Alex Karev

Alex Karev

Specializace: šéf pediatrické chirurgie
Přezdívky: Evil Spawn, Little Butthole, Boy Wonder, Dr. Doucheface
Zajímavosti: kompikovaná minulost, rozvedený, má horkou hlavu

Sezóny 15
2005 -

Alexe celý dospělý život tížila a jeho chování do značné míry ovlivňovala jeho dost pohnutá minulost. Jeho matka trpěla jakousi mentální poruchou, otec byl často pryč a když už se doma ukázal, pil jako duha, píchal si heroin a vůči rodině se choval náramně násilnicky. Alex má dva mladší sourozence Aarona a Amber, o které se kvůli neschopnosti rodičů musel v podstatě sám starat. V jedenácti letech se například dostal na krátký čas do pasťáku za to, že ve snaze nakrmit své sourozence kradl v supermarketu jí­dlo.

Na střední škole začal kvůli otcově násilným výbuchům chodit na hodiny zápasení a když se naučil, jak člověka zpacifikovat, tak se s otcem jednoho večera porval. Ten si pak sebral věci a rodinu nadobro opustil. Matka péči o své tři děti nezvládala, takže jí byly odebrány a umístěny do náhradních domovů. Zatímco Aaron s Amber jich vystřídali jen pár, Alex si prošel hned sedmnácti. Po pěti letech bez domova v cizích domech se sourozenci opět setkali.

I přes takovéhle rodinné zázemí se Alexovi podařilo odrazit ode dna, dostat se díky wrestlingovému stipendiu na University of Iowa, dostudovat ji a navrch ještě získat místo ve vychvalovaném stážistickém programu nemocnice Seattle Grace. Zde se setkal s ostatními nastoupivšími stážisty – Georgem, Meredith, Izzie a Cristinou. Ani s jedním si zpočátku kvůli své nepříjemné povaze nepadl do oka. Všichni ho nenáviděli a odsuzovali. Vlastně k tomu i měli dobré důvody. Do George se neustále navážel, jaké je to zženštilé nemehlo, a poté, co George ztuhnul při své první apendektomii, pro něj vymyslel a používal přezdívku 007. U Izzie vyštrachal snímky z její předchozí modelingové kariéry, kterou si vydělávala na studia, a rozvěsil je po celé nemocnici. A na ostatní tak akorát vrčel a štěkal.

Nakonec se mu ale povedlo spřátelit s Izzie, protože ta byla dostatečně citlivá a empatická, aby prokoukla jeho hrubý zevnějšek. Právě jí se svěřil se svou minulostí. Izziini přátelé – ostatní rezidenti – pro tohle přátelství neměli moc pochopení. Obzvlášť George pěkně naštval, když se ukázalo, že od něj chytil syfilis. Tedy, ne přímo od něj. Alex se vyspal se sestrou Olivií a předal ho jí, ona se pak vyspala s Georgem a předala ho jemu. George z toho pochopitelně na větvi zrovna nebyl a Alexovi jednu ubalil.

Na začátku druhé sezóny se Alex rozhodl v jeho vztahu s Izzie trochu pokročit a pozval ji na rande. Když se s ní ale setkal, byl natolik rozhozený zprávou o tom, že vyletěl u úvodních zkoušek, že jí nebyl absolutně s to věnovat pozornost. Protože jí samozřejmě neřekl, co ho tak žere, tak si to Izzie vyložila tak, že o ni přeci jen nemá zájem a v romantickém vztahu s ním nepokračovala. Na chvíli. Alex se o ni dál ucházel a Izzie se rozhodla dát mu druhou šanci. Jenže Alexovo ego utržilo dost zásadní ránu, když se u něj objevily při pokusu o milování problémy s erekcí. Aby si dokázal, že je s ním všechno v pořádku, tak na to skočil se svou bývalkou Olivií. Všechno fungovalo, hurá pro Alexe, jenže je Izzie načapala a Alexovi dala košem.

Do toho všeho ještě utržil dost bolestivé profesionální nactiutrhání. George, kterému se celou dobu tak vysmíval, spolu s ním a s pacientem, který nutně potřeboval operaci, zůstal vězet ve výtahu. Vylézt nemohli, dovnitř se Preston také dostat nemohl a aby pacient nezemřel, bylo potřeba ho na místě operovat. Alex se jako první chopil skalpelu, aby všem ukázal, že na to má… ale neměl. Ze zákroku vycouval a skalpel si od něj vzal George. A zmáknul to na jedničku. Teď byl ostatním pro smích spíš Alex.

I přes tyhle osobní a profesní neúspěchy se ale na Alexe brzy usmálo štěstí. Na zkoušky si zašel podruhé a tentokrát je udělal. Poté, co v nemocnici vybuchla bomba, navíc Izzie znovu zvážila své priority a k Alexovi se vrátila. Jejich vztah ale neměl dlouhého trvání, protože do nemocnice začali vozit Dennyho Douquetta, do kterého se Izzie chtě nechtě zamilovala a ač věděla, že nesmí, začala mu dávat přednost před Alexem.

Alex z jejich vztahu samozřejmě nadšený nebyl. Nejdřív se snažil Dennyho odstrašit slovy, že by si s Izzie neměl nic začínat, protože beztak brzy umře – takže jestli má Izzie vážně rád, přece by jí takhle neublížil. Když se o téhle hnusotě Izzie dozvěděla, s Alexem se rozešla. Ten jí to sice zazlíval, ale už ji dál netrápil, protože viděl, že je šťastná. Právě on poté, co byl Dr. Burke postřelen a v nemocnici tak nebylo nikoho, kdo by kolabujícímu Dennymu transplantoval srdce, zavolal Prestonově nemesis Dr. Hahnové. A právě on se snažil Izzie po Dennyho smrti utěšit.

„Izzie, už to není Denny. Přestal jím být ve chvíli, kdy mu dotlouklo srdce. Vím, že ho miluješ, ale on tě taky miloval. A muž, co tě tak miloval, by nechtěl, aby ses takhle trápila. Už to totiž není Denny, už ne.“

Na začátku třetí série Alex doufal, že jeho „velké gesto“ na Izzie zapůsobilo a že by se k němu třeba i mohla vrátit. Dokonce se i políbili na schodišti. Jenže na Izzie to bylo stále příliš brzy, pořád ještě truchlila za svého snoubence a s Alexem si nic začít nemohla. Zůstali nicméně přáteli.

Alex nějakou dobu pracoval na oddělení neonatální chirurgie pod vedením Addison Montgomeryové a ačkoliv po nějaké době tuhle specializaci opustil ve prospěch Marka Sloana a jeho chirurgie plastické, brzy se k dětem opět vrátil. S Addison si také málem začal románek. Políbili se a dokonce se spolu i vyspali, Alex si s ní ale vztah začínat nechtěl, takže z toho nic nebylo.

V polovině třetí série v Seattlu došlo k dost ošklivé havárii trajektu a všichni rezidenti byli povoláni na místo, aby pomohli zraněným. Alex tu zachránil těhotnou ženu, jejíž identita byla kvůli ztraceným dokladům a pomlácenému obličeji neznámá. Ani po probuzení si nepamatovala, jak se jmenuje ani kým je, takže dostala jméno Jane Doe (to se dává v Americe všem neznámým ženám; jeho mužským ekvivalentem je John Doe). Hodně se ale s Alexem spřátelila, vděčila mu ostatně za svůj život. Ten jí pomohl nejen vymyslet si vlastní novou identitu (Jane Doe potřebovala plastiku obličeje, ale protože nevěděla, jak před nehodou vypadala, musela si vybrat z několika různých obličejů – aby jí to rozhodování ulehčil, přiřadil Alex každému vlastní identitu a Jane si nakonec vybrala ten se jménem Ava), ale také jí císařským řezem přivedl na svět dceru poté, co ji postihly zdravotní komplikace.

Avu následně operoval Derek, protože krvácela do mozku. Ten dal vše do pořádku a ona se dokonce rozvzpomněla, jak se jmenuje – Rebecca Pope. Nikomu ale nic neřekla, protože se jí nechtělo vracet do svého nešťastného manželství, o kterém teď nově znovu věděla, a chtěla raději zůstat s Alexem. Ten ale brzy přišel na to, že amnézii jen hraje, přesvědčil ji, aby vše vyklopila a poslal ji s manželem domů.

Rebecca se ale do Seattlu začala vracet, protože o svého manžela neměla zájem. Nejprve Alexe požádala, aby jí dal důvod k tomu, aby muže opustila, jenže ten ji poslal domů. Když mu pak ze všech lidí zrovna Addison domluvila, aby dal Rebecce šanci, a on za ní přiběhl zpátky do nemocnice, byla už bohužel pryč. Pak ale přišla zas, řekla mu, že ho na rozdíl od manžela miluje, a vyspali se spolu. Rebecca se však následně opět vrátila domů a Alex si začal kratičký románek s Lexie.

Když se Rebecca objevila znovu, tvrdila Alexovi, že je těhotná. Mark s Izzie ale zjistili, že těhotenství jen předstírá. Navíc nabyli podezření, že Rebecca zapomněla, že už jedno dítě má a že s ní asi nebude něco v pořádku. Když o jejím falešném těhotenství Izzie řekla Alexovi, šel hned za ní a zeptal se jí na to. Tvrdila mu, že dítě potratila a byla velice rozrušená. Alex si ji vzal k sobě do domácího ošetřování a myslel si, že péči o ní sám zvládne, ale když se Rebecca pokusila podřezat a skončila na pohotovosti, nechala ji Izzie i přes prskajícího Alexe převést na vyšetření na psychiatrii. Tam zjistili, že Rebecca opravdu není zdravá. Alex se s ní šel naposledy rozloučit, pak ji převezli do psychiatrické léčebny a Alex ji už neviděl.

Alex se po téhle ztrátě zhroutil Izzie v náručí a nakonec se i políbili. Brzy spolu začali také znovu chodit. Zatímco si potom Izzie blaženě halucinovala o Dennym, neměl Alex ani ponětí, že jeho přítelkyni raší po těle nádory. Když si Izzie konečně uvědomila, co se s ní děje, a řekla to Alexovi, jeden by čekal, že od ní prchne. Ale ne, zůstal při ní, skrz operace i chemoterapii. Nejen to. Izzie během své nemoci plánovala svatbu Meredith a Derekovi, ale poté, co se její zdravotní stav zhoršil a přišlo se na to, že má na mozku další nádor, celý obřad jim ústřední pár z dobré vůle přenechal. Alex s Izzie se pak před svými nejbližšími nechali oddat.

Izzie po svatbě spekulovala, jestli se má do komplikované a riskantní operace na vynětí druhého nádoru na mozku pouštět. Alex ji ve všem podporoval a doporučil jí, ať do toho jde. Izzie na něj dala, podepsala ale formulář, který lékařům zakazoval oživovat ji v případě, že by během operace zemřela. Alex se ji snažil přesvědčit, ať ten formulář roztrhá, ale Izzie mu řekla, že pokud dojde na nejhorší, musí se připravit na to, že ji bude muset nechat jít. Izzie nakonec operaci přežila, byť při ní ztratila krátkodobou paměť. Ta jí sice zakrátko naskočila zpátky, ale Izzie dostala zástavu. Lékaři ji i přes její přání a formulář začali oživovat a to se jim i podařilo. Izzie přežila, začala se zotavovat z operace a doléčovat si rakovinu. Kvůli blížícímu se sloučení Seattle Grace a Mercy West a obav z toho, že by se mohla stát jednou z mnoha zaměstnanců, co díky škrtům v rozpočtu přijdou o práci, se Izzie do nemocnice vrátila ještě předtím, než se plně doléčila. Alex byl dost proti a zmiňoval se o tom i kolegům, Izzie na něj ale nedala a trvala na tom, že je v pořádku a všechno zvládá. Jenže pak udělala při léčbě jednoho pacienta zásadní chybu a následně dostala padáka. Ačkoliv jí Šéf Webber sdělil, že ji propustil kvůli škrtům, Izzie ze svého vyhazovu vinila právě Alexe a jeho nevymáchanou pusu (měla za to, že si se šéfem Alex promluvil a donutil ho Izzie propustit, aby byla v klidu). Před odchodem z nemocnice mu proto ve skříňce nechala dopis, ve kterém se s ním rozešla.

V nemocnici se pak dlouho neukázala. Vrátila se až na popud Meredith, která jí zavolala v obavách, že Alex ve snaze zapomenout na bolest, kterou mu způsobila, začne zase spát s každou sukní v nemocnici (to celkem správně odhadla – Alex se stačil vyspat s Lexie). Izzie se tedy vrátila. Tehdy vyšlo najevo, že Alex v jejím vyhazovu prsty skutečně neměl. Izzie se mu chtěla omluvit, ale Alex byl pořád naštvaný, že ho předtím ani nevyslechla a prostě si odjela. Oficiálně se s ní rozešel se slovy, že jí děkuje, že z něj udělala lepšího člověka, ale že si teď k sobě zaslouží někoho lepšího. Izzie odjela a po pár týdnech Alexovi poslala rozvodové papíry. Ten je podepsal, odeslal a od té doby si přeje na celou Izzie zapomenout.

V průběhu šesté sezóny začal Alex čím dál tím víc tíhnout k pediatrii, čehož si všimla a dost to oceňovala Arizona Robbinsová. Ta se uvolila, že by Alexe učila. Alexovi původně pediatrie moc nevoněla, protože ji považoval za holčičí obor, ale časem zjistil, že pro ni má nadání a že ho baví, takže u ní zůstal. V šesté sezóně do nemocnice také přivezli jeho bratra Aarona, z čehož Alex zpočátku vůbec nebyl nadšený, protože to v něm oživilo spoustu nehezkých vzpomínek na dětství. Nakonec se ale s bratrem dali po jeho operaci do řeči a ten Alexovi poděkoval, že ho tehdy tak bránil, kdykoliv jejich otce popadnul amok.

Ve finále šesté řady Alex uslyšel v jednom nemocničním skladu výstřel, šel se tam podívat a uviděl dvě věci. Jednak Reed Adamsovou s prostřelenou hlavou, jak leží v kaluži krve na zemi, a jednak Garyho Clarka, jak na něj míří pistolí. Alex schytal kulku do boku, podařilo se mu ale doplazit do výtahu a stisknout nějaké tlačítko. Než ho výtah vyvezl o pár pater nahoru, kde ho ke své hrůze spatřili Mark s Lexie, ztratil hodně krve. V bolestném deliriu Alex naposledy vyvolával Izziino jméno – omlouval se jí a prosil ji, aby ho už nikdy neopouštěla. Lexie, která ho zrovna ošetřovala (a v tu dobu s ním chodila), mu slíbila, že to nikdy neudělá. Díky pomoci obou lékařů přežil.

Lexie po střelbě utrpěla silný šok a před Alexem se zhroutila. Mark (který s ní předtím chodil)ho požádal, aby by se o svou přítelkyni postaral, když už sám nemohl, ale on odmítl – na další blázniviny po Rebecce už neměl nervy. Místo toho, aby Lexie podržel, se s ní rozešel a začal znovu spát kde s kým. Navíc si odmítal z hrudníku nechat vyoperovat svou kulku. Tvrdil, že je to jeho válečné zranění. Vůbec se znovu začal chovat jako pitomec, tedy jen do té doby, než ho Lexie postavila do latě. Vyčetla mu, že ačkoliv si to o sobě možná myslí, tak jako drsňák fakt nikomu nepřijde, a prozradila mu také nejen to, že střelbu přežil jen díky ní, ale především, že ze mdlob vyvolával Izziino jméno. Alexovi v té chvíli došla slova a chytnul se za nos.

S následky střelby se Alex vyrovnával ještě pěknou dobu. Dr. Baileyová mu dokonce musela zakázat vstup na sál, dokud si konečně nenechá vyoperovat tu kulku. Alex pochopitelně prskal, ale nakonec se jí podvolil. A Šéf Webber si zase všiml, že Alex zásadně chodí po schodech, a ne jen kvůli kondičce. Ukázalo se totiž, že má Alex od oné střelby panickou hrůzu z výtahů. Webber ho proto donutil s ním výtahem jet, aby se tohoto strachu zbavil.

U Alexe se čím dál více projevovalo jeho nadání pro pediatrii, to ale jen do doby, než do nemocnice nastoupil Dr. Stark coby náhrada Arizony, která odjela za úžasnou pracovní nabídkou do Afriky. Stark se Alexovi okamžitě znelíbil, protože mu v podstatě ukradl nápad, jak postupovat při léčbě jednoho novorozeného pacienta. Po celou dobu Starkovy přítomnosti v nemocnici se k sobě měli jako kočka se psem.

Když už tak Alex spal s každou ženou, která o něj byť jen zavadila pohledem, časem přišla řada i na April. Ta si v jedné slabé chvilce řekla, že to její panenství nemá smysl, a komu lepšímu si říct o to, aby jí v takové situaci vypomohl, než Alexovi. Když po něm ale na příslužebně plná nervozity chtěla, aby byl opatrný a ne tak hrr, rozječel se na ni, že nemá zapotřebí nikoho takhle vodit za ručičku, vstal, s prásknutím dveří odešel a nechal ji tam. Když se o tomhle výbuchu později na Cristinině oslavě dozvěděl Aprilin ochránce a kamarád Jackson, rozmlátil Alexovi ciferník.

Alex se později svěřil Meredith, že byl hrozně vystresovaný z toho, že musel jet navštívit svou rodinu. Ukázalo se totiž, že jeho bratr Aaron začal trpět schizofrenií a fyzicky napadl jejich sestru Amber. Alex zabránil tomu nejhoršímu a nakonec se musel postarat i o to, aby byl jeho bratr umístěn do psychiatrické léčebny. Přiznal se ale, že delší dobu se svou rodinou zůstat prostě nedokáže.

S Meredith následně při jedné noční směně provedl trochu nekošér operaci. Proč nekošér? On ji měl vykonat Dr. Stark, ten se ale s Alexem předtím pohádal a v oné chvíli mu neodpovídal na pípání pageru. Protože by jim chlapec bez oné operace nepřežil, museli ji vykonat s tichým souhlasem šéfa oni dva. Alex byl na Starka naštvaný, až běda. O to větší radost měl, když se do Seattlu vrátila Arizona. Myslel si, že Arizona hned nastoupí znovu do práce, ale to se tak trochu přepočítal. Jenže pak došlo na nedaleké univerzitě k neštěstí – další šílený střelec si ze studentů udělal živé terče a nemocnice byla zavalena zraněnými. Alex se na sále při operaci dívky, které se do poraněné nohy dostala zákeřná infekce, se Starkem opět chytnul. Stark nechtěl jít do rizika a plánoval si, že nohu dívce prostě uřízne, Alex byl razantně proti. Jejich spor rozsekla až Arizona, která šéfa požádala o okamžité uschopnění a povolení zákrok vykonat. Šéf souhlasil a Stark naštvaně odfučel pryč.

Nesmíme ovšem zapomenout na to, že než se to stalo, stačil Alex v sedmé sérii uskutečnit svůj pediatrický majstrštyk – nechal do nemocnice přivézt kupu dětí z Afriky, aby jim tu lékaři provedli zákroky, které nutně potřebovaly, ale kterých by se ve své domovině nikdy nedočkaly. Byl to ohromný výkon, který vyžadoval spoustu papírování, ale jeho kolegové mu byli vděční. Někteří za to, že pro jednou dělá dobrou věc, jiní (třeba Cristina) za to, že s sebou děti přivezly spoustu neobvyklých chorob a vad, ke kterým se lékař v jejich končinách jen tak nedostane. A Alexovi samotnému se díky tomuhle projektu, který si sám vymyslel a postavil na nohy, v budoucnu otevřely moc zajímavé dveře.

Alex se nám ale také stačil zamilovat, a to do nové vedoucí na gynekologii Lucy Fieldsové. Docela jim to spolu klapalo, jenže Alex pak dostal hodně lákavou nabídku práce v Africe. Když šel Lucy říct, že by ji rád přijal, vyrazila mu dech slovy, že už na ni odpověděla ona sama. Alex utřel, Lucy odjela do Afriky a jejich vztah se pochopitelně rozpadl.

Po nějaké době Alex přišel na to, že Meredith zmanipulovala svůj a Derekův výzkum na léčbu Alzheimerovy choroby (nahradila Adelino placebo účinnou látkou, aby jí dala šanci se z nemoci dostat) a v nevhodnou chvíli se prořekl. Meredith ho v tu chvíli vcelku pochopitelně vyrazila ze svého domu. Alexův čin měl ale nedozírné následky. Meredith dostala nejen vyhazov (jen na krátkou dobu, ale stejně) a rozhádala se kvůli své sabotáži s Derekem (ten o ničem neměl ani ponětí a kvůli Meredith byl nucel celý výzkum předat jiným lékařům), ale především málem přišla o svou adoptivní dceru Zolu. Když totiž kolem Dereka a ní začalo z tolika stran hořet, musela jim Zolu sociální pracovnice odebrat.

Alex viděl, jak trpí, a protože jí takhle ublížit nechtěl, omluvil se jí. Meredith jeho omluvu přijala. Alex měl ale černé svědomí, takže dělal všechno pro to, aby budoucí rodiče holčičku viděli co nejčastěji a jejich adopce dopadla dobře. Když Zolu přivezli do nemocnice na operaci, nechal ji tam schválně déle. Navíc jejich případ protlačil k soudci, aby se celá adopce tolik nevlekla a oni měli rozhodnutí co nejdříve. Meredith s Derekem nakonec soud Zolu přeci jen přiřknul.

Na konci pátého roku své rezidentury, tj. osmé série, se všichni rezidenti jednak učili na blížící se komisionální zkoušky, ale hlavně se rozhodovali, co podniknou, až/pokud je udělají – kam se vrtnou, do jaké nemocnice přestoupí, pokud tedy nezůstanou v Seattlu. Alex žádné výraznější plány neměl a vypadalo to, že zůstane v Seattle Grace Mercy West. Na komisionálky sice dorazil kvůli léčbě pacienta pozdě, ale podařilo se mu přesvědčit už polosbalenou komisi, aby mu dala šanci, a zkoušky udělal. Bývalý šéf Webber (v té době chirurgii už řídil Owen Hunt) mu druhý den řekl, že Alex dostal nabídku z Johns Hopkins Hospital. Ti o něj projevili zájem kvůli jeho schopnostem pediatra a také jeho africkému projektu a sdělili mu, že by mu ve svém špičkovém programu rádi udělali místo. Obě nemocnice se od té chvíle o Alexe začaly přetahovat, lákat ho na tohle a tamto. Alex dal nakonec přednost Johns Hopkinsovce.

Když se o téhle zradě dozvěděla jeho šéfka, Arizona Robbinsová, děsně se na něj naštvala a ze vzteku mu zakázala letět k operaci siamských dvojčat. Jeho místo v letadle si zuzurpovala sama pro sebe a Alex zůstal trčet v nemocnici. Což zase nebyla taková prohra, protože s Arizonou (a ostatními lidmi na palubě) letadlo spadlo. Mark s Lexie podlehli následkům svých zranění a Arizona přišla o nohu (tu musel Arizoně uříznout na popud Callie sám Alex). Alex se ve světle leteckého neštěstí rozhodl v Seattlu zůstat, alespoň do doby, než by se za Arizonu našla dočasná náhrada. Když mu ale její náhradník oznámil, že má v plánu přesunout jeho africký program, jeho dítko, do Los Angeles na UCLA, tak si řekl, že něco takového nedopustí, a zůstal natrvalo.

V průběhu deváté sezóny se seznámil a spřátelil s novou stážistkou Jo. Původně chtěl zůstat jen jejím kamarádem, protože ji měl rád a po zkušenostech se svými bývalkami nechtěl riskovat, že by si to s Jo nějak pokazil, ale když si uvědomil, že takové myšlení je dost na hlavu, rozhodl se ji pozvat na rande. Jenže v tu chvíli ji viděl, jak se s někým líbá. Od stážistky Heather se dozvěděl, že se ten cajzl jmenuje Korba Senzalíbač. Alex začal Korbu nenávidět a Jo se pro jistotu vyhýbat. Ta nejdřív nechápala, proč by se její kamarád choval tak divně, a pak na něj byla naštvaná.

Vztahy mezi nimi byly na bodě mrazu v podstatě až do konce deváté sezóny, kdy se Jo Alexovi objevila na prahu dveří s monoklem. Alex se Korbovi pár dní předtím prokecnul o Joině minulosti, o níž Korba neměl ani ponětí. To si vyložil jako hrozný akt nedůvěry z její strany, jako by mu lhala, a děsně se spolu pohádali. Začali se hádat už v nemocnici a pokračovali i doma. Tam se do sebe pustili i fyzicky, z čehož si Jo odnesla právě ten monokl a Korba hodně vážný otřes mozku.

To bylo tak: Když Alex Jo našel před domem, uložil ji do postele a šel si to s Korbou vyřídit. Našel ho ale v bezvědomí na podlaze. Odvezl ho proto do nemocnice a zavolal ihned Dereka. Ten si myslel, že to vážné krvácení do mozku Korbovi způsobil Alex, a on mu to nijak nevyvrátil. Protože Alex by vinu za Korbovu smrt vzal klidně na sebe (což by mu Jo nedovolila, jak později ubezpečovala Meredith, ale stejně). Korba sice přežil, ale chtěl hned volat policii a podat na ni žalobu za to, že ho napadla. Alex mu ale domluvil. Řekl mu, že je vina i na něm, protože udeřil ženu, a slíbil mu, že jestli tu žalobu podá, roznese o něm tuhle zprávu po celé nemocnici. Téhle i jakékoliv další, do které by se přesunul. Korba si žalobu rozmyslel a od té doby ho v nemocnici nebylo vidět.

Alex se s Jo ještě té noci (během doznívající superbouře) políbil. Začali spolu chodit a náramně si i díky své pohnuté minulosti rozuměli. Na pořádný problém narazili až s příjezdem Jamese Evanse, Alexova otce. Toho do nemocnice přivezli poté, co se v drogovém opojení vyboural. Alex ho sice více než 20 let neviděl, ale měl hned pocit, že ho zná. Tohle podezření mu potvrdila Jo, která mu za jeho zády provedla test otcovství. Alex se na ni hrozně naštval, protože nevěděl, jak s tou informací naložit – s otcem si nic říct nechtěl, nejradši by ho neznal. To Jo, která sama nikdy rodinu v podstatě neměla, nechápala, takže do Alexe tak dlouho ryla, až ho donutila za ním zajet.

Tohle setkání ale nedopadlo tak, jak si Alex představoval. Zajel za ním do jednoho zablešeného baru kdesi uprostřed ničeho, kde James zrovna vystupoval s kapelou. Alex mu sice pořád neprozradil, že je jeho syn, ale dal se s ním do řeči a pak si i zabrnkali na kytaru. Z Jamese vypadlo, že si v životě nejvíc vyčítá to, že opustil svou rodinu, že zklamal svého syna, že pro něj nikdy nebyl dobrým tátou. Chvilka jak vystřižená pro uslzené usmrknutí do kapesníku. Jenže pak se ukázalo, že James mluvil o jiné rodině – rodině, kterou si založil poté, co opustil tu Alexovu. Z Jamese se jinými slovy vyklubal sériový opouštěč. A to Alex nepřenesl přes srdce, důrazně mu promluvil do duše, pak mu ještě důrazněji pošolíchal kukuč pěstí a nasupeně odešel.

Ačkoliv měl důvod být na Jo naštvaný, když jeho setkání s otcem takhle krachlo, nijak zvlášť jí to nevyčítal, protože věděl, že to myslela dobře. Brzy po tomhle fiasku si například náramně užili Den díkůvzdání, když odmítli přijít na Meredithinu párty a místo toho si udělali vlastní pracovní/kuře­cí/sexy plány.

James se ale do nemocnice brzy vrátil. Jak nad ním rozzuřený Alex v baru rozkročeně stál, James v něm okamžitě poznal svého syna, začal zpytovat svědomí a rozhodl se skončit s drogami. Ihned se u něj ale dostavily abstinenční příznaky a když už je nemohl vydržet, vzpomněl si na Joinu nabídku pomoci a šel ji o ni tedy požádat. Jo ho i přes vlastní počáteční váhání a Alexovy hlasité protesty přijala a začala ošetřovat.

Díky tomu, že k sobě měli tak blízko, se oba muži nevyhnutelně museli setkat. A pokaždé, když se tak stalo, nebylo to nic příjemného. James buď halucinoval a fyzicky při tom napadal Jo, čemuž musel Alex vlastnoručně zabraňovat, nebo spolu otec se synem vedli rozhovory jako třeba tento:

James: Naomi je nepříjemná, ale ne tak jako tvá matka. Nekoulí tak šíleně očima.
Alex: Dobrá, to by stačilo. V mámě nebyl problém.
James: Nechci tvou matku pomlouvat, ale ty nevíš, jak těžké je žít s takovým člověkem.
Alex: Kdo myslíš, že se o ni musel starat? Kdo před ní všechno tajil? Nechal ji hospitalizovat, aby si nemohla ublížit? Kdo myslíš, že se staral o tvé děti?
James: Snažil jsem se dělat, co jsem mohl.
Alex: Jestli jsi na víc neměl, měl ses na to radši vybodnout! Tvoje snaha je úplně k ničemu! Já byl táta! Byl jsem dítě, ale dělal jsem tátu! Byl jsi na nic! Byl jsi pryč! Jsi k ničemu!

Ačkoliv se James snažil ze všech sil Alexe přimět, aby mu dal další šanci, on mu to kvůli traumatům z dětství prostě nebaštil. Rozešli se sice v podstatě v dobrém, nicméně se k Jamesově zklamání opravdu rozešli:

//James: Jen chci zpátky svou rodinu.
Alex: My nejsme rodina. Jasný? Dopadlo to se mnou dobře, protože jsi odešel. Aaron a Amber a máma… jsou v pořádku, protože jsi odešel. Kdybys zůstal, asi bych prodával pivo nebo tak něco. A nebo bych šel v tvých stopách a touhle dobou už bych se předávkoval. Ale opustil jsi nás, díky bohu. Takže si to můžeš přestat vyčítat. Možná to ale můžeš zlepšit se svýma dětma na Floridě. Hodně štěstí. Sbohem, Jimmy.

Zatímco pak Alex s Jo byli na svatbě April a Matthewa, kterou tak náramně rozvrátil Jackson, jeho otec dostal zástavu srdce a začala se mu trhat aorta. Ačkoliv si Shane Ross myslel, že ho zvládne operovat sám, byl na takovou operaci krátký a zákrok po něm díky prozřetelnosti Leah Murphyové převzal Dr. Webber.

Alex také nakrátko opustil praxi v Grey Sloan Memorial, a pracoval v soukromé praxi Dr. Lebackese, aby si vydělal více peněz. Nakonec byl ale z praxe vyhozen, když se Maggie prořekla, že Alex zkouší získat místo ve vedení nemocnice. To sice nezískal, ale byl přijat zpět na své staré místo. Poté, co byla Arizona jmenovaná šéfkou fetální chirurgie, získal Alex její bývalé místo a stal se šéfem pediatrické chirurgie.

Alex požádal Jo o ruku, ale ta ho odmítla. Alexe to hodně naštvalo a když jednou přišel domů a viděl Jo v posteli se stážistou DeLucou, který opilou Jo ukládal do postele, zmlátil ho do bezvědomí. Ke svému činu se hned nepřiznal, ale nakonec to udělal. Byl zatčen a čekal ho soud. Jo se od něho distancovala úplně a Baileyová ho prozatím poslala pracovat na kliniku Dennyho Duquetta. Vypadalo to, že Alex půjde na dlouhou dobu sedět, ale DeLuca nakonec stáhl obvinění, aby při svědecké výppovědi nevyplula na povrch minulost Jo, do které se zamiloval a nechtěl ji ublížit.

Jo těsně před procesem Alexovi prozradila, že je vdaná a má manžela, který ji bil a ona před ním utekla a změnila si jméno. Alex ho vyhledal, přemítal různé scénáře, co by mu provedl, ale nakonec neudělal nic a vrátil se domů.

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Plantážník69

Hodnoceno po prvních 10 dílech. 8/10

Edit po s02e10: 5/10

19.11.2018 | 23:34:55
Carrie1

Prakticky moje nejoblíbenější postava.

19.10.2017 | 11:45:06
OliviaBenson.

Co k němu říct než že je skvělý a je jednou z mých nejoblíbenějších postav :-D

2.11.2016 | 6:47:43
martin1m2

Aj Alex ide nejako pomimo mňa. Ale nič proti nemu nemám … Niekedy je skvelý, niekedy na facku :D Moja mama ho miluje :P

30.9.2016 | 15:47:03

Titulky k 19. řadě

Devatenáctá řada se objeví na Disney+ koncem října, a to s českými titulky. Překládat seriál tak už nebudeme. Děkujeme za všechny ty roky, co jste se dívali s našimi titulky.

Překlad předchozích řad: @iqtiqe, @KevSpa, @Lucifrid
Odborný poradce: Cathleen

Ohodnoťte Grey's Anatomy

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Grey's Anatomy a poděkovat jim za jejich práci na titulcích během předchozích let, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Station 19

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Kam dál?

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama