Doctor Who (Pán času)
94/100 - 457×

Doctor Who(Pán času)

Britské sci-fi o cestování v čase pomocí modré policejní budky, jehož historie sahá až do šedesátých let minulého století. Seriál Doctor Who byl nedílnou součástí britské kultury druhé poloviny 20. století a nyní baví i zcela novou generací fanoušků sci-fi, fantasy, dramatu i originálního britského humoru.

VB | 2005 | Ukončeno
vysílání
13 sezón | AXN Sci-fi, BBC One | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Peter Capaldi (Dvanáctý Doktor), Jenna Coleman (Clara Oswald), Matt Smith (Jedenáctý Doktor), Karen Gillan (Amy Pond), Arthur Darvill (Rory Williams), Neve McIntosh (Madam Vastra), Dan Starkey (Strax), David Tennant (Desátý Doktor), Freema Agyeman (Martha Jones), Catherine Tate (Donna Noble), John Simm (Vládce (obnovené série)), Alex Kingston (River Song), Christopher Eccleston (Devátý Doktor), Billie Piper (Rose Tyler), John Barrowman (Jack Harkness)

Spoilery ke čtvrté a páté epizodě

Spoilery ke čtvrté a páté epizodě

Opět se vracíme s naším přehledem spoilerů k jednotlivým epizodám sedmé řady seriálu Doctor Who – a to dnes konkrétně se spoilery k epizodě čtvrté a páté, které budou celou první polovinu sedmé série uzavírat (na ně pak naváže až vánoční speciál). A i když i o těchto epizodách toho víme poměrně dost, třeba jen nad jejich názvy zatím můžeme bohužel pouze spekulovat. (stupeň spoilerů: 3)

1 0
12.8.2012

Stupeň spoilerů: 3

Epizoda 7×04

Epizoda, která je z celé první poloviny sedmé řady zatím nejvíce obestřena tajemstvím (předpokládaný název je však Cubed). Scénář k ní napsal Chris Chibnall, který má na svědomí už i druhou epizodu s dinosaury, a měla by se točit okolo záhadných černých kostek, které se začaly objevovat v na současné Zemi. Tyto kostky by měly mít na lidi a vlastně i další organizmy jakési negativní účinky, protože jednou z jejich obětí se stane i Doktor.

Tato epizoda by mohla slibovat po delší době zase trochu retro nádech. Má v ní totiž opět vystoupit mezinárodní organizace UNIT, známá především z klasických sérií či čtvrté řady s desátým Doktorem (The Sontaran Stratagem/The Poison Sky, The Stolen Earth/Journey´s En­d). Právě v této epizodě má rovněž vystoupit nová postava jménem Kate Stewart (Jemma Redgrave), která by mohla být dcerou brigádníka Lethbridge-Stewarta, jenž, jak se Doktor dozvěděl v epizodě The Wedding of River Song, již zemřel (nedlouho po svém představiteli).

V epizodě má rovněž opět vystoupit Mark Williams v roli Royho otce a k tomu všemu možná přijde i Ood!

Epizoda 7×05

Tak tady už toho víme podstatně víc. Pátá epizoda sedmé řady z pera Stevena Moffata je poslední epizodou před vánočním speciálem (zbytek série bude odvysílán na jaře roku 2013) a zároveň i poslední epizodou pro postavy Amy a Roryho Pondovy. Z této epizody jsme viděli poměrně dost záběrů v posledním traileru. Natáčela se a i se odehrává z převážné části v americkém New York City, vedle Doktora, Amy a Roryho tu uvidíme ještě i River Song a hlavními nepřáteli tu budou Plačící andělé.

Podle prvotních spoilerů to vypadá, že Doktor s Ponďáky navštíví New York v současnosti a Rory zde bude Anděly vrácen časem do třicátých let 20 století. Právě v této epizodě se zřejmě dočkáme i velké „big boss battle“, protože to, z čeho jsme si ještě donedávna dělali legraci, se nakonec potvrdilo. A sice, že newyorská Socha Svobody má být skutečně sama Plačícím andělem.

Steven Moffat nás zároveň soustavně straší, že „ne všichni z toho vyjdou živí“ a začínají se hromadit otázky, zda-li jeden z Pondů nakonec nezemře. Upřímně, pokud by tomu tak být mělo, spíše bych to viděl na Amy. Kdyby měl zemřít Rory, to už by asi nikoho moc nepřekvapilo…

Zdroj: AXN Sci-fi, BBC One

Diskuze /6

dAw3

Podle mě teda Rory umře a bude to nějak souviset s tím, že ho poslali do minulosti, ale kdo ví.

12.8.2012 | 19:41:04
Hurley

Už sem senilní, nebo se fakt nikdy nevysvětlilo, proč furt umírá? Kdyby to nějak se všema jeho smrtma provázalo a dalo by jim to smysl, pak bych to bral.

čestný člen redakce
12.8.2012 | 21:52:41
dAw3

Nevim co na tom chceš vysvětlovat, prostě má pech. :D Však zase tolikrát reálně neumřel jak z toho všichni dělaj bůhvíco, většinou to byl jen sen nebo představa, co já vim tak umřel jen v epizodě 5×09. Pak to ještě schytal v 6×03, ale dostal se z toho.

12.8.2012 | 23:35:06
chir

Moff to má všechno propletený a provázaný, takže bych se nedivila, kdyby za tím byl vyšší úmysl. Něco ve stylu „co se má stát stane se“. Přece jen každý Doktorův společník je něčím speciální ne? A komu se podaří umřít víckrát než jednou?

čestný člen redakce
13.8.2012 | 0:44:41
Obscuro

Já to vidim tak, že se zjistí, že Rory je svůj vlastní otec :D

15.8.2012 | 18:34:38
Hurley

No… ne. Ale, nech se překvapit. :)

čestný člen redakce
16.8.2012 | 9:20:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

BBC oznámilo představitele čtrnáctého Doktora

V nedělních odpoledních hodinách stanice BBC oznámila hvězdné jméno, které po Jodie Whittaker převezme roli Pána času.

Doktor who?

 

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama