně komplikovaný příběh ve kterém občas přehlédne drobné detaily, které člověka praští do očí. Ale samotný žebříček nejlepších epizod zde na edně mluví v jeho prospěch. Samozřejmě, proti gustu… snad tě druhá půlka sedmé serie přesvědčí a celý plot s Clarou nebude zase tak komplikovaný, že u něj Moffat přehlédne očividné drobnosti.

17.2.2013 | 14:12:53
chir

no srovnávat seriál který je tu půl století je značně scestné. Moffat píše fajné jednotlivé epizody, jen když se nechá strhnout na nějaký stěžejní příběh, tak se do toho snad zamotá (takový trochu wow efekt podle mého), až z toho vypadne polochromá linka. Ale některé jednotlivé epi jsou dokonalé, jiné průměrné, další slabé. Ale to má každý seriál. Ale speciální díl k oslavám… tam je spousta očekávání. Tam se toho opravdu bojím, co vyplodí. S tím 3D jsem tomu nejdřív nevěřila (přece jen do TV?), ale pokud to půjde do kina,… no uvidíme na podzim. Doufám, ale moc jim nevěřím.

čestný člen redakce
20.2.2013 | 16:55:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama