Doctor Who (Pán času) Pátý Doktor

Pátý Doktor

Pátý Doktor

Pátý Doktor v podání Petera Davisona splňuje to, co pro něj bylo původně zamýšleno – je přímým kontrastem Doktora čtvrtého. Diváctvo se jeho velice uhlazeného vzezření a chování ze začátku sice trochu zaleklo, ale pátý Doktor nezklamal.

Sezóny 3
1981 - 1984

Základní informace

Inkarnace: pátá
Věk*: 813 až ?
Společníci: Brigadýr, Adric, Nyssa, Tegan, Turlough, Kamelion, Peri Brown
Protivníci: Dalekové, Kyberlidé, Siluriané, Vládce, Davros, Černý strážce, Mara
Poprvé se objevil v: Logopolis
Představitel: Peter Davison

(*informace o Doktorově věku si občas mohou protiřečit, mimo jiné i díky tomu, že sám Doktor časem ztrácí přehled o tom, kolik mu vlastně je)


Problémové začátky

Po zvláštním konci čtvrtého Doktora a setkání s Bílou entitou se nová inkarnace neobešla bez úvodních problémů – Doktor se chvílemi projevoval jako jeho čtyři předchůdci. Vše se ale urovnalo a směle se se svými společníky vydal zase na nové cesty. Ty ovšem nebyly ani zdaleka procházkou růžovou zahradou a provázela je smrt jednoho z nich.

Společníci

Společníky pátému Doktorovi dělali Tegan Jovanka, Nyssa a Adric, kteří přihlíželi i jeho regeneraci. Později to byl nájemný vrah Vislor Turlough, robot Kamelion a Doktorův oblíbený Peri Brown.

Osobnost a vizáž

Stejně jako měl čtvrtý Doktor k řešení vypjatých situací vždy instantní Jelly Babies, pátý Doktor si rád pro výběr řešení hodil korunou, v jednom případě vyřešil situaci kriketovou koulí. Kriket inspiroval i jeho kostým, který nápadně připomínal viktoriánský dres. Pokud byste čekali v klopě tak velkolepého kostýmu květinu, máte smůlu, hrdě se tam pne celer. Výsměch není na místě, je to z čistě praktických důvodů.

Pátý Doktor se raději nechal vést, než že by sám vedl. Společníky bral jako rovnocenné členy týmu a potenciál k dobru viděl i ve zloduších. Co mu určitě nechybělo, byla čirá energie a šarm.

Cestování

Při svých cestách sice potkal jen jedinou historickou postavu – krále Jana Bezzemka – zato se ale setkal se spoustou starých známých jako jsou Mořští ďáblové, Siluriané, Kyberlidé nebo Černý strážce. Nechyběli ani Vládce a Omega, Páni času. Nově se postavil Monarchovi a Maře

Smrt

Konec páté inkarnace byl vskutku heorický. Po zásahu toxinem spectroxem a fatální dostupnosti pouze jedné dávky protijedu se Doktor obětoval a zachránil svého společníka Periho. Poté následovala regenerace do jeho již šestého těla. Avšak ještě před svou smrtí, neznámo přesně kdy, se pátý Doktor skrze časovou srážku setkal s jednou ze svých budoucích inkarnací, konkrétně s desátým Doktorem.

FOTO: BBC, DoctorWho.tv

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fanta2pomeranc

Tohle je můj miláček. To slovo nemusím, ale přesně to vystihuje.

4.6.2017 | 20:03:32

Nepřehlédněte

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Russel T. Davies se vrátí do Doctora Who jako showrunner

Letos bylo oznámeno, že nynější showrunner Chris Chibnall končí. Objevilo se mnoho spekulací, kdo by ho mohl nahradit. Spousta fanoušků si přála, aby se vrátil oblíbený showrunner Russel T. Davies, který měl seriál na starosti na začátku. Jejich přání bylo vyslyšeno.

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Reklama

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny