Doctor Who (Pán času)
94/100 - 455×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Pauza
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Ruby Sunday je nejmladší společnicí Doktora v historii seriálu

Ruby Sunday je nejmladší společnicí Doktora v historii seriálu

Britská herečka Millie Gibson byla obsazena do role nové společnice Ruby Sunday pro 14. sérii Doctora Who a stala se tak dosud nejmladší společnicí.

8 0
26.11.2022

Millie Gibson se narodila v roce 2004 a je známá především díky roli Kelly v populárním britském seriálu Coronation Street, za tuto roli získala uznání diváků i kritiky a v roce 2022 byla oceněna jako nejlepší mladá herečka na British Soap Awards. Rozhodnutí o obsazení znamená, že navrátivší se showrunner seriálu Doctor Who Russell T. Davies opět ukazuje své ambice pro tento seriál a vybral si herečku, která si již vysloužila uznání za své schopnosti. Gibson navíc překonala rekord, neboť je dosud nejmladší společnicí.

Foto: BBC One

Produkce 14. série Doctora Who začne v prosinci 2022 a Millie Gibson bude pouhých osmnáct let. Tím se oficiálně stává dosud nejmladší společnicí, čímž překonává rekord, který drží herec Matthew Waterhouse, tomu bylo devatenáct let, když začal hrát roli Adrica, společníka čtvrtého a pátého Doktora. Russell T. Davies měl vždy tendenci využívat společníky jako návnadu pro diváky, takže postava Ruby Sunday má oslovit mladší obecenstvo. Poslední sezóny Doctora Who působily, že byly spíše zaměřeny na zaryté fanoušky, ve speciálu ke stému výročí The Power of the Doctor se dokonce objevili navrátivší se společníci z 80. let. Davies zjevně volí zcela odlišný přístup a snaží se přilákat nové, mladé diváky.

Mezinárodní distribuce Doctora Who se přesouvá na Disney+ a někteří fanoušci se obávali, že to bude znamenat, že seriál ztratí svůj charakteristický britský ráz. Obsazení Millie Gibson do role Ruby je proto uklidňující v tom smyslu, že jde o herečku, která – až dosud – získala uznání pouze ve Velké Británii. Coronation Street je jedním z největších britských seriálů, což znamená, že pro mnoho britských diváků bude působit jako prestižní volba, ale mezinárodní publikum se s ní seznámí až s Doctorem Who. Působí to téměř jako příslib Russella T. Daviese a samotné BBC, že Doctor Who je stále typicky britský, a to i s Disney+.

Diskuze /3

Londo

„ve speciálu ke stému výročí“, to nám ten čas letí…

26.11.2022 | 23:40:51
Edvin69

@fifakovaterka „Poslední sezóny Doctora Who působily, že byly spíše zaměřeny na zaryté fanoušky.“

Jak můžeš vůbec vyslovit takovou nehoráznou hloupost?

Poslední woke sezóny, jenž byly v duchu politické a genderové korektnosti právě všechny zaryté fanoušky odradily a znechutily. Mluvíme o masivním poklesu sledovanosti a kvality seriálu, jaký snad nenastal od dob jeho vzniku.

Opravdu nechápu, jak to někdo racionálně uvažující může označit za „zaměření na zaryté fanoušky“.

#3 Tyrion95
27.11.2022 | 10:23:11
Tyrion95

#2 Edvin69: jednoduše vrácení starých herců z původních dob a stejně tak padouchů aby se zachránila sledovanost. Odkazy na původní díly například poslední speciál byl přímo takto dělaný. A vážně upad který DW nikdy nezažil? Co třeba 1989 těsně před zrušením? Tehdy to bylo horší než dnes.

27.11.2022 | 13:13:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S00E19: The Power of the Doctor

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @fifakovaterka

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte po shlédnutí ohodnotit

Ohodnoťte Doctora Who

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Reklama

Doktor who?





 

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama