Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

S07E05: Eastwatch

S07E05: Eastwatch

Daenerys si po poražených Lannisterech vyžaduje loajalitu. Jon věnuje pozornost Branovu varování ohledně bílých chodců. Cersei přísahá, že ať jí bude stát v cestě cokoliv, tak to přemůže.

sk
13.8.2017
10 720 000
1 hodina 1 minuta

Základní info:

Režie: Matt Shakman
Scénář: Dave Hill
Hrají: Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Liam Cunningham (Davos Mořský), Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Conleth Hill (Varys), Rory McCann (Sandor Clegane), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark), Jerome Flynn (Bronn z Černovody), John Bradley (Samwell Tarly), Hannah Murray (Fialka), Kristofer Hivju (Tormund), Joe Dempsie (Gendry), Iain Glen (Jorah Mormont), Jim Broadbent (Ebrose), Richard Dormer (Berik Dondarrion), Paul Kaye (Thoros z Myru), Anton Lesser (Qyburn), James Faulkner (Randyll Tarly), Tom Hopper (starší Dickon Tarly), Tim McInnerny (Robett Glover), Rupert Vansittart (Yohn Royce), Richard Rycroft (Wolkan), Kevin Eldon (stráž), Julian Firth (mistr z Citadely), Philip O'Sullivan (mistr z Citadely), Laurence Spellman (stráž), Staz Nair (Qhono), … 

Hlavní příběhové linie:

Rovina

Jaime a Bronn jsou zachráněni před dračí královnou, která mezitím říká lannisterským vojákům, aby před ní poklekli.

Královo přístaviště

Jaime se vrací za Cersei, které oznámí, že v této válce nemohou vyhrát. Brzy na to se Jaime setkává s Tyrionem, který se ho snaží přemluvit ke spolupráci. Davos se rozhodne vydat do chudší čtvrti Králova přístaviště, aby vyhledal Gendryho. Ten s ním následně odjede na sever. Cersei oznámí Jaimemu, že čeká jeho dítě.

Dračí kámen

Daenerys se vrací na Dračí kámen, kde se setkává s Jorahem, jenž se vrátil do jejích služeb. Jon opět přemlouvá Daenerys, ať ho pustí vyřešit problém na severu. Tyriona napadne, že by mohl jednoho bílého chodce polapit a ukázat ho Cersei, kterou by přiměl ke spolupráci. Daenerys konečně Jona propustí.

Za Zdí

Bran skrze vrány vidí, jak Noční král a jeho armáda pochodují ke Zdi.

Zimohrad

Po strašlivém zjištění se Bran rozhodne rozeslat havrany, kteří informují Sedm království o hrozícím nebezpečí. Arya zjistí, že Petyr něco plánuje, ale spadne do pasti, kterou na ni Petyr přichystal.

Citadela

Sam se snaží přemluvit mistry, aby věřili Branově zprávě, ale ti si nejsou jeho tvrzením jisti. Sam už má dost toho, jak se k němu mistři chovají a jak ignorují okolní svět, a proto se rozhodne odjet pryč.

Východní hlídka

Jon, Davos, Gendry a Jorah se setkají s Tormundem, který jim ukáže Berika, Thorose a Sandora. Společně se všichni vydají za Zeď.

Počet smrtí

V pátém díle sedmé série zemřely celkem čtyři postavy. Padli Randyll Tarly, jeho syn Dickon a dva zlaté pláště.

Knižní předloha

Pátý díl Eastwatch mapuje dění čtvrtého knižního titulu Hostina pro vrány ságy Písně ledu a ohně. Konkrétně mapuje dvě kapitoly:

  • Kapitola 27: Jaime
  • Kapitola 28: Cersei

Video z natáčení

Thumbnail Play icon

Kvíz k epizodě Eastwatch

Trailer k páté epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Diel o rozprávaní, čo vôbec neznamená, že by bol zlý.

webmaster
10.11.2022 | 20:54:59
risker

„Už mě nikdy nezraď."

2.12.2021 | 13:57:18
Logan_the Wolverine

Gendry :) konečně, na toho bastarda jsem čekal

26.6.2019 | 0:37:41
KarlCZ

Nej :)

29.4.2018 | 19:22:34
BadJoke

Konec série se pomalu blíží a oni ještě zpomalý tempo serie. Opět jsem čekal více akce než blabolení, které mě pomalu ale jistě začíná nudit. Díl i přes tohle stále drží svoji kvalitu.

22.12.2017 | 22:53:12
eli.hot

No…uvidíme co přinese další díl.

5.9.2017 | 21:49:18
Metfak

Sam v této sérii jen mile překvapuje a nenucený návrat Gendryho… Nejde jinak 5*

27.8.2017 | 22:55:07
stttanley

Tak Daenerys je tetička. Nevadí, protože Targaryenové se rádi brali mezi sebou, aby uchovali dračí krev. Jak to ale ten drak hned poznal :_)

25.8.2017 | 0:38:59
didi2012

pohoda

23.8.2017 | 7:37:50
mar.st

Meh, mohlo to být lepší, ale Gendry, Davos a Arya to balancují vcelku obstojně :)

19.8.2017 | 12:46:20

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama