Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
77/100 - 278×

Fear the Walking Dead(Živí mrtví: Počátek konce)

Spin-off seriálu The Walking Dead, jehož děj se odehrává v Los Angeles, kde vypukne podivná nákaza. Lidé ji nejprve považují za zákeřnou chřipku, ale brzy se ukáže, že jde o možná ještě zákeřnější virus.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Katastrofický
hrají
Alycia Debnam-Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Lennie James (Morgan Jones), Rubén Blades (Daniel Salazar), Kim Dickens (Madison Clark), Danay García (Luciana Galvez), Jenna Elfman (June Dorie), Frank Dillane (Nicholas Clark), Austin Amelio (Dwight), Alexa Nisenson (Charlie), Maggie Grace (Althea Szewczyk-Przygocki), Karen David (Grace Mukherjee), Garret Dillahunt (John Dorie), Mo Collins (Sarah Rabinowitz), Christine Evangelista (Sherry)

Kdo se objevil na konci nejnovější epizody Fear the Walking Dead?

Kdo se objevil na konci nejnovější epizody Fear the Walking Dead?

Poslední epizoda první poloviny finálové série Fearu skončila vcelku nečekanou scénou, která nám na pár měsíců připravila půdu na spekulace. Kdo se to tam objevil? Pojďme si projít všechny možnosti.

5 0
23.6.2023

Šestá epizoda All I See Is Red skončila velmi optimistickým odchodem Morgana a Mo, které již ve druhé polovině série neuvidíme. Dwight a Sherry měli mnohem smutnější rozchod u hrobu jejich syna a MadisonDanielem a June zůstali u Kaplana, aby z něj pomohli vybudovat to, čím měl být. Pak však následovala poslední scéna, která nám nechala místo pro spoustu spekulací.

Neznámá osoba poslouchala vysílání Madison, která tvrdila, že Kaplan padl, a rodičům, kteří hledají své děti, sdělovala nové souřadnice, kam se mají vydat. Tato osoba si je pak zapsala a poté se začala balit na cestu. Diváci se nemohou shodnout na tom, zda ruce této osoby patřili muži nebo ženě, možné je obojí. Ať už je to, jak chce, osoba u sebe měla několik zajímavých věcí.

V první řadě nás zaujala mapa, která ukazuje putování naší skupiny od vylodění v Mexiku na začátku druhé série až po konec sedmé série a zajetí Kaplanem. Ať už je to kdokoliv, putování naší skupiny zná dost dobře.

Poté si postava zabalila sluneční brýle, které během druhé řady nosil Victor Strand.

Pak to bylo kladivo, kterým Madison na konci třetí řady zabila Troye.

A nakonec Aliciinu protézu, kterou nosila během sedmé řady.

Proč to ta osoba u sebe všechno má? A jak to získala? A kdo to vůbec je? Rozeberme si možnosti.

Troy Otto

I když pro některé je to absurdní myšlenka, jako nejpravděpodobnější se jeví právě tato možnost. Troye jsme naposledy viděli na konci třetí série na Gonzalezově přehradě. Když odhalil Madison, že to on stál za pádem ranče, dvakrát ho plnou silou praštila do hlavy kladivem a udělala mu v ní pořádnou díru. Následně kladivo pohodila u jeho těla a po výbuchu přehrady se kolem něj začala hromadit voda. Jak by to vůbec mohl přežít?

Přesně tohle jsme tady již měli během páté řady, a dokonce jsme o tom napsali článek. Nakonec se však ukázalo, že návrat Troye byl pouze kachnou a nic takového se nekonalo. Jenže fanoušci se nedají odbýt (stejně jako to celá léta bylo s návratem Madison), a teď jsou jejich hlasy ještě hlasitější.

Podle uniklých informací údajně stanice během natáčení osmé řady hledala dvojníka pro herce Daniela Sharmana. To divákům stačí a velká část z nich je o Troyově návratu přesvědčena. Dokazovat to prý má kladivo, které má neznámá osoba u sebe a které přesně odpovídá tomu, které Madison pohodila u Troye. Také stojí za zmínku to, jak byla v první epizodě Mo ohromená tím, že Madison kdysi při útěku od Kaplana zabila hned několik vojáků svým velkým kladivem, se kterým je prý smrtící. Je možné, že nešlo o pouhou nevinnou poznámku?

Už několikrát bylo prokázáno, že postava nemusí být mrtvá, pokud jsme neviděli skutečně neklamný důkaz její smrti. I Troy to tak teoreticky mohl přežít, Madison ho udeřila do spánku, takže mozek mohl zůstat nepoškozen, a Troy se tak teď žene za pomstou. Pokud je to skutečně on, jak se však dostal ke Strandovým brýlím nebo k Aliciině protéze? Nesedí nám také to, že Troy se s Madison poprvé setkal na hranicích mezi USA a Mexikem, což je druhá tečka na mapě. Proč by tam ale měl zaznačené také jejich putování od pobřeží Mexika? To nám přijde celkem zbytečné. Že by se Troy vydal hledat jachtu Abigail? Tu Strand na konci druhé řady zapálil a tehdy jsme také naposledy viděli jeho brýle. Ale proč by je Troy bral?

Proktor John

Během druhé poloviny třetí řady jsme narazili na skupinu zvanou Proktoři, mezi které patřil i John. Ten narazil na Aliciu a ona nakonec souhlasila s tím, že mu vyoperuje kulku. John se snažil získat Gonzalezovu přehradu, jenže Nick ji odpálil. John a další Proktoři však před jejím výbuchem stihli uniknout. Je možné, že se teď žene za Madison? Jenže z jakého důvodu? Prahne po tolika letech po pomstě? Nebo hledal Aliciu? Znovu nám však nesedí mapa, John se s Madison setkal až u třetí tečky, tak proč by tam měl zaznačeny i předchozí dvě místa?

Althea

Ti, kteří věří, že ruce jsou jasně ženské, tvrdí, že je to Althea, která se vrátila, aby znovu našla naši skupinu. Jenže proč by sbírala všechny ty věci? A proč by sledovala trasu, kterou se naše skupina vydala dávno předtím, než na ni Al narazila ve čtvrté sérii?

Naprosté nesmysly

A nakonec se nám nabízejí postavy jako Qaletaqa Walker nebo Travis Manawa, o jehož přežití jsou mnozí také přesvědčeni právě kvůli výše zmíněnému důvodu, tedy protože jsme nikdy neviděli jeho tělo. Jenže tyto dvě postavy měly tmavší pleť, zatímco ruce neznámé osoby jsou světlé pleti.

Na závěr můžete za svého favorita hlasovat v anketě:

Kdo je tajemnou osobou?

34%
32%
29%
3%
3%
0%
76 hlasů

Foto: AMC

Diskuze /25

Akul

Nevím jak vy, ale já vidím ženské ruce a blond vlasy.

#2 ori #3 Billy the Kid
23.6.2023 | 17:03:17
ori

#1 Akul: Ľudia sa kvôli tomu idú roztrhať, jeden povie že to sú jasne ženské ruky a druhý už ho ide dobodať že je sprostý že to sú mužské ruky :D A tie vlasy takisto, je tam len ten malý pramienok ktorý vyzerá ako tmavé vlasy osvetlené svetlom.

#14 Akul
webmaster
23.6.2023 | 17:06:10
Billy the Kid

#1 Akul: nevím jak vlasy, ale taky vidím ženské ruce, za mě Athea… Nevěřím že by to Troy přežil…A samozřejmě bych si přál kdyby to byl můj oblíbenec který mi tam neskutečně chybí a to je Nick :)

23.6.2023 | 18:34:00
Stardos

Já jsem prostě za Troye. Troy měl obsese Madison, tudíž to sbírání věcí a mapa k němu prostě sedí.

23.6.2023 | 20:48:27
zvirka

Za mě ruce jednoznačně ženské. Takže z nabídky Althea a podle mě by na ni sedělo i to, že sbírá tyhle „artefakty“. Má nahrávky, ví co to je za věci a proč byly pro své majitele důležité.

23.6.2023 | 21:02:48
Negan_Grimes

A nebol to..... Guvernér? :D :D Ak už blbosť, tak totálna. :)

24.6.2023 | 10:39:03
Roy

Nick, ten tam byl od začátku.

#10 ori
24.6.2023 | 11:19:00
Geek

Je to Troy, casting hledal i jeho dvojníka či dvojnici, takže v tomto konkrétním záběru to fakt nemusel být Daniel Sherman, ale že je zpět se ví dlouho, nikdo se s tím příliš netajil, ani ostatní proma na 8b.

#9 ori
24.6.2023 | 13:52:08
ori

#8 Geek: Práveže nič také sa z oficiálnych miest nehovorí, návrat Madison bol oficiálne potvrdený a nikto sa tým netajil, ale u Troya tomu tak nie je, ani v prome nevidieť kto to je, jeho meno nepadlo ani v jednom z rozhovorov. Rovnako sa Troy „objavil“ aj v prome na prvú polovicu série ale to bol len jeden z Padreho vojakov.

webmaster
24.6.2023 | 13:55:04
ori

#7 Roy: Ale ten je 100% mŕtvy, Luciana ho bodla do hlavy. A síce sme nevideli jeho hrob ale nemyslím si že by ho zvyšok skupiny len tak nechal ležať na zemi.

#11 Stardos
webmaster
24.6.2023 | 13:56:52
Stardos

#10 ori: Já si myslím, že to byla jen halucinace způsobena tou změnou „osvětlení“ a barev ve čtvrté sérii a Nick vlastně žije, ve skutečnosti zabili někoho podobného, neboť Nicka nikdy po výbuchu přehrady vlastně nenašli :D

Stačí, ale když lidi předpokládají návrat Travise, i když spadl z helikoptéry se stříkající krví z karotidy, tak i tohle je prakticky možné :D

24.6.2023 | 15:09:31
Stardos

Jinak by bylo fajn kdyby to byl spíše Tobias a vrátil se do posledních dílů. Ale jednak kůže barvy neodpovídá, tak pochybuji že tihle tvůrci ví, kdo to je :D

#13 ori
24.6.2023 | 15:11:44
ori

#12 Stardos: To vieme asi len my dvaja :D

webmaster
24.6.2023 | 15:34:36
Akul

#2 ori: Já tu ale nikomu nenadávám, jen tak nějak píšu vlastní názor založený na tom, co opravdu vidím. Plus má ta postava hodinky, u nikoho z navrhovaných jsem nenašel, že by hodinky nosil. To už rovnou můžeme navrhnout nějakou postavu černé pleti, nebo Aliciu, které dorostla ruka. :-D

#15 Stardos #16 ori #17 ori #18 Roy
24.6.2023 | 18:41:41
Stardos

#14 Akul: A tak že by ji dorostla ruka, a proto držela tu protézu? Why not. Nějaký důvod se vymyslí. Prostě je chodící lék se vším všudy :D

24.6.2023 | 18:46:49
ori

#14 Akul: Však ja ti nič nevyčítam, len vravím že to s tým pohlavím ani zďaleka nie je isté :D A už je to cez 7 rokov čo sme všetkých videli naposledy, takže to že predtým hodinky nenosili vidím ako zbytočnú pripomienku :D

webmaster
24.6.2023 | 20:15:53
webmaster
24.6.2023 | 20:19:35
Roy

#14 Akul: Všichni byli ozářeni, dorůst jim mohlo cokoli. :-)

24.6.2023 | 21:09:38
Radious

Vracet jakoukoli postavu na posledních 6 dílů je nesmysl, mají tam dost postav u kterých je třeba nějaké rozumné zakončení udělat. Přidávat další, když se tam nemůže nic pořádně rozvinout proč?

25.6.2023 | 9:06:58
Akul

#17 ori: Když už to musí být, v traileru je to levá ruka, pokud není zrcadlově otočený obraz. :-D Mně prostě jen přijde absurdní i jenom zmiňovat v tom článku postavy, které to na 200% nemohou být. :-D Že je to podle tupých amíků je mi jasný. Nejlepší a nejlogičtější postavu Nicka nechají zabít. Madison se vrátí. Morgan a Victor se dokáží rozhádat jen podle toho, kterou nohou kdo vykročil. Rickovi nemůžou useknout ruku jako v komiksu, protože triky jsou drahé. Alicia a jiný lidi – úplně v pořádku. Carl, protože je dítě, nemůže zastřelit Shana jako člověka, ale až jako zombie – škoda téhle změny, poté Carl v další sérii klidně někoho zastřelí. Ubrečená amerika. To jsem si trochu odplivl. :-D Abych se k tomu vrátil, prostě mi z těch postav nikdo neodpovídá, ani důvod, proč by se na posledních 6 dílů objevila nová postava, nebo staronová aby začínala nějakou story.

#21 ori
25.6.2023 | 15:46:14
ori

#20 Akul: Len poviem že Nickov herec chcel zo seriálu odísť a myslím že vyložene chcel aby jeho postavu zabili aby nemusel stále odpovedať na otázky kedy sa vráti, ale to už si tak dobre nespomínam :D A Ricka by tá ruka veľmi obmedzovala ako hlavnú postavu, je jednoduchšie to nakresliť ako natáčať.

#23 Billy the Kid
webmaster
25.6.2023 | 17:34:55
Sapphire1977

Mňa skôr ako koho sú to ruky zaujal Dwight? To vážne sa rozišiel so Sherry? To kde chce nájsť v časoch apokalypsy druhú takú buchtu? Jedine že ju stále bolela hlava a už mu to začalo vadiť :D

26.6.2023 | 9:01:54
Billy the Kid

#21 ori: přesně jak píšeš, chtěl odejít sám, ale za mě by to byl masakr kdyby se ukázal. Ale na druhou stranu jsme teoreticky viděli i smrt Troye, doslal dvě rány do hlavy a to mohl v době takřka bez pomoci těžko přežít :) no a je to celkem i jedno stejně tato pohádka už končí :)

26.6.2023 | 18:33:47
James_Terrano

A co tahle možnost? https://walkingdead.fandom.com/wiki/Alex_(Fear) Znala je už od druhé řady. Zanechali ji na člunu uprostřed oceánu. Možná i po letech hledá pomstu. Já myslím, že je to buď Troy, Alex nebo někdo úplně jiný, na koho jsme už zapomněli. Jinak ty brýle vypadají stejně, ale nemusí být Strandovy. Takových brýlí může být tři pr*ele.

1.7.2023 | 1:01:30
simonideos

Žádnou velkou seznaci bych za tím nehledal… takhle na posledních 6 dílů. Myslím, že to bude buď Althea, nebo nějaká nová neznámá postava.

3.7.2023 | 23:44:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší epizody osmé série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama