Doctor Who (Pán času) Spoilery ke čtvrté a páté epizodě

Spoilery ke čtvrté a páté epizodě

Spoilery ke čtvrté a páté epizodě

Opět se vracíme s naším přehledem spoilerů k jednotlivým epizodám sedmé řady seriálu Doctor Who – a to dnes konkrétně se spoilery k epizodě čtvrté a páté, které budou celou první polovinu sedmé série uzavírat (na ně pak naváže až vánoční speciál). A i když i o těchto epizodách toho víme poměrně dost, třeba jen nad jejich názvy zatím můžeme bohužel pouze spekulovat. (stupeň spoilerů: 3)

1 0
12.8.2012

Stupeň spoilerů: 3

Epizoda 7×04

Epizoda, která je z celé první poloviny sedmé řady zatím nejvíce obestřena tajemstvím (předpokládaný název je však Cubed). Scénář k ní napsal Chris Chibnall, který má na svědomí už i druhou epizodu s dinosaury, a měla by se točit okolo záhadných černých kostek, které se začaly objevovat v na současné Zemi. Tyto kostky by měly mít na lidi a vlastně i další organizmy jakési negativní účinky, protože jednou z jejich obětí se stane i Doktor.

Tato epizoda by mohla slibovat po delší době zase trochu retro nádech. Má v ní totiž opět vystoupit mezinárodní organizace UNIT, známá především z klasických sérií či čtvrté řady s desátým Doktorem (The Sontaran Stratagem/The Poison Sky, The Stolen Earth/Journey´s En­d). Právě v této epizodě má rovněž vystoupit nová postava jménem Kate Stewart (Jemma Redgrave), která by mohla být dcerou brigádníka Lethbridge-Stewarta, jenž, jak se Doktor dozvěděl v epizodě The Wedding of River Song, již zemřel (nedlouho po svém představiteli).


V epizodě má rovněž opět vystoupit Mark Williams v roli Royho otce a k tomu všemu možná přijde i Ood!

Epizoda 7×05

Tak tady už toho víme podstatně víc. Pátá epizoda sedmé řady z pera Stevena Moffata je poslední epizodou před vánočním speciálem (zbytek série bude odvysílán na jaře roku 2013) a zároveň i poslední epizodou pro postavy Amy a Roryho Pondovy. Z této epizody jsme viděli poměrně dost záběrů v posledním traileru. Natáčela se a i se odehrává z převážné části v americkém New York City, vedle Doktora, Amy a Roryho tu uvidíme ještě i River Song a hlavními nepřáteli tu budou Plačící andělé.

Podle prvotních spoilerů to vypadá, že Doktor s Ponďáky navštíví New York v současnosti a Rory zde bude Anděly vrácen časem do třicátých let 20 století. Právě v této epizodě se zřejmě dočkáme i velké „big boss battle“, protože to, z čeho jsme si ještě donedávna dělali legraci, se nakonec potvrdilo. A sice, že newyorská Socha Svobody má být skutečně sama Plačícím andělem.

Steven Moffat nás zároveň soustavně straší, že „ne všichni z toho vyjdou živí“ a začínají se hromadit otázky, zda-li jeden z Pondů nakonec nezemře. Upřímně, pokud by tomu tak být mělo, spíše bych to viděl na Amy. Kdyby měl zemřít Rory, to už by asi nikoho moc nepřekvapilo…

Diskuze /6

dAw3

Podle mě teda Rory umře a bude to nějak souviset s tím, že ho poslali do minulosti, ale kdo ví.

12.8.2012 | 19:41:04
Hurley

Už sem senilní, nebo se fakt nikdy nevysvětlilo, proč furt umírá? Kdyby to nějak se všema jeho smrtma provázalo a dalo by jim to smysl, pak bych to bral.

čestný člen redakce
12.8.2012 | 21:52:41
dAw3

Nevim co na tom chceš vysvětlovat, prostě má pech. :D Však zase tolikrát reálně neumřel jak z toho všichni dělaj bůhvíco, většinou to byl jen sen nebo představa, co já vim tak umřel jen v epizodě 5×09. Pak to ještě schytal v 6×03, ale dostal se z toho.

12.8.2012 | 23:35:06
chir

Moff to má všechno propletený a provázaný, takže bych se nedivila, kdyby za tím byl vyšší úmysl. Něco ve stylu „co se má stát stane se“. Přece jen každý Doktorův společník je něčím speciální ne? A komu se podaří umřít víckrát než jednou?

čestný člen redakce
13.8.2012 | 0:44:41
Obscuro

Já to vidim tak, že se zjistí, že Rory je svůj vlastní otec :D

15.8.2012 | 18:34:38
Hurley

No… ne. Ale, nech se překvapit. :)

čestný člen redakce
16.8.2012 | 9:20:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S00E16: Revolution of the Daleks

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Doktor who?

 

Reklama

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny